Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. To że olej ten jest sprzedawany przez BMW wcale nie musi oznaczać że będzie on najlepszym wyborem do Twojego konkretnie silnika. Nie wiem ,nie wiem jaki masz silnik . Nie ma takiego jednego "uniwersalnego" oleju który BMW rekomenduje do wszystkich silników wyprodukowanych przez ten koncernu.Ja przed zakupem bym to sprawdził a nie kierował się tylko cenom. Twój samochód , Twój wybór :cool2:
  2. Jaki przebieg ,robiłaś coś z klapkami w kolektorze ssącym ?
  3. Według mnie dobry ale nie bardzo dobry do sprawnego silnika w tym samochodzie. Lepszy by był o mniejszej lepkości lekkobieżny ( lepsze,szybsze smarowanie w momencie rozruchu zimnego silnika ,mniejsze opory tarcia - taki jak przewiduje producent np: 0W40 lub 5W30 ,0W30.
  4. Jadnak trochę Ci namieszałem pisząc dodatkowo o Longlife-01 :wink: Nie możesz znaleźć bo Castrol Edge Sport OW40 spełnia "wyższą " normę BMW Longlife-04 a nie 01. Czyli można go stosować w samochodach z DPF-em ale w Twoim jak najbardziej również . Chcąc "dogodzić" samochodowi bez DPF-a możesz zastosować olej spełniający normę BMW Longlife-01,oczywiście w tej samej klasie lepkości w Twoim przypadku 0W40 a najlepiej znając jago parametry techniczne. Ze względów o których pisałem wyżej: lepsze dodatki dla silnika ( nie dla PDF-a ) i przede wszystkim wyższe TBN. np: Castrol EDGE Professional A3 0W-40- choć z tego co teraz widzę nie łatwo go kupić w peny źródle . W takiej sytuacji Castrol Edge Sport 0W40 BMW Longlife-04 jest bardzo dobrym wyborem dla Twojego silnika , tylko z pewnego i sprawdzonego źródła np. na allegro FILTRY_Gdansk - sprawdzony przez forumowiczów , ja kupiłem tu ostatnio http://www.oilcars.eu/
  5. Jeżeli chcesz go kupić ,znasz charakterystykę techniczną tego oleju żeby móc go porównać z innymi ?
  6. 0W40 :cool2:
  7. Dużo tłumaczenia. W dużym uproszczeniu - to czy pisze Diesel czy nie nie jest najistotniejsze najważniejsze są parametry.Nowe dobre oleje są przeznaczone zarówno do Diesli ja benzyny. Nie chcę Ci robić zamętu :wink: Jak nie masz DPF-a to dla twojego samochodu również bardzo dobry będzie Castrol EDGE Professional A3 0W-40 zwłaszcza TBN-10,2( wolniej się starzeje) bardzo dobry wynik. Najważniejsze żebyś kupił z pewnego źródła ! Typowa charakterystyka Nazwa Metoda Jednostka Castrol EDGE Professional A3 0W-40 Gęstość względna w 15°C ASTM D4052 g/ml 0.841 Lepkość kinematyczna w 100°C ASTM D445 mm²/s 13.5 Lepkość CCS przy -35°C ASTM D5293 mPa.s (cP) 5800 Temperatura płynięcia ASTM D97 °C -60 Lepkość kinematyczna w 40°C ASTM D445 mm²/s 79 Popioły siarczanowe ASTM D874 % wt 1.12 Indeks lepkości ASTM D2270 - 169 Temperatura zapłonu PMCC ASTM D93 °C 240 Specyfikacje i dopuszczenia ACEA A3/B3, A3/B4 API SN/CF BMW Longlife-01
  8. Sprawdź na http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743 .Jeżeli nie konsumuje nadmiernie oleju ja bym wlał zdecydowanie taki jak zalecają ,czyli -EDGE SPORT 0W-40 . Bardzo dobre parametry ,lepsze niż te który to wybrałeś ,przede wszystkim w momencie rozruchu zimnego silnika- bardzo istotne bo to w tym monecie silnik najwięcej się zużywa. Typowa charakterystyka Nazwa Metoda Jednostka Castrol EDGE 0W-40 Gęstość względna w 15°C ASTM D4052 g/ml 0.838 Lepkość kinematyczna w 100°C ASTM D445 mm²/s 12.8 Lepkość CCS przy -35°C ASTM D5293 mPa.s (cP) 5850 Lepkość kinematyczna w 40°C ASTM D445 mm²/s 76 Indeks lepkości ASTM D2270 - 171 Temperatura płynięcia ASTM D97 °C -60 Popioły siarczanowe ASTM D874 % wt 0.7 Temperatura zapłonu PMCC ASTM D93 °C 244 Specyfikacje i dopuszczenia ACEA C2, C3 API SM/CF BMW Longlife-04 MB-Approval 229.31/ 229.51 Porsche A40 VW 502 00/ 505 00
  9. Andrzej62 odpowiedział(a) na Michal2608 temat w E60, E61
    Po tym przebiegu 124tyś.niewielki osad to normalne.
