Treść opublikowana przez mcgyver7
-
330Ci 2001; nawiew włącza się po zgaszeniu silnika
Na 100 % jeż - miałem to samo u siebie. Koszt ok 160 zł oryginał behra. Po wymianie spokój, dmuchawa działa tak jak powinna i nie rozładowuje aku :) Jest przy dmuchawie pod schowkiem po stronie pasażera, dostęp średni ale da się samemu bez przesadnego rozbierania.
-
E46 czujnik temperatury zewnętrznej po wymianie
Nowy czujnik lipny. Też tak miałem kiedy mi szwankował stary czujnik +50st a po odpięciu czujnika -40st. Po wymianie na sprawny jest ok :)
-
[e46] tajemnicza "puszka" w bagażniku
Ta puszka obsługuje domniemam klemę pirotechniczną i jest zabezpieczeniem odcinającym aku w trakcie wypadku. Ten kabelek sprawdzę u siebie i dam znać.
-
E60 Nie odpala
Zgadza się znajomy miał to samo ta sama historia, ostatecznie auto pojechało na lawecie do aso i tam mu odblokowali
-
Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!
Chyba tak :) dobry post więc chciałem go mieć na podglądzie i wrócić do niego w każdej chwili. Człowiek uczy się całe życie ;)
-
Co to za lampa od ktorego modelu bmw?
Zgadza się e46 po lifcie
-
Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!
Kwiatków wszędzie jest pełno, dobrych porad nigdy za dużo i odrobiny szczęścia :)
-
Czy E46 to dobry pomysł?
Marekd1986 jak wrażenia? Napisz czy jesteś zadowolony czy wybrane auto spełniło oczekiwania? pzdr :)
-
e46 330i podczas jazdy zapala się ikona akumulatora
Był utleniony i nie stykał dobrze czyli nie przewodził dobrze prądu, nie był spalony ani okopcony. Wymieniłem wszystkie bezpieczniki na nowe odpowiedzialne za ECU i zegary i pomogło :D
-
e46 330i podczas jazdy zapala się ikona akumulatora
Poza szczotkami mogą być jeszcze bezpieczniki. U mnie też migała kontrolka od aku i też myślałem ze coś z ładowaniem ale ładowanie było cały czas ok. Suma sumarum okazało się że jeden z bezpieczników był utleniony chyba ten od zegarów. Po wymianie bezpiecznika wszystko ok. Niepotrzebnie kupiłem nowy regulator napięcia boscha, na szczęście 2xtańszy od valeo, pzdr ps. u mnie też jest 120A
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Zgadzam się z przedmówcą, ani ekonomii ani przyspieszenia ;) chyba że super stan i tylko to może usprawiedliwiać taki wybór ;)
-
E46 320i 150 km 98r. marka komputera pokładowego
Można sprawdzić bez rozkręcania podpinając kompa i np. w inpie nazwę i nr seryjny i jest to na bank siemens ;) Kolega dxtr71 miał chyba na myśli lewą stroną samochodu tj.. od strony kierowcy, chyba że to anglik ;)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
SilverR trochę poleciałeś z tym m3 i yarisem, nie ten kaliber ;) miałem r6 150 km i powiem że to najgorszy możliwy wybór w bmw jaki tylko może być, chyba że po znajomości i super stan tak jak miałem u siebie, ale nigdy z komisu czy ogłoszenia. Spalanie takie same jak w 330i a dynamika o niebo gorsza. Także jeśli faktycznie r4 143 km pali wyraźnie mniej, to tylko takiego bym szukał w dobrym stanie. Gaz do r6 jest drogi i komplikuje serwis i nie każdy jest jego fanem. Awaryjność wszystkich benzyn w bmw jest na podobnym poziomie - zależy jak się trafi przy zakupie ;)
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Polecam 330i :) spalanie podobne - bardziej zależne od stylu jazdy a komfort wyprzedzania najlepszy ;) jedyny minus jak dla mnie to koła min 17" - na nasze drogi wolałbym jednak max 16" ale... chyba odbiegłem od tematu
-
320i Gasnący silnik
Check wyskakuje także przy padniętej cewce, oczywiście po odczycie z sondy po niespalonym paliwie
-
E46 320i 2000r check engine i wydruk z komputera
Da radę be z ściągania kolektora ale faktycznie jest ciasno i trzeba się trochę nagimnastykować ;) warto ściągnąć dise i zrobić sobie więcej miejsca
-
licznik e46 330
Są dwie małe śrubki (gwiazdki) nad zegarami, także prosta sprawa no i oczywiście dwie wtyczki z kablami. Polecam odsunąć na max kierownice więcej miejsca. Pzdr
-
330i m54b30 brakuje koni i momentu. Brak mocy.
Objawy podobne do padniętego czujnika wałka wydechowego - komp nie zawsze to wyłapuje.
-
Przesiadka z E39 do E46.
Spalanie ON faktycznie może zaskoczyć szczególnie na krótkich odcinkach, wszystko zależy w jakiej kondycji jest motor w tej 320d.
-
Zanim zamontujesz LPG w BMW przeczytaj
.
-
O instalacjach gazowych
Mój kumpel odpala golfa 2 tylko na gazie przez cały rok już tak z 3 lata, ale to dlatego że pompa paliwa mu się zatarła i nie ma wyjścia i coś tam z gaźnikiem ma, także w ogóle nie chodzi na benzie. To tak tytułem małej dygresji ;) bo jednak technika trochę inna niż we wpomnianym bmw ;) pzdr
-
BMW 3 z 4x4 polecacie?
Tak zgadza się, ale w audi quattro bez szpery też tak naprawdę mamy tylko 2x4 ;)
-
BMW 3 z 4x4 polecacie?
4x4 polecam :-))) jeździłem zimą zarówno audi quattro jak i bmw xdrive i naprawdę rewelacja - bezpieczeństwo ponad wszystko :)
-
Ceny benzyny w Rosji
Ja też czasami tankuje ruską benze i jestem zadowolony - warunek pewne źródło czyli sprawdzony dostawca, który tankuje paliwo np. na luk-oilu a nie jakieś najtańsze badziewie w przeciwnym razie można się przejechać
-
[E92] 335i - Spalanie
Spalanie 335i autora postu jak najbardziej prawdziwe :) u siebie też mam bardzo podobnie i mimo że wiem że nie pali tyle co yaris 1.0 to jestem pod wrażeniem tak względnie bądź co bądź małego spalania moje 330i-ki :) pzdr