Treść opublikowana przez adamjttk
-
Nowa seria 5 G30
Nie znam sie na managerce w restauracjach ale ogladalem kiedys 2 odcinki Magdy Gessler to sie wypowiem :norty: Pierwsze co zrobila jak weszla do jakiejs restauracji to zje^%$# wlasciciela ze ma 50 roznych dan. Przy takiej roznorodnosci NIE DA SIE zachowac dobrej jakosci a takze klienta boli glowa od nadmiaru. Lepiej miec 10 ale wszystkie pyszne i swieze. Cennik BMW F30 ma 40 stron. Tylko dla wersji sedan :norty: Dolicz Touring i GT i wyjdzie ponad 100 stron :duh: a to tylko seria 3. To jest NIENORMALNE. Katalog F30 ze zdjeciami, danymi, opisem technicznym kazdej jednej funkcji ma mniej stron niz cennik. Jeden powie "personalizacja" (taa, spersonalizuje sobie niepowtarzalne BMW i doloze PDC albo podlokietnik) drugi powie dezinformacja zeby za wiecej (kasy) dac mniej (wyposazenia). Po wala silniki ktorych nikt nie kupuje, na rynku wtornym iscie biale kruki - 114i, 114d, 125i, 125d, 325d, 520i etc Dealer i tak ustawia ceny/finansowanie/promocje/rabaty ze i tak sprzedaja sie 2-3 wersje silnikowe (nie mowie o >2000cm jakby co) Wole 5 dopracowanych wersji iphona niz 20 niedopracowanych wersji galaxy :cool2: Dziwne czasy ze trzeba miec w portfolio 20 wersji silnikowych dla kazdego modelu gdzie wiekszosc wersji rozni sie praktycznie jedynie mapa silnika :nienie: Ale skoro 3 osoby mnie juz rugaja tzn ze jestem w mniejszosci, mea culpa, zreszta zupelny eot juz i tak :roll: Edit - tak znalazlem dla smiechu porownanie cennika 3-er z wersjami windows 7, ostatnio instalowalem i musialem drazyc internet z czym to sie wogole je, po kiego grzyba jest tyle tych wersji, jakby nie mogli zrobic jednej czy max dwoch jak mac os np., chcialem tylko "zainstalowac windowsa" :mrgreen: http://images84.fotosik.pl/233/2478b2dba509f043.png
-
Nowa seria 5 G30
Amen. Od lat z przerazeniem patrze jak mozna to samo g^%$& oferowac w tylu wersjach i cenach. Przeciez to jest jakis mokry sen niemieckiego ksiegowego. BMW seria 1-er: benzyna - 116i, 118i, 120i, 125i, M140i diesel - 114d, 116d, 116d ED, 118d, 120d, 125d Serio??? Przeciez wystarczyloby: benzyna - R3 116i (do miasta dla kobiet), R4 120i (standard), R6 140i (dla entuzjastow) diesel - R3 116d (do miasta dla kobiet), R4 120d (standard) Jaki jest sens 2 wersji silnikowych rozniacych sie o 20HP i cena 4 tys PLN (114d, 116d), szalenstwo, co ta roznica daje realnego klientowi? (tak wiem ze BMW robi to posrednio z powodu szalenstwa urzednikow w EU ktorzy musza segregowac wszystko i wszystkich i jest pierdylion norm paliwa, Noxow, CO2 i innego gowna przez ktore wpadamy w jeszcze wieksza karuzele bzdur) Podoba mi sie podejscie w US: 1-er? popierdolka a nie samochod, wogole tego nie sprzedajemy 3-er? 320i (rentale, zastepczaki), 328d (dla eco maniakow, nikt nie kupuje ale wypada miec w cenniku), 330i (standard), 335i (dla entuzjastow) - koniec, wiecej sie rozdrabniac nie trzeba.
