Treść opublikowana przez kamiloo98
-
Re: Czerwone E90 str.2 Hamulce Porsche
Z tymi lampami to chyba przesadziłeś lekko. Pzdr
-
po wymianie turbiny nastąpił samozapłon - POMOCY
Kto ci zakładał tą turbinę, regenerowana ? Prawdopodobnie silnik zaczął spalać olej, masz Dpfa ? Kopcił na biało ? Pzdr
-
pacyk-->>e90 320i / SETUP LATO 2014
Z tymi tylnymi felgami to chyba lekka przesada, nie wygląda to zbyt estetycznie a pierwsze lepsze koleiny i felga będzie poobcierana. Pzdr
-
E90 320d LCI 3-city
Jeśli klosze odświeży ktoś kto zna sie na robocie i nie używa do pracy tylko pasty i szlifierki to warto to zrobić. Ja płaciłem 200zł za lampy i efekt niesamowity, a najważniejsze utrzymuje się już przez ponad rok. Pzdr
-
Zwykłe opona - Sposób na przebitą ?
No u mnie taki pakiet ( Ergo Hestia ) holowania, odpalania czy cokolwiek innego + auto zastępcze ( ja mam akurat opcję do 250km i 3 dni auto zastępcze ) kosztuje 123zł/rok. ale jest też taki z opcją bez limitu km po polsce i kosztuje coś w granicach 300zł. Wg mnie się opłaca, co najmniej za te 123zł, bo to się zwraca po 1 usterce, ostatnio uszkodziłem oponę, i jedyną opcją było holowanie. Pzdr
-
Zwykłe opona - Sposób na przebitą ?
Jak masz dobre ubezpieczenie, to i 800km cię odholuje. Pzdr
-
oryginalne ringi LED
Do E93 od chyba 2011 szły nowe lampy z kierunkami LED, więc może i ringi też zmienili. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Witam Dziś podstawilem jeszcze jeden przepływomierz, efekt auto dymi jak dymiło, po odpięciu przepływki dymienia absolutny brak, auto jest jednak trochę zamulone, check się nie pali. Ja już głupi jestem, co jest nie tak ? Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Zaślepiłem w celu diagnozy, bo był dym, a częsta tego przyczyną jest własnie EGR, jedni na forum piszą, że jeżdzą z zaślepionym egr i jest OK, ja rzadnej różnicy nie zauważyłem, a pytam co zrobić, żeby nie wywalało błędu, bo nie chce mi sie znowu tego odkręcać. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
I to jeszcze jak, co zrobić, żeby nie wywalało błędu po zaślepieniu EGRA ? Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Sprawa się nieco rozjaśniła, po odpięciu przepływki auto nie dymi. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
To się chyba nie zrozumieliśmy, LOGI WYKONYWANE BYŁY NA MOJEJ PRZEPŁYWCE, KTÓRĄ MAM OD DAWNA, podstawiałem przepływomierz na 2 godziny, żeby sprawdzić czy to nie jego wina, efekt : na 2 przepływce efekt był taki sam, czyli wykluczyć można przepływkę. Zastanowił mnie jednak fakt zbyt wysokiego wskazania przepływomierza, którego wcześniej nie było, pradopodobnie jest to wina zaślepionego EGRU, a takowy zaślepiałem, przy okazji wkładania z powrotem starej przepływki. Wykluczyć więc mogę przepływomierz, zawór pierburga oraz EGR, auto nadal dymi, moc jest, wtryski w normie. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Pokazuje za dużo, prawdopodobnie dlatego, że jest zaślepiony EGR, adaptacji przepływki w E90 się nie wykonuje, a bynajmniej ja o tym nie słyszałem, poza tym przepływka była tylko podstawiona, i już jest założona stara, prawdopodobnie sprawna, bo na tej 2 było tak samo. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Czy ktoś mógłby rzucić okiem na powyższy filmik i wypowiedzieć się na ten temat ? Pozdrawiam
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Witam ponownie Wtryski sa dobre, max korekcja to coś koło 0.9, więc nie sądze, żeby było to powodem kopcenia, tymbardziej, że auto nie pali jakoś zauważalnie więcej i silnik pracuje równo. Wstawiam za to, film z odczytu INPĄ, wydaje mi się, że coś nie tak jest z przepływką. http://www.youtube.com/watch?v=XIX_3wBlLis&feature=youtu.be Test wykonywany na 4 biegu, od możliwie najniższej prędkości, aby było coś widać trzeba zmienić jakoś na 720p HD. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Witam Podmieniałem przepływkę, zawór pierburga, czysciłem EGR i zaślepiałem, problem nie ustąpił, kopci jak zły, szczególnie na 5 , 6 biegu przy niższych prędkościach, dodatkowo wyświetla się wcześniej wspomniany błąd, INPA pokazuje, że wtryski OK, gdzie mogę szukac problemu jeszcze ? Pzdr
-
Bmw e90 zamiana na opel insignia
Miałem raczej na myśli to, że różnica 50km nie przekłada się na osiągi :duh: Ale jeśli chcesz być tak szczegółowy to tak jak ktoś juz wspomniał f30 184km - 7,5s do 100
-
Bmw e90 zamiana na opel insignia
Monedo 2.0 240ps, 0 - 100 - 7,6s. Czyli tyle co moja E90 320d + chips na 190ps Pzdr
-
Bmw e90 zamiana na opel insignia
W osiągach różnicy wielkiej nie odczujesz, w spalaniu zależy, czy jesteś tym co e90 pali 5l czy 8 - 9, bo jeśli w tej II grupie to wielkiej rewolucji też być nie powinno, te nowe benzyny wcale nie chlają tak dużo. A tak nawiasem, myśle, że skrzynia automatyczna jest dużo szybsza w Insigni niż w E90 prelci. Pzdr
-
Brak prądu - wszystko zgasło - e90
Miałem identycznie jak kolega, zdarzyło mi się to 3 razy, od wymiany akumulatora ( jakieś 7 mieś temu ) ani razu, u mnie też było, tak, że jak chciałem podłączyć pod maską kable do ładowania, dotknąłem masy kablem i wszystko wracało do normy. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Blad jest przeplywomierza, ubytkow mocy brak, przeplywka raczej sprawna, wymieniana na nowa oryginalna jakies 8tys.km temu Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Błąd wrócił po niecałych 100km. Ponizej screen z INPY. http://hosting-zdjec.pl/images/681343inpa_tn.jpg
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Na razie błąd się skasował i nie wraca, tak czy inaczej EGR będzie czyszczony, a ten zaworek już kiedyś wymieniałem, ale kto wie. Dzięki za pomoc. Pzdr
-
M47 163KM - PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ
Witam Zapaliła mi się kontrolka silnika z informacją PODWYŻSZONA EMISJA ZANIECZYSZCZEŃ. Auto nie posiada DPFA, co to może być ?? Pozdrawiam
-
Bmw e91 330d środek karbon
Jak ty tą folię nakleiłeś, że na popielniczce masz wzorek w drugą strone ? :duh: