Treść opublikowana przez MateuszCHUDY
-
E39 523i LCM
Można jeszcze inpą sprawdzić kodowanie i datę produkcji tego lcma. Nawet jak był przekładany od nowszego i zakodowany do twojego to data powinna zostać od nowszego. Szybki test.
-
[e39] 530d 2003r - odpięcie przepływomierza
Pierwsze polifty w 2000r miały stare przepływki. Wiem bo u mnie jest wymieniona i soft zaktualizowany.
-
E39 523i LCM
Kupiłeś tak samochód czy się stało w trakcie?
-
Zwarcie e39, moduł komfortu dla ambitnych
Kbus jest to szyna diagnostyczna, po której rozmawiają ze sobą moduły wyposażenia w e39 czyli poprostu jeden kabelek, który dochodzi do każdego modułu np. LCM, klimatyzacja, poduszki itp itd. Licznik w e39 jest bramą, która pozwala Ci się połączyć komputerem aby odczytać pamięć tych modułów. Jeżeli moduł Kbus w liczniku jest padnięty to też nie wpuści Cię do pozostałych modułów. Na jakiej podstawie twierdzisz, że licznik jest ok? Najlepiej znajdź drugi i podłącz. Komunikacja Laptop -> licznik działa na innej szynie i padnięty kbus nie zakłóci tej komunikacji więc licznik powinno dać się odczytać chyba, że jest walnięta szyna diagnostyczna przed licznikiem. http://s18.postimg.org/4y9avunk9/Bez_tytu_u.jpg
-
[M57] sprawdzenie prostoliniowości belki/wózka przedniego
Geometria była robiona...
-
[M57] sprawdzenie prostoliniowości belki/wózka przedniego
Ponieważ od kilku miesięcy muszę mieć lekko skręconą kierownicę w lewo żeby jechać prosto. Ciężko powiedzieć, żeby auto ściągało (w zasadzie jak po jednopasmowej drodze się jedzie to każde po jakimś czasie z puszczoną kierownicą ciągnie w prawo przez pochylenie drogi). Ogólnie geometria robiona w kilku warsztatach i z obciążeniem. Kąt prawego koła jest na granicy tolerancji (za bardzo góra koła wystaje czyli leży do zewnątrz), a kąty są nie ustawiane z przodu. Jak kupiłem auto kierownica była idealnie prosto, a jedyne zdarzenie jakie przychodzi mi do głowy to kiedyś dosyć mocno uderzyłem w wybój podwoziem - okazało się, że fartownie walnąłem centralnym plastikiem pod który podstawia się podnośnik. Oraz z przodu wymieniałem amorki na nowe sachsy. Wiem, że na oko to nie metoda. Ja przykładałem poziomice i te profile nie są idealnie prostoliniowe. Chodzi o to czy powinny być. Na karosierii/kielichach nic nie wskazuje na żadne skrzywienie. Opony zamieniałem przód z tyłem, mechanik mówił mi zmienić po prostu na drążkach ustawienie kierownicy ale moim zdaniem chyba nie o to chodzi. Tutaj jest wydruk stary z geometrii i widać, że lewe koło leży bardziej do środka, a prawe bardziej na zewnątrz (pomiary w zakresie tolerancji): http://s9.postimg.org/hfskzzptb/DSCI0281.jpg http://s9.postimg.org/v86zvmgkv/DSCI0282.jpg
-
[M57] sprawdzenie prostoliniowości belki/wózka przedniego
Cześć koledzy. Mam prośbę czy ktoś może sprawdzić prostoliniowość wizualnie dwóch elementów belki/wózka przedniego w swoim e39? Jak nie będzie to M57 to też się przyda informacja. Zdjęcia robione patrząc do tyłu. Strona lewa: http://s28.postimg.org/kxoexc4u5/DSCI0342.jpg Strona prawa: http://s28.postimg.org/mbbgewepp/DSCI0343.jpg
-
[e39] Identyfikacja części na realoem
Jakbyś zdjął zderzak i spojrzał od spodu to są w karoserii otwory szerokie takie na kciuk i w nich zaślepki.
-
[e39] Identyfikacja części na realoem
Cześć koledzy. Czy ktoś może pomóc mi znaleźć na realoem numery zaślepek karoseryjnych w miejscach widocznych na zdjęciach? Na pierwszym zdjęciu chodzi o zaślepki od spodu. Są tam dwa otwory, które powinny być zaślepione http://s13.postimg.org/nnb6z8wbb/204211977_1_644x461_zderzak_tyl_tylny_bmw_e39_se.jpg http://s13.postimg.org/h8c62kplj/pl333773_bmw_e39_full_carbon_fiber_trunk.jpg
-
[e39] Diagnoza bicia przy hamowaniu
Powiem Ci, że sam nie jestem w stanie do końca wyczuć bo jak droga nie jest jakaś mega równa to nie czuć, ale na nowej nawierzchni bije podczas normalnej jazdy. W poprzedniej mojej e39 gdy tuleje były wybite, biło bardzo wyraźnie przy normalnej jeździe w granicach 90-120km/h, ale tam miałem tanią zawieche. Tutaj jest lekkie bicie podczas normalnej jazdy i wyraźne przy hamowaniu.