-
F20 116i M-pak Estoril Blue
Dzieki Tomiii3. Twoja ma ten stary R4 silnik 1.6 czy juz nowszy R3 1.5? Ciekawe czy nowy tez mozna tak ladnie tuningowac na 200HP. PS. Poczytalem o rdzy w 1-er i 3-er z 2011-2012r (pelno watkow na forach) i postanowilem zajrzec pod fotele przednie, widok: http://images83.fotosik.pl/230/a1524fdc72c94f28med.jpg Skontaktowalem sie z dealerem (auto jeszcze rok na gwarancji), ciekawe jak podejda do tematu. Czytalem ze albo oczyszczaja i maluja na czarno (druciarstwo imho) albo wymieniaja metalowa rame na nowa, ktora juz nie rdzewieje. Problem podejrzewam jedynie estetyczno-moralny (niby tam nie zagladam ale gdzies w glowie siedzi ze ma sie pordzewiale fotele jak w 20 letnim rzechu) bo nie spodziewam sie ze rdza zezre mi ta rame w sensownej przyszlosci no ale ktos kiedys bedzie mial z tym problem. Ciekawe czy rdza ma tez wplyw na "stuki" w fotelu kierowcy podczas zakretow gdy fotel jest w najnizszej pozycji - tez o tym wspomnialem dealerowi.
-
G30 - lista opcji i kolory
Hej, nie znam statystyk awaryjnosci swiatel LED w autach ale z zalozenia powinny byc bezobslugowe na przestrzeni wielu lat w przeciwienstwie do zarowek. Jezeli pojedyncze LEDy sie popsuja to podejrzewam ze w calej PL nie ma nawet jednej prywatnej osoby ktora zaplaci za wymiane calej lampy 10 tys PLN w ASO. To sa ceny dla ubezpieczalni raczej bo jakby mi sie popsul LED w lampie to podejrzewam ze mialbym nagla i niespodziewana obcierke w garazu zlikwidowana z AC ;) PS. Mamy w rodzinie stara Avensis i kilka dni temu ktos obtarl auto i pekla chromowana ozdobna listwa pod kloszem lampy. W ASO powiedzano ze listwa jest z zalozenia niewymienna i wstawili caly nowy reflektor (w 10 letnim aucie). Na moja inzynierska glowe to jest po prostu chore, skala marnotrawstwa surowcow, zasobow, pracy ludzkiej. Ale takie mamy czasy, wszystko jednorazowe, pieniadz musi sie krecic po swiecie bo inaczej "recesja".
-
G30 - lista opcji i kolory
Polemizowalbym :) 1. LED w produkcji kosztuje obecnie mniej niz zarowka mimo ze producent kaze placic sobie za niego wiecej oczywiscie. 2. LEDY sie generalnie "nie przepalaja" (w przeciwienstwie do zarowek) wiec 1 klopot eksploatacyjny z glowy 3. Za zarowke (s. postojowe) warta 50gr kiedys w E90 w ASO zaplacilem 115PLN takze polemizowalbym czy nic nie kosztuje :mrgreen:
-
G30 - lista opcji i kolory
Jakby zarowek nie wkladali do pre-lci to smiem twierdzic ze sens LCI by zniknal. BMW naprawde rznie glupa i to od liftingu E46 czyli 2001r kiedy juz instalowali po lifcie LEDy. 15 lat minelo a oni nadal oglupiaja ludzi i w autach po 300k gapi sie czlowiek na ta jajecznice :mad2: :duh:
-
Pierwsze BMW M2
Naprawde durne czasy nastaly zeby trzeba bylo takie kombinacje robic :/ Ludzie nie daja sie dymac opresji urzednikow i pozniej wychodza takie kwiatki jak z Depardieu. Pytanie - nie myslales zeby zamowic auto u dealera w UK, przy obecnie wysokim Euro i niskim funcie roznica wynosi 45 tys PLN (brutto)? Wersja z DKG w PL 287.000 PLN, w UK 46,6kL (242.000 PLN)
-
Akcyza F10 rok 2017
