Treść opublikowana przez tomsen1
-
325 td jakie opinie na temat tego silnika
no widzicie, a mi ludzie z branży polecali td. Tak masz, jak dbasz najstarsza prawda świata... offtopic: tylko o silnikach dci słyszałem tak złe opinie jak o tds-ach... IMAO jeśli VW to TDI, jeśli BMW to Pb. Reszta wynalazki :wink: :mrgreen:
-
316i problem z wolnymi obrotami
jeśli zimą, to reduktor może zamarzać
-
316i compact problem z otwarciem drzwi kierowcy
Ja miałem taki przypadek w poprzednim aucie. Przymroziło i dość gwałtownie szarpnąłem za klamkę. W środku jakiś języczek się ułamał i nie dało się już drzwi otworzyć. Musiałem wymieniać cała klamkę.
-
BMW 316i E36 - poradzcie
E36 kosztowało w Reichu 4000 E :D dobrze, że nie DM :D
-
316 m40 rozruch ciepłego powoduje chwilowe telepanie silnika
Kolego, ten temat był tyle razy wałkowany, że choćbyś nie mówił po polsku, to go znajdziesz :search:
-
316i cos tryka przy hamowaniu lub na rondzie
Oddaj to auto do Archiwum X albo gdzieś ;) 15' i 17' Co się zmienia? Ciężar koła.... ale jak ciężar koła (dobrze wyważonego) może powodować trykanie raz przy jeździe, a raz przy hamowaniu...? chyba że... większe koło podczas zwykłej jazdy powoduje takie samo przeciążenie jak hamująca 15' i jakie miejsce jest podatne na takie trykanie podzas jazdy, skręcania, hamowania... ta myślę, że.. http://i41.tinypic.com/fmsyzn.jpg PS. teoria mocno naciągana, ale może? Co myślicie?
-
problemy z nawiewem!
viewtopic.php?f=67&t=172761&p=1252559&hilit=nawiew+nie+dzia%C5%82a#p1252559 wyszukiwarka się popsuła?
-
318 silnik
Rozumiem, że bezpiecznik sprawdziłeś?
-
328i zegary - podłączenie dodatkowej kontrolki
Koniecznie rób zdjęcia podczas operacji - z chęcią skorzystam ;)
-
316i compact- Podświetlenie pokręteł nawiewu
A ja wyciągnąłem oprawkę z przepaloną żaróweczką, kupiłem nową 1,2v za 1,10 zł, wyjąłem starą z oprawki, w nowej przyciąłem wąsy, szybki lut i w 10 minut miałem wymienione. Dokładnie tak samo jak przy włączniku świateł. Tak btw jakby ktoś chciał kupować te małe żarówki - unikać tych marketowych (szczególnie marki UNITEC!), bo są o ułamek milimetra za szerokie i nie wchodzą. Polecam kupować w sklepach elektronicznych.
-
318 silnik
kierunkowy kolego, ten skrajnie prawy. Dobra, żeby się nie pastwić - sprawdź nawiew na nogi i szybę. Jeśli działa, to masz wszystko w porządku z nagrzewaniem. Po prostu Niemiaszki w przypływie szaleństwa postanowili nie robić ciepłego nawiewu na twarz.
-
318 silnik
1. A widzisz takie dwa niebieskie pasy koło pokrętła kierunkowego nawiewu na twarz? Co to może znaczyć? 2. Ten nalot pod korkiem może się zbierać jeśli jeździsz często krótkie dystanse i silnik nie nadąża się dogrzać.
-
318 silnik
A i powiedz kolego, sprawdzałeś to ogrzewanie w pozycji nawiewu "na twarz"? Co do mazi - jak często i jakie dystanse jeździsz?
-
318 silnik
viewtopic.php?f=68&t=173996 coś słabo szukałeś :roll: Podepnij się pod temat. IS pasuje z miejsca, z 2.5 jest trochę rzeźba z tego co wiem, ale na pewno da się.
-
318tds robi zwarcie akumulatora
Napisz co to za elektryk i skąd w dziale viewforum.php?f=21
-
318is zużyty silnik
ISa miałem do kupienia za 1900 zł z całym osprzętem i instalacją gazową, ale to była mocno promocyjna cena od znajomego. wydaje mi się, że dobrego ISa można kupić za jakieś 1500 zł jak się pokręcisz. Pytanie czy będzie miał osprzęt cały, czy goły silnik. Zaglądaj na giełdę na forum, często można znaleźć jakieś perełki.
-
316i cos tryka przy hamowaniu lub na rondzie
A jak się tak nakombinowałem z tym tekstem :cry2: :wink: Na poważnie, to logicznie rzecz biorąc: - skoro dzieje się tak na rondzie lub przy hamowaniu, to musi mieć związek z przeciążeniami działąjącymi na koło. - wiatrak by mógł być, gdyby trykało podczas zwiększania obrotów, temperatury, etc. IMAO coś z ukłądu jezdnego .
-
316i cos tryka przy hamowaniu lub na rondzie
Tu mattiss - tomsen1, chcesz ostrzeżenie za nieśmieszne żarty? Myślę, że możemy to załatwić :twisted2:
-
Koniec ubezpieczenia:(
tomsen1 odpowiedział(a) na Yahoo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjnekońcówki, sworznie, przyczyn może być kilkanaście viewtopic.php?f=68&t=173708
-
Koniec ubezpieczenia:(
tomsen1 odpowiedział(a) na Yahoo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneOczywiście :8)
-
Koniec ubezpieczenia:(
tomsen1 odpowiedział(a) na Yahoo temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneSpokojnie, bez stresu możesz zapłacić bez żadnych kar czy grzywien, po prostu płacisz i wszycho :cool2: PS. Masz cały czas OC, bo z automatu przedłużają.
-
Bmw e36 1.6 m43 95r dwie zaslepione rurki przy przepustnicy
Może jakieś maleńkie turbo ;)
-
E36 325 pytanie o tlumik-rozwiazanie jakie??
A nie jest czasem tak, że im więcej tłumików, tym silnik bardziej się męczy, żeby wypchnąć spaliny? Przerabiałem to kiedyś z hondową V6 w której chciałem mieć dwa kominy i uświadomiono mnie (zresztą słusznie), że silnik jest zestrojony pod taki a nie inny wydech - ergo - liczbę tłumików. Wiesz, żeby nie przekombinować i nie zrobić kuku fajnemu silnikowi :wink:
-
316i cos tryka przy hamowaniu lub na rondzie
Zamiast się rzucać jak dziecko lepiej posłuchaj kolegi, bo ten tytuł wygląda jakby go pisał jakiś kiep po 3 klasach podstawówki.
-
318is jakie sprężyny obniżające polecacie?
Ja bym podjechał sprawdzić sprawność amorów, bo jak mówią koledzy - nie musisz koniecznie wymieniać, ale skoro byś i tak miał zjechane, to warto. PS. Witam w klubie ciemnych lamp :cool2: ;)