Treść opublikowana przez adisan82
-
Zdejmowanie lusterka e60
minimalnie tzn 5mm :) czy moze 2cm. Ciezko bedzie Ci rozebrac mechanizm/silniczek ;/ Chetnie kupil bym za pare zl jakies rozwalone lusterko i rozebral je na czesci pierwsze(mala fotorelacja). Moze ma ktos na zbyciu ?
-
Zdejmowanie lusterka e60
Ja trenowalem WD40 bez rezultatu, dzis kupilem odrdzewiacz Wurth-a, wymontowalem lusterko i mocno spsikalem po paru godzinach rozruszalem recznie i bingo znow dziala :) Polecam dobry odrdzewiacz :)
-
BMW 550I nierówna praca silnika
Tu jest ciekawy zbior/lista bledow od bmw: http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=432282 np ten kod: 2B62 camshaft sensor inlet(jak sie nie myle) to Czujnik wałka rozrządu.
-
Czy felgi z e63 będą pasować do e60 lub od x-drive
Przy 4x4 ET jest 43 ;/ Tu jest swietny katalog felg do BMW i z tego co widze jest rozgraniczenie na Allroad/außer Allrad http://felgenkatalog.auto-treff.com/
-
Jaka prawidlowa temperatura silnika 530d
W iDrive ? Czy w ukrytym menu ? O pierwszej opcji nie slyszalem a 2 jest fajnie opisana tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=57919
-
520d zawieszenie
Moim zdaniem R17 225/50 dobrze tlumi nasze polskie drogowe niedoskonalosci :) ale R18 wyglada duzo lepiej ;/ Z czystej ciekawosci jakie masz te 18 ? Moze jakies foto? :)
-
520d zawieszenie
To wina opon, 16 pewnie byly tekko balonowate, sporo gumy ladnie tlumilo, teraz masz 18 pewnie jakies "skarpety" :) mam na myśli cienkie gumy i w dodatku RF czyli twarde, to dlatego tak bardzo przenosza drgania.
-
Zdejmowanie lusterka e60
Rozkladalem ostatnio lusterko i nie udało mi sie dotrzeć do mechanizmu blokujacego lusterko. Lusterko jest na metalowej tulei gdzie pod gornym kapeluszem jest sprezyna dociskajaca. Moim zdaniem element nie rozbieralny, jezeli sie myle to chetnie poznam sposob jak sie to sciaga. Jezeli WD40 nie pomorze, mozesz zastosowac male druciarstwo w postaci spinki plastikowej o odpowiedniej grubosci, wpinasz ja od dolu w otwor ktory znajduje sie pod taka zaslepka. lusterko bedzie sie skladalo i rozkladalo, ale mechanicznie ograniczysz rozkladanie do prawidlowej pozycji. Jezeli ktos zna sposob jak dostac sie do mechanizmu blokujacego prosze o wskazowki.
-
[e60] brak prądu - zapalniczka pasażera a podśw działa...
Obawiam sie ze masz racje i jedynym sposobem bedzie rozebranie konsoli i sprawdzenie gdzie idzie kabel, tu masz schematy: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/e60e61/index.htm Wejdz w Complete vehicle/body/General vehicle el. sytem/Cigarette and charging socket
-
525d problem z tylną klapą
Ja bym sprawdzil te 2 elementy: Ogranicznik pokrywy bagażnika nr czesci 51244315699 Sprężyna naciągowa pokrywy bag. 760N 1 nr czesci 51247045884 tylko w połączeniu z Ogranicznik pokrywy bagażnika
-
[e60] brak prądu - zapalniczka pasażera a podśw działa...
Troche chaotycznie piszesz. Nie dziala Ci zapalniczka, sprawdziles napiecie na koncowce zapalniczki ? Jak zasilane jest oswietlenie zapalniczki, jakis dodatkowy przewod ? generalnie ledy potrzebuja bardzo malo pradu, a swiecace ledy nie sa wyznacznik ze masz prad o odpowiednich parametrach. Zobacz na jakim bezpieczniku dziala ta zapalniczka, czy sa podpiete jakies inne uzadzenia na tym bezpieczniku. Jak juz bedziesz znal wartosc na bezpieczniku wepnij jakis odbiornik pradu(ladowarke z tel.) w zapalniczke i zobacz czy na mierniku zmieni sie napiecie. Czy na kablach idacych do zapalniczki jest prad ? Daj jakies zdjecie zapaliniczki/gniazda od tylu.
-
E61 po wypadku, co z airbag-ami...
oczywiscie do wymiany nowe nie sa drogie. Bo jak sie uprawia druciarstwo, to tak bywa.
-
Czy warto robic pełen update softu w aucie ?
Witam, moze i pytanie wyda sie glupie, ale zastanawiam sie czy warto robic pełen update softu w aucie ? Jakie plyna korzysci z posiadania najnowszego softu ? Czy cos bedzie dzialalo lepiej ? Bede mial nowe funkcje, bedzie mniej palil ;-) ? Jaka jest szansa ze po aktualizacji cos przestanie dzialac ? Zakladamy ze robi to osoba ktora bardzo dobrze sie zna na robocie, najlepsza w swoim fachu. :search: :search: :search:
-
Bluetooth kodowanie po naprawie
Podziekowal, zrobione zgodnie ze wskazowka i wszystko smiga.
