Treść opublikowana przez bogi124
-
Zestaw naprawczy w klapie bagażnika
W mojej jest tylko,- klucz do kół,ucho holownicze, trójkąt,kamizelka odblaskowa,szczypce,śrubokręt płaski do zdejmowania dekielków z alu albo kołpaków.
-
Spalanie Bmw e39 benz diesel
525D SEDAN 163KM.-podaje spalanie żeczywiste(bak do pełna,jazda,bak do pełna),bo na komputerze to cyrki wychodzą.Miasto-8,3l-mieszany-7,6l-trasa-6,8l-jazda normalna bez świrowania.chociaż na trasie nie raz lubię przycisnąć ze 180kh :D
- AntyBMW
-
bio diesel, ktoś próbowal na tym jeździć?
Za drogo,u nas chodzi po 3.50zł , ale ja mieszkam 40 km od Bartoszyc ,a co do jakości to musisz mieć dobre żródło, bo niektóre ruskie paliwo jest chrzczone np. rozpuszczalnikami, i kolega może nie wiedzieć.
-
Wymiana łącznika stabilizatora wału.
Dzięki za sugestie,być moż to pszeguby, muszę sprawdzić wszystko o czym wspomniałeś :cool2:
-
bio diesel, ktoś próbowal na tym jeździć?
TDS nie ma CR dlatego jeszcze jeżdzisz,ja od dwóch lat do merca 124 300d też leję BIO, ale on ma 700tkm i silnik który zeżre każde dziadostwo. :cool2:
-
Co obstawiacie,zapaliła sie kontrolka ABS ASC
W mojej było identycznie,komputer wykazał padnięty czujnik w prawym tylnym kole,wymieniłem ok.pół godziny roboty i jest dobrze.Pamietaj o kolorze czujnika(to ważne!) u mnie był niebieski ,zamówiłem w sklepie za 130zł, po wymianie lampki same zgasły i śmigam już z 20tkm. :D
-
Wymiana łącznika stabilizatora wału.
U mnie dodatkowo puka przy gwałyownym przyspieszaniu i puszczaniu gazu.Jak wejdziesz pod spód to sprawdż też czy nie ma luzów na krzyżaku.Ja dopiero za 2tyg. się za to zabieram,nie robiłem tego nigdy-wszystko okaże się w kanale, ale myślę że bez wyjęcia całego wału sie nie obejdzie.
-
Wymiana łącznika stabilizatora wału.
Jakie miałeś obiawy?, bo mnie też to chyba czeka. :cry2:
-
JAk to jest z tym kolektorem po lifcie w E60 530d??
. :cool2:
-
bio diesel, ktoś próbowal na tym jeździć?
Jak bio ma podobny skład do ON, to sprubój usmażyć frydki na oleju napędowym :duh: ,Przecież BIO paliwo produkowane jest z Zepaku,buraków i innych składników organicznych.Żeby na tym jeżdzić to śilnik musi mieć odpowiedni osprzęt,pąpa,wtryski,ustawienie zapłonu i wiele innych czynników.Pewnie że starsze silniki radzą sobie ze spalaniem BIO ,ale lanie tego do nowoczesnych diesli o wysokim stopniu sprężania na Common Rail, to albo nie wiedza albo głupota. :mad2: :mad2: :mad2:
-
e 39 535 Problem z niskimi obrotami
Może być że silniczek krokowy niedomaga, w bęzyhiakach dosyć często,wykręć i przeczyść albo wymień jak nie dobry.znajdziesz go pod przepustnicą.Jeszcze pompe paliwa i filter bym sprawdził.
-
JAk to jest z tym kolektorem po lifcie w E60 530d??
Klapki są plastikowe ale ośki są stalowe i podobno dalej się urywają :duh: Przy okazji mam pytanie; czy w wersjach z skrzynią manualną też są klapki w kolektorze,czy tylko w automatach?
-
Trzeszczy i skrzypi z przodu 530d
Co wy z tymi kalamitkami,ja tylko wspomniałem że kiedyś w starych samochodach były,-teraz nie ma,trzeba rozebrać i wymienić swożeń w zwrotnicy, ewętualnie zwrotnice.Nieda się tego określić bez rozebrania.Poszukaj na forum, gdzieś to ktoś opisał ze zdjęciami. :cool2:
-
Trzeszczy i skrzypi z przodu 530d
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: BMW miało zwrotnice i do tego ''kalamitki'' czytaj [smarowniczki] no cosik nowego :mrgreen: poczytajcie, zajrzyjcie tu; http://www.realoem.com/bmw/select.do tam wszystko jest namalowane. A co kolega taki zdziwiony? :shock: Każde BMW i każdy samochó ma zwrotnice w układzie kierowniczym - niektórzy nazywają je 'klamry' albo jeszcze inaczej,(kumaci na pewno zrozumieli o co mi chodzi),co do smarowniczek to napisałem że ich nie ma ,ale w starych modelach były. Poszukaj na alegro ile jest ofert sprzedaży zwrotnic do BMW.Może wyraziłem się niezbyt jasno ale chodziło mi o sworzeń zwrotnicy, on nieraz się wyrabia i może piszczeć.
-
Czy w warunkach domowych wymienie tarcze i klocki w 530d 08r
Zobacz czy w koło nie ma jakiejś prowadnicy,jak by była to inaczej nie wejdzie tuleja,szczerze to nie pamiętam jak jest w e61
-
Przy jakich obrotach powinna załanczać sie turbina
Nie martw się,tyrbinka jest zdrowa-na niskich obrotach może być słyszalny cichy gwizd,zsczególnie przy zimnym silniku, gożej by było jak turbo by wyło na wysokich obrotach.W mojej turbo zaczynam cicho słyszeć po1300obr.po wyżej 2000 ciągnie ładnie ale turba już nie słyszę. :cool2:
-
Trzeszczy i skrzypi z przodu 530d
To najprawdopodobniej zwrotnica wam trzeszczy,szczerze to wątpię że są w niej jakieś kalamitki do smarowania w E39 -ale warto sprawdzić tuleje w zwronicach.
-
bio diesel, ktoś próbowal na tym jeździć?
Powiem dobitnie!,tylko raz wlejesz biopaliwo do diesla naCR,Potem nie będzie do czego lać. :duh: :nienie:
-
Czy w warunkach domowych wymienie tarcze i klocki w 530d 08r
WITAM.Samo wykręcenie i zamątowanie wahacza nie sprawi ci większych kłopotów,możesz to zrobić z lewarka,łatwiej jest jednak odkręcać jak cały przód jest podniesiony, a na pewno łatwiej mątować, bo nie ma wtedy naprężeń.Żeby to było fachowo to powinieneś użyć prasy do wyćągnięcia tuleji z gniazda i ponownego wprasowenia-niektórzy uzywają młotka , ale jest ryzyko że uszkodzisz tuleje lub wahacz.Pamiętaj że majstrujesz w układzie który ma spory wpływ na twoje bezpieczęństwo, więc jak masz obawy to lepiej jedż do mechanika.POZDRAWIAM :cool2:
-
e39 Coś na przedniej szybe - co to jest - zweryfikujcie to
Może to uchwyt do kamerki dla tajniaków?,albo do CB radio.
-
Czy w warunkach domowych wymienie tarcze i klocki w 530d 08r
Masz 100% racji,u mnie pomogła wymiana tuleji wachaczy i tarcze się nie krzywią. :P
-
[e60] opony letnie
Jak Ci się Pirelli wyząbkowały, to jeżdziłeś na nie wyważonych kołach, albo amortyzatory do luftu. Firma nie ma tu nic do żeczy-tym bardziej Pirelli.Ja zrobiłem 30tkm na Debicy i całkiem dobrze się sprawują :cool2:
-
Problem z odpaleniem 520d 2003r
Te problemy z odpalaniem to może być pompa paliwa (progowa), poszukaj na forum jest sporo na ten temat.Co do aku. to powinien być wg. książki 80ah, ale 95 albo 100ah też nie zaszkodzi.
-
[e39] 525dA 2002r
Noo Dani ,fajna Bunia i Żonka oczywiście :oops: Jak się zrobi cieplej to wstawię zdjęcia swojej :cool2: