Treść opublikowana przez Boston0006
-
[m50b20] Tania sekwencja
Na wolnych jest 1.06. Spda ponizej 0.7 juz przy lekkim przyspieszaniu. Moze podcisnieie dalem w zlym miejscu?
-
[m50b20] Tania sekwencja
Sondia siemensa to UEGO Pelny zakres, czy napieciowa? Spada cisnienie na reduktorze. Jak muskam gaz to jezdzi, ale jak tylko chce przyspieszyc to przalacza na benzyne. Miedź fi6 nie wystarcza?
-
[520i] Dobór amortyzatorów.
Wie ktos jaki numer ma miec poduszka pod Ta Technixy?
-
[520i] Dobór amortyzatorów.
Nigdzie na aukcjach z lemforderem nie podają wymiarów... Tu jest jakiś nołnejm i chyba będzie pasował: http://allegro.pl/lozysko-obrotnica-amortyzatora-przod-bmw-e34-i3329805546.html . Żaden trzpień nie ma 68mm i dlatego mam dylemat czy zamawiać...
-
[520i] Dobór amortyzatorów.
Lipa :/ http://img172.imageshack.us/img172/9730/daempfermassjpegsz6.gif U siebie mam BM515, drugie mam BM517, a TAT jest BM518. Dostanę takie poduszki? Może używane? Nie mogę znaleźć :/
-
Zmiana lamp przednich w E34
Chodziło Ci chyba o e32? E38 ma zupełnie inne lampy. Z e32 ma takie same.
-
e34 524td Chwilowy spadek mocy przy wyższych obrotach!
Ja tam lubie poczytac takie prowokacje... Przy zapowietrzonym krokowcu dalem sie nawet wkrecic, ze piszesz powznie :P. Moj faworyt to Jag z szescioma reduktorami pod kanapa :D. Moze dasz mi jakies rady, bo ostatnio zalozylem u siebie staga, musze go tylko wysterowac.
-
E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.
Dlatego mówi się, że nie powinno się zmieniać oleju na żadszy, bo wypłuka nagary, które w jakimś stopniu uszczelniają silnik. Ja na Twoim miejscu zmieniłby, na półsyntetyk.
-
[m50b20] Tania sekwencja
A więc tak: Sterownik wepchał się do puszki "na ostatniego". Mocowanie zrobiłem z takiego samego jak to do przekaźników. Trochę podocinane. Gniazdo diagnostyczne, masę i + zostawiłem w środku. http://iv.pl/images/63856589974691912250.jpg Reduktor siedzi przed puszką filtra, pod gumą dolotu (taśma została po walce z nierównymi obrotami... w sumie sam nie wiem czmu jej nie ściągnąłem... :P ) http://iv.pl/images/55455343192032941035.jpg Węże pod koletor wpełzają od strony chłodnicy. Tutaj jeden jest załamany pomiędy czujnikiem i filtrem, ale będzie wstawione kolanko. Drugi filtr jest pod czujnikiem. Podciśnienie z przodu kolektora. http://iv.pl/images/31718961881720068108.jpg Wszystko trzyma się kupy, do mocowań używałem śrub, a nie opasek samozaciskowych. Kable obwinąłem taśmą izolacyjną i podzieliłem na wiązki zgodnie z tym gdzie mają lecieć. Specjalnie nie starałem się ich chować, bo i tak pod maską jest makabra po swapie robionym w myśl zasady "dziadostwa nie rób, skręć to drutem" :wink: .
-
[m50b20] Tania sekwencja
Jutro cykne foto. Bałagan pod maską mam straszny, bo swap z M20 zrobiony mało profesjonalnie. Muszę zrobić jeszcze jedno kolanko, bo wąż do jednej listwy się załamał doś mocno, nie uwzględniłem, że pucha filtra tak będzie kolidować. Co do kontroli to gaz mam wbity w dowód, bo w samochodzie była I gen. z M20. W niektórych miejscach mi to ułatwiło sprawę, a niektórych miałem jedno wielkie WTF?! (od bagażnika ciągnięte dwa kable, czarny i czarno-czerwony, jak się potem okazało na obu jest +, a masa podłączona "gdzieś"). Będę musiał poszukać stacji, w której mi nie prześwietlą dokładnie papierów, co trudne nie będzie :wink: . Znajomy kupił golfa 2 z LPG i jego kumpel, który pracuje w stacji diagnostycznej powiedział, że u nich nie podbije, bo ma coś tam źle wystawione w tych papierach. Pojechał na inną stacje i wszystko ok.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Poskładałem wszystko do kupy i samochód jeździ. Na weekend umówię się, że ustawienie i pochwalę się czy to jeździ... Na razie dałbym sobie za to 3+ chociaż pewnie jest warte 2 :D . Może kiedyś wezmę się za poprawkę tego. Reduktor poleci na drugą stroną, a wtryski na górę (i tak mam potworny burdel pod maską). Na dzień dzisiejszy jeste, wykończony wszystkimi wężami itd., więc sobie odpuszczę. Motywacja strasznie mi spadła po tym klupnięciu :(
-
520 m50b20 swap na???