-
E60 520i, jakie opony 17 cali ???
różnica średnic (mm) 22.5mm :-) warto zostac przy orginalnym rozmiarze. Jezeli zalezy Ci na "balonie" - lepszym tlumieniu naszych drogowych nierownosci polecam 16cali 205/50
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
różnica średnic (%) to 3,31% czyli licznik bedzie Ci przeklamywal o 3.31km/h na kazde 100km/h
-
E60 elektroniczny antynapad
Mi raczej chodzilo o bezpieczenstwo pozostalych uczestnikow ruchu drogowego. Ale fakt jest taki, ze Polskie prawo czesto jest kuriozalne ;/
-
e61 530i 2008 WBANK71060CH80530
adisan82 odpowiedział(a) na adisan82 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak to juz jest ze okazje rosna na drzewach i czekaja na Polakow/zbieraczy : )
-
E60 elektroniczny antynapad
No ja nie potrafie znalesc (informacji ktora by potwierdzial twoja teze). Dalej bede obstawal przy tym, ze sie mylisz "ze względu na usterki i zagrożenia bezpieczeństwa zakazano stosowania urządzeń unieruchamiających pojazd znajdujący się w ruchu". Kodeks Karny mowi wyraznie, ze kto naraza SWIADOMIE innych na niebezpieczenstwo, popelnia przestepstwo. I bynajmniej nie wspominam tu o zlodzieju.
-
E60 elektroniczny antynapad
Po 30 sec. spokojnie mozna osiagnac predkosc 100km/h przy takich wartosciach przy wylaczonym silniku mozna narobic duzo balaganu. Moim zdaniem taka forma jest zabroniona przez prawo ! Jezeli znasz producenta ktory robi takie antynapady poprosze o link. Moze gdyby zrobic cos na zasadzie komfortowego dostepu -> jak twoj "transponder/karta/bryloczek" znajduje sie w zasiegu obbiornika autko dziala, jak wywala Cie z pojazdu autko gasnie lub skutecznie ogranicza predkosc do 10km/h, lub poprostu wyje jak glupie co z pewnosacia nie bedzie podobalo sie nowemu wlascicielowi. Mysle ze ostatnia forma jest najczesciej stosowana.
-
Bluetooth kodowanie po naprawie
Witam, fabrycznie w aucie siedzial MULF2 i pojechal do naprawy ;/ po powrocie do "domu" nalezy go zakodowac ? Tak mnie poinformowano w serwisie. Dopisywac do VO nowych opcji nie musze bo sa stare ? Wystarczy ze zakoduje ustawienia fabryczne uzywajac NCS-a ? NCS -> F4 wybieram ECU ktory chce zakodowac -> OK -> F2 SG-CODIEREN - > ok -> F3 start -> i to by bylo tyle ?
-
E60 elektroniczny antynapad
W moim przypadku to byl transponder zblizeniowy (brak baterii w "pestce"), w aucie byla zamntowana petla magnetyczna + GPS, jak sie zepsulo to pobieralo w okolicach 80mA na postoju. Rano wital mnie komunikat o rozladowanym aku. Wiec jak wsio dziala to jest dobrze ale jak sie zjebie to bedzie problem. W moim mniemaniu kazda opcja ktora wylancza auto podczas jazdy jest totalna abstrakcja. Co innego blokowanie ponownego uruchomienia, lub inne bezpieczne dla ruchu rozwiazanie.
-
E60 elektroniczny antynapad
Osobiscie srednio widze opcje gaszenia auta podczas jazdy przez niezalezny uklad - wzgledy bezpieczenstwa. Mialem w aucie "antynapad" gdzie odblokowanie auta mialo odbywac sie poprzez transponder zblizeniowy. Skonczylo sie na tym ze uszkodzone badziewie pobieralo mi prad i wywalilem je. Skuteczne jest tylko dobre ubezpieczenie ;) ale i to nie daje 100% gwarancji ;( Jezeli to nie fabryczne zabezpieczenie (ponoc sa) to wywal bedziewie nim beda z tym jakies problemy.
-
Wymiana pieca webasto czy potrzebne kodowanie auta ?
Dzieki za informacje, tak nowy piecyk jest do bmw, sterownik i wsad jest identyczny z tym co siedzi w moim starym sterowniku. Oczywiscie pompka jest poza piecem.
-
Wymiana pieca webasto czy potrzebne kodowanie auta ?
Witam, fabrycznie w aucie siedzi webasto thermo top c, sterowanie z i-Drive, padla pompka i sterownik ;/ mam okazje kupic nowy kompletny piec od BMW, pytanie czy bede musial cos przekodowac w aucie ? Czy wystarczy podmienic i wszystko powinno dzialac ?