Treść opublikowana przez MateuszCHUDY
-
520dT M47 swap na M47N?
Nie lepiej swapować na M57 albo M57n?
-
Usuwanie napisów z opon
benzyna ekstrakcyjna na szmatke i wycierasz :P
-
528,1999 WBADM61020GN06229
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na weider91 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo co pisać takie durnoty? Skoro w ogłoszeniu nie ma mowy o braku mocy, a wyszło to w czasie oględzin to co miał brać bo to TYLKO 12 tysięcy za 15 letnie BMW?
-
5xx lampy tylne LED do przedlifta, bez oporników, schemat
Mrugają mi te LEDy we wnętrzu. Narazie z tym nic nie robiłem bo miałem inne sprawy, a auto mam od chyba 2 tygodni. Czyli to wina samych LEDów że mrugają? Troche to dziwne skoro nie ma sprawdzania wewnętrznego oświetlenia. Najwyżej wywale i wstawie zwykłe żarówki.
-
M57 podkładka tuleji metalowej kolektora dolotowego
O i o taką odpowiedz mi chodziło. Dzięki :wink: Podkładki są na przemian i dokręcam też zawsze na przemian raz z jednej raz z drugiej to może nie pęknie, ale uzupełnie brakujące.
-
M57 podkładka tuleji metalowej kolektora dolotowego
No wiesz klapki też wymyślili w kolektorze, a jednak ludzie je wywalają. Pytam czy ta podkładka naprawde ma jakieś kolosalne znaczenie.
-
M57 podkładka tuleji metalowej kolektora dolotowego
I co nikt sie na tym nie zna?
-
5xx lampy tylne LED do przedlifta, bez oporników, schemat
Chłopaki ja trochę z innej beczki. Gość od którego kupiłem samochód wyposażył go całego w oświetlenie LED wewnątrz i sprawdzanie żarówek nie jest wykodowane. Czy da rade jakoś to zrobić żeby nie było dyskoteki? Czy taka dyskoteka zużywa LEDy? bo zauważyłem, że chyba dwie żarówki już sie nie palą.
-
ZMIANA LICZNIKA NA INNY BMW E39 523
W sumie to na Twoim miejscu wolałbym "tylko pod kompa" bo można przełożyć o ile liczniki które zamieniłeś śmigają na tej samej pamięci i trzeba by ją przelutować a to robota jest... Do któregoś tam tygodnia 2000r. były pamięci, które można ogarnąć zwykłym kabelkiem za 60zł, a potem to już tylko i wyłącznie wylutowanie i programator.
-
M57 podkładka tuleji metalowej kolektora dolotowego
Cześć koledzy. Zdejmowałem w mojej 530d kolektor dolotowy żeby wyczyścić zaworek EGR'u i wcześniej zdejmował go jakiś bystry mechanik co to pogubił takie o to podkładki: http://img38.imageshack.us/img38/3505/19092009423.jpg A znajdują się one o tu: http://s13.postimage.org/59pj8ui8n/03f01d20076ac2b11049614f6158d9ec_1787535_700_700.jpg I brakuje ich dokładnie 3, a są pozakładane na przemian czyli jest podkładka - nie ma podkładki. Czy one są bardzo potrzebne? Narazie założyłem kolektor spowrotem, ale one nie uszczelniają nic bo siedzą na szpilkach, do których się przykręca kolektor i nie wiem czy bardzo mocno musze je dołożyć? Czy konieczne są nowe skoro nic nie uszczelniają? Bo nowe z tego co widze w necie kosztują ponad 20zł więc w ASO pewnie ok. 30zł zaśpiewają...
-
BMW E39 2.8- Urwana szpilka-pokrywa zaworów!!!
Wow torxem 4mm wbitym w "dzióre" napewno wykręci. Lepiej znaleźć zakład, który specjalizuje się np. w wykręcaniu zerwanych świec żarowych bez ściągania głowicy to może pomogą.
-
e39 530d Wbadl71080gv19706
MateuszCHUDY odpowiedział(a) na jan123456 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTrudno cokolwiek powiedzieć bo słabej jakości zdjęcia i mało ich i w dodatku przy pochmurnej pogodzie. Przydałaby się fotka spod maski i dookoła z każdej strony auta. Na zdjęciu lewego kantu przedniego błotnik troche nie zgrywa się z maską więc mogło być tam coś robione. Szukałem e39 od pół roku i te e39 już wisi troche czasu jakkolwiek nie przekreśla to auta bo może nikt go nie oglądał... Z VIN'em zgadza się raczej wszystko
-
e39 przekładka foteli z e38
Bo był lift elektryki, który nie szedł w parze z liftem wizualnym. Lift elektryki wszedł z M57 czyli w drugiej połowie 98r.
