Treść opublikowana przez LukaszPL
-
kończy impreze przy 180 - gdzie odblokować
Z europejskich firm samochodowych tylko Volkswagen sprzedaje diesle w "dzuesej". E65 wystepuje tylko z dwoma rodzajami silnika: 745 (obecnie 750) oraz 760
-
PROSZE O POMOC - kontrolka chłodnicy
Jezeli jest tak jak piszesz ze twoj uklad chlodzacy jest w porzadku to pozostaje wymiana czujnika. Nie bedzie to na pewno kosztowna naprawa.
-
328 spadł pasek przy 160 -buchneło parą+jakiś olej HELP !!!!
Czyli ten krotki od AC jest w porzadku. Musisz stwierdzic co bylo przyczyna ze pasek spadl a nie urwal sie. Czyzby plastikowa rolka napinacza paska? Tylko pytanie skad ta olejowa mgla? Pompa wspomagania? A moze rozpedzony spadajacy pasek przecial ktorys z przewodow gumowych biegnacych w jego sasiedztwie :idea: Oczywiscie to tylko gdybanie...bez ogledzin sie nie obejdzie. Pomysl nad lokalizacja i naprawa usterki we wlasnym zakresie. Wszystko mozesz zrobic nawet na ulicy. Jezeli urwal ci sie ten glowny pasek to twoj samochod jest niestety uziemiony. Zdjecie paskow: http://i19.photobucket.com/albums/b154/IveGotIssues666/Pully%20INstall/acbeltreinstalled.jpg
-
Wymiana gałki zmiany biegów
Jezeli jest to manualna skrzynia ciagnij mocno do gory. Rowny jednostajny ciag do gory bez szarpania i zrywania. :wink: PS. Uwazaj przy okazji na glowe i lusterko. :norty:
-
kontrolka engine service soon
Bez podlaczenia jakiegos skanera OBDII sie nie obejdzie. Przyczyn kontrolki zapalonej kontrolki "check engine" moze byc wiele. Wcale nie musi robic tego serwis bmw. Kazdy w miare dobrze wygladajacy warsztat samochodowy tego typu skaner powinien posiadac. Proponuje udac sie na tego typu diagnoze, zapisz kody, zapostuj na forum, na tej podstawie byc moze bedziemy mogli ci pomoc.
-
Schematy elektyczne E46
Na schematy bedziesz niestety musial poczekac. Rozsypal mi sie caly RAID na serwerze na ktorym mialem image WDS-a :-( W tej chwili nawet dostep do netu mam byle jaki gdyz popsuty komp rowniez dzialal jako DHCPD. Jezeli chodzi o wycieraczke to dokladnie nie wiem jak to wyglada jako ze w swoim coupe takowej nie posiadam. Daj mi kilka dni a postaram sie zamiescic dalsze czesci schematu. Moze przynajmniej sprawdzisz sterowanie tego modulu czy wogole cokolwiek po jego wyjeciu dochodzi do niego. :idea: Sam modul skoro wyglada na jakis popalony rowniez nalezalo by mu sie przyjzec. Zalozmy ze jest spalony i nie wiadomo co bylo przyczyna. Jezeli bylo to jakies zwarcie w jego wnetrzu to pol biedy bo po podpieciu nowego wszystko powinno dzialac. Jednak w przypadku diagnozy ze ktos na jego polaczeniu pomieszal kable w innej czesci samochodu moze spowodowac uszkodzenie kolejnego nowego. Miejmy nadzieje ze poprzedni wlasciciel nic nie "motal" i przyczyna tego ze nie dziala jest tylko jego uszkodzenie. Moze pan Kazio przy instalacji przykladowo alarmu szukal jakiejs wiazki gdzie moglby sie wpiac przy podlaczaniu alarmu i niechcacym pozamykal jakies obwody nie w tym miejscu w ktorym powinny byc zamkniete. Przyklad alarm Proxima pare postow nizej. :|
-
Schematy elektyczne E46
Teraz przyszlo mi do glowy. zwroc uwage na wlacznik S147 przy otwieraniu tylniej szyby automatycznie wylacza pompe jak i wycieraczke. Moze jest niesprawny, tzn caly czas rozwarty blednie sygnalizujac otwarta tylnia szybe.
