Treść opublikowana przez Jack79
-
Błędy po wymianie sterownika świec żarowych, 120d/177km
Nie ma szans na uszkodziny kabel zasilania sterownika. Wtedy musiałby być błąd 4 świec tylko. Kupiłeś na pewno GSE105? Sterownik jest nowy? Te błędy komunikacji w przypadku tych sterowników do n47 pojawiają się jeśli wsadzasz nie ten sterownik lub sterownik jest uszkodzony.
-
Brak możliwości skasowania inspekcji oleju
Masz problem z szyna danych BSD. jaki miałeś czujnik i jaki kupiłeś? Sa dwa rodzaje. Tańszy Hella, który nie pokazuje stanu oleju na desce i w kompie oraz droższy TEMIC, ktory pokazuje. Oczywiście nie są zamienne. Zazwyczaj TEMIC jest w autach bez bagnetu. Jak sie wstawi zły to tak się dzieje. P.s. Jeśli chcesz sprawdzić czy masz prawidłowy to go odłacz i zobacz czy inne błędy BSD znikną, oczywiscie oprócz czujnika oleju. I prośba, jesli rzeczywiście potrzebujesz tego droższego czujnika, podeślij prywatną wiadomością VIN. Chciałbym swój zwykły czujnik, zamienić na ten co pokazujestan na liczniku, tylko nie wiem co z kodowaniem tego.
-
[E81/E82/E87/E88] Wszystko o oponach i felgach
Moga trzeć, ale nie muszą. trzeba by przymierzyć. Takie widziałem na e87 i podobno nie tarły :) 18x8.5 ET45, tył 18x9.5 ET50 z oponami przód 225, tył 255.
-
Mapy E60 Pre Lci Proffesional
Mapy nie mają nic wspólnego z tym jaki język masz w navi.
-
Mapy E60 Pre Lci Proffesional
To jest dobry link. Nowszych map nie będzie. To, że nie działa ci to kwestia napędu, który ma już sporo lat bądź płyty. Kup różnych marek i próbuj. Nagrywasz najwolniej jak się da. Popróbuj DVD+R lub DVD-R.
-
Bezpieczniki F22 2.0d B47 2016r 190kM
Rzeczywiście w dieslach wentylator rzadko odpala się przy normalnej jeździe i tak zrobiona kontrolka powinna się sprawdzić, chociaż większość ludzi korzysta z bimmer-tool EXPERT. Pokazuje kiedy wypala, tylko że non stop musisz mieć połączony telefon i apkę odpaloną.
-
Bezpieczniki F22 2.0d B47 2016r 190kM
Wentylator podpięty jest przez przekaźnik K5. Znajduje się po stronie pasażera pod maską przy siłowniku maski. Bezpieczniki są dwa jeden to F29 5A i jest pod maską po stronie pasażera w skrzynce z bezpiecznikami. No i główny 50A bądź 80A w zależności od mocy wentylatora F400, pomiędzy przekaźnikiem wentylatora a skrzynką z bezpiecznikami.
-
[E90 320d preLCI] wariujące lusterka zewnętrzne
Silnik sam sie nie powinien odpalać kiedy chce. Masz jakieś błędy w module JBBF? Bolec niestety musiałbyś rozruszać. Jak przez psikanie penetratorem nie puści to pozostaje albo rozmontowanie lusterka od bazy przykręcanej do drzwi. Potem jest problem ze złożeniem tego, bo tak jak było nie da sie tego poskładać. Drugi sposób to wywiercenie małej dziurki, w miejscu gdzie jest bolec i od tej strony psikanie i wypchniecie bolca.
-
Oświetlenie środka
Oczywistym jest, że skoro przed grzebaniem wszystko było ok, a po już nie, że coś skopałeś. Rozbierz i posprawdzaj wszystko.
-
[E90 320d preLCI] wariujące lusterka zewnętrzne
Znaczy sam się silnik uruchamia, czy poprostu bolec kompletnie ich nie blokuje i latają luźno? W drugim przypadku musiałbyś rozruszać bolec, a z pierwszym nigdy się nie spotkałem.
