Treść opublikowana przez Andrzej62
-
520d spalanie
Po prostu do pewnego momentu można "doładować powietrza" do tej samej ilości paliwa i moc się zwiększy ale efekty ubogiej mieszanki nie są jeszcze drastyczne (wzrost temp. spalania) więc cała zabawa z chiptuningiem to optymalizacja tego procesu dla danego motoru i podciągnięcie parametrów jeśli to możliwe. Efekt jest taki że przy spokojnej jeździe auto może (ale nie musi) mniej palić ale przy butowaniu "turbo żyje, turbo pije"... W dieslu odwrotnie niż w benzyniaku ,wzrost temperatury powoduje bogatsza mieszanka.
-
klapki zawirowan e60 2006r
Raczej tak . Nie ryzykuj.
-
520d spalanie
100% masz rację :cool2: - z własnego doświadczenia i z praw fizyki .Zachowując ten sam styl użytkowania. Najczęściej mniej palą po cipie na stronach i rozmowy z nie którymi tunerami :wink:
-
E60 kasowanie inspekcji
Nie,przeczytaj moje posty i nie myl z postem ice331 i obejżyj film wklejony przez guziora2.
-
E60 kasowanie inspekcji
W tych fukcjach menu serwisowego o których piszę i w których wystepuje problem nie wyświetlania się RESET tylko OK ,między innymi (reset wymieny oleju),nie zmieniasz dat , bo ich nie ma (poza wymianom płynu hamulcowego )tylko przebieg km. i kasujesz je po wyświetleniu RESET przyciskiem od przebiegu dziennego.Idrivem zmieniasz daty tylko w fukcjach memu serwisowego gdzie ona wtstępuje np.(przegląd okresowy) a nie kilometry.
-
[E60] Jak Skasowac Przekroczony Termin Obsługi
Mam ten sam problem , wie ktoś jak się z tym uporać ?
-
E60 kasowanie inspekcji
Tak,robię dokładnie tak samo jak w filmie. Tylko u mnie RESET pojawia sie tylko w dwuch fukcjach :przeglądu serwisowego i przednich klockow hamulcowych a w fukcjach :wymiany płynu hamulcowego , oleju i tylnich klocków pojawia się tylko OK :mad2: . Nie pierwszy raz robię reset i nigdy wcześniej nie miałem problemów ,dopiero teraz po usunięciu DPF-a (również programowo) i wymiany oleju pojawił się ten problem.
-
E60 kasowanie inspekcji
Trzymając przycisk przebiegu dziennego, wchodząc w menu servisowe w pierwszym momencie pojawia mi się trójkąt z wykrzyknikiem i po 2,3 sekundach pojawia się menu servisowe. Nie mogę zresetować wymiany oleju gdyż nie pojawia mi się RESET tylko OK w funkcji wymiany oleju. Jaka może być przyczyna że nie pojawia mi się RESET ? Wcześniej po wymianie oleju nigdy nie miałem takich problemów. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy ten trójkąt ostrzegawczy z wykrzyknikiem który pojawia się na początku powinien się pojawić czy umnie jest coś nie tak ,bo nie pamiętan ? Może ma to związek z tym że nie moge zresetować wymiany oleju ?
-
E60 530d nierówna praca na zimnym silniku
Jeżeli paliwo ok ,może któryś wtryskiwacz niedomaga .Korektę wtryskiwaczy , próbę przelewową sprawdzałeś ?
-
Czy wyciagac aku w takie morozy?
Co się ma rozładować jak nie będzie akum. kilka dni ? Jeżeli masz dobry akum. i dobrze naładowany , sprawnie działające świece żarowe ,kilka dni nawet w takie mrozy nie powinno być problemów z uruchomieniem .
-
Swieca zarowa nie dziala BMW E60 525D
Chciałbym się upewnić . Uszkodzenie sterownika może powodować nie grzanie wszystkich lub też niektórych świec ,tak ?
-
odpla i gasnie?? co zrobic?
Najprawdopodobniej tak. Podłącz pod komp.sprawdź błędy.
-
Ladowanie aku.
Fajnie sie gada, ale raczej do niczego nie dojdziemy, wiesz swoje, nie chcesz tego uargumentować. A do tego jeśli chcesz mi na cos odpowiedzieć to wklej wyciety cytat i pisz, skad ja mam z tych zdawkowych odpowiedzi wiedzieć do czego pijesz? Nie zniechęcaj się ,pierwszy zacząłeś .
-
Ladowanie aku.
Ja nic nie uważam :shock: :D Znowu namąciłeś :cool2: Ty mnie pytasz czy autora ? Po to nie mój tekst :lol: :lol:
- Ladowanie aku.
-
Ladowanie aku.
Ile jeszcze razy . W takim bądź razie masz wybiórczą pamięć .Pewnie tak wygodniej ...
-
Ladowanie aku.
Ja w odróżnieniu od Ciebie nie przekonywał uparcie do swojej racji ,nie mając jej .Nie przytaczaj słów których nie jestem autorem z braku rzeczowych argumentów , bo to co najmniej nie ładnie .
-
Ladowanie aku.
Nie chodzi mi o to czy się coś stanie czy nie nie ale o to że używasz stwierdzeń niezwiązanych z tematem, co ma napylanie plazmowe czy złożoność układów elektronicznych do zasilania napięciem wyższym od nominalnego? Pomijam że to że ładowanie akumulatora zbyt napięciem, nawet poza pojazdem nie jest dla niego zdrowe. Na dokładke piszez o wzroscie rezystancji wewnetrznej akumulatora podczas ladowania, pomyśl jak akumulator o wysokiej rezystancji wewnetrznej moze oddawać duży prad skoro sam byłby jego ogranicznikiem? Nie wiem co dokładnie chciałes przekazać, ale tak w pełni się z tobą zgadzam (w odróżnieniu do Andrzeja62) że napięcie w instalacji samochodowaej jest zmienne (niestety) Wiem dokładnie co chciałeś przekazać ,ale tak w pełni się a Tobą zgadzam ( w odróżnieniu do cdxa ) że napięcie w instalacji samochodowej jest stałe ( stety ). W następnym poście znowu napiszesz " jak to w życiu bywa ,myliłem się ".
-
Ladowanie aku.
Różnica napięcia w zależności od obciążenia w sprawnej instalacji to zaledwie kilka dziesiątych Volta ,a nie kilka Volt :mad2: Sprawdź u menu ukrytym i nie pisz bzdur. Jak myślisz ,po co jest i jaką rolę spełnia regulator napięcia?
-
Ladowanie aku.
maryjanoo napisał: "Poniekąd jest to prawda. ładowanie akumulatorów podłączonych do instalacji samochodu jest możliwe i wielu z nas tak robi. Bezpiecznie jest to robić z użyciem profesjonalnych prostowników. Tylko że kosztują. Sporo. Zwykłe prostowniki nie mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. W trakcie ładowania dochodzi do dużych zakłóceń, tzw. pików napięciowych. Chwilowy wzrost napięcia może wynosić nawet kilkadziesiąt wolt." Nie przesadzaj,wahania występują ale nie tak duże. Jeżeli napięcie ładowania ,czyli wtórne wzrosło by o kilkadziesiąt Volt czyli min. o 10V np. z 15V do 25V ,to napięcie pierwotne,w sieci w tym momencie musiało by wzrosnąć z 230V do ok.400V. Wyobrażasz sobie co stało by się w tym momencie z pozostałymi bardziej wrażliwymi odbiornikami prądu np. sprzęt RTV ,komputery ,itp.
-
Ladowanie aku.
Jeżeli mamy możliwość kontrolowania napięcia ładując akum. w samochodzie ,lepiej nie przekraczać 15,5V .
-
e 60 530d nie grzeją swiece co zrobic?
Wpisz -Szukaj - świece żarowe.Najczęściej świeca,świece lub sterownik bądź jedno i drugie.
-
BMW 520D CB radio
Tak. Mikrofon chowam w tym małym schowku nad popielniczką W tym mniej więcej miejscu 1,2 zdjęcie , nie identycznie viewtopic.php?f=15&t=172946&p=1252616&hilit=cb#p1252616
-
BMW 520D CB radio
Montujesz na środkowym tunelu w którym idzie wał od strony pasażera przed fotelem , kumasz ?
-
BMW 520D CB radio
Długo kombinowałem .Według mnie ,środkowy tunel od strony pasażera .