Treść opublikowana przez darti123
-
330d - jakie łożysko z piastą na przód?
Ja mam Meyle co prawda w dwóch litrach ale zero problemów. A co do kupowania części takich jak szły na pierwszy montarz ,to myśle ze to do konca nie najlepsze rozwiązanie .Bo np u mnie amortyzatory fabrycznie był firmy Delphi :duh:
-
Nowe f10 525d czy roczne f01 730d?
Zwracam honor myślałem ze są tylko 4 miejscowe ,ale pogoglowałem i wycztałem ze wersje 5 osob tylną kanape ma podzieloną w proporcjach 40:20:40 .Moim zdaniem 20 cm to nawet dla dziecka jest mało
- 320d Co to za część?
-
320d Co to za część?
Ale to delikatnie mówiąc nie wygląda na montarz fabryczny a osobiście przypomina mi troche centralke czujników parkowania . Tym bardziej ze wiązka wychodzi do tylnego zderzaka .Tylko chyba kabli troche za mało jak na czujki park
-
Olej Napedowy = Diesel BMW
W Volvo 740 silnik diesla był od VW LT
-
Nowe f10 525d czy roczne f01 730d?
Kurcze co wy z tym 5 GT,facet ma troje dzieci a F 07 jest cztero miejscowe :duh:
-
e46 Uszkodzenia samochodu - wycena naprawy i części
Dokładnie Balugass ma racje szpachla nie jest izolatorem i woda przez nią poprostu przenika
-
wymiana szyby przód
Tu nie chodzi czy tak samo widać czy nie tylko o trwałość. Szyby oryginalne są o wiele lepsze od zamienników. Szybko się rysują to jest ich największym mankamentem. nawet od wycieraczek potrawią po jakim czasie się porysować. A o zimie to już nie wspomnę. Jednym z najgorszych zamienników to nordi glass. Nie wiem jak z lepszymi zamiennikami może dają rade/. Orginalnie mam szyby SICURSIV, przednią poprzedni właściciel wymieniał w ASO i jest to szyba PILKINGTON ze znaczkiem BMW koszt około 1500 PLN .Ale PILKINGTON bez znaczka BMW kosztuje niecałe 500 PLN . Czy PILKINGTON bez znaczka BMW to zamiennik i czy jest z gorszego szkła zrobiony ? Odpowiadam nie ,nie jest z gorszego szkła zrobiony mimo ze mozna nazwć taką szybe zamiennikiem
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Wygoglowałem i wyszło ze za rok w D A S płacimy 210 PLN co daje niecałe 58gr dziennie
-
e46 Uszkodzenia samochodu - wycena naprawy i części
A ja lakiernika nie jestem w stanie zrozumieć, no chyba ze materiały lakiernicze ukradł.Bo jak nie to za polakierowanie trzech elementów plus spolerowanie auta na czysto nie zostało mu nawet 200 PLN .Ja nawet dobremu znajomemu za takie pieniądze bym nie zrobił ,mi nikt prezentów bezinteresownie nie robi
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Jesteś w takiej patowej sytuacji i tak jak wcześniej pisałem jeśli naprawiasz bezgotówkowo to warunki naprawy ustalają między sobą ASO z TU .A jeśli chcesz walczyć o te leflektory to to Ty musisz się rozliczać z TU ale w takim przypadku nie wypłcą Ci kwoty która by starczyła na naprawe w ASO. Dla takich problemów jest właśnie taka firma jak D.A.S i jak TU słyszy ze jest ktoś dodatkowo ubezpieczony w D.A.Sie to naogół wypłacają wszysko co się nalezy a nawet z górką bo wiedzą ze z ich prawnikami nie mają szans na ich naduzyciami .I o jakimś oddaniu starych lamp nawet nie przyszło by im na myśl. A tak zdają sobie sprawe ze dla jakis głupich leflektorów nikt nie będzie tracił czasu na sądy i adwokatów
-
e46 Uszkodzenia samochodu - wycena naprawy i części
Kurcze blacharz i lakiernik chyba z caritasu . Na trzy elementy sam lakier to około 100 PLN a gdzie podkład ,taśma do oklejania ,folia maskująca ,papiery ścierne,pasta polerska ,gąbka polerska, rozpuszczalniki ,środki do zakonserwowania ,jakaś szpachla ,ściereczka antystatyczna ,filtry do maski,zmywacz antysilikonowy. Do tego ZUS ,US ,energia elektr niewiem ale ja tego nie pojmuje
-
WYCENA SZKODY E46
A zresztą niewazne ,Ty mnie zle zrozumiałeś ja moze nie jasno napisałem ,nie chce się droczyć :D Podsumowując w ASO moze to być szkoda całowita a w warsztacie niezaleznym da sie zmieścić w 8000PLN
-
WYCENA SZKODY E46
Nie będzie mają naprawić szkodę to nie AC Z OC wyplacaja do 110% szkody Koszt takiej naprawy ok 8 tyś Maska, xenon, pas, zderzak nadkole paredziesiat plastikow Jeszcze raz przeczytaj powoli co ja napisłem i jak Ty mi odpisałeś
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Przeciez jeśli naprawa jest bezgotówkowa to to ASO z TU sie dogadują i to jest ich sprawa na jakich warunkach .Ty masz tylko odebrać naprawione auto
-
320d 150kM stukanie i koniec jazdy.
