Skocz do zawartości

adamjttk

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adamjttk

  1. Maly update 1. Chiptuning - zrobiony niedawno w Gdyni, po OBD takze w miare szybko i bezproblemowo Wyniki koncowe - imho slabizna tzn 280HP/580Nm, liczylem na conajmniej 300/600-620 Zastanawiam sie powaznie nad oferta TC Performance - Intercooler Wagnera i hybrydowa turbina - koszt nie jest strasznie duzy a obiecuja przyrosty rzedu 350-370HP i 700 Nm, to juz by bylo zadowalajace. Ostatnio na stronie TC-Performance wrzucili takie oto zdjecie zapchanego dolotu dla N57 i zastanawiam sie czy przypadkiem nie mam podobnie. Po czyszczeniu ich egzemplarz dostal sporego kopa, odzyskal ze 20 HP i drugie tyle momentu. Zna ktos moze jakiegos dobrego mechanika ktory by to w Trojmiescie mi ogarnal? No i wymienilem tez w koncu ta slaba kierownice sportowa na M-pakiet Nowy wieniec w ASO ponad 4k wiec troche przesadzaja (z blenda i guzikami 5k..) Uzywane pre LCI sa w przyzwoitych pieniadzach bo na fali sa LCI ktore do mojego modelu srednio mi pasuje Chcialem przez chwile obszywac ale dostalem info ze moga uszkodzic ogrzewanie a pozatym wygladalo by to troche dziwnie. "Nowa" kierownica nie ma lopatek, ogrzewania ani wibracji a mimo tego jezdzi sie nia 2x lepiej :> Kolejny update bedzie jak sie uporam z dolotem i niedzialajaca mata siedzenia przedniego
  2. Hej, po E90 320d i F20 116i czas na F10 530d Moje byle: http://images68.fotosik.pl/610/9aafa0c46345402d.jpg http://images66.fotosik.pl/346/05dfcbe9246d8571.jpg Rozkodowany VIN ======================================== Vehicle information ======================================== Type code: FW51 Model: 530D (EUR) E-F-R series: F10 Series: 5 Type: LIM Steering: LL Doors: 4 Engine: N57 Displacement: 3.00 Power: 180 (245 hp) Drive: HECK Transmission: AUT Paint code: A89 - IMPERIALBLAU BRILLANTE Upholstery code: LCCX - LEDER DAKOTA/OYS Prod.date: 2010-01-29 S1CD Brake Energy Regeneration S2K3 BMW LA wheel, V spoke 331 S2PA Lockable wheel bolt S2TB Sport automatic gearbox S2VA Chassis suspens. setup"Adaptive Drive" S2VH Integral active front steering S3AC Trailer coupling S3AG Reversing camera S3MB Indiv. Ext. Line, burnished aluminium S4CE Fine-wood version, Fineline, anthracite S4NB Autom. climate control with 4-zone ctrl S4UR Ambient interior light S5AC High-beam assistant S5AD Lane departure warning S5AG Lane change warning S5DF Active cruise control+stopgo function S5DL SURROUND VIEW (WORKING NAME) S6FH Rear-cabin entertainment, Professional S6FL USB/audio interface S6NF Connection, MP3 player in mobile phone S6UH Traffic Information S6UK Night Vision with person recognition S8KA OELWARTUNGSINT. 30.000KM/24MONATE S8SM Car ident. number visible from outside S8SP Control unit COP S8TF Active pedestrian protection S8TH SPEED LIMIT INFO S8V2 HINWEISSCHILD NCAP NIED/DEAN/SCHWED S223 Electronic Damper Control (EDC) S229 Dynamic Drive S230 Extra package, EU-speciifc S248 Steering wheel heater S255 Sports leather steering wheel S258 Tyres with runflat properties S302 Alarm system S316 automatic trunk lid mechanism S320 Deleted, model lettering S322 Comfort access S323 Soft-Close-Automatic doors S358 Climate comfort windscreen S403 