E34 nie miały M52
-
[m50b20] Tania sekwencja
Myślałęm, żeby je tak dać, ale ciężko byłoby to wywiercić. W ogóle to źle zrobiłem, że zacząłem się pchać z nimi pod kolektor. Jednak przydałoby się więcej doświadczenia, żeby dobrze to rozplanować. Przy okazji zmagania się z instalacją zostawiłem auto tam gdzie zwykle, ale minimalnie obrócone. Czekałem na tate, żeby pomógł mi go przepchnąć do cienia. Przyjechał i zrobił mi niespodziewanke... http://iv.pl/images/24459019876235726485.jpg Spotkanie ze zderzakiem Mastera. Zły jestem tylko na siebie, bo sam też bym tak cofnął, a nie pomyślałem o tym wcześniej :mad2: . Najgorsze jest to, że rozplanowałem sobie już co mam do zrobienia, zawieszenie kupione. W przyszłym miesiący miały być lakierowane 2 elementy... :(
-
[m50b20] Tania sekwencja
Dałem prostopadle. Co się będzie działo? W tym miejscu co ty masz nie wejdzie mi na pewno, bo mam akumulator pod maską. Zmieściłby się koło puszki może.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Dysze wtrysków? Czy te wkrętki do kolektora? Jaki elastyczny przewód mogę zastosować od wielozaworu do reduktora? Z tym miedzianym już nie mogę...
-
[m50b20] Tania sekwencja
Dwa dni udręki z tym, ale już blisko końca. W sumie już bym skończył, ale coś dziwnego zaczęło się dziać jak chciałem otworzyć na krótko elektrozawory. Okazało się, że 2 kable ciągnięte przez całą budę przy butli łączą się w jeden, na którym jest + :mad2: . Kolektor ogarnąłem i wyszło chyba nienajgożej. Więcej męczę się z reduktorem, bo nie zmieścił się tam gdzie planowałem. Teraz jest plan, żeby był zamocowany pod gumą dolotu na tym samym mocowaniu co pucha filtra. Muszę miedź ogarnąć, bo straszny zawijas mi wyszedł. Kolektor wyszedł tak: http://iv.pl/images/15525206243267837309.jpg Od wtrysków 20cm do kolektora. Do list będzie trochę dużo, bo oba wychodzą nad filtrem oleju i zawracają za puszkę filtra.
-
[m50b20] Tania sekwencja
W koncu w sobote ogarnalem na tyle czasy zeby ogarnac wszystko pod maska. Zostaly tylko filtry, czujnik cisnienia i mozna wszystko skladac. Wkretki do koletora trzeba jakos dodatkowo uszczelnic? Rozwiercalem na 5mm i gwintowalem 1 gwintownikiem m6.
-
klima nie działa e34 2.5 tds
Bez czynnika układ koroduje, więc licz się z tym, że na samym nabiciu się nie skończy.
-
Klimatyzacja i elektryczne szyby przekładka M50b20
U mnie wiązka nie pasowała. Inne wtyczki od siłowników centralnego.
-
E34 TDS Touring 1996 ARKTISSILBER vel "Beata"
http://i53.tinypic.com/2mgl5i8.jpg
-
M20B20 - problem po umyciu silnika
Obrotomierz cygani. Tylko co za niego odpowiada? Czujnik wału czy wałka?
-
Klimatyzacja i elektryczne szyby przekładka M50b20
Sprawdź czy masz 2 wtyczki w tunelu tam gdzie powinny być przyciski od szyb. Jak są to musisz tylko dołożyć 4 kable do wiązki drzwi (albo wymienić całą wiązkę jeśli będzie pasować) i możliwe, że wymienić moduł pod kanapą. Wszystko to weźmiesz od dawcy. Siłowniki są na nitach, ale poskładaj to potem na śrubach. Zwykłe nity są za miękkie, zerwie je.
-
E34 M50B20. do pompy paliwa nie dochodzi prąd.
O czym ty mówisz? Silnik krokowy to nic innego jak zawór wolnych obrotów, który reguluje ilość dostarczanego powietrza do silnika, więc jak mógł się zapowietrzyć? Puszka pod szybą po stronie kierowcy. Tam masz 3 przekaźniki (2 jeżeli siemens). Pomarańczowy odpowiada za pompę.
-
[520i] Mignięcie kierunkami przy otwieraniu/zamykaniu drzwi.
W e34 chyba nie ma takiej opcji. Podobno potrzebuję przekaźnik zwierno-rozwierny typu 541. Znajdę taki w BMW, bo mam sporo, ale nie są oznaczone w ten sposób, tylko numerem katalogowym.
-
[520i] Mignięcie kierunkami przy otwieraniu/zamykaniu drzwi.
Chcę sobie zrobić mrugnięcie kierunkami, kiedy będą zamykał czy otwierał drzwi. Pomysł mam taki, żeby wziąć z siłownika zamka 2 kable, na których jest 12V podczas zamykania i otwierania i podłączyć je do przekaznika, który poda 12V na wiązkę od awaryjnych. Jakie przekaźniki będę potrzebował? Gdzie pod kierownicą wpiąć się do awaryjnych?