Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Ja mam coś takiego tylko po wrzuceniu na luz ( manual ) do 40km/h ,po niżej tej prędkości jak rękom odjął .Opony na 100% ok.Też myślę czy to nie podpora wału ,bo luz o którym piszesz ponoć nie musi być wyczuwalny a łożysko i tak może być walnięte . Nie wiem u siebie jaszcze tego nie sprawdzałem .Komputer na tego typu objawy nic Ci nie pokaże . U Ciebie taka sytuacja też ma miejsce ?
  2. IBS - jest to inteligentna klema z dwoma przewodami podłączona do bieguna ujemnego akumulatora.
  3. Nie bierz z niego przykładu :wink:
  4. Nie przesadzaj , żadna niekonsekwencja jest jeden i drugi nie widzisz dwóch zdjęć ? jeszcze jest coś takiego dla konkretnie zainteresowanych jak telefon. Po drugie masz link drugiego sprawdzonego sprzedawcy . Twierdzisz że niemożna kupić , chciałem pomóc - jak się okazało niepotrzebnie ,przepraszam . Rozumiem ,piszesz posty nie w celu pozyskania informacji tylko z nudów .
  5. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Daj znać ,nie zapomni napisać co stwierdzili :cool2:
  6. Proszę , polecam sprzedawcę i olej jeżeli z Castrola http://allegro.pl/castrol-edge-professional-c3-0w30-niemiecki-i2227159771.html zastąpił SLX-a. Jak byś nie miał DPF-a to ten nie dużo ale jeszcze lepszy http://allegro.pl/castrol-edge-professional-a3-0w30-niemiecki-i2227159772.html obecnie na nim jeżdżę .
  7. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Szatynwroc - nie mam impa więc tak jak proponujesz nie sprawdzę . Sprawdzałem tak jak proponował ROGER-NYSA - na 4 biegu przy 100km gaz do dechy -ekonomizer powinien iść do końca ,jak tak to jest ponoć ok. U mnie szedł , co Ty na to ? Nie będziesz kiedyś przejeżdżał przez Koźmin pomiędzy Krotoszynem a Jarocinem , kierunek na Poznań to może byś był tak dobry i sprawdził ? :wink:
  8. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Rozumiem o co Ci chodzi . Nie, u mnie nic takiego się nie dzieje .Skrzynie masz manualną ? ja tak. Przy jakich obrotach na danym biegu to się dzieje ? Może za wcześnie i z dużym pedałem biegi zmieniasz .
  9. Sprawdź sam http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743 Sprawdzałem już na tej stronce castrola,chciałem zasięgnąć opinii z forum.Jak by nie było dziękuje za pomoc :cool2: Czyli sprawdzasz nas,nieładnie :nienie: :D
  10. Wtryskiwacz dobry . Nowy czy używka? Jakie pomiary?
  11. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Ja przed hamowaniem wymieniłem filtr powietrza i paliwa. Z charakterystyki przebiegu momentu i mocy nie wynikało że to wina przepływki ,dodatkowo żadnych błędów .Wykres jak fabryka nakazała tyle że o 17Nm i 12KM mniej. DPF też był ok ,wtryski super - sprawdzone korekty i przelewy , kolektor ssący sprawdzony wyczyszczony .Sprawdzona szczelność układu dolotowego . Odpuściłem bo nie wiedziałem i nadal nie wiem czego jeszcze mogę się czepiać . Co ciekawe, sprawdzałem pół roku później ponownie na hamowni i parametry się nic nie zmieniły , czyli nic się nie psuje. Żadnych niepokojących objawów . Czyżby tak się urodziło :shock: Po niewysilonym cipie 192KM i 393 Nm .I co Wy na to , odważy się ktoś postawić diagnozę ? :wink:
  12. Sprawdź sam http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743
  13. Według mojej opinii i innych forumowiczów np.allegro FIlTRY-GDANSk lub http://www.oilcars.eu/ to nie reklama tylko informacja również dla innych użytkowników .
  14. Czy jest to kwestia przekroczenia limitów i czy jest się czego obawiać czy nie , na odległość można to stwierdzić tylko pacząc w szklaną kulę lub u wróżki - gratuluję takich zdolności :cool2:
  15. Co do problemu z przyspieszaniem to zaczął bym od pomiaru mocy i momentu na hamowni i podpięciu pod komp. sprawdzenia ewentualnych błędów . Koszt niewielki a będziesz wiedział czy coś jest nie tak.
  16. Przyczyn może być bezliku .To pytanie powinieneś się raczej zwrócić do właściciela auta.
  17. :cool2: - tylko z pewnego źródła.
  18. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    U mnie przed cipem z deklarowanych 177KM było 165KM . Też mi to z początku nie dawało spokoju i szukałem przyczyny której nie znalazłem. To żadne pocieszenie ,ale nasze przypadki niedoboru mocy w serii w tym silniku nie są odosobnione. Jaki masz przebieg ,jeżeli powyżej 100tyś. to warto wyczyścić kolektor ssący. Jak możesz to wrzuć do porównania wykres z hamowni .
  19. Częsta przyczyna -tuleje gumowe w wahaczach sprawdziłeś,wymieniłeś ?
  20. Jeżeli pracuje nierówno na zimnym silniku zaraz po odpaleniu to najczęściej : sterownik świec żarowych , świece żarowe ,jedno i drugie , wtryskiwacze.
  21. Jeżeli tylko podczas hamowania to przyczyną może być nie równo zużyty bieżnik opony.
  22. Jeżeli Motulem ,to ja w tym sprawnym silniku zalałbym o lepkości 5W30.
  23. Tu również viewtopic.php?f=73&t=126866&hilit=Szukaj%E2%80%A6+tarcze
  24. Skorzystaj najlepiej z wyszukiwarki . Było o tym mnóstwo nawet niedawno na forum.
  25. Jeżeli moduł kaprysi na skutek wilgoci , samo osuszenie jeżeli przyniesie efekt ,to najczęściej krótkotrwały . Należy sprawdzić czy gdzieś na druku modułu (najczęściej pomiędzy ścieżkami )nie powstał nalot ,osad -jest to częsta przyczyna uszkodzeń ogólnie układów elektronicznych na wskutek dostania się wilgoci. Jeżeli tak,to należy usunąć go i zabezpieczy płytkę drukowaną przed ponownym uszkodzeniem pokrywając ją np.cienką warstwą lakieru bezbarwnego .

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.