-
Problem ze światłami, proszę o pomoc
Rongi wygladaja jakby miały ledy, bo mocno świecą na biało. A jak są markery ledowe to może być przez to takie mryganie. Musiałbyś wyjąć te żarówke, ale nie mam E90 wiec nie powiem jak.
-
Problem ze światłami, proszę o pomoc
Masz ledy w tych ringach?
-
BMW X3 (E83) N47 KONTROLKA DDE
Zapchany DPF i wyższy poziom oleju to według mnie skutek, ponieważ nie są spelnione warunki do wypalania. 4030 - to czujnik ciśnienia wstecznego, albo się uszkodził albo spadł wężyk z DPF lub czujnika i nie dostaje informacji o ciśnieniu. Zobacz jak ten czujnik wyglada na google i obejrzyj czy wszystko jest dobrze podłaczone. Idąc od gumowego wężyka wcisniętego w DPF trafisz na ten czujnik. Wężyk w BMW kakby co kosztuje majątek, bo to jakis odporny na temperaturę, ale ludzie zastepują go tamszymi i też daje radę. 48D2 - nie mam pojecia z jakiego to powodu. Pogooglowalem i to jest problem komunikacji szyny dabych CAN z licznikiem. 4c9e - u mnie to był uszkodzony EGR. Z ktorego roku masz to auto? Albo jaki masz EGR. Tu masz dwa rodzaje ktore wystepowały w N47. wahler Jeśli masz wahlera to proponuje wymienić na nowy Wahler. Nie masz czasami tak, że jak ruszasz na zimnym to kompletnie fura nie idzie? Przez to też moze być problem z wypaleniem DPF. 4933 - kolejny związany z EGR. Tak jak pisalem, to nie DPF jest problemem tylko inne komponenty silnika, ktore sa uszkodzone. Wyczyścisz DPF i za 400km wrocisz do mechanika. Ogólnie to ja bym na teraz zajął sie naprawą, nie jeździł tym autem i po usunieciu błędów zwiazanych z cisnieniem wstecznym i EGR pojechał próbujac wymusić wypalanie np. apka na telefon bimmer-tool w wersji płatnej. Kiszt dongla BT lub kabla koło 100 zł. Urządzenie na BT Carista świetnie współpracuje z bimmer-tool i koszt samej apki koło 50zl. Apke napisal kolega z tego forum pawelgawel. Kasuje i odczutuje poprawnie błędy i pokazuje co i jak z DPF plus kilka innych przydatnych rzeczy. Czyszczenie DPF zostawiłbym na koniec, jeśli nie da rady auto samo go już zrobić, ale według mnie powinno się udać.
-
Wyciek wody z samochodu o0 e87 2006
Ja kupiłem te kratke nową. Siedzi bardzo ciasno. Bywa, że przez nią leci. Korek teraz wsadziłeś dobrze. Przynajmniej u mnie tak jest. Zobacz jeszcze z drugiej strony. P.S. sprawdź pod tymi zaślepkami czy nie masz też wody. https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=42964
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Ostatnia to 2021. Jak coś się pojawi to dam znać, ale na te chwilę cisza. Jakos ostatnio ogólnie slabo im idzie z aktualizacjami. Pomijają wersje albo wypuszczają z grubym opóźnieniem.
-
Problem z radiem D5150
To nie jest oryginal, więc nikt ci nie pomoże. Wyjmij i zobacz co jest nie tak.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
Mapy wypuszczone w sierpniu przez BMW: ==================<-- Release 08.2021 -->================= NAVD_000046A3_255_004_122 = Road Map Africa/Middle East LIVE 2021-2 NAVD_000046AB_255_008_148 = Road Map Argentina LIVE 2021 NAVD_00003C20_255_007_130 = Road Map Australia/New Zealand WAY 2021-2 NAVD_000046AC_255_008_030 = Road Map China LIVE 2021-3 NAVD_000014B9_255_006_254 = Road Map Europe East NEXT 2022-1 NAVD_000014B9_255_006_255 = Road Map Europe West NEXT 2022-1 NAVD_00009271_255_007_206 = Road Map Russia EVO 2021-1 NAVD_000024A3_255_007_190 = Road Map South America EVO 2021 NAVD_000046A7_255_008_159 = Road Map South America LIVE 2021-2 NAVD_00003C24_255_007_135 = Road Map South East Asia WAY 2021-2 NAVD_000024A0_255_008_144 = Road Map Southern Africa EVO 2021 NAVD_00005A03_255_006_119 = Road Map Taiwan JOY 2021-2 NAVD_000024AC_255_006_016 = Road Map Taiwan ROUTE 2022-1 NAVD_00003C2B_255_008_076 = Road Map Taiwan WAY 2021-3 NAVD_000046AA_255_008_166 = Road Map Turkey LIVE 2021 NAVD_000046AE_255_008_043 = Road Map Korea LIVE 2021-3 NAVD_000092A9_255_007_160 = Road Map Korea JOY 2021 Na Europe tylko NEXT. Jak się pojawi to wrzuce link.
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
Jak INPA się łączy to bimmer-tool też da radę.
-
System start/stop wyłącza zapłon po wrzuceniu na luz jadąc
Rabex, ale kod błędu. Błędów od EGR jest sporo. Nie ma jak pomóc, bo nie ma informacji. Podepnij pod coś co odczyta BMW i da na przykład taki kod: 2A0F - exhaust gas re-circulation valve, adaptation Przy tym silniku polecam ci zaopatrzyć sie w swój kabel i skorzystać z darmowej apki na androida bimmer-tool LITE. Teraz to wróżenie. Można powiedzieć wymień EGR na pałę, ale to nie musi być to.
-
Szybko psujące się czujniki PDC
Z tego co wiem to czujnik jest szczelny i nic się z nim nie robi. Wtyczka jest hermetyczna. Po prostu z używanym miałeś pecha, a z zamiennikami tak jest, że rzadko w ogóle działają.
-
Wyciek wody z samochodu o0 e87 2006
No dokładnie to wnęka gdzie woda wpada do auta przez lampy lub tylne wywietrzniki. Jak się tam dostaniesz to skumasz o co chodzi. https://www.babybmw.net/forum/viewtopic.php?t=22506
-
Wyciek wody z samochodu o0 e87 2006
Ciężko wyczuć dokładnie, bo kamerujesz korek z bliska, ale wyglada to na wodę, kyora dostaje się przez tylne lampy do auta. Poczytaj o problemie zalanego modułu pdc i wszystko będzie jasne. Rozbierz biczne tapicerki w bagażniku to zobaczysz basen. Jak masz PDC to zajmij sie tym szybko zanim moduł będziesz musial kupować. Moduł jest po stronie pasażera.
-
[E87] - środkowy panel
Różne z tego co widzę po realoem. Kwestia czy masz radio czy navi. Navi CCC czy CIC. Wszystko zależy od wyposażenia
-
[E87] - środkowy panel
Najpierw dowiedz sie co powinno być w twoim aucie dekodujac VIN np tu: https://bimmer.work/ Jak już będziesz wiedział to pozostaje poszukać odpowiednich częsci na stronie https://www.realoem.com/bmw/enUS/select Przyciski mogą byc od grzanych tyłków, pdc, systemu start/stop. Więcej bajerow chyba nie było w E87 Czujniki cofania moga nie działać przez zalanoe modułu, który zgnił od wody. Modul powinien być w bagażniku po stronie pasażera za tapicerką pod tylna lampą. Woda często leci wlaśnie tymi lampami.
-
BMW Road Map EUROPE EAST i WEST Move 2020/2022
Kraje już wybrałeś ściągając wersję WEST, czyli zachodnia Europa. Wersja EAST to wschodnia Europa. Nic więcej nie wybierasz. Jak pisałem na youtubie jest pełno tutoriali. Pierwszy z brzegu Co do kodu. To wyciagasz klucz 1B z auta i korzystasz z generatora.