Skocz do zawartości

Radi540E39

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Radi540E39

  1. Dzięki za odpowiedź. Pozdro :D
  2. No niewiem......niby co ma jedno do drugiego??? :?
  3. Dokładnie nie wiem. Jest do niej podłączone odpowietrzenie skrzyni korbowej. Więc albo reguluje podciśnienie, albo zapobiega przedostawaniu się nadmiernej ilości oleju do kolektora ssącego.
  4. Witam! Zastanawia mnie, czy w M62 jest również słynna już z M60 membrana z tyłu kolektora ssącego? Czy zrezygnowali z niej. Na realoem jest podobna pozycja ale nazywa się COVER a nie COVER WITH NON-RETURNVALVE i ma inny numer.
  5. Radi540E39 odpowiedział(a) na leser temat w E32
    Już tydzień mam nową chłodnicę. Zrobiłem z 500km i wszystko jest w normie. Płynu nie ubywa. Chyba wszystko będzie OK :D
  6. Radi540E39 odpowiedział(a) na leser temat w E32
    Za pierwszym razem to wymieniał jeszcze Niemiec. Mam na to fakturę - wszystko się zgadza - oglądałem tą starą była z 05/05. Heh jak kupowałem auto to się cieszyłem, że mam nową chłodnicę - niestety niedługo :( A dlaczego ją rozerwało to nie mam pojęcia? Temperatura była w normie - fakt że stało się to na pasie w Borsku podczas szaleństw, no ale nie powinno. :?
  7. Radi540E39 odpowiedział(a) na leser temat w E32
    Podłączam się do tematu. Właśnie tydzień temu też mi rozwaliło chłodnicę :x A była w listopadzie wymieniana. I teraz pytanie dlaczego? Moim zdaniem korek był walnięty i nie puszczał ciśnienia. Bo przecież po to on jest. Jeżeli ciśnienie zostanie przekroczone (2bar) to powinien puścić i wywalić płyn na zewnątrz. A jak jest walnięta uszczelka pod głowicą. To niby, że kompresja idzie do układu chłodzenia. To też powinien zadziałać korek. Dobrze rozumuję?
  8. Przy awaryjnych nie podłączysz. :nienie: Musisz szukać w lewym boczku za podnóżkiem kierowcy - są tam kostki. Włącz kierunkowskaz i szukaj przewodów niebieski z zielonym i niebieski z brązowym lub zielony z niebieski i zielony z brązowym paskiem. Powodzenie.
  9. Radi540E39 odpowiedział(a) na Marek420 temat w E39
    Daj znać jak rozwiążesz ten problem. Nie wydaje mi się, żeby się różniły te po liftingu od tych w kompletach do przerabiania (z "przetwornicami"). Jak by były przystosowane specjalnie do starszych modeli to by nie trzeba było wycinać dodatkowych otworów. Mam oryginalną instrukcję BMW jak to zamontować. Tutaj
  10. Radi540E39 odpowiedział(a) na Marek420 temat w E39
    EULEM Jak te światła przylegają do błotników? Chodzi o to, że jak zamontujesz takie od E39 po liftingu do auta przed liftingiem to trochę odstają przy błotnikach (jakieś 2mm) w stosunku do tych starych. I zastanawiam się jak jest z tymi "retrofit" znaczy do przeróbki auta przed liftingiem.
  11. BMW 540i – wyciek z chłodnicy - naprawa Tak wyglądało to zanim zacząłem naprawę. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/Zdjecie.jpg Do naprawy będzie potrzebne: • Pręt mosiężny fi12 – 10cm (2zł) • Kolanko miedziane do lutowania fi10 (6zł) • Kolba(palnik) do lutowania + cyna i pasta (jeżeli nie posiadasz to najlepiej pożyczyć) • Tokarz (10zł za wytoczenie) • Gwintownik M12 + pokrętło (gwintownik 50zł, pokrętło miałem) • Silikon lub taśma teflonowa (silikon 10zł) Zaczynamy! Najlepiej, gdy już mamy części to poszukać tokarza, który nam wytoczy potrzebne elementy – jak na rysunku. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/Rys.gif W czasie, gdy tokarz będzie przygotowywał dla nas elementy z mosiądzu możemy przygotować chłodnicę. Po zdemontowaniu plastikowego kolanka z chłodnicy okazało się, że ten element się nie rozbiera – w chłodnicę jest montowany raz na stałe. Podczas wyciągania dolny zatrzask się odłamał. (Pewnie pływa gdzieś w chłodnicy). http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/02.jpg A oto zdemontowane kolanko. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/03.jpg Zielonym kolorem zaznaczyłem prawdopodobny wygląd części, która się odłamała. Na czerwono miejsce, w którym to pękło. Teraz bierzemy gwintownik i gwintujemy otwór w chłodnicy. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/04.jpg Następnie usuwamy boczne prowadzenia przy otworze. %5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/05.jpg Chłodnice mamy przygotowaną. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/06.jpg Odbieramy części od tokarza i zabieramy się za zrobienie nowego kolanka. Oto 2 części wytoczone z mosiądzu i kolanko miedziane po środku. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/07.jpg Teraz lutujemy porządnie te 3 części do kupy. Jak widać kolanko skróciłem o 7mm. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/08.jpg Przymierzamy czy pasuje w otwór chłodnicy. http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/09.jpg Idealnie! Pozostało tylko zamontować to na stałe na silikon, bądź taśmę teflonową. Gotowe! http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/10.jpg Oczywiście trzeba poczekać parę godzin, aż silikon wyschnie. Odpalić auto, nagrzać do maksymalnej temperatury i sprawdzić, czy nie ma przecieków. U mnie trzyma lepiej jak fabryczne przynajmniej na razie. W razie jakichś problemów można je wykręcić i na nowo uszczelnić czymś innym. Cała operacja nie licząc czasu tokarza to 1,5h.
  12. No i stało się! Cieknie cały czas, i to nawet sporo :shock: Jutro zamierzam to naprawić. Opiszę jak mi poszło.
  13. Ja tego nie testowałem, ale gościu który to zrobił zamontował po 2 żarówki rurkowe 10W na 1 stronę. Zamontował to bardzo sprytnie w boczkach w takich oryginalnych oprawkach (lampkach) jak masz w bagażniku. No i oczywiście trzeba to podłączyć równolegle, a nie w szereg :)
  14. Radi540E39 odpowiedział(a) na alo temat w E38
    Zamień żarówki miejscami. Jak nadal prawy nie będzie świecił to znaczy że przetwornica. (Jak lewy to oczywiście wina żarówki). Możesz kupić nową (użyuwaną) przetwornicę lub naprawić w http://www.hid-service.twoj.koszalin.pl Myślę, że naprawa będzie tańsza i masz gwarancję.
  15. Było już o tym wiele razy :search: Masz do wyboru: - zamontować oryginalne moduły Hella (retrokit) - zmienić sterownik LCM - zamontować w szereg dodatkowe oporniki lub żarówki
  16. 15 to jest jakiś trójnik, a u mnie to wygląda jak kolanko. Może już prędzej 16. Nr 6 to jakiś wężyk :? No to jak zamówię tą część to ciekawe co mi przyślą? wężyk, czy trójnik :)
  17. Witam! Problem jak w temacie. - cieknie tylko na zimnym silniku - dosyć niedużo cieknie bo ok 250ml na 10 uruchomień cieknie w tym miejscu: http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/RealOem.jpg i wygląda tak: http://www.kzk.neostrada.pl/BMW/Chlodnica/Zdjecie.jpg - Napewno nie cieknie z tego wężyka. Na RealOem ani w ETK nie ma takiej części w chłodnicy (albo nie mogę znaleść). Sama częźć (kątowa plastikowa rurka) wygląda, jakby można ją wyciągnąć z chłodnicy. Podejrzewam, że jest tam jakiś oring, co przepuszcza (tylko skąd go wziąć). Zaznaczę, że chłodnica ma jakieś pół roku i 10k km (gwarancji brak). Może ktoś ma jakiś pomysł jak to naprawić, bez kupowania nowej chłodnicy :D
  18. Esso, Esso i to LT 71141. Sprawdź dobrze, ale w hurtowniach oleju 1L esso masz po 18-20zł. Tylko sprzedają go w baniakach po 20L, no ewentualnie 200L.
  19. No i jestem po wymianie Poszło sprawnie, koszta też nie duże (filtr - 86zł, uszczelka - 40zł, 2 korki - 30zł, olej 5L - 100zł) Oto zdjęcia z wyniany: Miska po zdjęciu wraz ze starym filterm i uszczelką Miska z widocznym szlamem Magnesy całe oblepione opiłkami Wyczyszczona miska i magnesy Zużyty olej Jak widać zużyty olej jest czarny (nowy jest złotawy), na dnie miski zebrało się trochę szlamu i to po przebiegu 125000km. Niech więc nikt nie mówi, że w tej skrzyni oleju się nie wymienia, bo to bzdura.
  20. Radi540E39 odpowiedział(a) na Marek 740 temat w E39
    A może masz "włączone" zabezpieczenie dla małych dzieci?
  21. Radi540E39 odpowiedział(a) na kalorufer temat w E39
    Rozumiem, że jest podświetlenie, ale nic nie wyświetla. Jeżeli tak jest to padł wyświetlacz. Jest to do naprawienia.
  22. Cze! Jestem po wymianie w 5HP24 i jest git. Olej sprzedają w 20 litrowych baniakach. Na wymianę zużyłem 5,5L, reszta mi została. Chętnie się podzielę :)
  23. Radi540E39 odpowiedział(a) na arkom temat w E39
    No i jestem po wymianie :D Poszło sprawnie, koszta też nie duże (filtr - 86zł, uszczelka - 40zł, 2 korki - 30zł, olej 5L - 100zł) Oto zdjęcia z wyniany: Miska po zdjęciu wraz ze starym filterm i uszczelką Mista z widocznym szlamem Magnesy całe oblepione opiłkami Wyczyszczona miska i magnesy Zużyty olej Jak widać zużyty olej jest czarny (nowy jest złotawy), na dnie miski zebrało się trochę szlamu i to po przebiegu 125000km. Niech więc nikt nie mówi, że w tej skrzyni oleju się nie wymienia, bo to bzdura.
  24. Radi540E39 odpowiedział(a) na romi E39 temat w E39
    Jeżeli masz skrzynie 5HP24 to zamienników nie ma - tylko ESSO LT 71141 (tak twierdzi producent skrzyni). W 5HP30 był lany jeszcze Shell - nie pamietam symbolu. Ale chyba nie jest taki drogi ten ESSO - 18zł/litr. Tylko jest w bańkach po 20L. Będę niedługo kupował i zostanie mi 10L, jak będziesz potrzebował to daj znać.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.