Treść opublikowana przez adisan82
-
Naprawa sterownika Webasto
Na 100% byl blad zablokowany piec. Swoja droga nie zablokowal sie bez przyczyny. Odblokowac mozna wlasnie disem.
-
INPA
Witam, co zrobic aby inpa poprawnie komunikowala sie z n47 ? pliki *.ipo wgrade, e90.cfg poprawiony. ale wciaz mam blad: IFH:0006 Command not accepted D_MOTOR.GRP
-
[320D N47 2007r.] INPA Problem SYS-0012
Koledzy mam podobny problem, poratujcie mnie tymi plikami. Chce by INPA zaczela gadac z n47 Pozdro
-
E60 Benzyna Jaki silnik??
Koszty ewentualnych napraw sa tylko ulamkiem tego co zostawiles naprawiajac diesla. Rowniez polecam n53, zalany dobrym paliwem bedzie tylko cieszyl z jazdy. Glupi przyklad ale nowe wtryski do n53 kosztuja 470zl. Swoja droga wlasnie sprzedalem n53 :) juz mi go szkoda ;/
-
Naprawa sterownika Webasto
Byla juz jakas diagnoza webasto ? Jakie sa objawy uwalonego sterownika ?
-
Naprawa sterownika Webasto
na allegro jest gosc co naprawia za 200zl. kiedys rozmawialem z nim i byl kumaty.
-
[E60] USB/MP3 jaki max pendrive
Hej, do 32 GB.
-
Niestabilne wolne obroty 530d (filmik)
Ukryte menu: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=57919
-
Niedziałające webasto
Znalazlem ciekawy watek jak testowac webasto INPA, moze sie przyda http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=115407
-
Niedziałające webasto
Jezeli nie slyszysz dmuchawy cos jest nie tak z nia(uszkodzony silniczek/zatarty). Lub sterownik ma walniety obwod dmuchawy. Dmuchawa/pompki startuja jako pierwsze później dopiero nastepuje zaplon. Olej temat swieczki bo to nie ten etap ! Sa dwie pompki: 1 paliwa, slychac bardziej cykanie 2 wody ciezko ja uslyszec Po 3 nieudanych próbach webasto blokuje sie. blad: 9B2E Do pelnej diagnozy potrzebujesz dodatkowego interfejsu ktory podlacza sie bezposrednio do webasto. Na moje: wymontowac webasto, sprawdzic na krotko czy dziala pompka wody, dmuchawa. Jezeli beda dzialaly to obstawiam sterownik. Na 100% brak bledow od webasto ?
-
[E61] JAKIE DYSTANSE ?
Moze Lepiej inne 17' felgi z odpowiednim ET ?
-
e60 535d Kilka drażniących usterek
Night vision to nic innego jak proces obrazowania na podstawie promieniowania cieplnego emitowanego przez ciała fizyczne w przedziale temperatur spotykanych w warunkach codziennych, bez ich konieczności oświetlania zewnętrznym źródłem światła. NIe mozna spodziewac sie jakiejs rewelacji po obrazie. Obraz zarejestrowany przez night vision w e60 w nocy: W dzien obraz jest gorszej jakosci, wzasadzie wszystko jest szare, fakt sprawdzalem to przy tem. zew. okolo 26C. Najlepiej daj jakies zdjecia to porownam je ze swoimi odczytami.
-
[E60] kolektor wydechowy (530D 2008)
Wydaje mi sie ze ORI byl metalowy(era odchudzania), ale sporo zamiennikow jest zeliwych.
-
N52 dziwny błąd z INPY - czy ktoś wie dokładnie co to jest?
A ja bym dokladnie sprawdzil ten Czujnik wałka mimośrodowego. Bledy wskazuja ze to on. Bledy powiazane z tym czujnikiem: 2A31 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Guide 2A32 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Reference 2A33 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Guide 2A34 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Reference 2A35 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Guide 2A36 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Reference 2A37 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Plausibility 2A47 DME: Valvetronic: Eccentric Shaft Sensor: Plausibility Moze wtyczka jest brudna od oleju ? Moze DIS cos podpowie ? A tu jest jak wymienic: http://www.pelicanparts.com/BMW/techarticles/BMW-3-Series-E90/FUEL-Eccentric_Shaft_Position_Sensor_Replacing/FUEL-Eccentric_Shaft_Position_Sensor_Replacing.htm
-
e60 535d Kilka drażniących usterek
To ja sie wypowiem na temat night vision, w dzien nic ciekawego nie zobaczysz na wyswietlaczu, dokladnie szare nic. Dopiero wieczorem zaczyna cos widac. Rozdzielczosc matrycy od night jest bradzo niska (domyslam sie ze okolo 320x240-pixe), wiec sila rzeczy szalu nie bedzie. Generalnie bajer.
