Treść opublikowana przez MateuszCHUDY
-
BMW e46 330d Pruszków ph94113
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na Dziekan90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNo to już nie moja wina.
-
BMW e46 330d Pruszków ph94113
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na Dziekan90 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPrzecież to jest napisane w aukcji...
-
E39 - Problem z kierunkowskazami
Najszybciej to będzie problem z LCM, ponieważ to moduł uruchamia kierunek. Włącznikiem kierunków dajesz tylko polecenie dla modułu "włącz kierunek", a że temu coś się pieprzy to włącza co innego :P
-
Wymiana kierownicy przedliftowej na poliftową.
No to sprzedał Ci poduszkę jednonabojową z kierownicą pod poduszkę dwunabojową. Nie połączysz tego. Poduszka najpewniej będzie pasowała do twego auta, ale kierownice reklamuj bądź sprzedaj na allegro i kup prawidłową.
-
Wymiana kierownicy przedliftowej na poliftową.
Twoja kierownica jest poliftowa pod dwunabojową poduszkę. Były dwa rodzaje tzw. serduch. Nie chodzi o lift wizualny ale elektryki. Takie jak Twoje serducho też chyba nie pasuje do przedliftowych taśm. Lift elektryki wszedł pod koniec 98r. wraz z silnikami M57 i lepiej poprostu wyjmować poduszkę i się upewnić co siedzi w autach z tego rocznika. Tak wygląda kierownica i poduszka jednonabojowa: http://i61.tinypic.com/2r3v1cm.jpg A tak wygląda dwunabojowa kierownica: http://img05.staticclassifieds.com/images_tablicapl/349716735_2_644x461_kierownica-multi-multimedialna-m-pakiet-air-bag-serducho-e39-e38-lift-dodaj-zdjecia.jpg
-
Nie seryjne radio a Webasto
Jak masz duży wyświetlacz w zegarach to musisz pamiętać o sterowaniu komputerem z panelu więc tak czy siak musisz go zostawić.
-
[e39] 530dA Dławienie przy przyspieszaniu
Zainstaluj coś do nagrywania pulpitu bo stwarzasz zagrożenie. Prowadzisz i jeszcze pulpit telefonem nagrywasz...
-
[e39] 530dA Dławienie przy przyspieszaniu
Jaką wartość progówka powinna mieć pod obciążeniem?
-
markery w ringach e39
Nie wygląda na mniejszą niż w tym markerze http://allegro.pl/ringi-led-marker-10wat-bmw-e39-e53-e60-e61-e65-e87-i5670845632.html
-
markery w ringach e39
Zastanawiam się nad ich kupnem, ale myślałem, że ktoś z forum już może to robił i chciałem się dowiedzieć czym konkretnie się różnią od tzw. markerów.
-
markery w ringach e39
A dlaczego krzywo skoro mocowane jest jak żarówka w oryginale? A dioda taka sama jak w markerze. Montował ktoś takie zwykłe żarówki ledowe? Ja osobiście myśle że ta główka jest szersza od mocowania i nie wiadomo czy wejdzie w oprawkę, ale to domysły bo być może ktoś to sprawdził. A co ma być krzywo? http://images50.fotosik.pl/1093/cb6922a4c9c647c3gen.jpg
-
525d 2002 r wymiana żarówki w zegarach
Czy oprócz tej kontrolki brakuje jeszcze jakiejś?
-
rozładowany aku-nie dostane sie do bagaznika
Pod maską silnika jest przy kolektorze gniazdo klemy (+), a na kielichu amortyzatora przypinasz (-) i masz prąd w aucie.
-
markery w ringach e39
Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli diody w zwykłych oprawkach, a nie dedykowane markery. Mówie o czymś np. takim: http://allegro.pl/t4w-led-cree-5w-zarowka-ba9s-postojowa-mocna-fv-i5359315982.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=73339 W czym to jest gorsze od markera skoro tutaj chodzi w zasadzie o to żeby światło było trochę jaśniejsze jak standardowa żarówka i nie-żółte? Nie sprzeczam się tylko pytam bo nigdy z żadnymi markerami nie miałem do czynienia?
-
E39 Niedziałający ABS po wymianie na oryginalny czujnik
Jedno i drugie ma znaczenie bo pewne rzeczy się wykluczają.
-
E39 Niedziałający ABS po wymianie na oryginalny czujnik
Ja miałem awarie wiązki :roll: Po wymianie, sterownika, wszystkich czujników błąd dalej był. Przerwany był przewód przy jednym z kół... Dyzio, czy w przedliftowych sterownikach były wadliwe serie?
-
E39 Niedziałający ABS po wymianie na oryginalny czujnik
Uszkodzenie sterownika polega na przerwaniu obwodu czujnika tylko, że już we wnętrzu sterownika. Dla samego sterownika nie robi różnicy czy ten obwód byłby przerwany przy kole czy już we wnętrzu sterownika. Zrób tak jak pisałem wcześniej czyli podmień czujniki. Skoro je wymieniałeś to nie powinieneś mieć problemu z wyciągnięciem (zapieczenie). W przypadku gdy czujniki są ok to się sprawdza następnie ciągłość obwodu od koła do wtyczki sterownika, a jak to też jest ok to się wtedy szuka w sterowniku.