Propozycja akcyzy nr3 to w sumie przypudrowane status quo obecnych przepisow. Szkoda bo rzad wlasnie pokazal ze pod naporem populistycznych Januszy wycofuje sie z 2 glownych i rozsadnych zalozen nowej akcyzy: - nie bedzie promowal odmladzania parku samochodowego w PL, dalej beda sciagane 15-20 letnie strucle po 10 tys PLN (w dodatku najlepiej powypadkowe i zajezdzone z obnizka akcyzy 90% sic! - deprecjacja i dodatkowa deprecjacja WTF?) - zadnej zachety (marchewki czy bata) na jakikolwiek downsizing i polaczona z nim ekologie, lepiej (TANIEJ) bedzie nadal sprowadzic 20 letnie powypadkowe Audi A6 V6 TDI z milionem km na liczniku ktore kopci jak pociag i nie spelnia zadnych norm niz 1.2 TSI z Euro6 WTF? Roznica pomiedzy R4 i R6 wynosic bedzie kosmiczne 700% (2k i 14k) czyli abstrakcja jaka jest obecnie (chociaz oczywiscie w przeliczeniu na gotowke wyjdzie polowe mniej niz jest - przynajmniej dla ludzi ktorzy oplacali uczciwie akcyze od wartosci rynkowej aut, dla cwaniakow co zanizali wartosc roznic praktycznie nie bedzie przy R6) Jedyna zaleta tej "zmiany" bedzie prawdopodobnie mniejsza uznaniowosc kwoty akcyzy tzn skonczy sie zanizanie. Chociaz na 99% jestem pewny ze tajemnicza "dodatkowa deprecjacja" zostanie szybko maksymalnie eksploatowana :D Reasumujac - checi dobre, wyszlo jak zawsze. Na koniec tak sobie mysle ze i tak w sumie nie ma sie czym podniecac bo w ciagu 5-10 lat motoryzacja jaka znamy zmieni sie b. mocno co pokazuja obecne trendy tzn i tak czeka nas czysta elektryka (Tesla, i3, i8 niedlugo i5, e-Golfy etc) badz plugin hybrydy (cale Volvo, 330e, 530e, Golfy GTE, e-trony itp) + modulatory dzwieku w kabinie :D Volvo ze swoim XC90 T8 wogole rozwala system, flagowe V8 1. generacji 7,3s do setki, R4+elektryk 2. generacji 5,6s - to o czym tu jeszcze mowic.. Z elektrykami tak wogole jak z nowymi Macbookami Pro - wytna HDMI, wytna SD, wytna USB, zostawia jedynie USB-C, czlowiek sie powk&^%$ chwile, popomstuje ze oszaleli a pozniej i tak pokornie idzie do sklepu po nowy model bo cala konkurencja za chwile podazy w tym samym kierunku i i tak nie bedzie to juz mialo zadnego znaczenia, trend zostal nakreslony.
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
Masz racje, wzialem doslownie to co napisales i na to odpowiadalem. Po rozwinieciu tematu w polowie sie zgadzam z Toba, wiadomo ze nic nie jest czarne ani biale :) Polityke konczymy oczywiscie bo nie o tym watek! Fura jest sliczna (bez naklejki) - motor najlepszy z mozliwych, nie wymieniaj na F30 R4 przypadkiem bo bedziesz rozczarowany dzwiekiem czy prowadzeniem :norty:
-
Truskawa - E92 335is 452KM 623NM Stage 2+
Reasumujac Twoje zlote mysli :) jak rozumiem inspiracja Bialorusia. oficjalne bezrobocie 0,5%, nieoficjalne 20x wyzsze. przerabialismy to juz w PL za czasow komuny. wszyscy "pracowali" tylko za "pensje" nie dalo sie nic kupic. Tzn masz naklejke ze BMW kupiles za 500+ a jak ludzie ja przeczytaja i Ci cisna nie rozumiejac "ironii" to sie irytujesz bo na forum bmw tlumaczysz ze nie masz dzieci? To chyba jakis dysonans poznawczy? Na egzotycznym aucie za pol miliona taka naklejka wzbudza usmiech bo jest dowcipna, kazdy lapie o co chodzi. Na Twoim w sumie leciwym i pospolitym aucie (E92 zaczeli klepac 11 lat temu a niemieckie strucle nie do odroznienia dla Kowalskiego od Twojej "IS" sa na allegro po 25 tys PLN) wywoluje jedynie hejt bo zalatuje arogancja i "go.wnazeria". Na Twoim miejscu bym ja natychmiastowo zdjal bo znajac mentalnosc w narodzie za jakis czas bedziesz pisal ze masz porysowane auto gwozdziem czy kluczykami. Czlowiek ktory ma 3 dzieci dostaje 1000 PLN od panstwa socjalu. Piszesz ze nie przychodzi do pracy bo ma tyle co zarabial u Ciebie. Jezeli placiles czlowiekowi za uczciwa fizyczna prace 180h w miesiacu 1000 PLN czyli 5PLN za godzine to to nie jest praca a WYZYSK ludzi ktorzy maja noz na gardle bo nie maja co dzieciom do ust wlozyc i zgodza sie na wszystko. Myjnia zamknieta od 2 mies, ludzie maja na Ciebie wylane czyli wszystko w porzadku wg mnie. Zacznij placic normalne pieniadze za normalna prace i wszystko