-
Nie działa zestaw wskaźników.
Kawalek odpowiedzi znajduje sie tu:
-
E60 automat - odpalanie/gaszenie z pilota
Pamietacie film szklana pułapka 4 była tam taka akcja że odpalili im e60 przez BMW assist SOS.
-
E60 automat - odpalanie/gaszenie z pilota
Moim zdaniem lepiej zainwestowac w webasto, jest to rozwiazanie dedykowane, koszt uzywanego zestawu pod benzyne to okolo 500zl + programowanie, instalacja smiesznie prosta. Twoje rozwiazanie przypomina troche zamiatanie lisci lopata. Oczywiscie ze sie da, ale od tego sa grabie ;) Czy bmw mialo kita do remote start ? Jezeli nie to tylko rozwiazanie after market. np: http://www.viper.com/shopviperproducts/searchbycategory.aspx?CategoryCode=103 http://www.ebay.com/itm/Bmw-E60-OEM-Remote-Keyless-Entry-Activated-REMOTE-START-KIT-starter-/400249551058 Osobiscie bym odradzal instalacje czegosc podobnego. Chyba ze znasz temat i wykonasz robote sam = gwarancja, ze jak sie zjebie bedzie to twoja wina ;) Temat bardzo ciekawy, bo faktycznie zimy sa uciazliwe ;/ Pozdrawiam
-
Polski klient na samochód :)
Wlasnie przerabiam temat na swoim tylku. Generalnie jest zle ;/ Mamy wymieniona prawa lampe na gw. bo parowala. Masa ekspertow widzac ze rok jest inny, "Panie ladnie walone auto bylo" kuza rece opadaja, nic nie pomaga tlumaczenie ze lakier ORI itp. Jak nie maja czego sie czepiac to walcza z rysami. A tu ryska a tam ryska. Mam wrazenie ze ludzie szukaja ubitych/tanich w zakupie samochodow. Jak znajda dobre auto to nie kupia bo cos im smierdzi, przeciesz to jest niemozliwe zeby bylo w jednym kawalku. Najlepsze, przyjechal "ekspert" i zaglada do dowodu rej. i pyta sie mnie dlaczego nie mam touring ? On ma takie auto jak ja i w dowodzie jest touring, rece mi opadly, mowie ze touring to kombi a ja mam sedana, a on niemozliwe przeciesz on ma w dowodzie touring ! Ksiazce serwisowej tez sie dostaje, sa pomylone wpisy ktos w serwisie zamienil miejscami wpisy jest 36tys a pozniej 6tys. Notorycznie dostaje na twarz ze chyba sam sobie ja drukowalem, i jest totalna fikcja (auto pelen serwis ASO kupione w PL). Nie ma bata by wytlumaczyc. Ludzie wola wydac mniej podczas zakupu, a pozniej to sie zobaczy, przeciesz jest 10k na pakiet startowy ;)
-
e60 530i blad czujnika AUC
Szkoda zachodu;/ kolejna przesylka to 50% ceny czujnika, ale jest nauczka ! Male OFT Szukam gumy na przegob(tyl, od strony kola - zewnetrzny), macie jakies namiary gdzie szukac ? bo google malo mowne jest w tym temacie ;/
-
e60 530i blad czujnika AUC
Z uzywkami tez jest loteria, kupilem i uwalony ;/
-
Problem z TELEfONEM bluetooth !!!
Ja raczej obstawiam mikrofon, moze uszkodzony zle wpiety ? Jakies bledy ?
-
E60 535i ciezko pali zimny
Byla jakas akcaja na pompe, mi wymienili, wiecej info w ASO.
-
E60 LCI 523i - Brak portu USB (Doposażenie)
MULF2 HIGH daje mozliwosc doposazenia w USB.
-
[e60 m5] smg brak kluczyka i uszkodzone auta a holowanie?
SMG to zautomatyzowana skrzynia biegow (sterowana sekwencyjne i elektryczne) podobie jak [DSG, SST, PDK, DKG, S-tronic].