Treść opublikowana przez amsat
-
Dolewka Oleju - szybkie pytanie
No to gratulacje jak dopiero ok. 5000 po chipie ale Twoje 60.000 dodaje optymizmu :cool2: Też leję CASTROLA EDGE 5W40 i jest ok. Jest to olej rekomendowany do tego silnika przez BMW ale pewnie zawsze znajdzie się coś lepszego :wink:
-
Dolewka Oleju - szybkie pytanie
Zupełnie normalna sprawa w tych silnikach . Ja też na ok. 10.000 km. dolewam niecały litr . Kontrolka zapaliła się prawidłowo . Dolej 0.7 l oleju i będzie wtedy tak 3/4 do maximum . Po przejechaniu 5.000 km. sprawdź ile ubyło . Jeśli jest poziom na środku to wszystko ok. :cool2: Tak nawiasem to bardziej bym się martwił gdyby produkował olej( zapchany dpf) :norty:
-
320d glośna turbina
Tak z nudów sobie szukałem jak to drogo może wyjść wymiana osławionej turbin gdy mi nie daj boże padnie . Znalazłem oczywiście na allegro : http://allegro.pl/turbosprezarka-turbo-turbina-bmw-2-0-e90-e91-320d-i3163375609.html Zadzwoniłem i niesamowite wymiana z kodowaniem itp. + zostawiam starą tylko 1300 zł. :shock: Robią na miejscu czas ok. 6-7 godzin i auto do odebrania . Gwarancja 12 miesięcy . Wnioskuję ,że nie taki diabeł straszny jak go malują :wink: a może się mylę :?: :mrgreen:
-
e92 dołożenie nawigacji
Instaluj całego iDrivea zaprogramuj od razu wersję profesionalną i ze złączami usb dyskiem twardym i odtwarzaniem tv i dvd . Dobra sprawa ja mam zwykłą wersję biznesową a i tak daje radę i spisuje się świetnie . :cool2:
-
coś zepsułem z navi pomocy!!
:duh:
-
Jaki olej do e91 320d
Ale kombinujecie ... Ja zalewam castrol 5w40 i jest ok. Wymiana co 20 tyś km.
-
brak mocy M47 turbo nie ładuje
Po co to całe grzebanie było ? Przecież auto robiło takie świetne wyniki spalania ,że pozazdrościć . Czasem pomysły z forum nie warto realizować :mad2:
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
Gratuluję osiągnięć ! To teraz wyobraż sobie ,że tracisz pracę i możliwość podjęcia innej a komornik zabiera Ci dom i samochód wtedy znajdziesz się w polskiej rzeczywistości. Przyjemnie prawda ? Sory za ot.
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
Normalne i obudż się . Żyjemy w "państwie prawa " ale tylko dla wybranych( czytaj bardzo bogatych) ,gdzie każdy czeka na potknięcie innego i jak może to utopi Cię jak tylko trafi się okazja a najlepszą rozrywką jest ubaw z czyjegoś nieszczęścia . :mad2: Nie kombinujesz nie masz kasy i lądujesz pod mostem i nikt się z Tobą nie liczy a zwłaszcza instytucje typu ubezpieczalnie czy administracja poństwowa . Ja nie mam żadnych skrupułów i tyle na ten temat :wink:
-
[PILNE]Opinie o pracy tego silnika
Słychać wyrażnie ten łańcuch . Po kupnie radzę go wymienić gdyż kilka tematów niżej jest przykład ,że z tymi objawami zerwał się i silnik do wymiany :( Jest to argument do zbicia z ceny auta :norty:Trochę słaby silnik do tego auta :lol:
-
E90 320d 163KM wibracje kabiny
Ja miałem podobnie ale na zimówkach na tylnym prawym kole przy wyważaniu trzeba było zamocować aż 100g . Drgania budą były między 135- 150km/h potem ustawały . Przy zmianie na letnie wulkanizator zdziwił się że aż tyle mam ołowiu na kole i wyważył ponownie . Okazało się że była żle wyważona i dotego jak określił nie tak ułożona opona .Na letnich minimalne korekty i brak jakichkolwiek drgań .
