Treść opublikowana przez Boston0006
-
e34 525i 24v strzela powietrzem
M50 tak ma przy gwaltownym wcisnieciu gazu
-
[M50B20] Sam wkręca się na obroty.
Wkreca sie tak jakby przepustnica byla otwarta. Wywalilem calkiem tempomat. Moze poluzaowana linka jeszcze gdzies blokowala. Mam wrazenie, ze samochod chce mnie zabic. Jak narazie najadlem sie tylko wstydu odcinajac zaplon przy zmianie biegu :) . Sprawdzilem i przy 50℅ gazu odcina wiec moxe faktycznie sie blokowala, a depniecie luzowalo. Jak teraz sie nie poprawi to jade na diagnoze, a potem chyba zostaje juz ksiadz...
-
[M50B20] Sam wkręca się na obroty.
Tam gosc ma register, a ja sekqencje. Dzisiaj zauwazylem zaleznosc, ze dzieje sie tak ja wkrece ja powyzej 3000 i apnajwyzej kilka razy po jakims postoju. Dziwi mnie to, ze po depnieciu na gaz ustaje. Gdyby to byla usterka mechaniczna to raczej by nie pomoglo. Nie mam eml. Da rady z zamknieta przepustnica poleciec do odciecia?
-
[M50B20] Sam wkręca się na obroty.
Niedawno miałem taką sytuacje, że po wciśnięciu sprzęgła obroty poleciały na czerwone pole. Chwile wcześniej miałem gas w desce, więc pomyślałem, że zawiesiła się przepustnica. Zrobiłem pożądek z wężami od LPG pod przepustnicą i poprawiłem linke od tempomatu. Jakiś czas było ok. Ostatnio kilka razy miałem tak, że przy zmianie biegu na drugi wskazówka poleciała na czerwone. Pomaga dopiero depcięcie na pedał gazu. Odpiąłem całkiem tempomat, ale problem jest nadal. Pierwszy raz stało się na PB, ale potem już chyba tylko na LPG. Nie możliwe, żeby przpustnica otworzyła się sama tak mocno, bo nawet jak lekko naciskam pedał to dzieją się takie rzeczy. Dojdzie do 6000+ obrotów na zamkniętej przepustnicy? Nie byłoby za bogato? Zastanawiam się czy to nie reduktor się wiesza.
-
jestem w trasie pekl pasek pomocy!!!
Pompa poszła skoro wentylator goni.
-
[520i M50B20 vanos] Falowanie na wysokich obrotach
Z uszkodzoną przepływką silnik może chodziś w trybie awaryjnym i sonda będzie cały czas "na ubogo".
-
[520i M50B20 vanos] Falowanie na wysokich obrotach
NTK robi tytanowe sondy. Ta sama zasada działania co NGK czy Siemens. Grzałka, masa, zasilanie i sygnał, oscylacja 0V - 5V. Nawet kolory kabli się zgadzają.
-
520i M50 ogrzewanie e34
W BMW sam wyłącza się obieg zamknięty, żebyś nie oddychał wysuszonym powietrzem. Zawory są po lewej, obok skrzynki z bezpiecznikami.
-
[520i M50B20 vanos] Falowanie na wysokich obrotach
NTK od niedawna robi uniwersalne sondy tytanowe. 150zł, ale nie wiadomo jak długo to wytrzyma.
-
pomocy. amortyzator tylny bmwe34.93r
Ty tak na poważnie?
-
520i m50 silnik nie trzyma obrotow
Panie, to co się gazuje pod maską to przepustnica, a to co jest przy niej to czujnik jej położenia, a nie obrotów.
-
520i m50 silnik nie trzyma obrotow
Może przez servo lewe powietrze łapie.
-
E34 525td moja pierwsza "lala"
No to szczęście w nieszczęściu z tą pompą. Dostała obrotów ponad odcinke, że pompa się posypała?
-
E34 M50B25 Tryb awaryjny? Reset kompa? Tańczą zegary
Może przez jakieś zwarcie szaleją te zagary i rozwala akumulator. Sprawdź jaki ma pobór prądu na wyłączonym i jaki po zapłonie. Najtańczy miernik kupisz za mniej niż 5zł, a warto mieć go pod ręką ;).
-
e34 sedan jak zamontowac hak
Miałem jakiś stały hak, a w drugiej e34 miałem taki wkładany. Oryginalny BMW. Odbojów nie ruszałem, nie wiem czy ktoś się pofatygował jak zakładał tam ten hak.
-
e34 sedan jak zamontowac hak
Niedawno zmieniałem hak z dokładanego na fabryczny i wydaje mi się, że otwory były fabryczne, ale pewny na 100% nie jestem. Na pewno w obu hakach były identyczne, więc raczej są tam już fabrycznie.
-
E34 540 Ładowanie
Może masz gdzieś zwarcie i stąd pobór.
-
Czy ktoś wie jak zamocować schowek?
Mają się tylko zaciskać.
-
Czy ktoś wie jak zamocować schowek?
Powinny takie spinki, które nakładasz na te pręciki.
-
Bmw e34 520 . Problem z drganiami ? wibracjami?
Raz piszesz wał napędowy, a w następnym zdaniu "rura od przeniesienia napędu", o co dokładnie Ci chodzi?
-
Bmw e34 520 . Problem z drganiami ? wibracjami?
Mogą mieć luzy.
-
Schemat bezpieczników E34 525i M50 '92r.
Musisz go mieć. Tak to wygląda: http://www.bmwe34.net/E34main/Maintenance/Electrical/Data/fuse_link3.jpg Jak masz aku pod kanapą to tam to będzie. Ten bezpiecznik to blaszka z napisem 80A łącząca dwa kable. Coś w ten deseń: http://www.tce.com.pl/Img.ashx?Id=221&w=300&h=300
-
Bmw e34 520 . Problem z drganiami ? wibracjami?
W zawieszeniu nie ma luzów? Podnieś tył samochodu i sprawdź czy będzie drgało. Jak będzie to sprawdź też bez kół.
-
Brak oswietlenia kabiny?
Raczej coś pod kanapą. Nie jestem pewien czy odpowiada za to jakiś przekaźnik. Może to być modół, w którym są styczniki.
-
Brak oswietlenia kabiny?
Pod kanapą też sprawdzałeś?