Treść opublikowana przez mcgyver7
-
520i dławienie,ciezko pali
Mamit3 czy udało Ci się już usunąć usterkę? Pzdr
-
318 CI 1,9 Problem z przyspieszeniem i falujacymi obrotami
Vixoss czy po wymianie odmy jest już ok? Pzdr
-
320i - objawy uszkodzenia odmy
Agora jak tak tam po wymianie odmy, czy wszystko wróciło do normy? Pzdr
-
BMW E46 czy Audi A4 B6 ?
zgadza się jceel - tylne tarcze e46 330i mają 320 mm - mój błąd, po prostu tarcz z tyłu jeszcze nie zmieniałem a kojarzyłem tylko z katalogów
-
328i a 330i - różnice i podobieństwa
Wał napędowy jest inny tzn długość bardzo podobna ale przegub przy dyfrze (zdaje się tuleja moletowana) jest zupełnie inny a więc nie da rady zamienić, to samo dotyczy przedniej i tylnej części wału, jest inne połączenie na podporze wału
-
318i, 2000r Żółta Kontrolka silnika wydruk błędu
U mnie przepływka nie wymagała adaptacji, po prostu przełożyłem i od razu było ok. Na starej przepływce silnik nie równo chodził, szarpał etc. Ale faktycznie niektóre roczniki e46 wymagały adaptacji kompem, o ile się nie mylę te przed 2000 r.
-
318i, 2000r Żółta Kontrolka silnika wydruk błędu
Może nowa przepływka jest walnięta... a więc do reklamacji nie ma na co czekać
-
Rekordy spalania
Moja lepsza połowa na szczęście lub nie, nie interesuje się co jest pod maską ;) ważne by jeździło i ładny kolor miało ;) ale faktycznie by uzyskać tak niski wynik spalania trzeba się trochę pomęczyć a więc żadna przyjemność z jazdy, żadnego szybkiego wyprzedzania etc ;-) Realnie trzeba liczyć 8-8,5 litra w trasie. Pamiętam kiedyś miałem e36 320i i spalanie było nieco wyższe, a więc technika idzie do przodu i mimo większej mocy spalanie jest w najgorszym razie takie same jak w 2.0i m50.
-
Rekordy spalania
6,2l/100 km to faktycznie ciekawy wynik, ale 7-7,5 l jest jak najbardziej realne w trasie do 110 km/h jednak bynajmniej nie jest to samochód do wolnej jazdy... ;-)
-
e46 325Ci Problem z odpaleniem m54b25
Przy padniętym czujniku wałka rozrządu słabo się wkręca na obroty fakt a przy czujniku wału w ogóle nie odpala. Obstawiam lewe powietrze lub przepływomierz no i oczywiście do przeglądu świece i cewki. Myślę że powinno coś pokazać mimo wszystko na kompie...
-
BMW E46 czy Audi A4 B6 ?
Podobnie e46 330i przed liftem ma wystarczająco dobre hamulce. Nie znam innego auta klasy średniej o tak dużych tarczach hamulcowych, tj. 325 mm przód i 300 mm tył - myślę że średnica mówi sama za siebie, więc trudno tu mówić o słabych hamulcach...
-
[E46] [E36] kompletna geometria - wszystko na ten temat
Witam, podobna prośba kompetentnego warsztatu od geometrii bmw ale odnośnie warmińsko-mazurskiego... dziękuję
-
330 M54 chłodnica
Fakt ;-) przyznaje ze temat dla mnie interesujący. U siebie mam wisko i elektryk i manuala. Ale faktycznie widziałem różne konfiguracje chłodzenia w e46 i przyznaje ze nie wiem dokładnie od czego to zależy ale częściej jest tak jak pisałem wcześniej.
-
Biały dym z e39 3,0iA M54
Normalka para wodna na rozgrzaniu
-
330 M54 chłodnica
Witam, są dwa rodzaje chłodzenia w m54, choć częściej spotykane to te z wisko i oddzielnie elektrycznym do klimy zdecydowanie bardziej niezawodne i pewniejsze rozwiązanie. W silnikach o mniejszej pojemności jest tylko jeden elektryczny od wszystkiego bez wiskozy.
-
BMW E46 czy Audi A4 B6 ?
W audi technologia jest super jak jest nowa tj. w świetnym stanie, ale kiedy mamy do czynienia z 10-latkiem wystarczy popatrzeć na wymianę rozrządu, maglownicy czy ogólnie zawieszenia - masakra. Mówiąc skrótem - w audi serwis jest droższy w porównaniu do e46 gdzie dużo rzeczy sami możemy naprawić czy wymienić nie rozbierając połowy auta.
-
328i Drgania auta podczas jazdy przy puszczaniu sprzegla
Może podpora wału albo przeguby na wale...
-
Olej GM - dlaczego taki tani?
Zgadza się swego czasu do e36 320i m50b20 zalewałem 10w40, w tej chwili do m54 leje 5w40 totala ale gm ma również w dość dobrej cenie 5w30 dexosa i nad tym mogę się zastanawiać? pzdr
-
Olej GM - dlaczego taki tani?
Też jestem ciekaw tego oleju, dużo pozytywnych opinii może zbyt subiektywnych, ale chyba jednak bałbym się go wlać do m54b30
-
[E46] [E36] kompletna geometria - wszystko na ten temat
Super opis!!! Nie muszę już szukać nic więcej o ustawianiu geometrii w E46. Gratuluje!!!
-
320D Touring 02 r Drgania auta od 70km/h
Potwierdzam często w podobnych przypadkach podpora wału jest winna ew. przeguby na wale
-
[e38] gaśnie zaraz po odpaleniu
Witam, u mnie przy ostatnich mrozach -28 było tak ze silnik odpala i od razu gaśnie i tak do 3 razy sztuka, w sumie zaniepokoiło mnie bo to raczej nie jest normalne chociaż teraz kiedy jest cieplej tj mniej niż -20 jest ok, zastanawiam się na dolotem i filtrem paliwa
-
Silniki M54 i następne generacje benzynowych
Mam 2 auta toyotę i bmw ale jak wsiadam do mojej 330 i wyskakuje gdzieś na trasę to tez gęba mi się uśmiecha ;-)
-
jak sprawdzic uszczelke pod glowica
matekziom może tylko układ zapowietrzył się i masz tylko wyciek gdzieś na przewodzie? układ zapowietrzony silnik grzeje się a w kabinie i tak zimno może być
-
Thermostat heater-błąd 525i
Witam, podepnę się pod temat z termostatem. U mnie jest tak że ten czujnik a właściwie sama wtyczkę wyrwałem kiedy mocniej poruszyłem i mam pewność że termostat działa ale bez tego czujnika czy grzałki w nim zawartej. Silnik długo się nagrzewa muszę przejechać co najmniej 10 km aby strzałka znalazła się w pionie. Zamierzam jak najszybciej wymienić ten termostat nie wiedziałem po prostu do czego służy ta wtyczka gdyż silnik po nagrzaniu zachowuje się ok? Teraz już bardziej kumam o co chodzi ;)