Treść opublikowana przez orzel_man
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Ogarnę to. Tylko cholera ze to kodować trzeba. To mnie wkurza. Chcę polifty wrzucić. Ale moduł. I kodowanie. I nie wiem czy depo nie kupić
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Wiem... podchodziłem do lamp ale są takim cztmś przyciemnione że ruszyć nie mogę tego. zacząłem opalarką, to klosz się topił a folia nie poszła nic...
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
kropelkuje bardzo ładnie...
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Czołem, ostatnio ciszej... bo sezon moto wystartował. autko ma się całkiem dobrze. dzisiaj idealna pogoda na woskowanie była - pochmurno i nie gorąco... ... więc kilka fotek jak to wyszło. Co do Double speed wax .. szczerze polecam. jak do tej pory najłatwiejszy syntetyk z jakim pracowałem. Bardzo fajnie się nakłada i nawet jak się za długo go zostawi to nie ma tragedii z dotarciem. dużo łatwiejszy od Kiwami Soft 99 i bardziej podobny w pracy do colinate. co do kropelkowania, oczywiście trochę kropelek spadło właśnie... zawsze to samo, zrobię furę i pada... ale życie i lakier na jakiś czas zabezpieczony, zobaczy,y ile poleży. Informuję że nie jechałem zgodnie ze sztuką, bo deironizer mi się skończył a i tar& glue na wyczerpaniu. konkretne mycie z pianą tylko było i osusznie. bez jałowienia i innych akcji. lakier jest w niezłym stanie więc od razu wosk poleciał... no i kilka innych drobiazgów... no to lecimy. w roli głównej dzisiaj. No i kilka fotosów.... szmalcowanie i jakieś tam kropelki Pozdro!
-
[E60 535d] błąd 41AA brak mocy problem ciśnienia doładowania
Elegancko. Oby to było to
-
Bmw e60 535d Chip - jaki intercooler?
Też się rozglądałem i widziałem że FMIC coś ma do BMW jakby co. https://fmic.pl/intercooler/42492-7326-intercooler-bmw-e60-530d535d-e63-635d-e65-730d-tuning.html#/22-kolor-niebieski/30-intercooler-fmiceu
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
No dobra... jestem. Bandziora doczekała się nowych zaworów... pierwsze wrażenia.... 1. Równiejsza / bardziej "miękka" praca na wolnych obrotach 2. Skrzynia łagodniej przerzuca - nie wiem na ile podciśnienia mają na to wpływ, ale z pewnością mają wpływ na mapę 3. M57 wydaje charakterystyczny dźwięk po odkręceniu korka oleju na wolnych obrotach... tutaj dziwiło mnie że nie było tego słychać.... teraz słychać. 4. Robi przeciąg ;););););) Jest dobrze ciągnie od ok 1000 do góry. Nie ma jakichś dziwnych zawachać, zmian pracy silnika itd itd. Nawet nie wiem czy nagram doddatkowo z Inpy jak to pracuje czy będę poprostu jeździł... chociaż... przepływka dawała dziwne wskazania i może wrócę do tematu w przyszłym miesiącu. Poniżej kilka fotek z prac. Sama wymiana to godzinka z piwkiem. więc spoko. kwerstia narzędzi i dostania się do nakrętek... ale daliśmy radę Pierwszy (trudniejszy) na zewnątrz Pierwszy na swoim miejscu, drugi na wierzchu oba No i porządek ...
-
[E60 535d] błąd 41AA brak mocy problem ciśnienia doładowania
Oj... prześledź moją galerię... czułem że coś nie tak przy niskich obrotach... stoczyłem mega ciężki bój z podciśnieniami... wczoraj wymieniłem zawory... chyba jest ok. co do u mnie pojawia się o n przy gaszeniu silnika. zastanawia mnie czy przypadkiem po zainstalowaniu sprawnej klapy gaszącej nie zaczął się pojawiać.
-
[E60 535d] błąd 41AA brak mocy problem ciśnienia doładowania
41AA to może być map sensor . Ja mam AB. Ponoć przy wyciętym dpf tak jest . Ale dziwi mnie to bo na początku go nie miałem. Wymieniłem map sensor. Podciśnienia i nawet te zawory oba sterujące turbo. Auto jedzie ok. Ale błąd cały czas jest. Musiałbym jeszcze spróbować klapę gaszącą odpiąć. I zobaczyć czy wroci
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Spoko będzie zrobione Błędami nie sypie . Ale ja wiem ze nie jest idealnie . Zwyczajnie to już mój czwarty m57. A dłubałem w co najmniej 3 jeszcze. Może pierwszy biturbo. Ale słyszę już zwyczajnie pewne rzeczy. Jutro deszczowo więc zaworki wymienię
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Są I nowe zaworki u mnie... tak powinny właśnie pracować... Pierburg I ori bmw (w535 występuje tylko w orginale) Dodatkowo jakiś czas temu wymieniłem jedną z uszczelek przy EGR. do wymiany polecą jeszcze dwie przy intercoolerze i na łączeniu rury z turbo - taki duży o-ring tam jest. no i mam nadzieje, że będzie petarda... dzisiaj zmienię zawory.
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Wiesz nawet nie wiem czy egr jest wyprogramowany. Mogę to jakoś sprawdzić w inpie czy ista? Blok żeliwo . Co do kolektora... powiem Ci szczerze że nawet jak go.raz na dwa lata będę musiał wymienić to nie będzie to dla mnie problem . Raz myłem sam w x5. Nigdy więcej bo kocmołuch taki ze szkoda gadać;)
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Wczoraj pogoda dopisała... a i temperatury już coraz lepsze...zmieniłem kapcie na lato... trochę zabawy ze śrubami było... ale ostatecznie udało się coś podobierać... setup letni ... CDN... jutro wymiana zaworów turbo.
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Coraz bardziej zaczynam dochodzić do wniosku, że zawory sterujące się zawieszaja. w tygodniu wymieniam na nowe
-
[535d] Błąd 41AB, falowanie obrotów,
Coraz bardziej zaczynam dochodzić do wniosku, że zawory sterujące się zawieszaja. w tygodniu wymieniam na nowe EDIT::::> dotarły do mnie nowe zawory. dalszy ciąg tego tematu będzie w mojej galerii. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=155&t=380963&start=45
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Rozjaśniłem trochę Faktycznie ta maska ...ehh. Dziękuję
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
O Boże dopiero zobaczyłem że miała przebieg 380 tys km bo to w milach Dzięki za info. Nie ma po co jechać Super mega dziekuje
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Kurde na tych fotkach nie wygląda żeby tragicznie bot była A 30 tys przez niecałe 2 lata to jest możliwe Ulep wg was? Kumpel się zgrzał. Chciałbym mu pomóc . Ale jak tam wszystko inny kolor to lepiej chyba odpuścić. Zwłaszcza że 400km mamy
-
Kupno X5 pytani,rozterki,porównania.....
Witam. Koledzy chcemy z kumplem jechać w niedziele obejrzeć. Zna ktoś może autko ? https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-x5-bmw-x5-e70-3-0-benzyna-4x4-android-piekna-ID6DKxIj.html#9bbc05df52 Jakieś główne tematy na które należałoby zwrócić uwagę ?? Dzięki
-
[535d] Błąd 41AB, falowanie obrotów,
U mnie w galerii są korekty I wynik testu przelewowego
-
DPF wyciąć czy zostawić ?
dokładnie... trzeba doświadczyć. co do klapek podzielam opinię. też w x5 wróciłem... też ze 2 lata będzie ponad... nawwet
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Spoko nie ma problemu. poprostu tak odebrałem zdanie powyżej.
-
[535d] Błąd 41AB, falowanie obrotów,
u mnie wtryski/korekty idealne nie są. Jak wyjeżdźę trochę paliwa zalewam Diesel injector cleaner - od Millersa - powinno poprawić korekty. Test przelewowy zrobiłem. Jeden delikatnie więcej daje ale ogólnie nie leją jakoś strasznie. 40-50 ml na 4 minuty.
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Podczas oglądania dokładnie dolotu, zauważyłem że jest delikatne zapocenie przy rurze wejściowej do intercoolera. przyczyną często są uszczelnienia. przy okazji wymiany oleju za dwa tygodnie jak auto będzie na podnośniku wymienione zostaną od razu uszczelnienia. niech już będzie zrobione..."na zapas" jakby co
-
[E60] 530d Usunięcie klapek z kolektora ssącego-foto relacja
Witam, miałem nie komentować ale jednak. kolego, proponuję jeszcze raz przeczytać to co napisałeś i poprawić. 1. Proponuję nie oceniać wątku po pierwszej stronie 2. "Klapki w kolektorze dolotowym z kolei przymykają co drugi kanał" - to zdanie jest zdecydowanie źle sformułowane 3. "Klapki przymykają te kanały o większym przekroju (okrągłe)" - to jest błąd - zamykane są kanały o przekroju prostokątnym - co powoduje zwiększenie ciśnienia w kanałach o przekroju okrągłym 4. nie znam się aż tak bardzo na N47, ale w wątku jest raczej mowa o M57, w których w większości przypadków sterowanie klapami odbywa się za pomocą podciśnień - i to poprzez "mniejszy" elektrozawór, który działa na zasadzie otwarty/ zamknięty - i to cała elektronika klap - pomijając czujnik ciśnienia doładowania MAP. 5. Usunięcie klap może znacząco wpłynąć na zachowanie auta, zwłąszcza z automatem - wiem z doświadczenia, w e53 218hp gdzie sterowanie turbo było elektroniczne, skrzynia strasznie się "gubiła" po wywaleniu klapek, a moment poleciał w dół, w tej budzie było to mega odczuwalne, Po wstawieniu wzmocnionego kolektora wszystko tip top. tyle z mojej strony,