wroci do normy. Jezeli Cie "nie stac" to zamknij "biznes", mysle ze plakac nikt nie bedzie, natura nie lubi prozni. Czasy taniej sily roboczej w PL sie koncza, PIS je jeszcze przyspieszyl tym 500+ i dorznie ostatecznie wieksza kwota wolna od podatku. Moze w koncu co niektorzy pseudoprzedsiebiorcy zrozumieja ze zyjemy w Europie w 2016r i na zarobki 200-300euro miesiecznie to juz nawet imigranci z Ukrainy sie nie skusza. Reasumujac - ekonomicznie i moralnie Twoja wypowiedz to imho dno, bagno i 2 metry mulu. Samochod za to bardzo ladny z klasycznym dla BMW silnikiem - zycze szerokosci i wiecej wyrozumialosci dla rodakow, nie wszyscy sa piekni mlodzi i bogaci z IQ 130 za to kazdy chce godnie zyc, nawet ten niewykwalifikowany po podstawowce.
-
F30 320i Xdrive steptronic biel alpejska '16
Z nowym BMW jak z nowa dziewczyna, na poczatku jest totalne zauroczenie a wady wychodza dopiero po czasie ;PP Ale popieram, jako caloksztalt ciezko BMW nie lubic, swietne auta bez wzgledu na serie/wyposazenie :cool2:
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
"trochę podejrzana ze względu na cenę"? Auto nowe skonfigurowane jak w ogloszeniu to 210.000 PLN. Czlowiek sprzedaje za 87.000 PLN (pewnie do negocjacji :lol:) czyli za 40%, po 2 latach i przebiegu 49.000km. Pewnie dlatego ze miala obtarcie parkingowe a wlasciciel jest pedantyczny i juz go nie chce :twisted: Moze Artur przy nim pracowal? :norty:
-
F20 118i M-Pakiet
1. Co do tej skladanej kanapy - zadzwon do dealera i upewnij sie bo w cenniku nie jest napisane 40:20:40 tylko ogolnikowo "Dzielone i składane oparcie kanapy z tyłu (465)" - bmw ma dluga praktyke w sepieniu pieniedzy za bzdury - zebys pozniej nie wyladowal z autem bez skladanych siedzen przez niedopatrzenie doradcy :) 2. audio - jezeli auto bedzie w Twojej rodzinie 10 lat to ZAMOW HIFI, 1300 PLN to jak promocja za dodatkowy wzmacniacz i tweetery :) Mowie powaznie - podstawa gra zenujaco, jakbys sluchal muzyki pod woda albo w drugim pokoju przez sciane. BMW powinno sie wstydzic, sporo lepsze audio w podstawie jest w autach takich jak Octavia czy Insignia ktore kosztuja polowe tych pieniedzy, sprawdzane empirycznie. Na naszym forum sa dziesiatki postow o upgradowaniu audio, zastanow sie dobrze a najlepiej posluchaj w salonie podstawowego systemu zebys mial swiadomosc decyzji :O 3. Co do opon rozumiem ze w planie masz posiadanie 1 kompletu felg i 2 kompletow opon. Ja mam 2 zestawy calych kol bo: a) nie kazdy warsztat radzi sobie dobrze z fachowym sciaganiem opon RoF a takie dostaniesz od dealera b) sporo warsztatow jest na bakier z dbaniem o felgi tzn wieksze prawdopodobienstwo ze porysuja, pokrzywia itp (widok typa kopiacego na chama w kolo "bo nie chce zejsc", niedbale dokrecajacego sruby rysujac felge czy ostro rzucajacego kolo na maszyne do zdejmowania opony jest wbrew pozorom dosc czesty :( i nie, nie wymieniam opon/kol u pana zdziska za 2 piwa ;) Zestawy przykladowe kol masz np tu: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/grupa/36-kola/i57282/kL/sN/r2016/m12 http://www.bmwsklep.pl/Kola-zimowe-c1189&filter=16 PS. 15% to super rabat jak dla czlowieka "z ulicy", "bedzie pan zadowolony" :twisted:
-
F20 118i M-Pakiet
Maly edit - zauwazylem ze w m pakiecie przy kolach 17'' opony letnie sa takze rozne - 225/45 przod i 245/40 tyl. Zimowki ludzie zakladaja takie same przod i tyl tzn przy 16" 205/55 a 17" 225/45 no chyba ze planujesz uzywac jednego zestawu felg zarowno na lato jak i zime to wtedy raczej nie masz wyboru i bedziesz musial miec taki sam mix letnie/zimowe.
