Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Korzyści o których piszemy , miedzy innymi ale nie tylko, podczas ( zimnego rozruchu ) są zawsze nawet latem . Co prawda w mniejszym stopniu ,ale są . O filtr oleju że zostanie zerwany latem w obu klimatach nie ma się co martwić jest zdecydowanie wystarczający i bezpieczny .
  2. Nie prawda ,sprawdzisz .Nie wszyscy mają potrzebę i kupują droższe akum. bezobsługowe . Założyciel tematu barti801 pisze - że nie jest założony akumulator żelowy . Jeżeli jest założony zwykły kwasowy , obsługowy - to ma korki , musi mieć . Dwa miesiące temu ,dobrej marki taki kupiłem do T4.
  3. Andrzej62 odpowiedział(a) na wojtusqq temat w Oleje
    Nie rozumiem ludzi z takim podejściem do motoryzacji . Jak Ci nie zależy na silniku to jeszcze taniej będzie jak nie będziesz wymieniał oleju . Przebieg 200tyś nie musi oznaczać że silnik jest w złej kondycji i nie warto go zalać odpowiednim olejem który przewiduje producent .Telefon do ASO i po problemie albo e-mail będzie taniej.
  4. Z całym szacunkiem dla Ciebie , Twojej wiedzy i mądrych rad ,którą nie tym forum na pewno nie tylko ja doceniam . Sam wcześniej pisałeś o zaletach 5w30 w stosunku do 5w40 . Dlaczego od dłuższego czasu jesteś wierny lepkości 5w40 ,tym bardziej użytkując go cało rocznie ,również zimą ?
  5. 5W30 - słuszny wybór . Przede wszystkim ze względu na to co pisał Guzior2 , co przekłada się również na kondycję i żywotność jednostki napędowej .Zdecydowanie największe zużycie silnika następuje w momencie jego zimnego rozruchu . Olej o mniejszej lepkości skraca ten bardzo niekorzystny dla silnika okres ( szybsze smarowanie ).
  6. Co to za elektryk nie sprawdził Ci akumulatora ? dla niego nie powinien być to żaden problem ,błahostka .Np.sprawdzić gęstość elektrolitu i prąd amperomierzem z bocznikiem i tyle.
  7. Andrzej62 odpowiedział(a) na kaktuss_ML temat w E60, E61
    Jak mocno odciążasz np. skrzynię to zależy przede wszystkim do Twojej prawej nogi . Nikt Cię nie zmusza do wykorzystanie pełnego potencjału silnika po cipie .
  8. Andrzej62 odpowiedział(a) na matjipl temat w E60, E61
    W rurze intercolera czy w kolektorze zawsze będzie oleju.Sprawdź szczelność pierścieni ( kondycję silnika )- ciśnienie sprężania .
  9. Pytanie nieaktualne. Żarówka wymieniona -H8.
  10. Jak w temacie.Przepaliła się żarówka światła dziennego prawego reflektora , w którym miejscu jest montowana ta żarówka od świateł dziennych ?
  11. Jak chcesz dbać o silnik to olej wymieniaj co 15-20 tyś. jak większość z nas . O odmie w tym silniku N-47 zapomni , nic nie robisz nic nie wymieniasz nie ma filtru wymiennego jak w starszych modelach.Co do wyboru oleju najważniejsze żeby spełniał normę producenta i kupiony z pewnego źródła - oryginał . Na temat konkretnego oleju nie będę się rozpisywał, na forum było to wielokrotnie maglowane - poszukaj.
  12. Kup twardsze klocki, gorzej będą hamować szybciej tarcz zejdzie ale za to będą mniej brudzić . Mają niektórzy problemy .
  13. Ja po wymianie oleju nie zauważyłem żadnej różnicy . Nie wchodzą ani lepiej ani gorzej . Co do wymiany oleju w tylnim moście jak masz możliwość pozbycia się starego oleju np. wyssanie ( nie ma korka spustowego ) to możesz wymienić , jeżeli nie to tylko sprawdź i uzupełnij ewentualny niedobór .
  14. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Daj znać ,czy zdiagnozowali co z tą słabą serią ?
  15. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Kolega szatynwroc ma rację. Postąpiłeś nie w tej kolejności - powinieneś wpierw trafić na to forum a dopiero później cipować , to byś tego błędu raczej nie popełnił . No ale przynajmniej świadomie czy nie zaoszczędziłeś perą stówek (na razie), co się będziesz martwił co może być później :cool2:. Szczerz wszystkich (oprócz wrogów ) Panie Boże przed takimi sprzedawcami :nienie:.
  16. Andrzej62 odpowiedział(a) na 73greniu temat w E60, E61
    Pytanie raczej do wróżki , kto ma wiedzieć jaki masz silnik. Uzupełnij przynajmniej profil.
  17. Andrzej62 odpowiedział(a) na adamburcki25 temat w E60, E61
    Min 10l paliwa, min 75st temp. silnika ,najważniejsze stałe równe obroty np. ok 2500tyś. przez min.ok. 15-20min.Obroty nie muszą być przesadnie wysokie , najważniejsze żeby były w miarę równe na dłuższym dystansie np.autostrada. Na przyszłość korzystaj z funkcji " Szukaj" w prawym górnym rogu , było to maglowane wiele razy .
  18. Jak nie jesteś pewien możesz sprawdzić podając Vin w ASO.
  19. Sprawdź przede wszystkim czy jest prawidłowy obieg płynu dotykając chłodnicę ? Jeżeli nie będzie cała gorąca również dół a tylko od góry ,to znaczy że masz problem z obiegiem np : pompa lub termostat . Nie sprawdzaj czasami paluchami miedzy wentylatorem :nienie:
  20. Na własnym przykładzie mogę stwierdzić że można to bez problemu ,skutecznie skorygować w menu ukrytym.Nawet wskazówka ekonomizera proporcjonalnie zmieni wychył ,chodź jest to mało zauważalne .
  21. Andrzej62 odpowiedział(a) na szkudi temat w E60, E61
    Różnica i tak pewnie mocno odczuwalna w porównanie z tym co było.Daj znać po wizycie w ASO .
  22. Andrzej62 odpowiedział(a) na mateusz88 temat w Oleje
    Wszystko zależy od konstrukcji miski olejowej, na jakim poziomie będzie możliwe zassanie zużytego oleju , zdecydowanie różnie z tym bywa . Generalnie najpewniejszą i najdokładniejsza metodą jest spuszczeniem oleju korkiem - innej metody nie akceptuję . Co za problem spuścić dokładnie olej korkiem :nienie: Odpowiedź - Nawet w traktorze NIE !
  23. Nie ,latem mniej ale również i jeszcze ciut mniejsze spalanie. Kończę po żona pojedzie sama :cool2:
  24. Czy castrol czy Motul nie ważne byle oryginał z pewnego źródła . Filtr obu marak ok. Nie znam sklepu który mogę polecić dzie możesz kupić również filtr odmy . Polecam allegro Filtry-Gdańsk i http://www.oilcars.eu/pl/produkty. Sorry muszę kończyć teść czeka z szkłem .
  25. Przebieg nie ma nic albo prawie nic do rzeczy jeżeli silnik jest ok nie bierze oleju . Ja bym zalał lekkobieżny 5W30 . Lepsze , szybsze smarowanie w najważniejszym dla silnika momencie czyli rozruchu zimnego silnika . Tym bardziej jak używamy go cało rocznie - zimą .Jadnak więcej ludzi na forum używa lepkości 5W40. Ta lepkość jest preferowana przez Motula. Możesz poczytaj więcej w dział olejów .

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.