Treść opublikowana przez Taucher
-
Pytanie do użytkowników 116i, 118i, 120i
O sprawdzanie samemu, mialem na mysli odpowiednia funkcje w kompie i klikanie manetka raz na jakis czas :) . Wiem, ze bagnetu nie ma i szczerze tez mnie to wkurza. Moze specjalnie go nie dali zeby uzytkownik za czesto maski nie otwieral, bo jak kazdy wie, w jedynkach czesto linki od otwierania padaja :D
-
Pytanie do użytkowników 116i, 118i, 120i
Wy dolewacie ten olej jak komputer krzyknie? czy sprawdzacie sami co jakis czas i dolewacie wczesniej? Pytam, bo jeszcze nigdy mi komp z czyms takim nie wyjechal. Wymieniam olej co 12 - 15kkm ps. na to branie oleju (mniejsze lub wieksze) ma wplyw na jakiej benzynie sie jezdzi? (pb95 - pb98)
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Ori. Dziury omijam. Ranty jak nowki, zadnych otarc czy sladow od uderzen. Wiec te skrzywienia musza sie jakos kumulowac od drobniejszych uderzen. Bede zmienial kola to zapytam jak dokladnie wygladaly te skrzywienia na maszynie.
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Wszyscy na stalówkach jezdza? :D
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Czy sprawdzacie co zmiane kół czy felgi (chodzi mi o aluminiowe) sa proste? Nie chodzi mi o wywazanie. Ja mam dwa komplety i jeden zawsze zostawiam u wulkanizatora do przechowania, umycia itp. i co pol roku jedno albo dwa kola sa do prostowania :( Jak to u Was wygląda? bo boję się , że mnie wulkanizator naciąga :)
-
E87 120i KARMESINROT by Mucha_88
A niby ten silnik w polifcie mial palic duzo mniej od poprzednika. Bujdy marketingowe, no chyba, ze te dodatkowe 20 koni takie łakome sa :)
-
E87 120i 110KW 150ps N46B20B Dziwny gwizd przy hamowaniu
Dzisiaj z racji, że zrobiło się na dworze wyraźnie cieplej postanowiłem otworzyć okno podczas jazdy i zauważyłem podczas mocniejszego hamowania delikatny gwizd - świst. Od razu mówię, że to nie z tarcz - klocków. Po puszczeniu pedału hamulca odgłos ustaje. Słychać go tylko przy mocniejszym naciśnięciu i raczej tylko w trakcie jazdy hamując (stojąc z wciśnietym mocno hamulcem raczej tego nie słychać, ale to jeszcze muszę sprawdzić). Jest to w miarę cichy odgłos, trzeba się przysłuchać. Może jestem przewrażliwiony ale wcześniej tego nie było - zauważyłbym na pewno. Ktoś ma jakieś sugestie co to może być?
-
[E87] 120i 150KM większy ciąg na zimnym
Ja tam swojej nigdy nie goniłem od razu po odpaleniu, zwłaszcza zimą. Nawet zauważyłem, że w momencie gdy dopiero ruszę i daję na każdym biegu bardzo mało gazu to silnik jest lekko marudny i czuć delikatne skoki - nie ma w pełni płynnego przyspieszania. Większe dodanie gazu rozwiązuje sprawę. Ale w drugim aucie (również benzyna) też tak się dzieje.
-
Zimowe 17 czy 18 cali
ja mam 17ki ale zdecydowalem sie tylko zeby na wygladzie nie stracic. Z racji, ze raczej do 17ek za waskiej opony sie nie wsadzi to przy moich 205kach jest ciekawie na swiezym glebszym sniegu. Jezdze tez innym autem na oponach zimowych 185 (tyle ze na 16 cali) i jest latwiej w takich warunkach. Oczywiscie w zimie tez sa suche drogi i wtedy bezpieczniej na szerszym kapciu :) Dlatego zalezy w zimie bardziej jak szerokie beda te opony, srednica da jedynie znac na dziurkach, ktore w zimie trudniejsze do wypatrzenia :) To takie moje odczucia pozdr
-
[E87] 116i Kiedy co wymienić? Kalendarz czynności serwisowyc
Jesli dopiero co kupiles autko to wymien te podstawowe rzeczy, filtry, olej itp. Reszte jak zacznie o sobie dawac znac. Sprawdz sobie jeszcze jakie terminy/przebiegi do poszczegolnych wymian podpowiada komputer
-
[E87] 118d-Krzysiek-Nowe kolo ,gwint,ic str 16
Strzelam, ze bedziesz jedyny w polsce co w zime sie buja jedynka na 18" :D
-
E87 120i KARMESINROT by Mucha_88
Trzeba było gonić na piątym biegu :)
-
E87 120i KARMESINROT by Mucha_88
U mnie samo miasto - 9,5L do 10,5L sama trasa (90km/h - 130km/h) - 6,3L
-
Śmierdzi na postoju spalinami w kabinie e87 120d
Jak sprawdzales te wycieki? nie wiem jak w ropniakach to wyglada ale mi kapalo raz na jakis czas z vaccum pompy i smierdzialo wlasnie na postoju, najczesciej po hamowaniu do swiatel. Wtedy przeciazenie zrzucalo kropelke na ukl. wydechowy.
-
run flat - wybrzuszenie po uderzeniu
Z oponami nie ma zartow. Ja bym nie czekal z wymiana
-
118i, tryb przerywany przednich wycieraczek, jest?
Jesli masz czujnik deszczu to trybu przerywanego nie posiadasz
-
[e87] Zerwana linka otwierania maski silnika.
moze nie przewidzieli, ze uzytkownicy tak czesto beda zagladac pod maske :)
-
[E87] BMW 130i by pawel934; wielki come back str. 4
te 15,1L to chyba z jazdy po samym miescie? :D
-
Klapa bagaznika
U mnie tez od kilku dni z okolic klapy slychac takie twarde stuki, jakby czyms twardym udezac w plastik. Czasem taki odglos mam rowniez z przodu z deski rozdzielczej. Miał ktos taki problem, a raczej rozwiazal go jakos?
-
E87 automatyczne otwieranie klapy bagażnika
No wlasnie Panowie, czy taki nacisk na zamek w trakcie owterania nie uszkodzi (wypoleruje) z czasem zapadki zamka ?
-
[E8X] czujnik ciśnienia w kołach
Ja jak zmieniam kola z letnich na zimowe to zawsze musze kasowac ta kontrolke :P Przy okazji stwierdzam, ze przy runflatach spadek ciesnienia do 1,5 atmosfery (opona 225/40/18) nie powoduje wskazania, a szkoda :( twarde te opony i trzymaja profil
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
...BARDZO ŁADNY NIETYPOWY KOLOR CZEKOLADOWY METALIK ,BARDZO ŻATKI... Ojczyna polszczyzna :) no ale może się czepiam :)
-
Przegląd ofert, opinie o aukcjach Allegro i Otomoto
http://otomoto.pl/bmw-118-d-coupe-aut-m-sport-C30010292.html ceny jedynek leca na leb na szyje :)
-
e82 Mały zlot Kraków kilka fot str. 9
Wszystkie cztery sa 245/35 ??
-
E87 120i - MoMo
nie wystarczy 3.0 wolnossace?, chocby te 265km ? :D