Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Andrzej62 odpowiedział(a) na kloss temat w E60, E61
    Po prostu do pewnego momentu można "doładować powietrza" do tej samej ilości paliwa i moc się zwiększy ale efekty ubogiej mieszanki nie są jeszcze drastyczne (wzrost temp. spalania) więc cała zabawa z chiptuningiem to optymalizacja tego procesu dla danego motoru i podciągnięcie parametrów jeśli to możliwe. Efekt jest taki że przy spokojnej jeździe auto może (ale nie musi) mniej palić ale przy butowaniu "turbo żyje, turbo pije"... W dieslu odwrotnie niż w benzyniaku ,wzrost temperatury powoduje bogatsza mieszanka.
  2. Raczej tak . Nie ryzykuj.
  3. Andrzej62 odpowiedział(a) na kloss temat w E60, E61
    100% masz rację :cool2: - z własnego doświadczenia i z praw fizyki .Zachowując ten sam styl użytkowania. Najczęściej mniej palą po cipie na stronach i rozmowy z nie którymi tunerami :wink:
  4. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Nie,przeczytaj moje posty i nie myl z postem ice331 i obejżyj film wklejony przez guziora2.
  5. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    W tych fukcjach menu serwisowego o których piszę i w których wystepuje problem nie wyświetlania się RESET tylko OK ,między innymi (reset wymieny oleju),nie zmieniasz dat , bo ich nie ma (poza wymianom płynu hamulcowego )tylko przebieg km. i kasujesz je po wyświetleniu RESET przyciskiem od przebiegu dziennego.Idrivem zmieniasz daty tylko w fukcjach memu serwisowego gdzie ona wtstępuje np.(przegląd okresowy) a nie kilometry.
  6. Mam ten sam problem , wie ktoś jak się z tym uporać ?
  7. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Tak,robię dokładnie tak samo jak w filmie. Tylko u mnie RESET pojawia sie tylko w dwuch fukcjach :przeglądu serwisowego i przednich klockow hamulcowych a w fukcjach :wymiany płynu hamulcowego , oleju i tylnich klocków pojawia się tylko OK :mad2: . Nie pierwszy raz robię reset i nigdy wcześniej nie miałem problemów ,dopiero teraz po usunięciu DPF-a (również programowo) i wymiany oleju pojawił się ten problem.
  8. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Trzymając przycisk przebiegu dziennego, wchodząc w menu servisowe w pierwszym momencie pojawia mi się trójkąt z wykrzyknikiem i po 2,3 sekundach pojawia się menu servisowe. Nie mogę zresetować wymiany oleju gdyż nie pojawia mi się RESET tylko OK w funkcji wymiany oleju. Jaka może być przyczyna że nie pojawia mi się RESET ? Wcześniej po wymianie oleju nigdy nie miałem takich problemów. Czy mógłby ktoś sprawdzić czy ten trójkąt ostrzegawczy z wykrzyknikiem który pojawia się na początku powinien się pojawić czy umnie jest coś nie tak ,bo nie pamiętan ? Może ma to związek z tym że nie moge zresetować wymiany oleju ?
  9. Jeżeli paliwo ok ,może któryś wtryskiwacz niedomaga .Korektę wtryskiwaczy , próbę przelewową sprawdzałeś ?
  10. Co się ma rozładować jak nie będzie akum. kilka dni ? Jeżeli masz dobry akum. i dobrze naładowany , sprawnie działające świece żarowe ,kilka dni nawet w takie mrozy nie powinno być problemów z uruchomieniem .
  11. Chciałbym się upewnić . Uszkodzenie sterownika może powodować nie grzanie wszystkich lub też niektórych świec ,tak ?
  12. Najprawdopodobniej tak. Podłącz pod komp.sprawdź błędy.
  13. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Fajnie sie gada, ale raczej do niczego nie dojdziemy, wiesz swoje, nie chcesz tego uargumentować. A do tego jeśli chcesz mi na cos odpowiedzieć to wklej wyciety cytat i pisz, skad ja mam z tych zdawkowych odpowiedzi wiedzieć do czego pijesz? Nie zniechęcaj się ,pierwszy zacząłeś .
  14. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Ja nic nie uważam :shock: :D Znowu namąciłeś :cool2: Ty mnie pytasz czy autora ? Po to nie mój tekst :lol: :lol:
  15. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    :arrow:
  16. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Ile jeszcze razy . W takim bądź razie masz wybiórczą pamięć .Pewnie tak wygodniej ...
  17. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Ja w odróżnieniu od Ciebie nie przekonywał uparcie do swojej racji ,nie mając jej .Nie przytaczaj słów których nie jestem autorem z braku rzeczowych argumentów , bo to co najmniej nie ładnie .
  18. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Nie chodzi mi o to czy się coś stanie czy nie nie ale o to że używasz stwierdzeń niezwiązanych z tematem, co ma napylanie plazmowe czy złożoność układów elektronicznych do zasilania napięciem wyższym od nominalnego? Pomijam że to że ładowanie akumulatora zbyt napięciem, nawet poza pojazdem nie jest dla niego zdrowe. Na dokładke piszez o wzroscie rezystancji wewnetrznej akumulatora podczas ladowania, pomyśl jak akumulator o wysokiej rezystancji wewnetrznej moze oddawać duży prad skoro sam byłby jego ogranicznikiem? Nie wiem co dokładnie chciałes przekazać, ale tak w pełni się z tobą zgadzam (w odróżnieniu do Andrzeja62) że napięcie w instalacji samochodowaej jest zmienne (niestety) Wiem dokładnie co chciałeś przekazać ,ale tak w pełni się a Tobą zgadzam ( w odróżnieniu do cdxa ) że napięcie w instalacji samochodowej jest stałe ( stety ). W następnym poście znowu napiszesz " jak to w życiu bywa ,myliłem się ".
  19. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Różnica napięcia w zależności od obciążenia w sprawnej instalacji to zaledwie kilka dziesiątych Volta ,a nie kilka Volt :mad2: Sprawdź u menu ukrytym i nie pisz bzdur. Jak myślisz ,po co jest i jaką rolę spełnia regulator napięcia?
  20. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    maryjanoo napisał: "Poniekąd jest to prawda. ładowanie akumulatorów podłączonych do instalacji samochodu jest możliwe i wielu z nas tak robi. Bezpiecznie jest to robić z użyciem profesjonalnych prostowników. Tylko że kosztują. Sporo. Zwykłe prostowniki nie mają zabezpieczenia przeciwprzepięciowego. W trakcie ładowania dochodzi do dużych zakłóceń, tzw. pików napięciowych. Chwilowy wzrost napięcia może wynosić nawet kilkadziesiąt wolt." Nie przesadzaj,wahania występują ale nie tak duże. Jeżeli napięcie ładowania ,czyli wtórne wzrosło by o kilkadziesiąt Volt czyli min. o 10V np. z 15V do 25V ,to napięcie pierwotne,w sieci w tym momencie musiało by wzrosnąć z 230V do ok.400V. Wyobrażasz sobie co stało by się w tym momencie z pozostałymi bardziej wrażliwymi odbiornikami prądu np. sprzęt RTV ,komputery ,itp.
  21. Andrzej62 odpowiedział(a) na skols003 temat w E60, E61
    Jeżeli mamy możliwość kontrolowania napięcia ładując akum. w samochodzie ,lepiej nie przekraczać 15,5V .
  22. Wpisz -Szukaj - świece żarowe.Najczęściej świeca,świece lub sterownik bądź jedno i drugie.
  23. Andrzej62 odpowiedział(a) na seniormartinez temat w E60, E61
    Tak. Mikrofon chowam w tym małym schowku nad popielniczką W tym mniej więcej miejscu 1,2 zdjęcie , nie identycznie viewtopic.php?f=15&t=172946&p=1252616&hilit=cb#p1252616
  24. Andrzej62 odpowiedział(a) na seniormartinez temat w E60, E61
    Montujesz na środkowym tunelu w którym idzie wał od strony pasażera przed fotelem , kumasz ?
  25. Andrzej62 odpowiedział(a) na seniormartinez temat w E60, E61
    Długo kombinowałem .Według mnie ,środkowy tunel od strony pasażera .

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.