-
328Ci-Chce założyć szpere...
IMHO nie ma sensu. :hand: DSC w zupelnosci ci wystarczy zamiast szpery. 328ci to nie M3 w ktorym LSD mozna w inny sposob wykorzystac. :roll2:
-
328 spadł pasek przy 160 -buchneło parą+jakiś olej HELP !!!!
Sprezarka klimy jest na osobnym pasku w 2.8l silniku. Na jednym pasku sa wspomaganie, pompa wodna, alternator i nieszczesny napinacz. Na drugim jest tylko sprezarka AC z kolejnym napinaczem. Sprecyzuj ktory dokladnie ci pasek spadl. Zarowno w kompresorze AC jak i w pompie wspomagania znajduje sie olej ktory mogl rozpylic sie wewnatrz komory silnika. Olej pochodzacy z kompresora AC bedzie mial wlasnie bialo-zolty kolor. Wchodzi on w sklad czynnika chlodzacego R134A Moja diagnoza: skoro bawiles sie wlaczaniem i wylaczaniem AC rozsypal ci sie kompresor AC. Spadl pasek oraz cala zawartosc R134A poleciala w powietrze powodujac nieszczesna smuge niby pary pomieszanej z olejem. :|
-
Schematy elektyczne E46
%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/washer3.jpg Tak to wyglada zgrubnie polaczenie tylniej wycieraczki, powiedz ktory koniec cie interesuje?
-
Schematy elektyczne E46
Czy chodzi ci o rozklad pinow w tej wtyczce znajdujacej sie przy lampie? http://www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/e46headlightconnector1.jpg Jezeli chodzi o wycieraczke tylnia to mam rozumiec interesuje cie dokad biegna przewody dochodzace do wtyczki X13268 oraz tej drugiej znajdujacej sie w bezposrednim sasiedztwie. http://www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/washer2.jpg Zgadza sie?
-
Skrzypienie... Jak je zlikwidować??
W dziale "Zrob to sam" latwo mozesz znalezc opis jak rozebrac tapicerke drzwi. Poszukalem dla ciebie opis z obrazkami.
-
BMW M3 (2002) z jaka skrzynia? Potrzebuje rady
Jestem pewien na 100% ze europejska transmisja ustawia obroty przy starcie na 3500RPM. ESS wypuscilo soft skrzyni ktory pozwala zwiekszyc do 3800RPM, ale to wszystko. BTW.Skoro krecila do 4500rpm musiala nalezec do Chucka Norisa. :mrgreen:
-
BMW M3 (2002) z jaka skrzynia? Potrzebuje rady
Na chlopski rozum "agresywnosc zmiany biegow" wybierana przyciskiem znajdujacym sie ponizej galki zmiany biegow. Uzywajac opcji A5 lub S6 sprzeglo w twojej SMG zuzywa sie zdecydowanie szybciej niz uzywajac spokojniejszych programow. Sposob ruszania ktory opisal ci Slawo "launch control" jest rejstrowany w kompie samochodu i naduzywajac go latwo stracisz gwarancje na skrzynie i sprzeglo. W wersji niemieckiej podczas "launch control" silnik rozkreca sie do 3500RPM w wersji amerykanskiej do 1800RPM Zaleta skrzyni SMGII sa paddle shiftery dzieki ktorym zmieniasz biegi nie zdejmujac rak z kierownicy. Jezeli chcesz poczytac cos o SMGII instalowanej w E46 M3 zerknij tutaj Zapomnialem dodac ze skrzynie SMG(SSG) instalowane w Z4 czy reszcie trojek niczym nie przypominaja skrzyni tej z M3. Moze dlatego wiekszosc uzytkownikow nie jest nimi zachwycona a dla wielu jest ona ta sama skrzynia.:duh: Zrob sobie krotka przejazdzke emtrojka ze skrzynia SMG wtedy sam ocenisz jej walory i nigdy nie popatrzysz w kierunku zwyklej manualnej. :cool2:
-
aux w buisness cd ?
Gdyby podlaczenie bylo takie proste produkcja przejsciowek bylaby niepotrzebna. Dlatego firmy typu Peripheral Electronics produkuja przejsciowki dzieki ktorym latwo i bezbolesnie mozna podlaczyc praktycznie dowolne zrodlo dzwieku. Na pewno tego typu interfejs da sie zbudowac wlasnorecznie. Niestety samo rozgryzienie wtyczki nie wystarczy.
-
Jak rozpoznac obecnosc fabrycznego alarmu w E46?
Niestety mrugajaca dioda nie jest wyznacznikiem zainstalowanego alarmu. Nawet bez posiadania alarmu mozna zaprogramowac samochod tak aby ta dioda mrugala. To samo tyczy sie mrugajacych kierunkowskazow przy zamykaniu i otwieraniu drzwi. Najprosciej jest fizycznie sprawdzic obecnosc alarmu zdejmujac oslone czujnikow ultradzwiekowych z wnetrza samochodu. Jezeli znajduje sie tam nie podlaczona nigdzie wtyczka oznacza to ze alarmu nie posiadamy.
-
slaby dół w 328i
Niekompletny dolot ma na pewno niebagatelny wplyw na twoja "dziure" w mocy przy niskich obrotach. Nie jest to do konca prawda. Niestety zaden fabryczny Daewoo Lanos, Leganza, czy Nubira nie ma szans z 328 ze startu rolowanego. Z koreanskich samochodow chyba jedynie Hyundai Coupe 2006 ze swoim 172 konnym 2.7 litrowym silnikiem moze nawiazac jako taka walke z 328, ktora i tak przy predkosciach przekraczajcych 160km/h przegra.
-
slaby dół w 328i
Nie powinien sie krecic az do 7500RPM :? wszystkie m52 maja redline 6500RPM. Sprawdz czy nie ma zadnych bledow obdII.
-
Alarm Proxima w e46
Wyrazy wspolczucia. :( Doprowadz instalacje samochodu do stanu oryginalnego a pozniej sam bez pomocy zadnych "popaprancow" zainstaluj sobie wlasnorecznie oryginalny alarm od e46. :cool2: Pozostanie tylko aktywacja w ASO ktora powinna kosztowac grosze jako ze zajmuje technikowi nie wiecej niz 15 minut.
-
korzysci czlonkostwa
http://www.bmw-klub.pl/bmwklub/bmwklub.html
-
JAKA ZMIENIARKA DO E46 ? ? ?
Jezeli masz radio takie jak przedstawione na obrazku to sie da. http://www.bortesi.it/images/autoradio-business-rds.jpg Z drugiej strony moze zamiast kupowac zmieniarke lepiej byloby wymienic cale radio na powiedzmy tego typu: http://billeder.bilinfo.dk/billedertilbud500/2369_28.jpg
-
modul wycieraczek ,wie moze ktos gdzie on sie znajduje ???
Dokladnie. :cool2:
-
czujnik deszczu - jak dołożyć?
Do sensora deszczu w e46 podlaczone sa 4 przewody. Jeden biegnie do "general module control unit"(pin 4) drugi do "instrument cluster control unit"(pin3) trzeci do 5A bezpiecznika F15(pin1) a czwarty jest masa (pin2). W ten sposob jest to podlaczone oryginalnie. Dodam ze "general module control unit" jest odpowiedzialny za prace wycieraczek. Znajduje sie on za panelem bezpiecznikow w schowku. Zgrubnie tak wyglada polaczenie (musialem podzielic na 3 obrazki): %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/wycieraczki1.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/wycieraczki2.jpg %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/wycieraczki3.jpg Jezeli chcesz to zrobic bezblednie i bezbolesnie proponuje zaopatrzyc sie w legalna :roll: kopie WDS-a (BMW Wiring Diagram System) Pelno tego typu oprogramowania krazy po ebay-u.
-
BMW 3 , Golf czy moze Honda Civic...czy co???hmm...
Panowie spokojniej troche bo was zaraz niepotrzebnie moderatorowie upomna ostrzezeniami. :hand: Kolega Nicram pytal o wybor pomiedzy BMW , Golfem i Honda Civic a wy przerobiliscie temat na prywatna wojne slow.
-
Czy idzie przerobić schadowline na...?
RealOem.com poda ci mocno zanizona cene.