Skocz do zawartości

HugoEmPe

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez HugoEmPe

  1. HugoEmPe opublikował(a) temat w E36
    Z góry przepraszam za dubel tematu, dałem już go w sekcji e38, ale że tam nie ma zbyt dużego ruchu, dodam to jeszcze tutaj bo nikt mi póki co nie odpowiedział, a silnik którego dotyczy temat był również stosowany w e36. Zaczęło mi się to dziać po trasie 500 km... Nie mam pojęcia co to może być, dochodzi albo z głowicy albo z bloku silnika. Widziałem na yt filmik z identycznym dźwiękiem i okazało się, że to była luźna świeca u gościa... Oby to było to :) Filmik z moim nagraniem dźwięku poniżej. http://tinypic.com/player.php?v=ipxvsk&s=5 Mieć nadzieję, że to faktycznie świeca ? Jutro tą ewentualność sprawdzę ale chcę być przygotowany i na inne...
  2. Cholera jasna! Zaczęło mi się to dziać po trasie 500 km... Nie mam pojęcia co to może być, dochodzi albo z głowicy albo z bloku silnika co gorsza... Widziałem na yt filmik z identycznym dźwiękiem i okazało się, że to była luźna świeca u gościa... Oby :) Filmik z moim nagraniem dźwięku poniżej. http://tinypic.com/player.php?v=ipxvsk&s=5
  3. HugoEmPe odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Dołączyłem do grona bardzo zadowolonych klientów PiM. Mogę ich z czystym sumieniem polecić, widać, że mają ogromne doświadczenie w naprawie BMW, naprawy są niedrogie, polecają dobre części i nie uznają druciarstwa.
  4. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Zrobione :) Kurna chata auto nie do poznania :) Myślałem, że nie ma mocy na niskich obrotach bo po prostu jest za ciężki na ten motor a tu guzik, teraz pięknie ciągnie od samego dołu :) Temat do zamknięcia.
  5. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Wyszło na czujnik położenia wału. Kupuję dzisiaj, oczywiście oryginał, jutro chłopaki w PiM mi zakładają i autko będzie jeździć jak trzeba :) Był wymieniany przez poprzedniego właściciela na używkę, widocznie już był na wykończeniu. Pompę niepotrzebnie wymieniłem, bo była sprawna. Jakby ktoś był zainteresowany, to mam na zbyciu teraz :) Sykiem mam się nie przejmować, bo to zupełnie normalne.
  6. Przepływka czysta :) Wyszło na czujnik położenia wału.
  7. Bo jutro mi będą pompę wymieniać i dolot czyścić. To przy okazji ten przepływomierz zrobię :) Nie chce mi się pod blokiem z takimi rzeczami dłubać :D W sobotę przeprowadzam się z powrotem na mazury także tam będę miał więcej czasu i miejsca na dłubanie przy aucie :)
  8. Witam! Żaden mechanik nie chce się podjąć czyszczenia przepływomierza ze względu na ryzyko zniszczenia :) Żona, która ma sporo do czynienia z komputerami, podsunęła mi ciekawy pomysł. Podzespoły komputerowe czyści się zanurzając je w izopropanolu, który bardzo szybko odparowywuje. Gdybym tak zanurzył w izopropanolu przepływomierz a następnie szybko przedmuchał sprężonym powietrzem (oczywiście nie pod mega ciśnieniem, tylko takim z puszki, też używanym do czyszczenia komputerów), nie miałbym wtedy jakiegokolwiek mechanicznego kontaktu z tym delikatnym ustrojstwem, i myślę że wtedy bankowo uniknąłbym zniszczenia go. Jak myślicie, będzie coś z tego? :)
  9. HugoEmPe odpowiedział(a) na sebeusz temat w E38
    Szwajcaria najpewniejsza. No tyle że tam auta kosztują ;)
  10. HugoEmPe odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    Teraz dla odmiany potrzebuję namiarów na dobrego gaziarza w Krakowie :) Chcę sobie ogólny przegląd instalacji zrobić - wszystko działa jak należy, ale wolę być pewny :)
  11. HugoEmPe odpowiedział(a) na xardas12 temat w E34
    Co to kur*a za pomysł ma być !! Nie pomagajcie koledze szpecić i profanować auta :) NIE DA SIĘ wsadzić lamp z E38 do E34 tak, by to ładnie wyglądało. Jak Ci się podoba E38 - to kup sobie E38 :) Dać to i się da założyć światła od porsche do E34, wszystko się da, ale należy sobie zadać pytanie jak to będzie wyglądać...
