Treść opublikowana przez Boston0006
-
Siłownik schowka.
Chodziło mi raczej o to czy to jakiś rarytas jak np amortyzator schowka do e34, bo nie znalazłem go na allegro. Przerobić się tego nie da, więc jakby ktoś potrzebował to odstąpie niedrogo ;)
-
Schemat bezpieczników E34 525i M50 '92r.
Tu masz schemat: http://img98.imageshack.us/img98/8362/s7303242fr2ih8.jpg Przy akmulatorze jest na czerwonym kablu bezpiecznik. Odpowiada na wnętrze samochodu.
-
Schemat bezpieczników E34 525i M50 '92r.
Sprawdź bezpiecznik 80A w małej obudowie przy akumulatorze.
-
E34 525 m50b25 wolne kable
To co siedzi w skrzynce z komputerami to najstarsi górale nie wiedzą co to jest. Nie widziałem jeszcze, żeby było to podłączone. Ta z uszczelką nie różni się od innych wtyczek? Wygląda troche inaczej niż wtyczki BMW.
-
[E34] M50B20 1993r Problem przy małych obrotach
Ja to miałem w M20B20 ('90) z nagrzewnicą VALEO i M50B20 ('91) z nagrzewnicą siemens. Oba thermotronic, bez klimy. Sporo było wersji grzania, pewnie od tego to zależy.
-
[E34] M50B20 1993r Problem przy małych obrotach
Napisałem, że są od thermotronica. Na pokrętle ustawiasz np 20 stopni i ten czujnik zasysa powietrze z kabiny. Kiedy powietrze osiągnie 20 stopni zamyka się elektrozawór nagrzewnicy. Są dwa czujniki, bo są dwie strefy grzania prawa i lewa.
-
Czy ktoś zna zamienniki akumulatorków do licznika?
Wymień na zwykły licznik z 1 wyświetlaczem. Plug&Play. Nic nie trzeba przerabiać.
-
Siłownik schowka.
Witam. Wpadł w moje ręce siłownik schowka z e32, chyba w wersji na USA. Numer części to 1928872. Nie znalazłem tego na allegro. Jest on coś wart? Może to jakaś żadka część? Chciałem spróbować go przerobić na amortyzator schowka jaki był w e34, ale nie chcę go zniszczyć jeśli to nie coś pospolitego ;)
-
[E34] M50B20 1993r Problem przy małych obrotach
To są czujniki od thermotronic'a. Znajdziesz je za schowkiem na rękawiczki i po lewej stronie kierownicy od dołu. Tak wyglądają: http://img705.imageshack.us/img705/8181/p1300529640x480.jpg
-
[E34] M50B20 1993r Problem przy małych obrotach
Po 5k tys Vanos wraca na mniejsze otwarcie zaworów. Moż rzeczywiście u Ciebie coś się zawiesza.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Ok. Podkrecilem reduktor do 1.3 bar i czuc znaczna poprawe. Cisnienie nie spada nawet przy dynamiczniejszej jezdzie, ale jednak jeszcze spada. Czasy nieco spadly, ale i tak sie zapetlaja. Zwiekszac jeszcze cisnienie? Gdziesz przeczytalem o rekomendowanym 1.6 dla tego redka, ale teraz nie moge tego znalezc. A moze jednak rozwiercic dysze?
-
[E34] M50B20 1993r Problem przy małych obrotach
To podcisnienie wchodzi do kabiny obok wezy nagrzewnicy. W srodku jest trojnik i ida weze na czukniki temperatury. Rak czy siak ciagnie nimi lewe powietrze. Mozesz to zatkac, ale taka nieszczelnosc nie powinna zrobic roznicy
-
[m50b20] Tania sekwencja
Tu mam OSC zaraz po kalibracji i zebraniu mapy PB. Przy obciążnieniu silnika spadało ciśnienie. http://hostuje.net/file.php?id=105f037e4d63b1333870d5ea618f42ce Nie mogę nigdzie znaleźć jak zwiększyć ciśnienie w tym redyktorze. To będzie ta śrubka na górze?
-
NIEAKUALNE DO USUNIĘCIA
Wystarczy, ze zdjecie jest ciekawe, nie musi byc profesionalne :)
-
[m50b20] Tania sekwencja
Reduktor idzie na gwarancje, bo to on gubi cisnienie. Mam chyba zle wybrane typy czunikow temperatury i dlatego taki odczyt.
-
535i aż taki paliwożerca?
A 530i V8?
-
Przesiadka z e36 na e34 - pytanie czy warto?
Pozwolę sobie przytoczyć, bo w jakimś stopniu odpowiada na Twój dylemat. "Dlatego nawet majac pieniądze na idealne , niemal nowe S6 c6 czy M5 e60 rozsądni ludzie jeżdżą e36 albo S6c4 i brak problemów, nerwów i niebotycznych kosztów. Od lat stosuje taką taktykę i polecam wszystkim. W cenie wymiany silnika czy skrzyni w tych nowych wynalazkach kupujesz 3 sztuki fajnych starszych aut w cukierkowym stanie. Masz pod domem 4-5 fajnych samochodów za kwotę 40-60 tys zł i jezdzisz w zaleznosci od potrzeb, humoru lub pogody takim albo innym. Nie martwisz sie powaznymi awariami, drogimi serwisami, ze ktos Ci zarysuje, ze spadnie grad, ze ubezpieczenie drogie, ze korba wyjdzie bokiem, ze ubezpieczenie AC w razie wypadku czy szkody całkowitej jest gówno warte i i tak kończysz w sądzie a auto stoi rozbite. Życie jest za krótkie by przejmowac sie takimi rzeczami jak awaria silnika w S6c6 lub M5 e60." Można na prawdę długo wymianiać co za powiedzmy 1500zł jesteś w stanie wyremontować w 20-sto letnim śmigiełku, a tyle będzie Cię kosztowała byle naprawa, w ASO, byle skody...
-
NIEAKUALNE DO USUNIĘCIA
Twoje zdjęcie było jednym z niewielu wartych uwagi z tych wyróżnionych. Większość to zwykłe zdjęcia, jak na allegro.
-
E34 525i m50b25 koszta naprawy
Na wypadek gdyby LPG wybuchło w koletorze to upuści ciśnienie. Miałem jedno tego samego typu. Za żadne skarby nie trzyma. Ja wymieniłem cały kolektor.
-
Podmianka M20 na M50- instalacja
Mi robili mechanike w warsztacie. Silnik i skrzynia wymieniona. Połączenie wału i skrzyni to jakieś druciarstwo, nie wnikałem, będę musiał wymienić wał kiedyć
-
Podmianka M20 na M50- instalacja
Tak. Ten jest dobry, m20 ma takie samo gniazdo jak m40. Nie dziala mi ekonomizer. Daj znac jak zrobisz, czy Tobie chodzi.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Możliwe, że te spadki mają związek ze złym ustawieniem? Zmieniłem troche mnożnik, bo mapy się rozjeżdżały i samochód całkiem inaczej się zachowywał. Przyśpieszał żwawiej, tylko, że ok 5500obr. przy przyspieszaniu zapętlają się czasy wtrysków. Muszę jeszcze ogarnąć jak to wszystko dostroić, ale martwią mnie te spadki ciśnienia. Tak to wyglądało kiedy spadało ciśnienie: http://iv.pl/images/65917490046233904642.png Czasy wtrysków gazu nie są za duże? Dysze 2mm. Jeszcze kwestia sondy. Ma dziwne napięcia. Nie zauważyłem, żeby doszła do 5V. Raczej do 3 z czymś. Jaki typ mam wybrać? UEGO są dwa.
-
kwk222 --> 520i Weteran
Obetnij drugą- tania gleba :D
-
[e34] 525i Bardzo słabe światła mijania
Jak oblysniki wypalone to w Bielsku Ci zregeruja. Na FB maja strone ''Cyfrowa Wersja Pieknego'' czy jakos tak.
-
[m50b20] Tania sekwencja
Wszystko co pod maska jest nowe. Mam maly zawijas przed filtrem fazy cieklej, ale nie tak zeby sie zalamal.