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
A Wy w jakim świecie żyjecie ? Lepiej płacić składki i jeszcze dopłacać do szkody ? Patrzcie jacy sprawiedliwi nie mający nic na sumieniu się odezwali :norty:
-
[E9x] Nie działają przednie wycieraczki
Diagnoza poprawna . :cool2:
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
Pewnie ,że bym stracił i byłoby głupotą zgłaszać szkodę ze swojego AC gdy ma się sprawcę i oswiadczenie o jego winie :nienie: W warsztacie najlepiej robić oględziny gdyż auto mozna rozkręcić i wykazać wszystkie elementy uszkodzone , których nie widać za pierwszym razem i dotego kumaty gość potrafi tak pewne elementy "przygotować " do oględzin ,że je opisze i wyceni a zostają w aucie . Kilka razy ze wcześniejszymi autami tak robiłem i można dużo wykręcić np. lampy , zapinki , uchwyty , atrapy , wzmocnienia , czujniki itp.Wszystko razem robi niezłą kasę przy tym aucie :cool2:
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
W zimę miałem przypadek ,że babka otworzyła drzwi od swojego samochodu i pchając go do tyłu lekko przerysowała mi po tylnym błotniku i zdrerzaku . Rysa nie była nawet do podkładu . Zgłosiłem szkodę w ubezpieczalni sprawczyni wraz z jej oświadczeniem że przyznaje się do winy . Przyjeli wszystko i na drugi dzien był już rzeczoznawca . Opisał co i jak zrobił fotki i na moje pytanie o sposób wyceny odpowiedział ,że będzię jak po mowych częściach i lakierach w/g ASO BMW. Za dwa dni dostałem mailem wycenę szkody z OC sprawcy i byłem zaskoczony gdy zobaczyłem prawie 1000 zł brutto za dwie małe ryski . Ryski lakiernik mi spolerował maszynowo i nie ma sladu koszt - butelka krupnika z biedrony :lol: Wtedy też dowiedziałem się ,że jeśli bym to zgłosił ze swojego AC i nie ma sprawcy to wycena jest po zamiennikach i biorą pod uwagę wszelkie utraty wartości , amortyzacje itp. jeśli nie zostały wykupione .
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
Mogą tak powiedzieć w przypadku szkody z AC natomiast z OC sprawcy muszą uznać kosztorys przedstawiony przez Ciebie obligatoryjnie tylko trzeba się postawić i nie wchodzić z nimi w polemikę . :norty:
-
Stłuczka - Jak zlikwidować szkodę ?
Napisz odwołanie ,że nie zgadzasz się z kosztorysem w/g oględzin rzeczoznawcy . Możesz wtedy przedstawić oględziny wykonane przez Twojego specjalistę lub ASO. Inna sprawa czy ubezpieczalnia sprawcy kolizji zaakceptuje ten kosztorys bo ostatnio wszystko liczą w/g cen zamienników odliczjąc amortyzację itp. Można się z nimi sądzić i sprawę wygrać ale to się w czasie wszystko odwleka . Na Twoim miejscu oddałbym auto na naprawę bezgotówkową do ASO gdyż jest to szkoda z OC sprawcy i ubezpieczyciel ma obowiązek w tym systemie pokryć szkodę i przywrócenie auta do poprzedniego stanu jeśli naprawa nie przekracza 100% jego wartości . Zawsze migają się od tego i wolą kosztorysowo wypłacić grosze bo to jest najlepsze dla firmy ubezpieczeniowej.
-
[E9x] Nie działają przednie wycieraczki
Dobra zamień je w końcu miejscami i zobaczymy czy to wogóle to . Więcej pisamia a dawno już można postawić diagnozę :mrgreen: :wink:
-
Jazda na samych ringach e90?
Nie zrobisz bez wymiany lamp . Mogą świecić same ringi jak przełączysz na postojówki ale na tym nie da się jeżdzić jako dzienne bo świecą za słabo i mają zupełnie inną budowę światłowodów .Można zamontować markery nawet te po 500 zł . szt ale to i tak nie będzie to . Montowanie markerów to zabieg bardziej kosmetyczny niż praktyczny .
-
[E9x] Nie działają przednie wycieraczki
Mają oznaczenie na sobie . Myślę ,że kupisz taki w sklepie z elekroniką samochodową koszt ok. 50 zł.
-
[E9x] Nie działają przednie wycieraczki
To będzie ten po prawej . Można tam przelutować spalone elementy ale to dłubanina ok. 15 minut dla elektronika . Kup drugi i go wstaw . Możesz również zamienić je miejscami jeśli mają takie same parametry ( wyciągnij i porównaj ze sobą ) jeśli zadziała to będzie taki odgłos "cyknięcia" i wycieraczki ruszą .
-
[E9x] Nie działają przednie wycieraczki
Stawiam na przekażnik . Jak otworzysz klapkę za schowkiem to będzie taka niebieska kość na dole po lewej stronie . Można go naprawić lub po prostu kupić drugi .
-
E 90 163 km kontrolka filtru czastek stałych
A co ma się psuć w końcu to BMW i ma dopiero 7 lat :mrgreen: :cool2: Czasem myślę ,że dobrze zrobiłem nie czytając tego forum przed zakupem BMW bo pewnie bym go nie kupił i zrobiłbym duży błąd a badzo mi się podoba . Nie wiem jak Wy ale ja już chyba nigdy nie kupię auta innej marki . Już chodzi mi po głowie nowy model X3 a marzeniem byłoby Z4 . Nigdy nie miałem auta które było tak bezawaryjne jak to w porównaniu z fordami , oplami ,seatami, vw i audi . Nigdy nie miałem japońca ale to dlatego ,że po prostu wyglądają tandetnie jak zabawki a nie samochody. Gdyby brać za pewnik wszystko co tu się pisze o awariach tego modelu to bałbym się rano użyć pilota od centralnego zamka nie mówiąc o samej jeżdzie tym autem :wink:
-
Rozbiłem E90 - niby mozna naprawic. CO robic ?
Parę lat temu miałem Ibizę i dałem ją do naprawy w ASO . Koszt naprawy był na tyle wysoki ,że PZU nie chciało wypłacić pieniędzy serwisowi za naprawę uznając szkodę całkowitą . Zostawiłem to wszystko w cholerę i nie odebrałem auta bo nie przelali pieniędzy . Po 2 tygodniach serwis podstawił naprawiony samochód pod dom i oświadczyli,że wszystko zostało załatwione między serwisem a PZU . Gdy zgłaszasz naprawę bezgotówkową i masz dobrą umowę to olej wszystko i niech sami się z tym martwią . Płacisz AC i OC nie po to abyś potem jeszcze się tym zajmował .Ubezpieczalnia będzie kombinować jak koń pod górę ale nie daj się im wykiwać .
-
E 90 163 km kontrolka filtru czastek stałych
Czy ja wiem czy to usterka wszystko ma swój czas kiedy się wymienia tak jak opony itp. mam nalatane 250.000 km więc miał prawo się zapchać a czy wymieniać go na nowy za 5-6 tyś. zł. w aucie o wartości 35.000 to juz inna sprawa . Ja stwierdziłem ,że nie warto i go wywaliłem jak setki tysięcy innych osób . Gdy ja byłem w warsztacie to tego dnia była kolejka na ten zabieg a najwięcej taxi z W-wy . Nie czepiajcie się no chyba ,że zazdrościcie mi mojej bezawaryjnej czarnulki to zrozumiałe zachowanie :lol: :mrgreen: