Treść opublikowana przez orzel_man
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
jasna sprawa. ogólnie to byłem w kontakcie z Maćkiem i Jego kompanem. sporo fajnych wyczerpujących rozmów. nawet w wątku o częściach na forum bardzo dokładnie wyłożył temat łącznie z filmami instruktarzowymi. w wątku również sugeruje sprawdzenie i ewentualną wymianę łożysk Jest pewien problem, bo nie kupiłem wcześniej łożysk... a mogłem ale zadyma z urlopem i wogóle... a teraz już nie zdążę bo dzisiaj wieczorem fura jedzie na warsztat i jutro będzie wszystko robione. poproszę o bardzo dokładne sprawdzenie łożysk. U mnie xDrive brak. zobaczymy jaki będzie efekt. jak sprawdzą się tarcze Ate z klockami Ate. itd itd.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
a jak ze zdjęciem łożysk pod piastą ? dużo z tym roboty ?
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
Ogólnie zawiecha była.ok przy sprawdzaniu. Jedynie jeden łącznik był "podejrzany" Ale też bez jakichś objawów niewiadomo jakich. Co do łożysk to już sam nie wiem. Zobacze jak się temat rozwinie. Wiem, że podwójna robota jakby co... ale na tym etapie tak zostaje.
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Mały up date Przyszły graty. niedługo się wyjaśni czy to faktycznie tarcze.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
No cóż faktycznie schodzi na inny tor temacik... to trochę naprostuję. Przyszły graty. zobaczymy czy coś z tego będzie. mam nadzieję, że pomoże...bo jeśli nie to kolejnym dość kosztownym tematem będą opony.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Witam. Prośba o ofertę na klocki tył. E61 535d CR 67235 Dziekuje.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
Zmieniłem zdanie co do tarcz. Kupię ate. 600pln szt. Dodatkowo wymiana łączników stabilizatora bo jeden podejrzany. Powinno pomóc.
-
Niekontaktująca wtyczka czujnika PDC
Zostaje sprawdzenie wtyczek od czujnika. Czy nie ma.zwarcia. spróbuj na początek jakimś konektorem prysnąć
-
Niekontaktująca wtyczka czujnika PDC
w takiej sytuacji masz sprawny system. czujnik może zaklejony błotem albo coś takiego. czasami wariują. może woda gdzieś wlazła. podmień czujki. będziesz wiedział co jak.
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
Coś tam szukałem już. jest taki plastik między schowek a siedzenie pasażera, ale jakoś nie widzę tego. a uchwytów faktycznie brakuje... właszcza przy automacie gdzie kawa w trakcie jazdy to norma.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
500 za 2 tarcze ? To chlopie jak za darmo jest jak OE tarcza za 750 masz 1 sztuke. Zamawiaj nawet sie nie zastanawiaj. 500zł to różnica między ATE a OEM. ate coś koło 640 szt a oem już 819 szt
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
no widzisz... biedne te BMW moje. ale podoba mi się i tak ;)
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
Panowie... nie ma co gadać o kasie. każdy podchodzi do auta jak chce. ja osobiście też nie pacham się w OE jak nie muszę. ale są pewne komponenty, o które trudno w dobrym zamienniku. do 535 np nie ma odmy - tylko ori. co do tarcz... no zaczynam się wahać, jak cena tak dalej będzie szła w górę to chyba ATE wleci, chociaż nie jest super tanie. 500 to jednak sporo na dwóch tarczach. z drugiej jednak strony to bicie jest dość popularne w BMW i często "zamienniki" nie radziły sobie a problem ustępował po wymianie na ori tarcze...
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
ehh.. cena oem idzie w góre cholera... już 200 różnicy między ATE a OEM... była stówa ;) na sztuce.
-
m57 ograniczenie egr a spalanie
dzięki za info. spróbuję dzisiaj może podpiąć kompa. mam bimmer toola, będzie tam widać na live data egr ? bo nie pamiętam teraz edit: dobra znalazłem Jest "EGR wysterowanie."
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
kurde widzę że cena OE poszła w górę. Już jest 200zł różnicy między ATE a ori bmw... ehh
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Spalanie w benzynie będzie wyższe niż w dieslu. Kosztowo wyjdzie tak samo czy to diesel czy LPG w 30i. ale palić to nie będzie tyle samo. zreesztą... przy x5 raczej nie patrz na spalanie.. bo małe nie będzie,.
-
m57 ograniczenie egr a spalanie
Podepnę się pod temat. mogę jakoś w ISTA sprawdzić jak jest ustawiony / wyłączony EGR ? Silnik 3.5d M57 z 2004
-
Pytanie do znawców wyposażenia BMW E39 (rodzaj kierownicy)
wymiana kierownicy to bardzo prosta sprawa i nie oznacza wcale dzwona. w swoich autach zmieniałem kilka razy na taką która mi najbardziej pasowała. najlepsza w e38 - taka wałaśnie czteroramiienna gruba z drewnem - kozak. a w e39 sprawdzałem różne, i oczywiście M-pakietowa z grubymi "bicepsami" najlepsza. przy wymianie najważniejsze żeby poduszka się zgadzała - (jedno lub dwunabojowa) - reszta kwestia gustu.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
W e60/61 powinny być dwuczęściowe, stąd ta cena głównie.
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
No tak to.kosztuje 760 szt chyba .przecenone z 999
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
zwłaszcza teraz... gdzie cena jest ok -40% Mam nadzieję ze jakościowo dadzą radę.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
witam. prośba o ofertę na łączniki stabilizatora przód E61 535da CR 67235 dziękuję
-
E61 - Orzeł wita z Bandziorką
aktualizacja sprawa wygląda tak. byłem jeszcze u swojego mechanika wczoraj. potwierdził moje przypuszczenia. drgania znacznie się nasilają po kilkukrotnym hamowaniu. wychodzi na to, że tarcza nie bije na zimno, ale jak się zagrzeje dostaje bicia. dodatkowo prawy łącznik stabilizatora coś nie za bardzo więc oba do wyimany lecą. na 19.08. jestem umówiony na wymianę tarcz. kupuje ori BMW bo są w niezłej cenie - chociaż i tak kosmos ogólnie. nie mam raczej innej opcji.
-
E61 535dA - sprawdzenie szczelności podciśnień
obstawiam zawory sterujące turbo. u mnie zwyczajnie przycinały się i auto budowało podciśnienie z opóźnieniem