Treść opublikowana przez adisan82
-
Czy to jest antynapad ?
Mozecie nie straszyc ;-) ale hrrrr oczywiscie przeszlo mi to przez mysl :/
-
zderzak przedni m pakiet e60
Nie bede przekonywal ze ORI to ORI, ale zobacz na opis towaru, wykonane z ABS-u (czesto mieszanka PCV+ABS) -> jezeli pamiec mnie nie myli to twardy plastik ktory przy np. ujenych temp. lubi pekac nawet przy slabym uderzeniu. Lepszym w moim mniemamiu jest PE(polietylen) a zwlaszcza jego twardsza odmniana PEHD inaczej pisane HDPE. Orginalne czesci BMW maja cos takiego jak "Part Number" wydaje mi sie ze elementy podrobione nie koniecznie musza miec emblemant BMW czy "Part Number" czyli mozna organoleptycznie stwierdzic ktora czesc jest ORI a ktora maly Chinczyk :) Swoja droga to chyba zarowno nowe jak i uzywane nalezy polakierowac ;) Dobrze przygotowana powierzchnia pod lakier i nic nie odpadnie.
-
Czy to jest antynapad ?
Operacja usuniecia "obcego ciala" w ASO to tylko 700zl oczywiscie po rabacie ;-) Dobrze by bylo gdyby podczas wypadku drzwi automatycznie odblokowaly sie. Ale jak jest w praktyce tego nie wiem.
-
Czy to jest antynapad ?
Ta opcje ryglowania mam aktywna. Kiedyś byłem świadkiem jak kobiecie ukradli torebkę z auta, młody człowiek nawet nie sprawdzał czy drzwi ma otwarte, rozwalil szybę pasażera i zabrał skarby. Kobieta była tak zszokowana ze przez parę minut nie wiedziała co się dzieje. To mi dało do myślenia ze takie kuszace torby lepiej nie 3mac na widoku nawet jak się siedzi w samochodzie.
-
Czy to jest antynapad ?
Firma juz nie działa wrrr zostawili jakieś druty w mojej niuni i zawineli kite ;)
-
Czy to jest antynapad ?
Generalnie to chyba nie działa ;) zresztą płacić abonament za lokalizator, to juz wole dobry obiad. Cos w aucie mi kradnie prąd wiec wszystko co nie przyjechało z fabryki idzie na pierwszy ogień. Takie blokady/lokalizatory lubią platac figle, juz widzę jak na wakacjach blokuje mi się auto :( wrrr. Jeżeli dostane instrukcje montażu/demontażu zobacze może podejde do tematu sam w przeciwnym wypadku rozwaze jakiegoś dobrego elektryka.
-
Czy to jest antynapad ?
Poleci do śmieci, jutro będę dzwonił może maja jakąś instrukcje montażu/demontazu. Wydaje mi się ze brakuje jeszcze jakiegoś modułu/centralki. Pewnie gdzieś schowane, jak to mówią po kabelku i do celu. Stronke maja tu http://www.eleasing.pl/gps.php Jakieś rady podczas demontażu ?
-
zderzak przedni m pakiet e60
Jezeli M-pakiet to tylko na orginalnych czesciach, unikniesz w ten sposob rozczarowania, zaoszczedzisz pare zlotych a bedziesz sie zloscil ze nie pasuje, ze odstaje itp. Czasem na "alledrogo" sa w dobrej cenie uzywki, poluj.
-
Tankowanie E60, pojemność baku
Mysle ze jest dokladnie tak jak napisal ToyoPaw, mimo --- jest fizycznie pare litrow.
-
Czy to jest antynapad ?
Poprzedni wlasciciel twierdzi ze to antynapad, zaciekawiony jak to dziala, sprawdzilem, i co ? nie dziala :) To "cos" znalazlem przypadkowo, podczas poszukiwania zlodzieja pradu :) Bylo Ciezko ale jest: Antena, kabel idzie gdzies :) Czyli mamy tu do czynienia z GPS-em :) + "autoryzacja kierowcy" ale teraz najwazniejsze pytanie jak to usunac :)
-
High rate of battery discharge
Spada bardzo szybko, ja wiem moze 3-4min i jest 70mA.
-
Czy to jest antynapad ?
Prawodpodobnie to Immobilizer transponderowy(Immobilizer zbliżeniowy) a to co widac na foto to pewnie petla magnetyczna tgz czytnik transpondera. pod prawym skrajnym nawiewem na uchwycie na napoje znajduje sie jakas antena, wyglada jak antena gsm/gps. A moze fabryczna ?
-
Gdzie ginie paliwo??? 530D
1 kreska -> Full = zakladamn ze masz zbiornik 70l kolejna kreska czyli 3/4 baku to okolo -> 50l 1/2 to wiadomo 35l przedostatnia kreska to okolo 17l 0 to teoretycznie Zero nigdy nie testowane ;-)
-
Gdzie ginie paliwo??? 530D
Wskazanie wydaje sie byc poprawne prawie 23l i tyle samo na wskazowce. Jak tylko zaczna sie dziac jakies cyrki sprawdz w ukrytym menu czy wskazuje identycznie jak wskazowka.
-
Czy to jest antynapad ?
Jest wiazka 3 kabli (zasilanie + masa + jakies sterowanie ?) prowadzaca od nazwijmy to transmiter/reciver do skrzynki w schowku ale nie wiem czy jak/gdzie jest wpieta ;/ chyba bede zmuszony wyciagnac skrzynke by zobaczyc gdzie one ida. Sprawdze jutro cegami czy jest jakis prad, ale obawiam sie ze moze on byc za maly dla takiej formy pomiaru.
-
Czy to jest antynapad ?
Czyli wiedza gdzie mieszkam :) A tak na powaznie ? Intryguje to mnie, nie wyglada na ORI.
-
High rate of battery discharge
Dzis zrobilem maly pomiar bezposrednio na bezpieczniku 34 i CCC dosc szybko sie usypia. Po calkowitym uspieniu auta pobor na 34 to 0.07A -> 70mA. Ale znalazlem cos Ciekawego: Dokladnie opisalem to tu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=212197 NIe wyglada to na ORI. Zastanawiam sie czy ktos madry nie podpiol tego pod 34. Wyciol bym to, ale moze lepiej dowiedziec sie co to jest nim poleci do kosza :) 2 Sprawa co nalezy zdemontowac by dostac sie do tylu skrzynki z bezpiecznikami, skrzynki w schowku. Pozdrawiam
-
Czy to jest antynapad ?
Witam, Od poprzedniego wlasciciela dostalem tgz "pestki". Na poczatku myslalem ze nalezy je wozic przy sobie, ale dla testu zostawilem je w domu, oczywiscie autko odpalilo i smiga bez problemu. Dzis przypadkowo znalazlem cos takiego: Dokladnie jest to pod wyswietlaczem LCD czy to jest ten antynapad ? A moze zupelnie cos innego ? Pestki:
-
Oslona srodkowa podwozia (silnika) e60 3.0i
Witam, szukam oslony silnika, w bmw store znalazlem cos takiego: http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/produkt/7138612-oslona-podwozia-srodkowa ale tto czego szukam bardziej wyglada jak to: http://allegro.pl/bmw-e60-e61-e-60-61-diesel-benzyna-oslona-silnika-i3055771213.html dokladnie ta srodkowa czesc. Czy ktos mial doczynienia z zamiennikami i moze polecic/odradzic ? Jezeli tylko orginal, pomoze ktos namierzyc ta czesc w bmw store ?
-
High rate of battery discharge
Czesc, ja myslalem ze update/nowy soft CCC bedzie niewielkim kosztem, w ASO za kodowanie calego auta chca 650zl. Dlatego myslalem ze od tego zaczne :) Chetnie wezme namiary na kogos kto naprawia CCC. :-) Ile uszkodzony CCC kradnie Ci pradu ? Miales jakies bledy W INPA / DIS ? Dzieki za pomoc :)
-
High rate of battery discharge
Na 90% to cos w CCC CD/DVD lub wyswietlacz LCD. Wylaczylem wszystko pozostale, zmieniarke, mulfa, wzmacniacz generalnie wszystko z bagaznika + zmieniarka i wciaz 80/90mA. Zakaladajac ze to CCC -> czyli to ten caly modul w srodkowej konsoli (CD/DVD/Navi) takie cos sie w pierwszej kolejnosci programuje czy po prostu wymienia ? Byc moze to jakis inny komponent podpiety pod CCC, jakies sugestie, pomysly ? Na 34 bezpieczniku ewidentnie jest pobor, wkladajac bezpiecznik jest malutkie zwarcie(oczywiscie w stanie uspienia), na chwile startuje CD/DVD -> ktos tu kradnie prad (chyba ze to normalna sytuacja ?) Znalazlem dokument: This Service Information bulletin supersedes SI B61 08 00 dated November 2009 Gdzie jest zapis: Depending on the vehicle's equipment, closed-circuit current by vehicle model is approximately as follows: E31 50 milliamps after 16 minutes E32 50 milliamps after 16 minutes E34 40 milliamps after 16 minutes E36, Z3 30 milliamps after 16 minutes E38 50 milliamps after 16 minutes E39 40 milliamps after 16 minutes E46 40 milliamps after 16 minutes E60, E61, E63, E64 40 milliamps after 60-70 minutes E65, E66 40 milliamps after 60-70 minutes E53 40 milliamps after 16 minutes E70, E71, E72 40 milliamps after 60-70 minutes with TCU (30 minutes without TCU) E83 40 milliamps after 16 minutes E82, E88 40 milliamps after 60-70 minutes with TCU (30 minutes without TCU) E90, E91, E92, E93 40 milliamps after 60-70 minutes with TCU (30 minutes without TCU) E85 40 milliamps after 16 minutes E89 40 milliamps after 60-70 minutes with TCU (30 minutes without TCU) E52 50 milliamps after 16 minutes F01, F02, F07 7-21 milliamps after 30 minutes To jak to jest 15/16 min do pelnego uspienia czy 60-70 min ?
-
High rate of battery discharge
Jest i zlodziej na bezpieczniku 34 -> 20A Po wyciagnieciu 34 bezpiecznika pobor spada do 15-20mA Po zaladowaniu bezpiecznika slychac jak startuje CD/DVD, po chwili wszystko cichnie i pobor spada ale do 80-90mA zamiast 15-20mA. Jakies sugestie pomysly ? CD/DVD dzialaja poprawnie. Co dokladnie chodzi na 34 bezpieczniku ? CCC/M-ask, cos jeszcze ?
-
Bluetooth nie mogę uruchomić
To raczej nie wina iDrive tylko modulu MULF, wyglada na brak komunikacji z tym modulem lub jego nie prawidlowe dzialanie, najlepiej wczytac bledy z INPA. Zapewne cos tam sie pojawilo :)
-
E60 - Silnik 3.0i, 2.5i - Który lepszy?
Nie wiem czy to Cie pocieszy ale moja 530xi w zimie, duze miasto pali 17L :) fakt ze czesto daje sie poniesc, ale jak tu smigac delikatnie jak pod noga tyle koni czeka ;-), trasa tak do 140 to 9.5l spokojna jazda.
-
e60 3.0d Powyzej 3tys obrotów brak mocy
Extra samochod :) 30tys RPM-ow, niczym F1 bez ograniczen. IBS ujemna klema na akumulatorze. Jezeli jest brak komunikacji z IBS-em moze byc do wymiany. Pytanie: Odpowiedz: