Treść opublikowana przez wafeltom
-
Łańcuch rozrządu N47
Kiedy będziesz to robił? I czy mogę cię poprosić o coś?
-
Łańcuch rozrządu N47
Masz rację. To ja cię wprowadziłem w błąd. Przepraszam.
-
Łańcuch rozrządu N47
Zauważyłeś coś przed zerwaniem?
-
e90 montaź xenonów do wersji przed liftem
Tzn. Lampy przedlifty zwykłe już do mnie jadą. Najpierw założę lampy i przekoduję na swoim. Tam chyba trzeba podać mase do ksenonu (jeszcze musze poszukać o tym) jak zderzak bedzie zdjęty to zrobie dziury pod spryski i na razie zaślepki. A po wakacjach skompletuje reszte gratów i zrobie to jak trzeba. U mnie tutaj na przegladzie sprawdzają czy są czujniki do poziomowania także wystarczy aby one były + kabel wchodzący do środka. I tak nie mają czym tego sprawdzić.
-
e90 montaź xenonów do wersji przed liftem
A jak jest z wiązką. Ile ona kosztuje około.
-
Łańcuch rozrządu N47
O tym samym myślę. Wystarczy zmirzyc ile tloczek napinacza sie wysuwa i mamy jego zakres. Samo skontrolowanie napinacza daje jakąś wiedze mało tego przy max wysunieciu tloczka moze go kantowac i moze sie zaciac w pozycji wypchnietej. Sprawdzajac to widać czy sam napinacz jest w pełni sprawny. Zauwazcie ze glupie termostaty padaja teraz po 3 latach. Miałem taki podobny przypadek w innym aucie. Oczywiście to będzie obraz tylko górnego łańcucha. Jesli są one bardzo wyciagniete bedzie widac luz pomiedzy wałem i wałkami rozrządu. Podejrzewam że wałki widać przez korek wlewu oleju. Wystarczy ruszyć wałem i sprawdzić reakcję wałków na ten ruch -jak widać jakąkolwiek zwłoke to już jest późno. Nie trzeba robić miernika. Zaopatrzyć się w nowy napinacz, nasmarowac go delikatnie smarem, wkręcić i wykręcić i na smarze zostaje ślad. Można sprawdzić ile zostało zakresu pracy. To by był dobry pomiar bo w ten sposób mierzy się całkowity luz zarówno wyciągniecia łańcucha jak i zużycia bieżni ślizga.
-
Łańcuch rozrządu N47
Nie.
-
Łańcuch rozrządu N47
Próbowałem to zasugerować jakieś 15 stron temu. viewtopic.php?f=70&t=178507&start=195#p1539655 Teraz poszedł bym nawet dalej i powiązal bym z tym samarowniem. Jak łańcuch szura to znaczy że trze i prowadnic ubywa. Wytwarza sie wyższa temperatura w wyniku tarcia i łańcuch sie uplastycznia. Czyli wyciaga się i szura jeszcze bardziej. Nastepnie dochodzi do tego że napinacz jest na maxa i łańcuch dostaje luzow. Wtedy szarpie i po jakims czasie się zrywa. Napiszcie czy to popieracie bo mysle że można znaleźć sposob na wczesniejsze zdiagnozowanie tego. Pozwoliłoby to zaoszczędzić mase kasy dla wielu ludzi.
-
320d wymiana termostatu EGR
tez tak mysle. jak jedziesz 6 wlniejsze obroty a wrzucajac 5 przy tej samej prędkości silnik się kręci szybciej i jest większy przepływ chlodziwa stad temperatura spada. czyli to zachowanie jak najbardziej prawidłowe. trafil ci sie wadliwy termostat.
-
Łańcuch rozrządu N47
to dysza oleju to czarne wystajace w srodku srodkowego łańcucha. a tu nie pękają glowice tylko bloki z tego co wiem. a jest to spowodowane wlasnie małymi odleglosciami pomiedzy cylindrami. projektują silniki tak aby były jak najkrótsze. to wazne dla wielu innych rzeczy. ale są podatne na przegrzewanie a co za tym idzie pękanie. po peknieciu dmucha do kanalu wodnego i puchną węże. ciesze sie że zaczęła sie techniczna dyskusja poparta doświadczeniem forumowiczów. pozdro.
-
Łańcuch rozrządu N47
:cool2: Szozdul dziekuje. Well done.
-
Łańcuch rozrządu N47
ja to juz czytalem i sie nie zgadzam z tym. kolega vakial na poprzedniej stronie podal nawet numer czesci - dysza wtrysku oleju na dolny lancuch. gorny nie wiem jak jest smarowany moze tylko na podstawie odrzutu z dolnego. dlatego zastanowilo mnie dlaczego cichnie tuz po wymianie oleju.
-
Łańcuch rozrządu N47
orientuje sie bo jak bym chcial zmieniac to na dzien dobry taka robota. tylko z tego co widze do tej pory nie ma pewnosci ze wymiana pomoze. byc moze problem jest w smarowaniu tego lancucha.
-
Łańcuch rozrządu N47
sam robiles?
-
Łańcuch rozrządu N47
silniki z psa to 1,4 do 1,8 http://en.wikipedia.org/wiki/Prince_engine http://blog.autoworld.com.my/index.php/tag/n47/ silniki N47 - bmw
-
Łańcuch rozrządu N47
Z tego co pamiętam, to ktoś pisał, że łańcuch nie jest smarowany olejem. Więc już nie wiem... chyba to nie mozliwe musi byc smarowany. do tej pory ja nie widzialem nie smarowanego....
-
Łańcuch rozrządu N47
mnie bardzo interesuje w jaki sposob olej podawany jest na lancuch. widzialem przerozne rozwiazania ale tu nie mam pojecia. jak ktos wie moze przyblizy.... i zauwazylem inna rzecz. kilka osob napisalo (nie tylko na tym forum) ze tuz po wymianie oleju lancuch milknie mniej wicej do nastepnego odpalenia po jakims postoju. macie takie doswiadczenie?
-
Łańcuch rozrządu N47
mnie zmylily sruby w glowicy na jednym z rysunkow. a tam rzeczywiscie jest otwor w glowicy dlatego napisalem dwie oslony. teraz popatrzcie wystarczylo zrobic dekiel w tym miejscu (glowica od czola oczywiscie strona rozrzadu i napinacze gornego lancucha mozna by bylo wymieniac bez wyjmowania skrzyn czy silnikow. a mozesz rozwinac swoje ostatnie zdanie - to nie silnik bmw.
-
Łańcuch rozrządu N47
tu masz racje stad pytam czy ktos to robil. i przeczytaj moj post jeszcze raz. ale chodzilo o to czy trzeba rozbierac tak jak do wymiany calego rozrzadu czyli wyjmowac silnik lub skrzynie a odnosnie pajacow nie podkrecaj sie bo ci cos peknie.http://imageshack.us/mobile/gallery.php
-
Łańcuch rozrządu N47
jesli jest mozliwosc zdjecia oslony bez wyjmowania silnika czy skrzyni to na pewno mozna (ja tego nie robilem w N47). trzeba aby uwazac aby nic nie polecialo do srodka i aby lancuch nie przeskoczyl gdzies o zabek. poznaczyc po swojemu gmp na kolach ale robic wszystko na polozeniu walu gdzie wszystkie tloki sa w polowie cylindra. EDIT; jak ktos to zrobil w tym silnku niech napisze bo mysle ze jednak sie nie da bez wyjmowania silnika lub skrzyni. a to dlatego ze sa tam dwie oslony jedna mala mniej wiecej od polowy gornego lancucha w gore i dolny slizg ktory jest napinany nie wyjdzie bez zdjecia dolnej oslony a ona nie zejdzie bez zdjecia kola zebatego do rozrusznika .... ta oslona http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PN31&mospid=51029&btnr=11_4078&hg=11&fg=10
-
e90 325i Cisnienie na cylindrach
masz racje Jaga. auto bedzie jezdzilo nawet jak bedziesz dolewac litre na 100km. pol biedy jak wszystkie cylindry po trochu zasysaja olej natomiast gozej jak jeden lub dwa. wtedy dochodzi do momentu kiedy swiece na gorszych cylindrach zarzucane sa olejem i silnik zaczyna przerywac na wolnych obrotach, wystepuja problemy z odpaleniem i jest niebieska chmurka za autkiem. u kolegi jest mozliwosc zwizana z gwarancja wiec czemu nie....
-
e90 325i Cisnienie na cylindrach
juz pisalem moze byc prowadzenie zaworow + uszczelniacze lub tlok cylinder pierscien. po zdjeciu glowicy ogledziny gladzi cylindrow i badanie szczelnosci zaworow. zawory na gorszych cylindrach do wyjecia aby sprawdzic luz na tulejkach. jak sie to wykluczy to tloki do wyjecia a jeszcze jedno. w starszych autach napewno gaz do dechy a w tym to juz chyba bez roznicy bo zamiast linki do przepustnicy w pedale jest potencjometr. czyli i tak przepustnica jest lekko uchylona + bocznikowane powietrze
-
e90 325i Cisnienie na cylindrach
robi sie to na wykreconych wszystkich swiecach aby silnik byl obciazony tylko tym cylindrem ktury jest mierzony (tylko w nim pompowal). druga rzecz jest taka ze na wkreconych swiecach znacznie oslabiasz aku i z kolejnym cylndrem kreci slabiej takze roznica miedzy 1 i ostatnim moze byc wspomniane juz 10%. nawet moze zdazyc sie tak ze przy pomiarze pierwszych cyl silnik spreza powietrze na wszystkich cylindrach a na ostatnim tylko ten mierzony. takze jest zasada aby wszysko bylo prownywalne - wszystkie swiece wykrecone i taki sam czas krecenia na kazdym cylindrze.
-
Łańcuch rozrządu N47
nie ma problemu
-
E91, w dolocie powietrza do turbo zbiera się olej??
to nie tak do konca. ale ok. wazne by poznac co jest jak zbudowane jak dziala i dlaczego wczesniej bylo inaczej. uzyc wlasnego rozumu przy ostatecznym podejmowaniu decyzji. mozna poprawic fabryke ale niech ma to techniczne uzasadnienie