-
[e39] malowanie auta
Malowanie auta z groupona :duh:
-
[523i] brak prądu w zapalniczce
Masa musi iść stąd fabrycznie bo tak jest w WDS ;) Zresztą nie ma to znaczenia skąd dochodził bo wystarczy sprawdzić na pinie zapalniczki i gdziekolwiek w aucie czy jest przejście ;) W każdym razie dobrze, że udało Ci się w taki czy inny sposób :)
-
[523i] brak prądu w zapalniczce
Człowiek uczy się na błędach, może w przyszłości unikniesz kupowania emocjami. To się zdarza. Fajnie, że chcesz to zrobić porządnie czyli tak jak było, a nie ciągnąć druty z innych miejsc.
-
530dAT koszty utrzymania, części, naprawy
Tendencja spadkowa :mrgreen: W sumie nie znaczy, że gorsza :)
-
530dAT koszty utrzymania, części, naprawy
I później powtarza bzdury, że cienias skasował W124 :mrgreen:
-
[523i] brak prądu w zapalniczce
Możesz i żarówką w sumie sprawdzać. To tylko 12V więc wystarczy.
-
[523i] brak prądu w zapalniczce
Tutaj masz schemat proszę Ciebie zapalniczki: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/en/svg/sp/SP0000008932.svgz Ze schematu wynika, że zasilanie biegnie z bagażnika z bezpiecznika nr 52 (na schemacie od modułu świateł biegnie tylko prąd dla podświetlenia więc tym się nie przejmuj Ciebie interesuje tylko pin2 i pin1) http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/G_024026.png Natomiast masa wychodzi stąd (prawa strona po stronie pasażera z przodu auta, pod dywanem) z wtyczki x490: http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/G_325130.png Kupujesz miernik za 10zł. Ustawiasz na sprawdzanie ciągłości obwodu i sprawdzasz jeden koniec kabelka od bezpiecznika i drugi koniec kabelka na zapalniczce pin2. Tak samo z masą przykładasz jeden koniec miernika do pinu 1, drugi gdziekolwiek do gołej blachy i jak ci pokaże, że obwód jest ciągły to ok, jak nic sie nie zmieni to masz przerwe. Możesz na początku sprawdzić czy wogóle na samym bezpieczniku jest prąd. Przykładasz jedną końcówkę miernika ustawionego na 12V do bezpiecznika, a drugą do masy (lub swoją żaróweczkę zamiast miernika) i patrzysz czy sie pali/pokazuje napięcie. Jeżeli na bezpieczniku nie ma prądu to prąd do bezpiecznika nr 52 biegnie z bezpiecznika oznaczonego jako F102 z tego miejsca (prawa strona bagażnika więc wszystko obok siebie): http://www.bmw-planet.com/diagrams/release/zi_images/G_325024.png
-
[520d]Długa trasa-jak się przygotować
Jak pizdnie pasek to i INPA nie pomoże :mrgreen:
-
530dAT koszty utrzymania, części, naprawy
Cichy idź na całość :mrgreen: http://www.autoscout24.pl/Details.aspx?id=240978986&cd=635312269870000000&asrc=st|fs
-
530dAT koszty utrzymania, części, naprawy
To już chyba przypadek konkretnej osoby, a nie wina tego jakim samochodem jeździ... Jak ktoś jeździ e39 z 1996 to jest piękny, nowoczesny i pachnący, a jak ktoś jeździ golfem III czy w124 z 1995r. to jest śmierdzącym wapniakiem... Stronniczość i subiektywizm niektórych jest powalający. Takich trupów na czterech kółkach nie brakuje i to zależy od użytkownika, a nie marki samochodu...
-
[e39] malowanie auta
Wowwwwwwwwww tego jeszcze nie było... życzę powodzenia. Nie ruszaj tego klaru tylko oddaj auto do lakiernika albo nie rób nic. Nie wiem czy lakiernik by zdarł sam klar papierem wodnym. Obstawiam, że leciał by szlifierką oscylacyjną całe auto, potem podkład, baza, bezbarwny czyli komplet. Po drugie jak już byś zaczął zabawe choćby nawet w lakierowanie to nie położy się klaru tanim pistoletem z tesco (poczytaj fora lakiernicze gdzie kolesie z już pewnym doświadczeniem mają mega problemy ze skórą pomarańczy), poza tym potrzebne odpylone pomieszczenie, a tak psikniesz i wszystko z ziemi poleci na samochód. Jeżeli chciałbyś oklejać auto folią to i tak trzeba by nierówności wyszpachlować bo pod folią będzie widać wszelkie niedoskonałości. Ta operacja też nie jest łatwa i też mogę się założyć że Ci się nie uda no ale zawsze możesz spróbować i wyładować więcej kasy niż za zlecenie usługi. Wydaje mi się, że Twój kolor to nie jest topasblau chyba, że masz numer koloru i to faktycznie on bo pamiętam z galerii że masz przemalowaną fure. Jakbym ładował kase w malowanie to bym wrócił do oryginału i miał to co w VINie
-
530dAT koszty utrzymania, części, naprawy
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Jeżeli wiesz, że będziesz autem jeździł jeszcze długie lata to możesz mieć racje, że nie naprawiasz auta, a odnawiasz :)