  12. Zacznij od wyczyszczenia przepływomierza, krokowca i przepustnicy :) Zaszkodzić nie zaszkodzi.
  13. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Nie będę ganiał nie do końca sprawnym autem 200km/h :) Fakt, że to są drobiazgi, ale na własnych błędach się nauczyłem, że żeby autem szybko jeździć, to wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i tego się będę trzymał. Już z E34 porządną przygodę miałem i mi wystarczy, szkoda kolejnego auta, a poza tym mam już żonę i dziecko więc i mnie też szkoda :) A nie ma to najmniejszego związku z instalacją gazową gdyż dzieje się to i na benzynie i na gazie...
  14. HugoEmPe odpowiedział(a) na croopsky temat w E38
    No i zapomniałeś dodać, że jak już V8, to 4.0 , ew. 4.4 :) 3,5 nie ma sensu zbytnio - różnica w spalaniu znikoma a w mocy zauważalna :)
  15. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Z instalacją gazową jest wszystko jak najbardziej w porządku. Bardziej mnie ciekawi ta pompa. Nic to - wymienię pompę i wyczyszczę przepływomierz, krokowca i przepustnicę. Zobaczymy co dalej :) Już wiem że z e39 nie podchodzi, ale np z 735 czy 740 już tak - więc nie będzie większego problemu z zakupem używki.
  16. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Czujniki położenia wałka i wału niedawno były wymieniane na oryginały. Aha, przyszła mi do głowy jeszcze ta pompka paliwa... Ona podaje paliwo pod zbyt małym ciśnieniem, może komputer od tego świruje i kombinuje coś z dawką ?? Wtedy na LPG by też miało to coś do rzeczy? A propos: http://allegro.pl/pompa-paliwa-bmw-e39-528-2-8-520-523-525-oryginal-i3425065023.html Taka od e39 podejdzie ??
  17. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Sprawdziłem - nic się nie dzieje z obrotami przy naciskaniu hamulca :) Co do tego przepływomierza naczytałem się trochę o tym, że łatwo go uszkodzić :/ Mimo wszystko podjadę z tym chyba do mechanika gdyż delikatność nie jest moją najmocniejszą stroną (budowlaniec...) :)
  18. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E38
    Aha, to gaśnięcie zdarza się często podczas szybkiego spadku obrotów silnika do jałowych, np. jak wcisnę sprzęgło przy dohamowywaniu na niskim biegu na światłach - obroty schodzą do zera i auto gaśnie. Gdy robię to bardzo łagodnie, np. wciskam sprzęgło przy poniżej 1500 obr., wtedy tego problemu nie ma. Dzięki za wskazówki :)
  19. HugoEmPe opublikował(a) temat w E38
    1. Autku czasami zdarza się zgasnąć na wolnych obrotach (niezależnie od tego, czy jeździ na LPG czy na benzynie) - poprzedni właściciel zasugerował mi przeczyszczenie przepływomierza. Prosiłbym o fotoinstrukcję jak to zrobić (przy okazji ktoś z was przeczyści sobie przepływomierz ^^) 2. Komputer jednorazowo wyświetlił mi informacje, żeby sprawdzić światła przeciwmgielne i hamowania (chociaż działają) 3. Poprzedni właściciel zwrócił mi również uwagę na pompę paliwa, że niedługo może się skończyć ( w ogóle - super uczciwy facet - sam mi zwracał uwagę na niesprawne rzeczy, których ja nie zauważyłem ). Czy jest sens bawić się w kupno używanej? Kupno taniego zamiennika nie wchodzi w grę, a oryginał kosztuje 600 zł :) 4. Martwe piksele na wyświetlaczu przy zegarach - słyszałem, że jest szansa uratowania tego bez wymiany całego zestawu, podobno trochę z tym pi***olenia, ale da się to zrobić. Ktoś wie jak? 5. Syk z kolektora ssącego - czy to normalne w tym silniku? Silnik pracuje idealnie, równiutko, pięknie wchodzi na obroty, mocy ma wystarczająco, spalanie przy delikatnej jeździ niemal katalogowe, ładnie trzyma temperaturę, więc nie widzę żadnych nieprawidłowości.
  20. HugoEmPe odpowiedział(a) na Turrysta temat w E38
    Co do przyjemności z jazdy: Uważam, że 728 dostarcza jej wystarczająco dużo jak na limuzynę. Do zabaw i sportowej jazdy nie kupuje się 7-er, tylko 3-er, i wtedy - wiadomo - w jak najmocniejszej wersji silnikowej. Moje 728 jest w manualu, nie wypowiem się na temat automatów w tej wersji silnikowej, nie jeździłem nigdy 728 iA. Różnica w spalaniu 1-2 l owszem, ale w trasie :) W mieście już to tak fajnie nie wygląda. Oczywiście, nie jestem przesadnie oszczędny bo nawet powiedzmy kupując e46 jako auto rodzinne nigdy nie kupiłbym wersji czterocylindrowej, tylko rozglądałbym się za 328/330i, bo "prawdziwe bmw" zaczyna się od 6 cylindrów i nie ma sensu kupować małego silnika nawet z ekonomicznego punktu widzenia bo oszczędność jest żadna a jeździ i brzmi o wiele gorzej. Natomiast M52b28 to nie jest jakikolwiek wstyd , gdyż jest to w mojej opinii rewelacyjny silnik zarówno w 3-er, w 5-er jak i w 7-er (miałem okazję wszystkimi trzema jeździć z tym motorem). Oczywiście, że w 740d jest mocniejsza skrzynia niż w 728i, ale jak na ten moment obrotowy i tak jest za słaba i po kilku latach eksploatacji zaczyna się sypać. Aha, 728 nie jest najsłabsza, był jeszcze przecież TDS (fakt, nie powinienem go liczyć, bo nie daje sobie rady z tą masą), no ale był :)
  21. HugoEmPe odpowiedział(a) na Turrysta temat w E38
    Nie wiem, czy takie nieporozumienie. Twoje "optymalne" 3,5 jest o sekundę do setki szybsze niż 2,8 a pali zdecydowanie więcej :) Moim zdaniem dwie "najsensowniejsze" wersje (dobry stosunek osiągów do kosztów) ,to 740i oraz 728i :) Chyba, że ktoś nie liczy się z kasą, to oczywiście można pójść w 750i Co do wyposażenia to wszystkie 7-er były robione na życzenie więc można spotkać 2,8 z kompletem lub gołego 5,4 :) Silnik nie ma nic do rzeczy tu. A co do skrzyni w 740d, to właśnie słyszałem, że nie wytrzymuje ogromnego momentu obrotowego tego motoru i szybko pada...
  22. No i stałem się szczęśliwym posiadaczem 728i od kolegi riko77 z forum bmwautoklub.pl, niektórzy tutaj pewnie kojarzą :) Auto sprawdzone, wniosek: da się kupić dobre e38 w pieniądzach zbliżonych do 10.000 zł, ale ile się naszukałem to już moje :)
  23. No i znalazłem naprawdę ładną 728 z udokumentowaną historią za niedużo ponad 10.000 zł. Jeśli oględziny w ASO potwierdzą stan techniczny tego auta, to dołączę do rodziny szczęśliwych posiadaczy 7-er :)
  24. HugoEmPe odpowiedział(a) na AdminOld temat w Polecane warsztaty
    W Małopolsce też jest chełm :) A propos: Polecicie mi jakiegoś dobrego mechanika specjalizującego się w BMW w Krakowie ? Chodzi mi o oględziny samochodu przed zakupem :)
  25. HugoEmPe odpowiedział(a) na HugoEmPe temat w E34
    No to potwierdziłeś moje obawy... A taką perełkę znalazłem :/ Nie wiem, jak nie znajdę żadnej fajnej 2,5 L do czasu aż odzyskam prawko to chyba będę musiał jednak pogodzić się z tym spalaniem i kupić to 535... Najgorsze to puszczanie paliwa z dymem, bo jeszcze jakby to szło w moc jak w 540 to nie miałbym z tym aż takiego problemu - jeździłem obydwoma i różnica między 525 a 540 jest spora :) No ale skoro 3,5 ma palić więcej niż 4,4 a jeździć tak jak 2,5 to ubolewałbym przy tym silniku :P

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.