Skocz do zawartości

adisan82

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez adisan82

  1. Mozesz dopisac: - update auta - kodowanie mulfa2 high - Car&Key (pare glupot)
  2. Sprawny aku ma 12,60V bo cela ma 2,1V a jest ich sześć czyli 6*2,1 daje 12,60V, ale to chyba w idealnych warunkach dla 100% sprawnego i 100% naladowanego aku. Bylem w sobote w ASO i w mojej sytuacji zaproponowali mi aktualizacje calego auta w tym programowanie nowego aku. Jezeli wymienia sie aku na identyczny, ponoc robi sie zwykla adaptacje, przy zmianie parametrow wymagane jest programowanie. (w moim przypadku ponoc wymieniono z 90Ah 900A AGM na zwykla Centre 90Ah 720A) to moze powodowac bledy. W cenie zaproponowali mi pomiar poboru lewego pradu. Teraz najciekawsze heheh cena 650zl i to po rabacie. Zrobilem pare odczytow i tak: dzien 09 godzina 8:30 dzien 09 godzina 18:00 koniec dnia :) dzien 10 godzina 18:00 czyli 24h postoju: Zaczynam dochodzic do wniosku ze w ten sposob nic nie wyjasnie ;/ bo wystarczy 3 x wejsc do auta, zrobic pare pomiarow. I wyjdzie ze 10% pojemnosci aku wlasnie wyparowalo :-) Troche mnie martwi ta historia gdzie wciaz jest pobor produ w spoczynku miedzy 80a200mA. Wywalilem wszystkie bezpieczniki z bagaznika i pobor wciaz wachal sie miedzy 80-90mA. W ASO "doradca" powiedzial ze generalnie auto w stanie spoczynku to 30-50mA. A jak to wyglada u was chlopaki ? Hehe pewnie nikt nie bedzie robil pomiarow bez potrzeby, ale byc moze kiedys sprawdzaliscie i pamietacie.
  3. adisan82 odpowiedział(a) na WMB23 temat w E60, E61
    Masz tak przez caly czas czy tylko na zimnym silniku. Generalnie nie ma 1-ego elementu odpowiedzialnego za falujace obroty ;/ Wiec odpowiedz bez wiekszej ilosci informacji nie bedzie precyzyjna-trafna
  4. Kurcze nie pamietam ;/ jutro rano podepne sie i sprawdze. Wlasnie sprawdzalem DIS-em jaka bateria jest zarejestrowana, wyszlo mi ze 90Ah AGM, a siedzi zwykla, chcialem zrobic rejestracje nowej ale wywalilo mi blad komunikacji z IBS-em. Ciagle mam blad 2DED i faktycznie w PM3 jest info o poborze pomiedzy 80mA a 200mA ale to by sie mniej wiecej zgadzalo bo na mierniku wachalo sie miedzy 80-90. Swoja droga INPA pokazuje ze siedzi 91Ah a z realoem wynika ze nie montowali takiej. Taka mala dygresja :) Swoja droga stawiam dobra flaszke za pomoc przy trafnej diagnozie :-)
  5. adisan82 odpowiedział(a) na WMB23 temat w E60, E61
    Cześć, a ja napisałbym to tak "nieodczuwalne" ;) Falują bardzo delikatnie czy skaczą o kilkaset obr./min ? (1600 -> 1800 itp) czy (1600 -> 1620) :) Może silniczek krokowy który sterujące położeniem przepustnicy oraz nieszczelności w układzie dolotowym określane przez mechaników jako "lewe powietrze” ? Heh oczywiście to tylko spekulacje.
  6. I gitara :) dzis wieczorem zrobie reset i zobacze jaka bedzie Historia. Do pracy mam jakies 7km czyli srednio 15-20min. Czy taki czas wystarczy na doladowanie akuu ? Alternator sprawdzony i laduje poprawnie. Czy w INPA mozna wyczytac czy nowa bateria zostala zarejestrowana/zaadaptowana. Jezeli tak to prosze o wskazowke jak. Swoja droga dzieki za POMOC :) Zrobilem odczyt i zresetowalem historie w PM3: PM 3 przed resetem: Bledy + Freez :
  7. Jezeli dobrze to rozumiem to zamiast bawic sie miernikiem, moglem zrobic Stop PM MESSEMODE -> Histogram Reset -> Start PM MESSE MODE. I w PM 3 Byte Feld bedzie historia przekroczeń poboru prądu w uśpieniu ?
  8. Ja blad mam systematycznie :), oprocz bledu brak innych objawow, nigdy nie bylo dziwnych komunikatow, resetow zegara i komputera pokładowego. Problem w tym ze akuu jest z 2012 roku ;/ Fakt ze centra standard, no ale stary nie jest :) Alarm jest wiec moze stad te +50mA. Tam gdzie sie rejestruje baterie w INPA nie ma odczytu bledow ;/ Ale znalazlem cos takiego w F2 "PM 2 Byte Feld" Chodzi mi o 3 ostatnie wpisy/bledy w lewej kolumnie: IBS Fehler Download Checksumme 255 IBS Fehler EEPROM Diagnose 11 IBS Fehler RAM Diagnose 103 Ma to jakies znaczenie ? Swoja droga widze ze mam zarejestrowana baterie 91Ah a siedzi 90Ah.
  9. Czy IBS jest widoczy jako modul w INPA i mozna zczytac bledy ? Czy jedyna metoda to INPA e60/engine/msd 80 for n53/Felhlerspeicher lesen/Felhlerspeicher lesen.
  10. Ja zas proponuje folie 3m mat/moze carbon :), jest termokurczliwa wiec nie bedzie problemu. Dobrze odtluszczasz, suszarka w reke(moze byc opalarka ale uwazaj na wysoka temp.) i za 2 razem bedzie idealnie ;-)
  11. Nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale jezeli IBS jest "uszkodzony" to bedzie sial bledem "High rate of battery discharge" mimo iz aku. jest sprawny/naladowany (przynajmniej ja to tak rozumiem). Dzis zrobilem maly test. Odlaczylem aku na cala noc. Pomiar o 18 wieczorem 12.56V. Pomiar nastepnego dnia rano 12.52V (granica bledu inna temp. itp). Podlaczylem kleme, otwozylem centralny zamek i dokonalem pomiaru 12.22V. Pewnie wzbudzilem caly samochod satad taki spadek napiecia (czyli spadek napiecia to normalna sprawa).
  12. Heh dzieki Bogu, mnie dreczy tylko ten komunikat ;) Twoje tlumaczenie wydaje sie rozsadne, ale domyslam ze dzieje sie tak we wszystkich e60 :) wiec dlaczego ja mam taki blad :P Bede zmuszony poszukac IBS-a moze na mala podmianke by upewnic sie ze to jest/nie jest zrodlem bledow.
  13. Czesc, czy miales jakies dodatkowe objawy padajacego CCC ? Dizki za onfo.
  14. Witam, moze tu cos znajdziesz: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=73&t=172916
  15. Czesc, fakt moje cegi srednio sie nadaja do mierzenie tak malych wartosci(mimo ze posiadaja funkcje pomiaru natezenia - dla pradu DC). Dzis sie wpiolem zwyklym multimetrem i wyszlo 0,08A Gdzies wyczytalem ze max to tak do 100mA ? Faktycznie wraz z uplywem czasu natezenie spada. Akumulator to 90Ah 720A. Czy przy tak niskim poborze unieruchomi sie samochod np po 2 tyg bez jazdy ? Nie wiem sad tak tak duzy spadek napiecia na aku (12.6 po zakonczonej jezdzie a 12,25 po 14 godzinach stania). Nie mam problemu z odpaleniem tylko ten blad ;/ Co jeszcze mozna w takiej sytuacji zrobic ? Nie wiem czy to moze miec jakies znaczenie ale dostalem info z BMW ze mam jakas akcje serwisowa na dodatnia kleme od aku. Ale to chyba raczej malo istotne ;/
  16. Winrar czasem oznacza iso jako "swoje pliki"(dokladnie zalezy to od opcji wybranych podczas instalacji). Najlepiej sprawdz jakiego typu jest plik. Prosta sprawa (prawy klik na pliku i wybierasz wlasciwosci) tam znajdziesz "Typ pliku" jezeli to "Plik obrazu dysku (.iso)" to odrazu nagrywasz na plytce. Mozesz uzyc np burne4free. Jezeli kots podzielil plik na czesci, czyli masz *.part01 itp to rozpakuj winrarem i nagraj j.w.
  17. Witam, moze pytanie/problem wyda sie infantylny ale za kazdym razem kiedy uruchamiam samochod wlancza sie ogrzewanie, nawet jak przed wylaczeniem silnika wylacze ja, po ponownym uruchomieniu samochodu, znow aktywuje sie. Denerwuje mnie to i chce to automatyczne wlanczanie wylaczyc. Mam ta klimatyzacje automatyczna z szerszym zakresem (klimatronik)
  18. Witam, Pomiar dokonywany parę dni temu temp w okolicach +2 +3 stopnie
  19. Witam, sprawdzalem jak zachowyje sie tem. i umnie to wyglada tak: od pracy mam jakies 7km temp. 90 stopni osiagam po 2-3km (miasto ale bez przesadnych korkow), jezeli wlaczysz sobie nawiew to temp spada. Sa dwa obiegi, krotki i dlugi, termostat przelacza sie miedzy nimi. Ja zaobserowalem u siebie ze jak osiagne pewna temp dokladnie nie pamietam czy to 96 czy cos podobnego to przelacza sie na dlugi obieg (chlodnica) wtedy znow tem spada.
  20. Mam zmieniarke, wiec wyjme oba. To mnie tez zastanowilo, za kazdym razem wskazuje na DC w zakresie do 40A - 0.6A, jutro podepne sie pod jakis domowy zasilacz i sprawdze ten miernik bo faktycznie moze byc uwalony ;/ Gdzie w INPA jest zaszyta jest funkcja usypiania ?
  21. Jak cos to piszę sie na grupowe kodowanie, Poznan.
  22. Zastanawiam sie nad webasto, generalnie nie dziala wywala jakies bledy, do pelnej diagnozy potrzebuje dzialajacej inpa, walcze :) sprawdzalem dzis pobor pradu i faktycznie cos nie wchodzi w stan uspienia ;/ Przy otwartej klapie oczywiscie zaryglowanje "srubokretem" cegowy pokazuje miedzy 0,5A a 0,6A. Wzasadzie nie ma znaczenia ile czasu mija od zaryglowania. Mierzone 2min,5min 90min,120min po zaryglowaniu. Ktory to moze byc bezpiecznik ?
  23. Witam, wersja z linkow na tej stronie nie obsluguje silnika n53 (brak skryptow) skad moge pobrac = co zrobic by INPA widziala n53 ? Pozdrawiam
  24. Witam, odkopie troche kotleta :), mialem identyczny problem, kazdy paro-godzinny postoj konczyl "High rate of battery discharge" odlaczylem czerwony kabelek przy - klemie, problem juz nie pojawia sie. Moje pytanie co musze kupic ? Wystarczy przewod akumulatora - IBS, chyba ma taki nr (12 42 7 603 567) czy musze jeszcze dokupic, adapter IBS nr (12 51 7 615 476), sam przewod to w Poznaniu Olszowiec 510zl + adapter 120zl. Druga sprawa sprawdzalem przy okazji ladowanie akku podczas jazdy, wacha sie miedzy 14,6 a 14,9 chyba nie jest zle. Martwi mnie tylko napiecie na akku po nocce wacha sie miedzy 12,1V a 12,2V, autko Pali na dotyk wiec nie robie jeszcze rabanu, jak uwazacie troche malo jak na 8h stania przy temp. 0 stopni. Szukac zlodzieja ? W ukrztym menu napiecie po zakonczonej jezdzie wynosilo 12.9V, pryz ygasyonzm silniku. Akku jest nowy nie wiem czy dobrej pojemnosci ;/ Centra standard CC 900 90Ah 720A, jak sprawdzic jaki byl fabryczny ?
  25. Witam, mam problem z parowaniem, zaden z tel (HTC Sensation, nokia e52) nie widzi samochodu ;/ Jakies pomysly dlaczego ? na stronce: http://www.bmw.pl/pl/pl/owners/navigation/bluetooth_2010/compatibility_check_tool.jsp htc sensation znajduje sie na liscie kompatybilnych telefonow, ale w starej wersji softu 2.3.4 obecnie jest 4.0. vin: CK07582 pare fotek moze pomoga w znalezieniu problem: https://docs.google.com/file/d/0BxioHx0c1o47M2d6YVk2V2MwMzQ/edit?usp=sharing https://docs.google.com/file/d/0BxioHx0c1o47MHJJdURBVHhPaHc/edit?usp=sharing https://docs.google.com/file/d/0BxioHx0c1o47YXU3YlVLY1I2TTg/edit?usp=sharing Zdjecie mulf2: https://docs.google.com/file/d/0BxioHx0c1o47MlkxXzVXcUw3SjA/edit?usp=sharing

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.