-
F20 118i M-Pakiet
Czesc, witamy na forum uzytkownikow 1-er! Gratuluje podjecia decyzji, z pewnoscia bedziesz zadowolony, konfiguracje masz super. Odnosnie kol - rozmiar 16" (205/55) i 17" (225/45) - opony sa takie same z przodu i z tylu. Dopiero 18" sie roznia (225/40 przod i 245/35 tyl) Odnosnie konfiguracji - podejrzewam ze masz mozliwosc dokonywania jeszcze zmian wiec z mojego doswiadczenia podpowiem - zastanow sie nad domowieniem: 1. ogrzewanie foteli - 1400 PLN - nie ma nic przyjemniejszego w chlodniejsze dni, korzystam kilka miesiecy w roku dzien w dzien majac alcantare, nagrzewaja sie blyskawicznie 2. dostep komfortowy - 1300 PLN - nie mam i cholernie zaluje za ta cene, kluczyk siedzi gleboko w kieszeni, nie bedziesz musial go nigdy wyciagac, must have! 3. dzielone i skladane oparcie tylnej kanapy - w cenniku bmw niby jest domyslnie dla wszystkich wersji ale pozniej wystepuje w cenniku jako opcja platna extra - 900 PLN - upewnij sie ze masz albo ze nie potrzebujesz - jezeli bedziesz chcial cos kiedys przewozic wiekszego to sie przydaje 4. naglosnienie HIFI - 1300 PLN - podstawowe audio gra FATALNIE, nadaje sie do sluchania wiadomosci jedynie, dolozenie zestawu Alpine pozniej bedzie kosztowalo 2x tyle. Upewnij sie bo bedziesz zalowal nawet jak sluchasz muzyki okazjonalnie. 5. kola 18" - doplata 2100 PLN ale warto bo 17" nie beda "wygladac" w M pakiecie, komfort przy standardowym zawieszeniu nie bedzie duzo gorszy a wyglada sporo na plus. Punkty 1, 2 i 4 (lacznie 4k PLN) to wg mnie przy Twojej konfiguracji mus, skoro bierzesz DAB to podejrzewam ze auto bedziesz uzytkowal dlugo bo na razie pozytku z tego zadnego w PL wiec zdazysz zatesknic za tymi rzeczami! Kola 18" - wiadomo, kwestia estetyki, zawsze mozna kiedys tam kupic nowe wieksze a 17" na zimowe przeznaczyc. PS. Pochwal sie rabatem %, to zadna tajemnica a ktos moze skorzystac z tej wiedzy (ile sie trzeba targowac :P)
-
[F20] Wymiana zaglowka na regulowany
Witam, jakby komus przeszkadzalo ze ma nieregulowany zaglowek w swojej 1-er (mnie wkurzalo to okropnie, glowa byla nienaturalnie wygieta do tylu przy podparciu badz jazda bez oparcia glowy) - to pasuje kazdy zaglowek z serii 3-er i 4-er czyli z F30/31/32/34/36. Te z wersji cabrio (F33) na 90 % nie pasuja (inna prowadnica w fotelu). Tak to wyglada u mnie: http://images84.fotosik.pl/185/7ffc525fed1570ac.jpg Zaglowki maja minimalnie inny ksztalt ale podejrzewam ze mozna skore/alcantare/material podmienic jezeli jest taka potrzeba bez wielkiego bolu/przerabiania. Po wymianie jest spora roznica, glowe mozna oprzec kilka dobrych cm wczesniej co pozwala na lepsze dopasowanie kolyski w fotelu i bardziej komfortowa jazde.
-
F20 116i M-pak Estoril Blue
stuffman - pamietam o pomiarach ale nie ma okazji za bardzo, postaram sie w najblizszym czasie. co do chipu - w Norwegii go nie uzywam wogole bo jazda po miescie i w trasie przypomina jazde dieslem tzn 1000-2500 obrotow, bez wyprzedzania, rownie dobrze mogloby byc 80 KM i bym nie zauwazyl ;) W PL za to wykorzystywalem ciagle moc ale te >200KM zeby miec to trzeba trzymac obroty w przedziale 5000-6000 wiec jest glosno, malo komfortowo no i zuzycie paliwa x2 co irytuje przy 50l baku) Imho zeby dobrze wykorzystac na codzien pelnie mozliwosci chipu zdecydowanie trzeba miec ten ZF automat (przy manualu praktycznie nigdy nie jedze przy max obrotach (okolice 5500-6000) gdzie jest te 210 KM, odruchowo zmieniam biegi juz przy max 3-4tys obr bo silnik "wyje" a przy takich obrotach wykorzystuje polowe dostepnej mocy), przy automacie masz w nosie obroty bo ZF dobiera najlepsze a jak potrzebujesz pelnie mocy to depczesz do oporu i w ulamku sekundy masz te 210HP a jak nie potrzebujesz to noga z gazu i znowu bloga cisza. W Twoim przypadku bym nie ruszal bo masz 118i czyli okolo 170HP, z boxem pewnie kolo 200HP wiec roznica w osiagach po chipie bedzie nieodczuwalna a box zawsze mozesz sprzedac, chip to "utopione" 2k PLN. U mnie przyrost byl duzo wiekszy po chipie niz gdybym uzyl boxa (bylo 136HP). http://images84.fotosik.pl/185/7ffc525fed1570ac.jpg Wymienilem tez zaglowek kierowcy na ten od serii 3-er (regulowany). Kupilem uzywany z czarnej Dakoty za 200 PLN, w ASO zaspiewali za wersje z Alcantary 900 PLN :duh: Bardzo ciezko tak wogole dostac sam zaglowek uzywany, ludzie sprzedaja cale fotele tylko i to w komplecie najczesciej x2, z boczkami, kanapa itp Zdziwilem sie odrobine bo ksztalt nie jest identyczny jak ten od 1-er (mimo ze pasuje do zaciskow idealnie). Mysle teraz czy przelozyc alcantare ze starego zaglowka do tego nowego zeby nie wygladalo to dziwnie. Chociaz przyznam sie ze mi sie nie chce bo trzeba pruc szwy, bawic sie w krawcowa i mam to troche w nosie ;) Co do funkcjonalnosci regulacji - jest sporo lepiej ale nadal nie idealnie tzn spodziewalem sie ze bedzie go mozna bardziej "polozyc". Pod tym wzgledem regulacja z np A4 czy F10 (poziome wysuwanie zaglowka a nie regulacja kata) jest zdecydowanie lepszym rozwiazaniem. Mimo wszystko - udany mod za smieszne pieniadze ktory zdecydowanie podnosi komfort jazdy. Dla BMW za brak mozliwosci regulowanego zaglowka w konfiguratorze F20 - karny ku%$# ;)
-
F30 320i Xdrive steptronic biel alpejska '16
Teraz rozumiem, tak mi cos nie pasowalo z ta szaroscia na zdjeciu wlasnie, moglem sie domyslec po podlokietniku :wink: A fotele sportowe testowales i nie preferowales w porownaniu do tych zwyklych? Rozumiem. Mi osobiscie sportowa kierownica nie odpowiada bo ma "nieprzyjemna" fakture, niby skora a przypomina bardziej chropowaty plastik. Kiedys tez w E90 wymienialem sportowa na M i roznica byla jak dzien do nocy, tam M byla sporo grubsza i miala super przyjemna delikatna skore. W F30 rzeczywiscie rozmiar i grubosc tych kierownic jest identyczna, roznia sie tylko jakoscia skory i wzornictwem. http://f30.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=997296 Tutaj jest dobre porownanie i spostrzezenia W F30 nie ma pneumatyki, czy cos mi umknelo?
-
F30 320i Xdrive steptronic biel alpejska '16
Gratuluje nowego auta! Ledy z przodu odmladzaja leciwy juz troche model 3-er (5 lat juz od premiery, jak ten czas leci..) Z plusow - super ze wziales automat ZF i HiFi - 2 NIEZBEDNE rzeczy ktore w 2016r powinny juz byc standardem w 3er (jak jest np w USA). Srodek wg mnie masz szary i mdly (no offence :)), kojarzy mi sie troche z Trendline w VAG. 1. Kierownica M za ekstra 880 PLN imho dramatycznie zmienia przyjemnosc z jazdy na plus, w koncu trzymamy na niej rece caly czas jak korzystamy z auta. 2. Skorzana badz z Alcantary tapicerka ze sportowymi siedzeniami takze wg mnie wyglada duuzo lepiej i daje lepsze odczucia "premium" w kabinie chociaz wiem ze nie wszyscy lubia. Szerokosci!
-
Akcyza F10 rok 2017
Dla 95% uzytkownikow serii 5 (F/G) zmiany nadal bylyby rewelacyjne. Tzn. dla aut z R4 i R6 - akcyza wahalaby sie pomiedzy 1-3%. nowe 550i rzeczywiscie porazka ale to podejrzewam przez populistyczne gadanie o klientach tego mitycznego lambo za milion PLN i ich szalonych "oszczednosciach". ustawodawca musi sie zdecydowac co ma na celu wprowadzajac ta ustawe - czy odmladzac park samochodowy w PL kosztem pojemnosci, likwidowac patologie zanizania wartosci/omijania oplat dla aut >2000cm2 czy folgowac uzytkownikom 15-20 letnich trupow.
-
Akcyza F10 rok 2017
w tym tempie to uwina sie akurat jak 5-er w serii H bedzie mial premiere :D
-
F30 328ix MSport Estoril - Randall *koniec przygody* str. 50
wyglada zdecydowanie drapiezniej. wymiana plug&play? planujesz chip czy czekasz do konca gwarancji?
-
Akcyza F10 rok 2017
gwoli scislosci przy srednim wyposazeniu dodatkowym za okolo 100 tys PLN kolejne 15.000 PLN roznicy w akcyzie czyli kolo 70k PLN razem roznica pomiedzy 530i i 530d.. Po zmianie akcyzy roznica pomiedzy tymi dwoma modelami powinna zmniejszyc sie do okolo 20 tys PLN co wg mnie jest rozsadna doplata - mniejsze spalanie, wiekszy zasieg, lepsza kultura pracy, lepsze osiagi, wieksza wartosc rezydualna po 3 latach, prawdopodobnie lepsze finansowanie i latwiejsza odsprzedaz. Ogolnie mam jednak nieodparte wrazenie ze dealerzy dla aut >2000cm beda probowali wykorzystac sytuacje i nie zachowaja sie fair tzn nie obniza proporcjonalnie ceny o akcyze tylko beda "dozowac" korzysci dla klienta czyli obniza o kilka % a reszte zostawia sobie pole do negocjacji, beda lepsze "promocje" itp. Nadal uwazam ze najwieksze korzysci beda z zakupow poprzez brokerow ktorych uslugi stana sie popularniejsze badz szukania aut bezposrednio z zachodu chociazby z niemieckiego PS.
-
Nowa seria 5 G30
Poczekaj do konca roku, moze zniosa akcyze. (3000PLN) Na bmw.co.uk 530xd SE (Dakota, PDC, Navi Prof, LED) zamowisz za 230 tys PLN. U brokera bedzie jeszcze taniej.
-
Akcyza F10 rok 2017
Kolego marwyk forum BMW F10 to nie miejsce na populizm i polityczna propagande, od tego sa inne fora :duh: Ci co "nie maja a chca dojechac do pracy" zamiast kupowac szrot za 10 tys PLN 3-4 litrowe E39 czy inne A6 moga kupic marki budzetowe i malolitrazowe, roznica w akcyzie bedzie minimalna. Mozna tez jezdzic do pracy wspolnie z kolegami, komunikacja miejska etc etc