Treść opublikowana przez loko_rav
-
e60 3.0d - wyje przy 2,5-3k rpm - FILMIKI
Jesteś w stanie sam sprawdzić. Jeżeli wejdziesz pod auto ,wsuniesz się czy jak tam wolisz (musisz być od spodu) bierzesz solidny płaski śrubokręt i w tą szczelinę go wkładasz http://img01.tablica.pl/images_tablicapl/97968901_2_644x461_kolo-pasowe-bmw-e60-oryginal-zdjecia.jpg (pomiędzy czarną obręcz ,a krawędź rowków). Kręcąc nim na boki jakbyś chciał podważyć sprawdzasz jak mocno jest wyrobiona guma. W dobrym kole pasowym z trudnością uda Ci się ją odchylić ,a w kole zmęczonym będziesz to robił powiedzmy bez większych problemów(nie będą to duże odchylenia ale widoczne) .
-
Pukanie w przednim zawieszeniu E60
Dlatego napisałem o poduszce ,bo na końcu filmiku mocno łomotało gdy hamowałeś a koła nie były w skręcie. Ciężko ocenić wizualnie poduszkę tak z mojego doświadczenia. Nie raz spotkałem się z tym ,że poduszka nieźle wyglądała lub była wymieniona 2 lata wcześniej a koła mocno podskakiwały i było słychać głośniejszą pracę zawieszenia. Jest to u Ciebie ciężki przypadek ,a byłeś na trzepakach na stacji kontroli pojazdów? Za 30zł w Szczecinie robią badanie luzów w zawieszeniu. Może spróbuj tą drogą ,gdy jeszcze nie próbowałeś. Szkoda wydawać pieniądze na ślepo (np. wymieniając magiel).
-
Pukanie w przednim zawieszeniu E60
A poduszka amortyzatora w jakim była stanie? Wymieniałeś na nową? Dźwięk jest taki jakby amortyzator był niedokręcony.
-
e60 3.0d - wyje przy 2,5-3k rpm - FILMIKI
sprawdź stan koła pasowego ,bo moim zdaniem już Ci się kończy i stąd ten dźwięk. Ja miałem 3 razy gorszy niż Ty.
-
530d korekcja wtrysków
1,2,3. Tak je można wytypować ,ale 100% pewności będziesz miał gdy wrzucą je na maszynę. Korekcje powinny ponoć wyglądać mniej więcej +0,50 : -0,50
-
E60 '03 Piszczenie lusterka po zlozeniu
Mam ten sam problem i nie mam pojęcia co to jest. Może ktoś podpowie?
-
e60 530d, wybruje na wolnych obrotach i na R
Odpuść sobie meyla jako poduszki silnika. Meyla to możesz kupić łączniki stabilizatora albo sworznie jak nie chcesz kupować tych z górnej półki. Ale jeżeli za pół roku nie chcesz kupować ponownie poduszek to kup LEMFORDERA albo CORTRECO. Trzeba sporo wydać nawet 2x więcej ,ale gwarantuje Ci że 3-5 lat będziesz miał spokój.
-
zakup używanego konwertera e60 530d, wymiana konwertera
kolego ZŁOTY ,ale Ty masz e60? W podpisie masz wpisane e39 ,a tam jak dobrze pamiętam nie ma miski zintegrowanej z filtrem tylko oddzielnie więc i koszty mniejsze. Jakbyś chciał kupić części to na forum sprzedaje je kolega gorlik79 w przystępnych cenach. Na pewno tak tanio oryginalnych części czy też dobrych zamienników żaden serwis ASB Ci nie załatwi.
-
zakup używanego konwertera e60 530d, wymiana konwertera
bo jest zintegrowana z filtrem. Nie można jej filtra oddzielnie kupić. Niestety e60 z roczników 2003-2005 lub 2006 tak mają. Jeżeli coś pomyliłem to proszę koledzy mnie poprawcie.
-
zakup używanego konwertera e60 530d, wymiana konwertera
Jeżeli poza tym trekotaniem i falowaniem obrotów skrzynia działa ok to wymień konwerter na nowy i będzie dobrze. Ja mam ten sam problem i zamierzam tylko wymienić konwerter olej ,filtr ,miskę ,bo skrzynia zmienia biegi płynnie.
-
E60 520D. Uszkodzona zebatka walu korbowego. Wymiana silnika
A może to rozrząd grzechocze wewnątrz silnika? Nie jestem pewny czy jest taka możliwość ,ale może pompa olejowa która jest spięta z rozrządem mogła przez brak oleju pracować pod dużo większym obciążeniem i wtedy minimalnie się rozciągnął łańcuch rozrządu. Bez rozebrania to takie gdybanie i wróżenie z fusów.
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Piszecie tu o pierdołach z monetami. To możesz zrobić sobie jako ciekawostkę ,ale nie będzie to żaden wyznacznik zużytych poduszek silnika. Wrzuć auto na podnośnik i sprawdź naocznie czy z poduszek nie wycieka olej ,czy nie są popękane i weź łyżką sprawdź kondycje poduszek czy silnik na nich nie lata zbyt luźno. Wtedy będziesz miał jakąś odpowiedź. A jak się na tym nie znasz to podjedź do warsztatu lub stacji diagnostycznej zapłacisz 20-30zł.
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Sprawdź poduszki silnika.
-
Delikatne wibracje na wolnych obrotach E60 530d
Jak jest w pełni rozgrzany to ustają te delikatne wibracje?
-
Kalibracja czujnika kąta skrętu
Dzięki kolego spróbuje czy się uda. Jak nie to muszę walczyć z postawieniem na nowo disa.
-
Kalibracja czujnika kąta skrętu
Czy potrzebuje do tego zrobić najpierw zbieżność? Kurde akurat coś mi DIS szwankuje i nie działa tylko INPA ;/
-
Kalibracja czujnika kąta skrętu
Ja też mam podobny problem tyle ,że u mnie na stałe pali się błąd. Wsadziłem 18" na szerszej oponie niż wcześniejsze 16" i było ok. Wsiadam któregoś dnia do auta i od razu błąd tak znikąd oraz minimalnie kierownica się przestawiła w lewą stronę. Także też prosiłbym o poradę co w tej sytuacji zrobić ,bo strasznie mnie to wkurza.
-
E60 / 545i uklad chlodzenia
Klapy przed chłodnicą otwiera elektromagnes ,a nie wiatrak je otwiera. Także u kolegi musi być problem z komunikacją czujnika temp. z elektrozaworem klap.
-
E60 530d 2003 automat - problem z diagnostyką
Obejrzyj czy przez zapchaną odmę nie wywala Ci oleju po ścianie silnika. Nie byłoby to zbyt bezpieczne ,bo odma jest od strony kolektora wydechowego oraz turbiny. Czy masz DPF? Nie pamiętam czy 2003 już były DPF'y. Jeżeli olej szedł Ci w wydech np. przez uszkodzoną turbinę to zakleiło Ci DPF i dlatego auto słabo się zbiera. Dopiero ,gdy zrobi się ciśnienie w układzie wydechowym (przy wyższych obrotach silnika) to zaczyna dopiero jechać. Poza tym wszystkim polecam sprawdzić kompresje oraz szczelność cylindrów. Zacznij od wymiany odmy i to w natychmiastowym tempie ,bo każdy kolejny km może sprawić że zniszczysz silnik np. poprzez przepalenie całego oleju w cylindrach. A z racji ,że masz automat to niestety ale samochodu w żaden sposób nie uda Ci się zdławić i zgasić gdy powstanie samozapłon oleju. Mam nadzieje ,że gdzieś Cię już nakierowałem na jakiś trop. Pozdrawiam
-
łaczniki stablizatora jakie wybrac
Dokładnie. Koszt nie jest taki duży coś w granicach 70-80zł /szt. Tyle ja płaciłem za swoje lemforderki
-
skrzynia biegow 535d czy pasuje od 525d
Skrzynie o oznaczeniu 6hp26 są takie same. Na każdej skrzyni powinna być tabliczka i ich numery powinny mniej więcej się pokrywać. Prócz numeru serii ,bo jak wiadomo każda skrzynia będzie miała inny numer seryjny( tzw kolejny) przynajmniej tak było w e39.
-
[E60] Swap silnika z M57N na M57N2
To naprawdę świetna cena. Na sam handel warto się zainteresować.
-
[E60] Swap silnika z M57N na M57N2
Z osprzętem 6 tyś ? Czy tylko słupek ( blok ,głowica ,pokrywa zaworów)
-
[E60] Swap silnika z M57N na M57N2
A jeżeli można wiedzieć to co oznacza w dobrej cenie ,tzn jaka to jest cena?
-
[E60 LCI] Brak grzania siedziska kierowcy - oparcie grzeje.
Ponoć wymiana samej maty jest możliwa.