Treść opublikowana przez bogi124
- AntyBMW
-
czy mogę założyć opony 215 60 16 do e39?
Pewnie że lepszy, im większy profil,tym lepszy komfort.
-
czy mogę założyć opony 215 60 16 do e39?
Ja śmigam na 205\65 R15 zimą i 225\60 lato i komford jest super, tylko wygląd nie bardzo,ale trzeba wybrać, czy bezpieczęństwo czy szpan na szerokich kapciach i telepanie po naszych drogach.
-
Co oznacza nr. na lewym kielichu,nie vin.
DZIĘKI :D ,a już myślałem że mam ćwiartkę z jakiegoś złoma :duh: miałem rozpierdyczyć cały samochud, dzięki tobie odetchnołem z ulgą uffff.... :mrgreen:
-
Wyjace wspomaganie
Zalecane przez BMW oleje do wspomagania układu kierow. ;schel atf dextron IID-21-631,MOBIL ATF220 D-20104,naj lepiej wymienić cały olej i nie zapomnieć o odpowietrzeniu układu.
-
Co oznacza nr. na lewym kielichu,nie vin.
Witam, na prawym kielichu pod maską w e39 525d 2000r. mam wybity nr. vin ,a na lewym inny numer wybity 72202247 ,może ktoś wie co on może oznaczać?,czy na lewym powinien być też vin ?, a może mam zmienioną ćwiartkę?.Dzięki za każdą info.
-
e39 525D traci moc..
Na twoim miejscu jeszcze raz sprawdziłbym przepływomierz a jak dobry,to przyczyny szukałbym w skrzyni biegów.Mam nadzieję że się mylę :cool2:
-
e39 525D traci moc..
Skrzynie masz manual czy automat?,bo jak automat to może być wina skrzyni.
-
[e60] 520d Biały dym z rury wydechowej. O co kaman?
Tak, to prawda że zatkana odma może powodować takie objawy i turbo też,-tylko ja zanim rozbiorę pół silnika,to zaczynam od sprawdzenia żeczy najbardziej prozaicznych.Kolega w temacie pisze że raz dymi a raz nie, padnięte T. pzeważnie dymi bez przerwy,pozatym przebieg to dużo za wcześnie na naprawę T.To co pokazane na tych filmikach to już stan agonii i dotyczy tych co długo jeżdżą z zepsutym turbo.Ztym korkiem to masz 100% rację, w moim też tak jest i jest to prawidłowo. :cool2:
-
Czy w warunkach domowych wymienie tarcze i klocki w 530d 08r
Wyczyść piasty i nie zapomnij prowadnice posmarować specjalnym smarem grafitowym(nieraz jest w komplecie z klockami),tylko nie przesadzaj ze smarem bo jak się rozgrzeją to możesz stracić hamulce-i nie wjeżdżaj w kałuże przy rozgrzanych tarczach, bo pogną sie nawet najleprzej firmy. Pozdrawiam
-
Problem z odpaleniem zimą 520d
r Ty chyba o TDS-ie pisałeś. Bo na pewno nie o CR. :nienie: Spokojnie kolego,na CR miksol też nie zaszkodzi,chociaż ja również mam obawy,ale mój kolega leje miksol do ropy w 530d na CR i nic złego sie nie dzieje-twierdzi że to dobrze wpływa na pracę turbiny,nie wiem czy ma rację. Co do problemu w temacie , to zamiast oleju wlałbym denaturatu,to przynajmniej rozpuści ewętualną wodę w zbiorniku, i oczywiście wymieniłbym. filtr paliwa.POZDROWIENIA. Bogdan. :cool2:
-
Zpalające sie kontrolki po wyłączeniu zapłonu.
Najprawdopodobniej komputer sie zresetował,mechanik po wymianie alternatora powihien go zaprogramować- w mojej rozkodowuje się tylko radio, ale wiem że są wersje e39 że po odłączenia zasilania wszystko trzeba programować,poszukaj na forum,jest sporo instrukcji jak to zrobić.
-
[e60] 520d Biały dym z rury wydechowej. O co kaman?
Witam.Biały dym to para wodna,powiec swojemu mechanikowi niech wywierci dziurkę w ostatnim tłumiku w najniższym punkcie,zdziwisz się ile tam jest wody :shock: -w mojej było z 2 litry,a padnięta turbina to siwy lub niebieski dym, nie biały. Wiadomo że jak wyjeli turbo, to teraz będą Ci wciskać że trzeba regerenować-nie daj się wycyckać ,tylko zrób jak mówię i nie miej obaw że dziurka coś zepsuje,ja mam tak w każdym aucie z katalizatorem i nic nie dymi.POZDRAWIAM.
-
dziwne buczenie
To na pewno webasto, i z tego co piszesz to działa prawidłowo,nie kombinuj z bezpiecznikami bo możesz coś rozprogramować-jak chcesz sprawdzić bez odkręcania nadkola,to tłumik od webasta znajduje się pod lewym nadprożem na wysokości lewych dżwi od kierowcy,podczas pracy widać lekki dymek, a jak podłożysz rękę to czuć dmuchanie.