-
E39 Niedziałający ABS po wymianie na oryginalny czujnik
Wiem o wadliwych sterownikach 0 265 900 001, które są w instalacji po lifcie, a on ma 1997r.
-
E39 Niedziałający ABS po wymianie na oryginalny czujnik
Serio? Sterowniki UŻYWANE kosztują trochę więcej niż czujnik i nie masz nigdy pewności ile podziałają o ile wogóle podziałają, po drugie gość nawet nie ma diagnozy tylko o nią pyta, a Ty mi odpisujesz co Ty wolisz. Jeżeli wg Ciebie wymiana sterownika naprawi zepsuty czujnik to sobie wymień sterownik... Jakie wogóle masz na myśli wadliwe partie? :duh: Zasugerowałeś odrazu sprawdzanie numeru sterownika żeby nie stwierdzić czy to wadliwa seria, zamiast sprawdzić inne bardziej podstawowe rzeczy. I co, jakby miał sterownik, z wadliwej partii to miałby już z automatu rozgrzebywać sterownik bo to wadliwa seria? Podkreślę jeszcze raz, że gość grzebał przy kołach i na dodatek wymienił czujnik na boscha, a nie na siemens/ate. Gdzie to jest napisane bo nie mogę znaleźć? Napisał co najwyżej, że wsadził boscha, a to się nie liczy bo one tak jak i inne zamienniki bywają ujowe...
-
markery w ringach e39
Koledzy takie pytanko. Teraz rynek led mocno się rozwija i jest pełno na allegro różniastych żarówek led. Czym się różnią takie markery za kilka stówek, od takiej zbudowanej z kilku diód żarówki w zwykłej oprawie za kilka zł? Czy ktoś coś takiego wkładał do e39?
-
E39 Niedziałający ABS po wymianie na oryginalny czujnik
Gość grzebał przy kołach i jeszcze pozmieniał czujniki, a Ty już go straszysz sterownikiem. Kolego jak masz komputer to najprościej jest wyjąć czujnik ze strony bez błędu i wstawić na stronę z błędem. Jeżeli błędy się zamienią miejscami to masz winnego. Jak będziesz pewny, że to wina czujnik to szukaj sprawnych używek na allegro bądź na forach od zaufanych handlarzy. Czujnik taki można kupić za 50zł/szt. i bedzie działał.
-
e39 530d jak sprawdzic termostat
No zgadza się. Co do rest to nie wypowiadam się, ale jestem zdania, że to chwilowe odzyskanie ciepła z układu (moim zdaniem głupie rozwiązanie). Ja miałem sprawne webasto i dokodowałem je sobie DISem, który jest oryginalnym narzędziem serwisowym więc powinien to zrobić tak jak powinno być i błąd właśnie takowy mi wywaliło, a jak czytałem jak kodować to ncsem to jest tam właśnie wpis od dodatkowej pompy wody (nie tej przy webasto bo nią steruje moduł webasto i jej się nie koduje). Piszę, że miałem sprawne bo ostatnio pod marketem siedziałem chyba z godzinę w samochodzie z odpalonym samym webasto i ostatnio pompa obiegowa mi się zesrała... Wpis: ZUSATZWASSERPUMPE activ robimy ZUSATZWASSERPUMPE nicht_activ i błędu w klimatroniku nie ma :)
-
e39 530d jak sprawdzic termostat
Oczywiście, że pompka pod zaworami w dieslu powinna być, ponieważ: 1. Jak się zakoduje grzanie postojowe DIS'em to koduje on samochód tak, że moduł climatronica szuka tej pompki i nie widząc jej wyświetla błąd w tym module. 2. Ten kto nie ma pompki i nie ma błędu, a ma grzanie postojowe najpewniej miał kodowane je za pomocą NCS expert gdzie poszczególne wpisy robi się ręcznie i można nie wpisać tej pompki i błędu nie będzie. 3. Na realoem są wersje zaworów z pompką szukając części webasto do diesla. http://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=DL71-EUR-10-2000-E39-BMW-530d&diagId=64_1051 4. Pompka nie jest konieczna do grzania postojowego. Webasto działa bez problemu z błędem w climatronicu. 5. Bartos81 ma rację
-
[e39 wszystkie] maska
Właśnie nie wiem co na niej jest, bo moja jej nie ma. Chcę kupić drugą i szukam nie malowanej i znalazłem ale nie ma tej naklejki od wewnątrz.
-
[e39 wszystkie] maska
Pytanie na szybko. Czy wszystkie maski e39 miały naklejkę od wewnętrznej strony? Widzę na fotkach, że niektóre mają, a niektóre nie.