Treść opublikowana przez orzel_man
-
E53 30d wężyk nad skrzynią
Wiesz jak pamiętam w poprzednim M57 z 2003r. miałem turbo sterowane podciśnieniem i faktycznie sposób w jaki narysowałeś prowadzenie węża "w głąb silnika" idealnie pasuje do zaworu N75 który jest zlokalizowany z drugiej strony silnika, dalej turbo (sterowanie sztangą) podpięte jest do zaworu. Jeśli nie jest to podciśnienie to w takim oplocie są jeszcze węże powrotu paliwa. wiem bo urwałem kruciec raz od powrotu na pompę wysokiego ciśnienia.... Musisz zdjąć przynajmniej osłony i dokładnie się przyjrzeć. dodatkowo trzeba sprawdzic czy sterowanie turbo ma podpięte wszystko.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Spoko. Planów mam sporo ale nie da się wszystkiego zrobić na raz... obecnie poważnie zastanawiam się nad "wyleczeniem auta" z DPF i delikatnym virusem - w pakiecie niezła cena jest...;)
-
E53 30d wężyk nad skrzynią
Jak patrzyłem na to twoje foto to uważam ze wężyk który miałeś w ręku Jest albo od klapek albo od poduszek silnika. Długość pasuje. I widać nawet na moim Zdjęciu jakby przedłużke taką. Wężyk na żółto. Miejsce łączenia zaznaczyłem czerwonym okręgiem. Wiec mechanik nie do końca musiał Sie mylić. To o czym piszesz na schemacie to nie zawór tylko zwezka wg mnie regulująca ciśnienie kliknij w fotke. to na zoomie zobaczysz co jak
-
E53 30d wężyk nad skrzynią
Mam takie foto Może pomoże. U mnie turbo na elektronice. A podciśnienie do egr idzie jakby ze strony grodzi. Na tym foto luźne. Widać te wężyki z „rozdzielni” tam gdzie jeden zaślepiony jak Pamietam to idą do zaworu. Potem jeden na poduchy. Jeden na egr. I jeden na klapki. Tak u mnie było Opole dobrze pamietam ... schemat musiałbym looknac.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Luz. Plastik mocny. A nie brakuje wg mnie „mięcha” Powinno być Ok. Ale większego otworu niż fi4 bym już nie robił. Ryzyko
-
E53 30d wężyk nad skrzynią
Ten mi trochę inaczej wyglada. I jest zdecydowanie w innym Miejscu. Nie jest to jakieś podciśnienie z kruccem
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
Postanowiłem wykorzystać patent o którym sie mówi na forach celem wydłużenia życia pompie wspomagania. Wpadły magnesy neodymowe pod korek... miała być trytytka. Ale jakoś nie ufam jej do końca. A ten płyn sie nagrzewa. Pod nakrętką podkładka sprężynująca dla zabezpieczenia Najpierw mały otwór. Potem go rozwiercilem No i na przelot śruba z nakrętka. + dwa magnesy. Powinno wybrać ładnie opiłki.
-
INPA
kurde... no to już powiem CI ja nie pomogę. ale polecam na dziadkowozy.com się zalogować. są naprawdę mega eksperci od Inpy i innych programów. bardzo pomocni. u mnie problem w 3 sekundy gość zdalnie rozwiązał i wszystko śmiga.
-
INPA
A łączy sie wogole z silnikiem? U mnie na starym kablu nie działało. Dopiero D+K can czy jakoś tak ;) i poszło. Jak czytałem to na innych pinach idzie silnik i skrzynia. A na innych cała reszta. Spróbuj z innym kablem
-
320d - przepalanie filtra DPF
napisałem tam to i tu przydałoby się ;) dzięki pomocy kolegów z dziadkowozy.com wszystko śmiga. już naprawione i poustawiane jeśli chodzi o programy zrobiłem od razu test DPF. niestety nie mam screena. ale wypalił się ok 187000 m temu. obecnie wartości back preasure - na wolnych obrotach 7-8 mbar - przy 2000 ok 35-40 jak pamiętam. znacznie spadło
-
320d - przepalanie filtra DPF
Pisałem już na sporcie. Zainstalowałem iste. Zeby zobaczyć co z dpf... I co Ani inpa ani ista mi nie działa teraz. Fuck
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
No to masz odpowiedź ;) tak musisz rozebrać licznik. najlepiej cienkimi szczypcami złapać ośke i delikatnie przesunąć wskazówkę. robota dość precyzyjna. najlepiej w rękawiczkach lateksowych żeby odcisków nie było na tarczach. może obejdzie sie bez szczypców ale to musisz sprawdzić bo jak pamiętam to one mają punkt taki gdzie blokuje ośke i można fizycznie przesunąć wskazówke.
-
320d - przepalanie filtra DPF
Bardzo Ci Dziękuję! Temp Ok. wymieniałem niedawno wszystkie płyny. trzyma 90 albo 93 max po mieście. przy 2000 rpm było ok 128-135 mbar do 4000 nie kręciłem na parkingu Niedługo będę miał swoją Iste to ogarnę. dzisiaj zrobie trasę. 140km autostradą. powinny być warunki ok do wypalenia. zobacze jak sprawa wygląda.
-
E53 218 KM Przybywa Oleju - DPF/Pompa
Jak już pisałem w innym wątku. Podpiąłem iste Takie wskazania. Czy to Ok nie mam pojęcia. Podpowie ktoś ? Dodatkowo od żony usłyszałem ze chory jestem ... znowu Bo z tymprzybywaniwm oleju to nie tak ze pół miarki nagle skoczyło, Tylko ze 2mm może. Sam nie wiem. Olej był wymieniany dwa tyg temu. Może teraz sie wymieszał z tym co nie zeszło. A może minusie zdaje tylko.
-
320d - przepalanie filtra DPF
Dzieki za odpowiedz. W sumie nie byłem świadomy ze to dział e46 sorry Ale Jak już tu jesteśmy. Błędów brak. Podpiąłem ista. Ja wolnych obrotach takie wskazania. Czy to jest Ok?
-
320d - przepalanie filtra DPF
Koledzy... muszę odgrzać kotleta. Mam x5 e53 z sierpnia 2006. jak czytam posty to w tym okresie wszedł obowiązek normy po rozkodowaniu VIN 200 Filtr cząstek stałych Ale nie mam informacji o normie... czy w tym aucie będzie taki "bezobsługowy filtr" czy jakiś inny. możliwe że kontrolka hamulca górskiego sygnalizuje dopalanie ? ostatnio jakoś mi się zapaliła.
-
INPA
Cześć, niedawno bawiłem się Inpa i jakiś tryb mono włąćzyłem czy coś. też zgasło. ale wywaliło na ekranie żeby płytę włożyć. zgrałem soft z chomika i poszło. zainstalował się na nowo i wszystko śmiga.
-
E53 218 KM Przybywa Oleju - DPF/Pompa
W moim jest... wynika z VIN jak nic. Klapki i DPF. Kominy czyste poza tym z tyłu więc nie może być inaczej. produkcje mam Wrzesień 2006... Ale może jak wytne to sie nie kapną... przecież to takie stare auto ;)
-
E53 218 KM Przybywa Oleju - DPF/Pompa
Witam, Koledzy coś mi się zdaje że oleju przywywa i czuć olej napędowy na miarce. Mogę to jakoś sprawdzić czy przyczyną jest DPF czy może pompa się rozszczelniła? W jaki sposób można to zdjagnozować. Niestety krótkie odcinki robię. po 5 KM do pracy silnik ledwo łapie temperaturę i muszę gasić. Wiem że ryzyko teraz z wycinaniem ale chyba nie będzie innej opcji. macie jakieś namiary gdzie dobrze to zrobią z programowaniem od razu w okolicach trójmiasta/ Olsztyna?
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
Dokładnie, mówiąc o ustawieniu miałem na myśli fakt że ktoś mógł ją fizycznie przesunąć jak grzebał przy liczniku, czy to ramki czy pixele różnie bywa. co do temp nie pamiętam na 100% ale chyba 88 stopni. problem z niedogrzaniem - raczej zacżąłbym od termostatów.
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
Może być żle ustawiona. ten wskaźnik jak pamiętam ma tolerancję 75 - 105 czy 115 stopni. i w tym zakresie wskazówka powinna trzymać idealny pion. 86 stopni to trochę za mało. powinien po rozgrzaniu trzymać te 90-93 stopnie. Miałem podobne przygody. termostat był winien. Najpierw termostat EGR wymieniłem potem główny i było tip top. teraz coraz zimniej będzie więc lepiej wymienić.
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
Sprawdzałeś na teście 7 jaka jest temp?
-
3.0d 2004r 218km automat pytanie odnośnie temp. silnika
Polecam główny tez wymienić. Problemy powinny zniknąć. Trzeba sprawdzić rozstaw śrub. Bo dwa rodzaje są jak pamietam.
-
Helga BLAU LeMans by orzeł
No musiałem...
-
[E46] Cyfrowa zmieniarka Xcarlink
Która ewentualnie lepsza by była? https://sklephadron.pl/emulator-zmieniarki-usbsd/2938-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-bmw-36-pin-bagaznik.html czy coś takiego https://www.car-tronic.pl/cyfrowa-zmieniarka-dension-bluetoothusbipodiphoneaux-bmw-e46e39x3x5z4-mini-p4276 z tym że u mnie chyba jest już instalacja pod telefon - mam w podłokietniku i z vin też to wynikało jak pamiętam., to znaczy że na radiu nie wyświetlą się utwory... ktoś z Was już użytkował.??? tego typu gadżety. U siebie mam 16:9 MK4