-
530D problem z odpaleniem
Ja również tankuję w Orlenie ekodiesel i nie mam problemów z odpalaniem- od czasu do czasu profilaktycznie wlewam pół litra denaturatu na zbiornik ,nie czekam aż mi paliwo przymarżnie.Nikt tu nie wspomniał, że częstą przyczyną słabego odpalania zimą jest słabe ciśnienie sprężaniania,dlatego proponuję odkręcić świece żarowe i zmierzyć cisnienie.Tak to jest że przeważnie w duże mrozy wychodzą wszystkie usterki i niedomagania silnika.
-
Jakie klocki i tarcze do E39?jakie firmy wybrac?
Niedawno zmieniałem klocki z przodu i sprawdzałem tarcze,mają logo bmw.Nie wiem czy to możliwe że są od nowego, bo auto ma prawie300tkm, chyba że ktoś zmienił.Faktem jest że tarcze sprawują się dobrze tylko nie wiem czy jest możliwość zamówienia gdzieś takich tarcz z logo bmw?.
-
[e39] gwizd turbiny slyszalny od 1500rpm...530d
Witam. W mojej 525d jest odwrotnie,cichy gwizd turbiny słychać tylko przy przyspieszaniu do 2000 obr. powyżej tych obrotów turbiny nie słychać mimo że ciągnie dobrze, oleju nie bierze i nie kopci.U mojego kumpla w 530d w ogóle nie słychać turbiny przy żadnych obrotach i on twierdzi że tak powinno być najlepiej, więc sam nie wiem jaka praca turbiny jest prawidłowa.Może ktoś bardziej zoriętowany naświetli temat, bo sam jestem ciekawy.
-
bmw 530i problem z piotem zamka
Trudno powiedzieć,pewności nie ma, dlatego proponuję ci najpierw sprawdzić czy aku w kluczyku jest dobrze podładowany, a ładuje się tak ja wcześniej pisałem w stcyjce podczas jazdy.
-
bmw 530i problem z piotem zamka
Podasz w serwisie nr. VIN swoiej buni, dowód że jesteś właścicielem i dorobią ci kluczyk z pilotem lub bez, tylko nie wiem za ile, ale tanio nie będzie.
-
520i Ciekawa usterka wystapiła
Witam. Być może że mostek łączący cele w akumulatorze się przerwał, nie raz tak bywa jak się wpadnie kołem w dziurę/(silny wstrząs),wtedy nawet nowy aku. pada od razu. Sprubuj podłączyć drugi dobry akumulator, jak nie ma przejścia między celami w aku to może ci nie odpalić nawet jak podłączysz przewodami z innego auta,chyba że naipierw podłączysz przewody do klem i zdejmiesz je z z zepsutego aku.To może być jedna z przyczyn ale od tego bym zaczoł szukać.
-
bmw 530i problem z piotem zamka
Aku się rozładował, tym bardziej że auto stało,musisz się dłużej przejechać bo aku jest ładoeane ze stacyjki. Miałem podobny problem z zapasowym kluczykiem który leżał lilka lat nie używany,dopiero jak zrobiłem 300km to pilot zaczoł działać.POZDRO. :cool2:
-
VIN - prośba o rozkodowanie
WITAM. Mam prośbę o rozkodowanie vin nr. WBADL910XOGW51278 z góry dziękuję i pozdrawiam.
-
525d e39 gdzie jest ta odma.W zrób to sam mało dokładnie
kolego, nie obraź się ale jeśli nie wiesz gdzie jest EGR a dodatkowo chcesz w nim zrobić dziurę bo ktoś taki jak "bogi" ci to doradził to mogę jedynie życzyć wam powodzenia Ja nie doradzałem nikomu robić dziurki w EGR tylko podałem przykład,nie z dziurką.Znowu nie czytasz z uwagą! Do ''dani3011czapla'';NIE KOMBINUJ TYLKO WYMIEŃ ODMĘ i powinno być dobrze.
-
525d e39 gdzie jest ta odma.W zrób to sam mało dokładnie
Ostatni muj post jest odpowiedzią do Darioki, nie do Ciebie Dani3011czapla Pozdrawiam.
-
525d e39 gdzie jest ta odma.W zrób to sam mało dokładnie
Tak drogi kolego załączyłeś mi rysunek pokrywy zaworów,tylko że to jest żut NA pokrywę zaworów Z GÓRY tej pokrywy a ja wyrażnie piszę że metalowy filtr znajduje się POD tą pokrywą,trzeba ją zdiąć żeby go zobaczyć i wyczyścić .Mam wrażenie że mylisz pokrtwę zaworów z osłoną silnika bo taki widok jak na rysunku, ujrzysz po zdięciu plastikowej osłony silnika a tam oczywiscie jest odma ale nie ma tego filtra metalowego o którym piszę.Mam nadzieję że zrozumiałeś. POZDROWIENIA