Glass roof, electrical S415 Sun-blind, rear S428 Warning triangle and first aid kit S430 Interior/outside mirror with auto dip S431 Interior rear-view mirror with auto dip S456 Comfort seat with memory S464 Ski bag S465 Through-loading system S488 Lumbar support, driver and passenger S494 Seat heating driver/passenger S496 Seat heating, rear S502 Headlight cleaning system S508 Park Distance Control (PDC) S522 Xenon Light S524 Adaptive Headlights S536 Auxiliary heating S548 Kilometre speedo S609 Navigation system, Professional S610 Head-up display S620 Voice control S644 Preparation f mobile phone w Bluetooth S654 DAB tuner S677 HiFi system Professional DSP S698 Area-Code 2 for DVD S775 Headlining anthracite S842 Cold-climate version S850 Additional Export tank filling S853 Language version, English S863 Dealer List Europe S877 Omission of non-combined operation S885 Operating instructions, Swedish S896 Daytime driving lights S999 Job control "HEA" Auto jak widac wyposazone jest pod korek (brakuje chyba tylko m-pakietu, wentylowanych foteli, masazu i bocznych rolet) - co bylo jedna z glownych przyczyn zakupu (druga bylo 6 cylindrow i chec sprobowania jazdy wieksza limuzyna), w 1-er i 3-er brakowalo mi tych wszystkich gadzetow, chcialem wyprobowac wszystkie extrasy z cennika BMW zeby wyrobic sobie na przyszlosc opinie co warto a czego nie warto odznaczac w cenniku. Przebieg auta - niecale 150.000km Co do planowanych modyfikacji 1. w poniedzialek chip po OBD w Strefie Tuningu w Gdyni na okolo 300HP i 600Nm 2. kierownica m-pakietowa (obecna sportowa jest odrobine zmeczona zyciem, do tego za chuda i z nieprzyjemnej w dotyku skory) 3. lakierowanie przedniego zderzaka/wymiana przedniej szyby - uszkodzenia od kamieni 4. naprawa ogrzewania w fotelu kierowcy - mata centralnego siedziska nie dziala (cala reszta fotela grzeje ok) 5. odswiezenie kloszy lamp - porysowane od kamieni M-pakiet zewnetrzny raczej sobie odpuszcze, chyba ze mi sie odwidzi latem Generalnie jazda tym autem jest z gatunku tych "dostojnych", jakos nie prowokuje do mocnego wciskania gazu jak w 1-er i 3-er (obie po chipie na 200 HP) tylko raczej do spokojnego toczenia sie.
  3. adamjttk odpowiedział(a) na adamjttk temat w F20, F21
    sam sobie odpowiem, moze komus sie przyda. 2400km to za duzo zeby ASO przyjelo na bezplatne BSI. Zaswieila sie ikonka serwisu na zolto przy 2000km I wtedy mozna juz jechac do ASO.
  4. adamjttk opublikował(a) temat w F20, F21
    Czesc, za 3 tygodnie konczy mi sie podstawowy 5-letni pakiet serwisowy w ASO (oleje, filtry itp). Komputer wyswietla ze plyn hamulcowy jest do wymiany we wrzesniu 2017 natomiast olej I przeglad dopiero za 2400km. Chcialbym oczywiscie wykorzystac ostatnie tygodnie pakietu BSI zeby ASO wymienilo olej, filtry itp. Czy ktos sie orientuje czy 2400km przed czasem to nie za duzo, jakie sa widelki km przed tym co pokazuje komputer?
  5. 1-er przy 3-er wyglada jak mlodszy brat z zespolem Downa ;) M-pak w 1-er odrobine ratuje sytuacje (bez niego nie da sie patrzec na to auto) ale nie zmienia to faktu ze auto ma design fatalny, przy takim A3 wyglada zalosnie. PS. F30 sliczna, jedyne co jej brakuje wizualnie to chyba 19", 18" sie gubia w nadkolach.
  6. Wow, gratulacje auta. Tak jak ktos napisal wczesniej - takie wyposazenie w uzywkach to bialy kruk nawet i w seriach 3 czy 5, nie mowiac juz o F20. Nie dziwie sie ze sklonilo do szybkiej decyzji :) Szerokosci! PS. Zastanow sie nad kierownica z m-pakietu - wrazenia z jazdy mocno na + w porownaniu do zwyklej kierownicy.
  7. adamjttk odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Galeria - nasze samochody
    Touche :) Nie mialem nic zlego na mysli, auto zadbane I udokumentowane a to imho najwazniejsze przy zakupie. Podaz takich aut jest znikoma w PL a akcyzy nie obnizyli I raczej nie obniza, to dziala na Twoja korzysc, powodzenia w szybkiej sprzedazy! :handshake:
  8. adamjttk odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Galeria - nasze samochody
    Auto ladne ale chyba podchodzisz optymistycznie z cena (chyba ze zostawiasz sobie pole do duzej negocjacji) ;) ASO polroczne uzywki z przebiegiem kilka tysiecy km, na gwarancji, LCI, z navi, ZF, x-drive etc z pocalowaniem reki za 175-180 wyprzedaja. Jak sie trafi zdecydowany kupiec i wezmie za 110-115 to mysle ze nie ma sie co zastanawiac.
  9. adamjttk odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Wartosci rezydualne w leasingach porazaja, ten konkretny model w okolicach 35-36% po 3 latach i 20 tys km rocznie.
  10. adamjttk odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Da sie cos jeszcze do 530d upchac? :D https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bmw-530d-xdrive-g30-265km-bmw-inchcape-motor-warszawa-ID6yOe8f.html#b413d39b5d
  11. Troche zaszalales z tym "najlepszym" audio ;) BMW w aucie za 200k+ (R4) czy tez 300k+ (R6) w podstawie - wkladajac 6x chinskie glosniki po 50 groszy za sztuke w hurcie, bez wzmacniacza - kompromituje sie niemilosiernie. Doplacanie 5k za HK - za nieco lepsze glosniki I dodatkowo wzmacniacz jest jak piszesz must have ale jednoczesnie zdzierstwem niegodnym marki. Sa osoby oczywiscie broniace polityki marki, mowiace o specyfice marki premium I "personalizacji" - imho to jest mowienie o deszczu gdy ktos ci pluje w twarz. Sorry za offtop, nie trawie tematu audio w BMW. Auto OPa sliczne!
  12. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Niechetnie to pisze ale wyglada na to ze temat mozna zamknac. Skonczylo sie jak z przewalutowaniem kredytow frankowych ;)
  13. Gratulacje, sliczne auto. PS. Zapinaj pasy a nie czitujesz bo kiedys wylecisz przez przednia szybe (odpukac) :>
  14. adamjttk odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    Mialem przyjemnosc ostatnio pojezdzic nowa 530xi. Jak na R4 doposazona pod korek (cennikowo 380 tys PLN..!), chociaz mozna by jeszcze dorzucic kilka opcji np. szyberdach, audio B&W, Nappe etc - wtedy cena ponad 400 tys PLN, szalenstwo, utrata wartosci tak doposazonego auta po roku dwoch wyniesie pod 60%. Moje osobiste spostrzezenia - wszystko ladniej, nowoczesniej i szlachetniej niz w F10 ale mowimy tu o niuansach tzn bardziej lifting niz nowa generacja. Nie ma efektu WOW jak bylo w F10 przy E60. Co nie zmienia faktu ze jest sliczna i dopracowana limuzyna. Opcje niezbedne/uzyteczne wg mnie: - Dakota (+9k) - albo wrecz Nappa. - kierownica M (+1k) - navi prof (+4k) - komfortowe fotele (+10k) - dostep komfortowy (+4k) - automatyczna klapa bagaz (+2k) - deska w skorze (dodaje klasy kabinie) (+3k) - ambient light (+1k) - jw - adapt LEDy (+7k)- nowoczesnosc i bezpieczenstwo - headup (+5k) - nowoczesnosc i bezpieczenstwo, nawigacja wyglada na nim super - audio H&K (+5k) - nie gra rewelacyjnie ale starcza, wszystko ponizej nie pasuje jakosciowo do auta za 300k a doplata do B&W jest wyrzucaniem pieniedzy w bloto - szyberdach (+5k) - adaptacyjny tempomat (+5k) - do jezdzenia w korkach po miescie czy na autostradzie idealny -przyciemniane szyby (+2k) - przed ciekawskimi spojrzeniami i ochrona dla dzieciakow przed sloncem Imho opcje ktore spokojnie mozna pominac bo sa malo przydatne na codzien badz winduja cene budzetowego R4: - X-drive (+12k)- poprawia "osiagi" R4 minimalnie, poprawia bezpieczenstwo minimalnie, zwieksza mase, zuzycie paliwa oraz przyszle koszty eksploatacji (jezeli to kogos interesuje) - aktywny uklad kierowniczy (+5k) - waham sie, chcialbym porownac bezposrednio 2 modele bez/z, na dzis na nie. - domykanie drzwi (+3k) - ciekawy bajer ale nie do budzetowego R4 - M-pakiet (+24k!) - wzialbym z tego tylko kierownice natomiast komfort jazdy na zawieszeniu M i 19" ROF jest delikatnie mowiac sredni jak na komfortowa limuzyne do dostojnego wozenia sie szczegolnie po slabych polskich drogach (R4 do szalenstw i tak sie nie nadaje), pomijam aspekty estetyczne. Wrazen dynamicznej jazdy i tak jest malo przy silniku/gabarytach. A placenie ekstra 10% wartosci auta za inne zderzaki czy kolorowe hamulce, not really.. - 19" kola (+8k) - 18" wygladaja oczywiscie gorzej ale 19" i ROF nie pasuja mi komfortem do 5er. przy 300+ HP i Mpakiecie oczywiscie mowilbym co innego. - asystenci parkowania (+3k) - chodzi plotka ze ktos kiedys tego uzyl.. - wielofunkcyjny kluczyk (+1k) - rozmiar/dzialanie jak chinskiego smartfonu za 100 PLN - rolety (+3k) - chodzi plotka ze ktos kiedys tego uzyl.. - masaze (+4k)- lepszy pitstop na dobra kawe imho - webasto (+8k) - jak ktos jezdzi autem za 300k mysle ze stac go na garaz noca i nie parkuje w ciagu dnia w polu tylko sie przemieszcza pomiedzy halami garazowymi biur, centrow etc - active protection (+2k) - dociaganie pasow, really? - systemy asystujace kierowce (+5k) - na psedo-autonomiczne pojazdy przyjdzie jeszcze czas, imho wibracje kierownicy, swiecace kontrolki etc rozpraszaja w czasie jazdy a zbytnie ufanie moze szybko skonczyc sie stluczka przy stylu jazdy typowego Kowalskiego na drodze (wciskanie sie na sile, nie-plynna jazda 0/1 etc) - parkowanie z pilota(+2k) - imho totalny bajer, w domu szeroki garaz/hala na 2 miejsca a na parkingach publicznych nawet jak Ty wjedziesz to sasiednie auto nie i skonczy sie obitym lakierem etc. - parking assistant (+3k) - tego juz wogole nie komentuje - DAB (+2k) - w PL piesn przyszlosci, co innego w krajach jak NO gdzie FM w tym roku wylaczaja. - gesty (+1k) - ciekawy bajer ale tylko bajer. 100x bardziej wolalbym knoba od glosnosci w okolicach podlokietnika jak to robi Audi. To samo z _przyciskami_ volume na kierownicy zamiast pokretlem. Rozumiem ze to tradycja w bmw ale czlowiek/firma powinni sie przyznac kiedy konkurencja robi to lepiej. po prostu. nawet dziecko wie ze glosnosc zmieniamy pokretlem a nie przyciskami bo tak jest naturalniej. Ale z drugiej strony moglo byc gorzej - mogli zastapic pokretlo na desce - dotykowymi przyciskami ala VW - to juz bylby szczyt debilizmu i braku funkcjonalnosci. - Connected plus (+6k)- dla mnie bajer ale rozumiem ze niektorym auto sluzy bardziej jako mobilne biuro niz mi, ja wole skupiac sie na jezdzie gdy jade i nie spedzam w aucie az tyle czasu zebym musial miec w nawigacji wszystko. Generalnie rozsadna konfiguracja R4 wychodzi okolo 310-320k PLN co przy 10% rabacie daje okolo 280-290k PLN. Troche sporo zakladajac ze roczne F10 530d z PS z symbolicznym przebiegiem 10-20 tys km w M-pakiecie, z komfortami, headup, LED - generalnie bardzo dobrze wyposazone - wyprzedawane sa w Niemczech za 40-42 tys euro czyli ok. 170-180k PLN. Gdyby jeszcze ta akcyze przepchneli zeby zamiast podatku od "luksusu" 30k+ PLN placic 10k PLN..
  15. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    Jak mozna tyle czasu rozstrzasac jedna mizerna ustawe. Nie pojmuje tego. n-ta wersja, zawsze cos komus nie pasuje. A suma sumarum zadnej akcyzy nie powinno byc od poczatku. Zanim sie zdecyduja to popularne samochody spalinowe z silnikami >2000cm2 wygina smiercia naturalna. grupa VAG, Toyota, Ople, Fordy itp nie liczac pojedynczych okazow wszystkie silniki juz <2000cm2, nawet te co maja >300KM. Volvo wyczulo trend I jak chcesz mocarna moc to wsadzaja 2.0 + elektryczne silniczki I wychodzi nawet 400KM. Motoryzacja jest na skraju stosowania silnikow spalinowych w autach uzytkowych, elektryczne wlaza wszedzie I do wszystkiego (hybrydy, pluginy, czyste elektryki). Nie zdziwie sie jak w koncu po 10 latach obniza akcyze a za rok dwa wprowadza podatki od wjazdu do centrow miast w imie walki ze smogiem ktory jest naglasniany 24/7. Przekladanie z kieszeni do kieszeni, bez sensu.
  16. Imho na tym zdjeciu nic sie nie zgadza. Klasyczne bezobrazy - drewo I alcantara - gryza sie z: 1. wsciekle niebieskim (sportowym) lusterkiem 2. sportowa minimalistyczna kierownica z tym wielkim chromowanym czyms na dole ktore samo z siebie tez do niczego nie pasuje 3. wsciekle zielonym kolorem nawigacji. Lubie Audi, ich srodek to klasa wyzej niz BMW ale tutaj to do siebie zupelnie nie pasuje, cyganski blichtr, brakuje czerwonego dywanika RS.
  17. Gratulacje, sliczna 1-er! 1-strefowa klima wyglada rzeczywiscie oldskulowo ale roznica miedzy nia a 2-strefowa to w sumie ladny wyswietlacz z cyferkami bo 90% ludzi I tak nastawia te same temperatury nie mowiac juz jak ktos jezdzi sam. Jak na "ficzer" za 2,5 kola rzeczywiscie watpliwa przyjemnosc, mozna lepiej spozytkowac ;)
  18. Maly update, po chipie silnika interwaly wymiany oleju skrocilem z 30 do 15 tys zeby spokojniej spac. 2 tyg temu zaczal tez znikac plyn chlodzacy, po dolaniu 2l w ciagu kilkunastu dni - potrzebna byla wizyta u mechanika - okazalo sie ze nieszczelnosc jest w okolicach termostatu tzn dokladnie w kroccu wylotowym (nr 1 na rysunku), w plastikowej obudowie w ktorej umocowany jest czujnik temperatury (nr 5 na rysunku). http://www.amcarparts.co.uk/water.php?make=bmw&img=635926&type=part_number Czujnik zostal wymieniony (tylko czujnik bo caly krociec z obudowa sa niedostepne w serwisie od reki, czas oczekiwania 1-2 tyg..), problem poki co zazegnany I mam nadzieje ze tak pozostanie bo dostep do termostatu/krocca/czujnika jest tragiczny I nie chcialbym do tego ponownie wracac.
  19. adamjttk odpowiedział(a) na chemik2000 temat w F10, F11
    A coz innego moga mowic, sciemnialbym tak samo gdyby to byl moj biznes ;) Mozna probowac oszacowac bo przy kursie 1E=4.4PLN ceny niemieckie praktycznie rownaja sie cenom polskim (przy zerowej akcyzie). 530i A - 228.000 PLN - 52.000 E (229.000 PLN) - dokladnie to samo 540i A - 288.000 PLN - 59.900 E (264.000 PLN) - 14.000 PLN taniej 520d M - 209.000 PLN - 47.400 E (208.500 PLN) - dokladnie to samo 530d A - 284.500 PLN - 56.500 E (249.000 PLN) - 35.000 PLN taniej Zakladajac ze jak sie kupuje 5-er to wartosc wyposazenia dodatkowego to powiedzmy 60-100 tys PLN (od ktorego tez jest naliczana wyzsza akcyza) to te 14.000 PLN juz sie zbilansuje na wyposazeniu dodatkowym czyli tak jak piszesz pewnie okolo 30tys PLN cena 530d powinna spasc, przy 540i jak widac roznicy jest duzo mniej. Jezeli BMW sie nie dopasuje badz euro poleci na np 4.0 (w co ostatnio szczerze watpie widzac co sie wyrabia w polityce/budzecie) to zyska zakup alternatywny, brokerzy, kupno w BMW poza PL etc. PS. Dobrze wyposazone 5-er z R6 podchodzi pod 400.000 PLN (katalogowo) co dla mnie juz wyglada jednak kuriozalnie, sprzedaz bez solidnych dwucyfrowych upustow i oczywiscie odliczen podatku w dzialalnosci bedzie sladowa podejrzewam. Za to 520d w opcji skora+navi+BT z rej. WE xxxxx za rok bedzie wiecej niz Passatow B8 ;)
  20. Troche pyrrusowe zwyciestwo jednak :( Na juz policzyli Ci 9k PLN a po calkowitej wymianie powiedza ze doszla jednak ta pompa no i cos jeszcze, "wie pan srubki, duperele, cos sie ulamalo, znalezlimy jeszcze to.." i wydasz ponad 10k PLN podejrzewam. Gwrancja 2 letnia ratuje troche sprawe chociaz i to jest obwarunkowane wymiana oleju u nich czyli kolejne ekstra koszty. Czy nie mozesz wymienic/regenerowac tej turbiny poza ASO, 9k PLN za to to absurd..? Wiesz - BMW mowi/straszy ze koszt silnika/robocizny to 35k PLN ale tak naprawde to dostaniesz blok silnika z demobilu, jakis refurbished (ale na gwarancji!) ktory ich kosztuje pewnie kilka k PLN wiec az tak wielkiej lachy nie robia bo przerzucaja ich "koszty" na turbine. Koniecznie musisz nam napisac jak historia bedzie miala swoj final o calkowitych kosztach itp PS. Zachowanie BMW pomimo wziecia na siebie kosztow silnika/robocizny uwazam nadal za skandaliczne. Jezeli turbina sie skonczyla bezposrednio z przyczyny awarii silnika to jakim prawem obciazaja Cie kosztami? To samo "srubki" - wtf?? Albo ja nie rozumiem dokladnie tej sytuacji albo przypomina mi to myslenie - ktos wjechal mi w tyl auta i przez to wylecialem z ulicy i uderzylem w drzewo a ubezpieczyciel chce mi naprawic tylko ten tyl mowiac ze uszkodzony przod to moja wina bo moglem nie uderzac w drzewo.
  21. Ewentualnie spojrz tez w strone PS. Polroczne wypasione 340i z 10-15k na liczniku w cenie 330i. Model i tak za rok-poltora bedzie juz mial nastepce wiec ceny poleca mocno w dol. Nowe, mocno doinwestowane 330i straci na wartosci najbardziej. No chyba ze planujesz zakup na dlugie lata to wtedy bez roznicy.
  22. Ja bym na to poszedl. Tak jak piszesz stalo sie to podczas jazdy wiec masz dosc duza pewnosc. Jezeli zrobi Ci to ASO to powieniens miec wszystko na tiptop, nowy silnik, rozrzad, i co wazne gwarancje. Ryzykujesz niecale 3k a do ugrania jest conajmniej 10k (nie liczac ze wolalbym miec to polatane przez ASO, jednak procedury robia swoje)
  23. adamjttk odpowiedział(a) na samson11 temat w G30, G31, F90
    damn, G30 540xi jest na papierze 0-100 minimalnie szybsze od F30 340xi, o 1s szybsze od F10 535xi i ma osiagi obecnej 550i, robi wrazenie. ciekawe co bedzie jak wyjdzie G20 nowa seria 3-er, 340xi bedzie mialo pewnie 4,3-4,4s, pocisk. jak rozumiem wiekszosc poprawy tych osiagow jest spowodowane mniejsza masa. oby tylko na tym nie ucierpial komfort, wyciszenie kabiny etc.
  24. Sliczny lakier, pasuje idealnie do wersji Luxury. Moim pierwszym modem byloby zdecydowanie: http://allegro.pl/individual-bmw-f31-tapicerka-fotele-kanapa-tunel-i6641143642.html Oryginalne felgi imho pasuja idealnie do tej linii, pewnie tylko problem z czyszczeniem :wink:
  25. Czesc kolego! Po pierwsze - wyrazy wspolczucia, pewnie sporo nerwow i niepotrzebnie straconego czasu :roll: 1. Zaczalbym od rzetelnego zweryfikowania przebiegu auta. To ze serwisowany w ASO malo znaczy, ludzie strasznie kombinuja, rowniez na zachodzie. Na pewno nie ma 300tys km? 2. Podejrzewam ze DUZO taniej wyjdzie Ci kupic silnik na wlasna reke (pelno tego na allegro N47) za okolo 5 tys PLN i dac zaprzyjaznionemu mechanikowi do wymiany. W ASO nawet jak beda partycypowac w kosztach wyjdzie niewspolmiernie drogo do wartosci auta (chociaz i tak wypytaj dokladnie co i jak), mozesz tez posprawdzac w specjalizujacych sie firmach typu http://wymiensilnik.pl/ (nie znam, to tylko przyklad). 3. Dozywotni rozrzad w N47? :norty: :norty: :norty: Ktore ASO ma takie poczucie humoru albo tyle cynizmu? Nie wiecej jak rok temu BMW zakonczylo akcje serwisowa na rozrzad w pierwszej wersji N47 viewtopic.php?f=70&t=263913 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gdybys poczytal troche nasze forum to bys wiedzial ze wlasnie rzuciles najlepszy dowcip w tym miesiacu :D (sorry, wiem ze nie jest ci do smiechu) Proponuje nadrobic troche lektury, watek "Łańcuch rozrządu 318d N47" ma 149 stron :mad2: (silniki 318d w E90 LCI i F30 pre-LCI sa takie same) viewtopic.php?f=70&t=178507 viewtopic.php?f=70&t=192940 viewtopic.php?f=70&t=191155 viewtopic.php?f=103&t=304266 Dla pocieszenia - jak juz wymienisz silnik (i oczywiscie rozrzad) to nie powinienes miec duzo wiecej "drogich" napraw zakladajac ze masz prawdziwy przebieg. Mysle ze poza ASO powinienes zamknac sie w kwocie 5+2+3 - okolo 10 tys PLN. pozdr i glowa do gory :cool2:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.