150 000km i drugi szlf ,no ale auto od uczciwego niemca . Jak ktoś osobiście jedzie do niemca kupić auto (ogłoszeni prywatne) .I myśli ze wszystko będzie ok bo tam nie ma cwaniaków to ogarnia mnie śmiech. Wiem to z przykrego własnego doświadczenia
-
330i Touring - zmiana wyglądu zewnętrznego - rozmyślania
Audi i Merc ma listwy w kolorze a BMW pojechało po taniości ,taka prawda
-
WYCENA SZKODY E46
Ale ja pisze o ASO . A w ASO nikt nie będzie na uzywkach auta naprawiał .
-
WYCENA SZKODY E46
Nie będzie mają naprawić szkodę to nie AC Z OC wyplacaja do 110% szkody Koszt takiej naprawy ok 8 tyś Maska, xenon, pas, zderzak nadkole paredziesiat plastikow Koszt takiej naprawy ok 8 tyś ? :duh: Za 8 tyś to ja moge u mnie w warsztacie na uzywkach czy zamiennikach naprawić .Tak na szybko policzyłem maska ,błotnik, wzmocnienie, zderzak, belka z absorberami, leflektor = 8760 PLN .Za same podstawowe części
-
e36 lampy tył przyciemnienie
Czerwony spray do lamp ,nanosisz na sam kierunek (cienko) a pózniej po całości lakierujesz lampy bezbarwnym ,choć osobiście niejestem zwolennikiem tego typu operacji
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
W innym warsztacie będzie np inna stawka za roboczogodzine i juz odszkodowanie będzie mniejsze
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Ale to warsztat będzie się rozliczał z ubezpieczycielem i wrazie czego to warsztat będzie musiał oddać lampy . Gdybyś płacił gotówką to ASO nie miało by nic do gadania i musieli by Ci zwrócić nawt brud z wycieraczek
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Zgadzam sie z Tobą ze to chory kraj . Np;w innych krajach firmy nie muszą markerami znaczyć juz wystrzelonych poduszek . Kolega mój kilka lat temu pracował dla firmy Hetman (wywóz śmieci) .I dostał raz zlecenie do magazynu takiej ubezpieczalni .Załadowli go lekko uszkodzonymi częściami i kazali jechać pod podany adres. Na miejscu wszysko komisyjnie zaczęto niszczyć .Koledze udało sie jedną lampe z delikatną rysą przemycić a póziniej sprzedać za równowartość miesiecznej pensji. Do dziś wspomina to z łezką w oku
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Prowadze warsztat i juz dwa razy przy naprawie bezgotówkowej miałem przykre doświadczenia z ubezpieczycielami .Raz klijen odebrał naprawione auto zanim zostały mi zapłcone pieniądze .Było to nowe subaru legacy, za same cześci zapłaciłem ponad 20 000PLN (chłodnice ,leflektory,maska ,zderzak, kompresor zawieszenia ) .Wszystko delikatnie uszkodzone i nadające sie do naprawy . Oddałem wszystko właścicielowi bo chciał .Ale jak przyszło do wypłaty to ubezpieczenie chciało stare częsci bo innaczej nie wypłacą 100%. A najgorsze ze właściciel powiedział mi ze nie odda części :cry2: Innym razem naprawiałem Volvo xc 70 koledze z UK .Naprawiłem oddałem on pojechał do UK .A ubezpieczenie powiedziało ze załaci kase za naprawe po oględzinach auta czy wszystko zostało wymienione . 3 mies czekałm az kolega przyjedzie do Polski na oględziny :mad2: .Od tamtej pory jestem ostrozny przy naprawach bezgotówkowych .I gdybyś Ty był moim klijentem to przed naprawą zastrzegł bym sobie ze ewentualnie lampy czy nawet inne części mogą być nie do zwrotu.
-
e46 330i Naprawa bezgotówkowa a zwrot starych częsci
Ja mam sprawne reflektory i mógłbym je np. sprzedać lub zostawić na czarną godzinę. I tu jest sedno sprawy skoro ubezpieczenie płaci 100% za nowe org leflektory to nie chce aby ktoś dodatkowo sobie dorabiał na szkodzie . To tak jak masz szkode całkowitą albo 100% kasy ,albo kasa minus wartość rozbitego auta