Treść opublikowana przez piot5rek
-
Wymiana tylko jednego amortyzatora?
Nie jestem mechanikiem ale na logikę wydaje mi się, że lepiej wymienić 2 amory. Jednak patrząc z drugiej strony ten drugi amor ma tylko 2,5 roku. Ciężki temat. Co innego jak ktoś kupi auto 8 letnie, w którym amory są od nowości, a on chce wymienić tylko 1 :P Mam zamiar kupić Sachsy zamiennik M-Pakiet. Czytając ten temat to opinia jest, że nie za dobre są te amory. W innych tematach czytałem, że bardzo dobre, identyko jak oryginał. To jak jest w końcu?
-
E46 z pojemnością silnika 1.6 co to za silnik???
bo pewnie w zimę odpala i grzeje przez 5 minut na 2 biegu na 4tys obrotów żeby mu cieplutko się od razu zrobiło, a później auto w serwisie :D A co do oburzenia paru ludzi w związku z tymi małymi pojemnościami. Możecie mnie linczować, podać do moderatora ale ja uważam że BMW z silnikiem mniejszym od 2l to nie BMW. Zaraz powiecie, że cwaniaczy bo ma 320d. Otóż mogę śmiało powiedzieć, że ten diesel to nie wypał, 4 garnki i to też nie jest BMW ;) BMW w dieslu to jest tylko 330d. Jak miałbym kupić mniejszy silnik to jakiegoś opla, renault czy VW. Amen. To jest moje zdanie i nikogo nie namawiam do zmiany poglądów. Po to forum jest żeby bez obaw powiedzieć co się myśli przy jednoczesnym nieubliżaniu innym.
-
320d - szarpanie przy ruszaniu: sprzęgło, cdv??
Czyli bez zmian. Bywa :duh: Drobne przejęzyczenie. Wiadomo o co chodzi bo opisałem sytuację po wymianie sprzęgła. Tą tuleją może zajmę się przy wymianie amortyzatorów. Ciężko znaleźć kogoś zaufanego kto ogarnia tylny napęd. Większość to patrzy tylko oszwabić.
-
[e46] 320i Szarpanie przy zmianie biegu.
Miałem czasami drgania na postoju ale nie jakieś straszne. Podskakiwanie przy ruszaniu było no i to nieszczęsne szarpanie przy zmianie biegów. Ciekawe czy w benzynie są podobne objawy.
-
E46 z pojemnością silnika 1.6 co to za silnik???
Ogólnie moje zdanie jest takie, że jeśli BMW benzyna to 2.5 i więcej. Oglądałem jedną 2.5 litrówkę i miałem ją kupić no ale ubiegł mnie ktoś. Z powodu ubogiego rynku wtórnego benzynowych E46 w okolicy Częstochowy niestety wpadł mi w ręce diesel :D Jakoś nigdy nie przyszło mi na myśl kupić BMW z silnikiem 1.8 czy 1.6, bo po prostu źle mi się kojarzy.
-
[e46] 320i Szarpanie przy zmianie biegu.
Mam 320d więc inny silnik ale problem miałem podobny. Zmiana biegów 1-3 wyglądała jakbym dostał prawko dzień wcześniej. Wymienione całe sprzęgło i dwumasa i jeździ się przyjemnie ;)
-
szarpanie 5 bieg 50-60 km/h
Nie rozumiem postu? Przy np. 100km/h też szarpie na 5 biegu? Jeśli nie to po co Ty tam grzebiesz? Na 5 biegu 50km/h to ja nawet toyota corolla 1.3 mojej mamy nie jeżdżę.
-
E46 z pojemnością silnika 1.6 co to za silnik???
Mi brakuje w 320d 150KM, a co dopiero w 1.6 :P
-
E46 320d 150km Głupi problem:)
U mnie też ciężko się odkręca ale nie, aż tak żeby kluczem go mordować :D
-
wymiana elementów eksploatacyjnych-po ilu km?
Ja u siebie wszystkie filtry wymieniam co każdą wymianę oleju. Jedynie filtr paliwa wymieniam przed zimą, bo tak mi zalecił znajomy zajmujący się wymianami olejów i filtrów. W serwisie zalecili wymianę kompletnej odmy co drugą wymianę oleju i tak też będę robił. Nie bawię się w czyszczenie odmy, bo wydać 180zł na średnio 2 lata to wg. mnie nie jest dużo. Chyba że ktoś ładuje dużo km to może kombinować ale po co szkodzić silnikowi?
-
E46 Ramki alu. do zegarów !
Jakby tak było to każdy po wyjechaniu z salonu po przejechaniu np. 50tys. km mógłby przez przypadek odłączyć licznik.
-
320d - szarpanie przy ruszaniu: sprzęgło, cdv??
Aha, no to kiepsko. Normalnie z tymi BMW nie może być zbyt pięknie :-D Zawsze musi być coś co stłumi początkową radość :-)
-
320d - szarpanie przy ruszaniu: sprzęgło, cdv??
Sprzęgło i dwumasa wymienione. Pierwsze wrażenie - poprawa o 180 stopni. Pierwsze co to pedał sprzęgła chodzi 2x lżej. Brak szarpania (podskakiwania) przy ruszaniu. Zmiana biegów teraz to przyjemność a nie katorga. Biegi wchodzą lekko. Ciepły czy zimny to zmiana biegów jest taka jaka być powinna, a nie jak wcześniej jakbym dopiero co odebrał prawo jazdy. Ogólnie jestem mega zadowolony. Ale oczywiście jest jeden problem jak zawsze... Na pedale sprzęgła odczuwalne jest lekkie mrowienie. Najbardziej przez moment przy zmianie biegu przy wyższych obrotach i jak dojeżdzam powoli na biegu z wciśniętym sprzęgłem i obroty maja ten poziom minimalnie wyższy niż na postoju. Na luzie żadnych wibracji/mrowienia nie odczuwam. Mechanik raczej dobrze wszystko zrobił, bo wymieniał już sprzęgło w aucie mojego szwagra i u niego wszystko ok było tyle, że on używane wkładał, a ja sprzęgło jak i dwumas kupiłem nowe LUK-a. Kolego Balugass widziałem Twój post w identycznej sprawie. Poprawa nastąpiła po przejechanych kilometrach?? Wypowiadał się ktoś w tamtym temacie, że musi się to sprzęgło ułożyć. Ja dopiero przejechałem około 300km na nowym sprzęgle więc może trzeba przejechać więcej.
-
320d - szarpanie przy ruszaniu: sprzęgło, cdv??
Zobaczę, może przy okazji montowania zestawu sprzęgła zlecę mechanikowi usunięcie tego. A mechanik jakoś wzrokowo jest w stanie określić zużycie tej tulei? Czy bez wyjmowania gruchy się nie obejdzie? Pytam bo za wymontowania dyfra to sobie pewnie liczą z 200-300zł.
-
320d - szarpanie przy ruszaniu: sprzęgło, cdv??
Nic no zamawiam tarcze, docisk, łożysko i dwumas. Mam nadzieję, że się poprawi. A co do mostu to podczas tego podskakiwania auta nie słychać żadnych metalicznych dźwięków czy innego hałasu. Co do stukania z tyłu występuje to już na wrzuconym biegu podczas dodawania i odejmowania gazu(najlepiej słychać na 2). Z tym CDV to nie wiem bo niektórzy mówią, że sprzęgło się może szybciej zużywać. Po coś to w sumie jest zrobione. Jakby nie było potrzebne to nie robiliby tego. Jakie są + i - usunięcia tego nie wiem, bo nie jestem mechanikiem ani nie mam znajomego, który to usuwał.
-
320d - szarpanie przy ruszaniu: sprzęgło, cdv??
Witam. BMW E46 320d 2004r. skrzynia 6 biegowa. Miałem dzisiaj zamówić kompletne sprzęgło i koło dwumasowe LUK-a. Niepotrzebnie przed zamówieniem postanowiłem jeszcze poczytać... Problem jest taki: czasami przy ruszaniu pod małe wzniesienie lub przy obciążeniu auto podskakuje (przy większych obrotach nie zauważyłem tego zjawiska), drugi problem to luźny pedał sprzęgła. Po dojechaniu do skrzyżowania drży dosyć głośno, można go podciągnąć około 1cm i drżenie ustępuje. Irytuje mnie też jedna sprawa. Ciężko płynnie jeździć tym autem;/ czasami to mnie maksymalnie irytuje bo jadę tak jakbym dopiero co zdał prawko albo dopiero co kupił auto, które mam już ponad rok... Po prostu szarpię samochodem przy zmianie biegu, nie wiem czy to ja nie umiem jeździć czy to sprzęgło już umiera. Dzisiaj znowu naczytałem się o jakimś CDV. Ludzie piszą, że po wymianie sprzęgła wszystko jest tak jak było (szarpanie)... Nie wiem co mam robić. Oczywiście nie wspomnę o stukaniu z tyłu, które przy wyciszonym radiu doprowadza mnie do szału... Żeby to jeszcze była na to jakaś rada, a z tego co czytam to radą jest wymiana wszystkich tulei. Proszę o podpowiedź doświadczonych forumowiczów czy wymieniać to sprzęgło czy nie? Bo normalnie już nie ogarniam tego auta czasami.
-
325xi czy te fele podejdą do mnie
Nie jestem zwolennikiem takiego druciarstwa. Poza tym to nie oczekuj, że E46 będzie wyglądało na 16" jak golf... Tych felgi po prostu schowają się.
-
2.0D 150KM Przydatne zabiegi przy serwisie
Nie jestem mechanikiem ale uważam, że olej w skrzyni czy dyferencjale powinno się raz na te 5-6 lat wymienić. Z tego co mi wiadomo to w dzisiejszych czasach nie wynaleziono nieśmiertelnego oleju, który będzie idealny przez cały swój żywot aż do wylania. Kupiłem auto w tamtym roku i nie wymieniłem oleju w dyfrze i skrzyni ale w tym roku jak pojadę na wymianę oleju w silniku to na pewno wymienię olej w dyferencjale, a ze skrzynią się zobaczy - $.
-
320d tuleje tylnego mostu
Zawsze można kupić nowy dyfer :D Co pewnie waży z 5tys. zł... jak nie lepiej. Na polskie realia jedynie pozostaje nam rynek wtórny. Zawsze można umówić się na gwarancję rozruchową, tyle że wiadomo za robociznę ewentualnego włożenia i ponownego wyciągnięcia sprzętu trzeba bulić mechanikowi.
-
320d tuleje tylnego mostu
Jesli wyje to dyfer albo lozysko. Moj ziomek tak mial i musial dyfer wymienic. Oczywiscie uzywka i smiga jak nowa.
-
320d tuleje tylnego mostu
U mnie też stuka. Byłem u mechanika, wjechałem na podnośnik i ruszałem lekko do tyłu i do przodu a on był pod spodem i słuchał. Rezultat tego badania jest taki, że ciężko stwierdzić bez wyciągania tego. Tak się składa, że mam sprzęgło do wymiany, więc chyba poczekam, aż to będę robił i przy okazji rozbierze i zlokalizuje stukanie. Jak usunę stukanie to podzielę się tym co zrobiłem. Tylko to nie prędko nastąpi bo z groszem ciężko.
-
Naglosnienie do e 46
Podepne sie pod temat. Mam pytanie do kogos kto zmienial swoje naglosnienie w jakiejs firmie. Tj. firma wywalala ori glosniki i wstawiala inne takie ktore zarzyczyl sobie kupujacy + wzmacniacz. Pytam bo nie jestem jakims majsterkowiczem i robienie dystansow itp. itd. przeze mnie wyszloby tragicznie. Chodzi o cene robocizny w skrocie mowiac.
-
320d - nieprzyjemny zapach z nawiewu
Ja odgrzybiałem klimatyzacje przed zimą, w sumie trochę lipnie bo powinno się to raczej na wiosnę robić. Po zimie z miesiąc temu pierwszy raz odpaliłem klimę no i oczywiście zajechało nie jakoś strasznie ale tak jakby trochę lodówą, kurzem itp. Utrzymywało się to może do 5 włączeń klimatyzacji. Teraz jak włączam ją częściej to nie śmierdzi ani po włączeniu ani po wyłączeniu. Stosuję się także do takich samych zasad o jakich mówił K3m0T1989. Zawsze jakieś 5 min przed wyłączeniem przełączam na zwykły nawiew. Chyba, że jeżdżę po mieście i często gaszę silnik więc nie ma sensu wyłączanie klimy.
-
E46 - kierunkowskazy przednie
Z pewnością lepiej niż w E46 :)
-
E 46 320d automat pali 12 ,13litrow miasto prosze o pomoc
No ale w czym problem? Automat z tym motorem w tej budzie tyle spali. Jeśli automat to trzeba się liczyć z wyższym spalaniem. Moja E46 150KM 2004r. pokazywała w zimę spalanie na kompie 9l. Tylko, że temperatury na zewnątrz były w okolicach -30oC. Teraz pokazuje 7l.