-
[e39] Diagnoza bicia przy hamowaniu
Było wiele razy!! Trudno odszukać temat i kontynuować?? Pytanie na szybko: czy kierownica może również bić przy wybitych tulejach metalowo-gumowych wahaczy prostych? Oglądałem zawieszenie i na tych powykręcanych gdzie tuleje są wymienne nie widać jakiś wyraźnych pęknięć. Guma jest troszkę sparciała ale nie ma jakiegoś wyraźnego pęknięcia. Natomiast na tych prostych wahaczach gdzie tulei nie wymienia się (chyba?) guma po zewnętrznej strony jakby wyłazi poza obszar mocowania. Narazie tarcze wykluczam bo bije przy 90-120km/h.
-
[e39] Łożyskowanie napinacza paska klimatyzacji
Dla potomnych napiszę, że najłatwiej to jest odkręcić sprężarkę od podstawy klimy, podwiesić ją na sznurku i wyjąć podstawę i młotkiem można wybić tą tulejkę. Inaczej u mnie się nie dało. Wsadziłem tulejkę, którą zamówiłem i była za długa i dociąłem kątówką. W środku nie ma żadnego stożka czy coś - można w dowolną stronę wypychać/wybijać tulejki...
-
[e39] Łożyskowanie napinacza paska klimatyzacji
Mam auto po lifcie. Ale zonk nie zwróciłem na to uwagi, że w realoem jest obrazek A i B. W każdym razie dla mojego vinu wyświetla tylko jeden numer natomiast jak wpiszę vin przedlifta (mój poprzedni) to widać w spisie numerów 2 pozycje A i B...
-
[e39] Łożyskowanie napinacza paska klimatyzacji
Cześć Panowie. Chcę wymienić tulejki łożyskujące ramię napinacza paska klimatyzacji. Nr 5 i 6 http://realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DL71-EUR-10-2000-E39-BMW-530d&diagId=11_3576 Tulejki te siedzą ciasno i nie próbowałem ich rozgrzebywać śrubokrętami bo bałem się narobić syfu. Na rysunku widać, że są dwie i po tych numerach kupiłem też dwie. Grzebiąc w środku śrubokrętem nie czuć żadnej przerwy pomiędzy nimi - czy one opierają się jedna o drugą? Postanowiłem zrobić do nich ściągacz tylko nie wiem czy obie dadzą radę wypchnąć się w jedną stronę? Jak je najlepiej wyjąć? Jeszcze jedna kwestia jest taka, że jak przyłożę te dwie nowe tulejki to ich sumaryczna długość jest większa niż tych wsadzonych obecnie. To tak ma być? Trzeba to potem przyciąć?
-
E39 Luźne lusterko.
Rozwalone silniczki? wkład fotochromu się zdejmuje minutę. Zdejmij i sprawdź.
-
[e39 sedan] Tuleje gumowe tylnego dolnego wahacza
Czy ktoś z Was wymieniał same tuleje tylnego dolnego wahacza? Z tego co patrzyłem to znane firmy nie produkują tulei zamiennych. Widziałem tylko jakieś tuleje no name na allegro ale nie mam pojęcia jak to się sprawuje. Chodzi o to, że jak mi mechanik robił geometrię to nie dał rady ruszyć kąta na tym wahaczu bo śruba zapiekła się w tulei.
-
Brak połączenia z airbagiem e39
Ztym może być problem Jakie są różnice w modułach? Dużo ich było? Szukać koniecznie z tym samym nr? Nie w każdej poliftowej będzie taki sam? Mam 8 poduszek.
-
Brak połączenia z airbagiem e39
Ja? Nie wiem, nie sprawdzałem.
-
Brak połączenia z airbagiem e39
Wczoraj przeczytałem Waszą rozmowę, dzisiaj wsiadam, a tam kontrolka. INPA i Internal ECU error, który się nie kasuje... :duh:
-
Niedziałający prędkościomierz. Temat inny niż wszystkie.
Ciągłość obwodu od wtyczki czujnika do wtyczki sterownika można sprawdzić.
-
530d odczyt przebiegu z EWS
Jeżeli masz 530d to nikt nie miał potrzeby zmieniać tam LCM na poliftingowy bo właściwie pierwsze 530d posiadały "w sobie" wszystko oprócz wyglądu co jest w poliftach tzn. m.in. instalację i LCM 3. Podpisuję się pod słowami borys1990
-
Podlaskie
Znacie kogoś kto dobrze zrobi robotę wymiany tulei tylnych sanek w e39?
-
540 e39 Komunikat Nivo w Sedanie?
A jak nie masz to auto też pod komputer i wykodować z wyposażenia zmieniając klucz ZCS :)
-
[530d] Rolka czy napinacz paska klimatyzacji?
W takim razie zajmę się najpierw tym.
-
[530d] Rolka czy napinacz paska klimatyzacji?
No u mnie jakoś super ciężko nie jest. Jak silnik działa to widać jak pracuje - delikatnie, ale jednak. No nic to pewnie całość wymienię.