Treść opublikowana przez Radi540E39
-
Czy w M62 również jest "membrana"?
Dzięki za odpowiedź. Pozdro :D
-
Czy w M62 również jest "membrana"?
No niewiem......niby co ma jedno do drugiego??? :?
-
Czy w M62 również jest "membrana"?
Dokładnie nie wiem. Jest do niej podłączone odpowietrzenie skrzyni korbowej. Więc albo reguluje podciśnienie, albo zapobiega przedostawaniu się nadmiernej ilości oleju do kolektora ssącego.
-
Czy w M62 również jest "membrana"?
Witam! Zastanawia mnie, czy w M62 jest również słynna już z M60 membrana z tyłu kolektora ssącego? Czy zrezygnowali z niej. Na realoem jest podobna pozycja ale nazywa się COVER a nie COVER WITH NON-RETURNVALVE i ma inny numer.
-
Rozwala chłodnicę
Już tydzień mam nową chłodnicę. Zrobiłem z 500km i wszystko jest w normie. Płynu nie ubywa. Chyba wszystko będzie OK :D
-
Rozwala chłodnicę
Za pierwszym razem to wymieniał jeszcze Niemiec. Mam na to fakturę - wszystko się zgadza - oglądałem tą starą była z 05/05. Heh jak kupowałem auto to się cieszyłem, że mam nową chłodnicę - niestety niedługo :( A dlaczego ją rozerwało to nie mam pojęcia? Temperatura była w normie - fakt że stało się to na pasie w Borsku podczas szaleństw, no ale nie powinno. :?
-
Rozwala chłodnicę
Podłączam się do tematu. Właśnie tydzień temu też mi rozwaliło chłodnicę :x A była w listopadzie wymieniana. I teraz pytanie dlaczego? Moim zdaniem korek był walnięty i nie puszczał ciśnienia. Bo przecież po to on jest. Jeżeli ciśnienie zostanie przekroczone (2bar) to powinien puścić i wywalić płyn na zewnątrz. A jak jest walnięta uszczelka pod głowicą. To niby, że kompresja idzie do układu chłodzenia. To też powinien zadziałać korek. Dobrze rozumuję?
-
JAK PODŁĄCZYC ALARM DO 7MKI E32
Przy awaryjnych nie podłączysz. :nienie: Musisz szukać w lewym boczku za podnóżkiem kierowcy - są tam kostki. Włącz kierunkowskaz i szukaj przewodów niebieski z zielonym i niebieski z brązowym lub zielony z niebieski i zielony z brązowym paskiem. Powodzenie.
-
Tylne swiatla
Daj znać jak rozwiążesz ten problem. Nie wydaje mi się, żeby się różniły te po liftingu od tych w kompletach do przerabiania (z "przetwornicami"). Jak by były przystosowane specjalnie do starszych modeli to by nie trzeba było wycinać dodatkowych otworów. Mam oryginalną instrukcję BMW jak to zamontować. Tutaj
-
Tylne swiatla
EULEM Jak te światła przylegają do błotników? Chodzi o to, że jak zamontujesz takie od E39 po liftingu do auta przed liftingiem to trochę odstają przy błotnikach (jakieś 2mm) w stosunku do tych starych. I zastanawiam się jak jest z tymi "retrofit" znaczy do przeróbki auta przed liftingiem.
-
Wyciek z chłodnicy - jak naprawić?
BMW 540i – wyciek z chłodnicy - naprawa Tak wyglądało to zanim zacząłem naprawę. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/Zdjecie.jpg Do naprawy będzie potrzebne: • Pręt mosiężny fi12 – 10cm (2zł) • Kolanko miedziane do lutowania fi10 (6zł) • Kolba(palnik) do lutowania + cyna i pasta (jeżeli nie posiadasz to najlepiej pożyczyć) • Tokarz (10zł za wytoczenie) • Gwintownik M12 + pokrętło (gwintownik 50zł, pokrętło miałem) • Silikon lub taśma teflonowa (silikon 10zł) Zaczynamy! Najlepiej, gdy już mamy części to poszukać tokarza, który nam wytoczy potrzebne elementy – jak na rysunku. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/Rys.gif W czasie, gdy tokarz będzie przygotowywał dla nas elementy z mosiądzu możemy przygotować chłodnicę. Po zdemontowaniu plastikowego kolanka z chłodnicy okazało się, że ten element się nie rozbiera – w chłodnicę jest montowany raz na stałe. Podczas wyciągania dolny zatrzask się odłamał. (Pewnie pływa gdzieś w chłodnicy). http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/02.jpg A oto zdemontowane kolanko. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/03.jpg Zielonym kolorem zaznaczyłem prawdopodobny wygląd części, która się odłamała. Na czerwono miejsce, w którym to pękło. Teraz bierzemy gwintownik i gwintujemy otwór w chłodnicy. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/04.jpg Następnie usuwamy boczne prowadzenia przy otworze. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/05.jpg Chłodnice mamy przygotowaną. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/06.jpg Odbieramy części od tokarza i zabieramy się za zrobienie nowego kolanka. Oto 2 części wytoczone z mosiądzu i kolanko miedziane po środku. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/07.jpg Teraz lutujemy porządnie te 3 części do kupy. Jak widać kolanko skróciłem o 7mm. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/08.jpg Przymierzamy czy pasuje w otwór chłodnicy. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/09.jpg Idealnie! Pozostało tylko zamontować to na stałe na silikon, bądź taśmę teflonową. Gotowe! http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/10.jpg Oczywiście trzeba poczekać parę godzin, aż silikon wyschnie. Odpalić auto, nagrzać do maksymalnej temperatury i sprawdzić, czy nie ma przecieków. U mnie trzyma lepiej jak fabryczne przynajmniej na razie. W razie jakichś problemów można je wykręcić i na nowo uszczelnić czymś innym. Cała operacja nie licząc czasu tokarza to 1,5h.
-
Wyciek z chłodnicy - jak naprawić?
No i stało się! Cieknie cały czas, i to nawet sporo :shock: Jutro zamierzam to naprawić. Opiszę jak mi poszło.
-
Tylne śwatła E39 Toruing po wymianie
Ja tego nie testowałem, ale gościu który to zrobił zamontował po 2 żarówki rurkowe 10W na 1 stronę. Zamontował to bardzo sprytnie w boczkach w takich oryginalnych oprawkach (lampkach) jak masz w bagażniku. No i oczywiście trzeba to podłączyć równolegle, a nie w szereg :)
-
Przepalona żarówka ksenonowa?
Zamień żarówki miejscami. Jak nadal prawy nie będzie świecił to znaczy że przetwornica. (Jak lewy to oczywiście wina żarówki). Możesz kupić nową (użyuwaną) przetwornicę lub naprawić w http://www.hid-service.twoj.koszalin.pl Myślę, że naprawa będzie tańsza i masz gwarancję.
-
Tylne śwatła E39 Toruing po wymianie
Było już o tym wiele razy :search: Masz do wyboru: - zamontować oryginalne moduły Hella (retrokit) - zmienić sterownik LCM - zamontować w szereg dodatkowe oporniki lub żarówki
-
Wyciek z chłodnicy - jak naprawić?
15 to jest jakiś trójnik, a u mnie to wygląda jak kolanko. Może już prędzej 16. Nr 6 to jakiś wężyk :? No to jak zamówię tą część to ciekawe co mi przyślą? wężyk, czy trójnik :)
-
Wyciek z chłodnicy - jak naprawić?
:?
-
Wyciek z chłodnicy - jak naprawić?
Witam! Problem jak w temacie. - cieknie tylko na zimnym silniku - dosyć niedużo cieknie bo ok 250ml na 10 uruchomień cieknie w tym miejscu: http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/RealOem.jpg i wygląda tak: http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/Zdjecie.jpg - Napewno nie cieknie z tego wężyka. Na RealOem ani w ETK nie ma takiej części w chłodnicy (albo nie mogę znaleść). Sama częźć (kątowa plastikowa rurka) wygląda, jakby można ją wyciągnąć z chłodnicy. Podejrzewam, że jest tam jakiś oring, co przepuszcza (tylko skąd go wziąć). Zaznaczę, że chłodnica ma jakieś pół roku i 10k km (gwarancji brak). Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić, bez kupowania nowej chłodnicy :D
-
Olej do automatu ESSO LT 71141
Esso, Esso i to LT 71141. Sprawdź dobrze, ale w hurtowniach oleju 1L esso masz po 18-20zł. Tylko sprzedają go w baniakach po 20L, no ewentualnie 200L.
-
Olej do automatu ESSO LT 71141
No i jestem po wymianie Poszło sprawnie, koszta też nie duże (filtr - 86zł, uszczelka - 40zł, 2 korki - 30zł, olej 5L - 100zł) Oto zdjęcia z wyniany: Miska po zdjęciu wraz ze starym filterm i uszczelką Miska z widocznym szlamem Magnesy całe oblepione opiłkami Wyczyszczona miska i magnesy Zużyty olej Jak widać zużyty olej jest czarny (nowy jest złotawy), na dnie miski zebrało się trochę szlamu i to po przebiegu 125000km. Niech więc nikt nie mówi, że w tej skrzyni oleju się nie wymienia, bo to bzdura.
-
Problem z drzwiami
A może masz "włączone" zabezpieczenie dla małych dzieci?
-
zgasł zegarek
Rozumiem, że jest podświetlenie, ale nic nie wyświetla. Jeżeli tak jest to padł wyświetlacz. Jest to do naprawienia.
-
Olej do automatu ESSO LT 71141
Cze! Jestem po wymianie w 5HP24 i jest git. Olej sprzedają w 20 litrowych baniakach. Na wymianę zużyłem 5,5L, reszta mi została. Chętnie się podzielę :)
-
Olej w skrzyni automatycznej.
No i jestem po wymianie :D Poszło sprawnie, koszta też nie duże (filtr - 86zł, uszczelka - 40zł, 2 korki - 30zł, olej 5L - 100zł) Oto zdjęcia z wyniany: Miska po zdjęciu wraz ze starym filterm i uszczelką Mista z widocznym szlamem Magnesy całe oblepione opiłkami Wyczyszczona miska i magnesy Zużyty olej Jak widać zużyty olej jest czarny (nowy jest złotawy), na dnie miski zebrało się trochę szlamu i to po przebiegu 125000km. Niech więc nikt nie mówi, że w tej skrzyni oleju się nie wymienia, bo to bzdura.
-
Olej do automatu 2,5tds 98r.
Jeżeli masz skrzynie 5HP24 to zamienników nie ma - tylko ESSO LT 71141 (tak twierdzi producent skrzyni). W 5HP30 był lany jeszcze Shell - nie pamietam symbolu. Ale chyba nie jest taki drogi ten ESSO - 18zł/litr. Tylko jest w bańkach po 20L. Będę niedługo kupował i zostanie mi 10L, jak będziesz potrzebował to daj znać.