  10. -Sprawdź tu http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743. -Zadzwoń do ASO niech sprawdzą po nr.Vin .
  11. Andrzej62 odpowiedział(a) na WMB23 temat w E60, E61
    Niema nigdzie jakiejś nieszczelności,wycieków ?
  12. Andrzej62 odpowiedział(a) na Michal2608 temat w E60, E61
    Profilaktycznie możesz sprawdzić ciśnienie cylindrów.
  13. Jaki to konkretnie smar ? U mnie też to samo zwłaszcza w niższych temperaturach.
  14. Andrzej62 odpowiedział(a) na jacekmury1 temat w Oleje
    Jak nie masz DPF-a to ten będzie jeszcze lepszy za względu na możliwość zastosowania lepszych dodatków których nie można zastosować z DDF-em .TBN-10.3 !- bardzo dobry wynik. Typowa charakterystyka Nazwa Metoda Jednostka Castrol EDGE Professional A3 0W-30 Gęstość względna w 15°C ASTM D4052 g/ml 0.838 Lepkość kinematyczna w 100°C ASTM D445 mm²/s 12.2 Lepkość CCS przy -35°C ASTM D5293 mPa.s (cP) 5800 Lepkość kinematyczna w 40°C ASTM D445 mm²/s 72 Indeks lepkości ASTM D2270 None 167 Temperatura płynięcia ASTM D5985 °C -54 Popioły siarczanowe ASTM D874 % wt 1.0 Temperatura zapłonu PMCC ASTM D93 °C 212 Temperatura zapłonu COC ASTM D92 °C 234 Specyfikacje i dopuszczenia ACEA A3/B3, A3/B4 API SL/CF BMW Longlife 01 MB-Approval 229.3/ 229.5 VW 502 00/ 505 00
  15. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Dziękuję.Prośba nieaktualna .Okazała się zbyt wymagająca (trzeba by było wejść w menu ukryte),a to nie tak chop !! :nienie:
  16. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Chodzi mi jaką fabryczną wartość (bez korekty) wyświetla w memu ukrytym 20-ty TEST czyli (regulacji zużycia paliwa podawanego przez komputer), nic więcej ?
  17. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Nikt nie pomoże ?
  18. Dowiedziałem się, że niema .
  19. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Jak skorygować to wiem, z tym nie mam problemu .Nie trzeba jechać na komputer robi się to również przyciskiem przebiegu dziennego , 20 TEST - viewtopic.php?f=73&t=57919&hilit=ukryte+menu, nie o to pytam . Czy mógłby ktoś tylko odczytać i podać tą wartość 20-tej pozycji w menu ukrytym o którą pytam w moim poście wyżej ?
  20. Możecie sprawdzić w menu ukrytym w 20 pozycji - (regulacji zużycia paliwa podawanego przez komputer) jakie macie fabrycznie ustawioną wartość ? wydaje mi się że powinno być -1000 ale nie jestem pewien .Prawdopodobnie przy resecie komputera rozjechało mi się to , a nie sprawdzałem nigdy wcześniej .
  21. Andrzej62 odpowiedział(a) na ice331 temat w E60, E61
    Możecie sprawdzić w menu ukrytym w 20 pozycji - (regulacji zużycia paliwa podawanego przez komputer) jakie macie fabrycznie ustawioną wartość ? wydaje mi się że powinno być -1000 ale nie jestem pewien .Prawdopodobnie przy resecie komputera rozjechało mi się to , a nie sprawdzałem nigdy wcześniej .
  22. Czy w zasilanie świec żarowych poprzez sterownik jest bezpiecznik ? W starszych modelach chyba w E39 ponoć był 100 A.
  23. Andrzej62 odpowiedział(a) na miazgat0r temat w E60, E61
    Najlepiej takiej pojemności jak fabrycznie . Nie zależy to tylko od modelu ale również od jego wyposażenia (różny pobór mocy ) . Możesz sprawdzić w ASO.
  24. Np: http://www.castrol.com/castrol/iframe.do?categoryId=9033152&contentId=7060743
  25. Andrzej62 odpowiedział(a) na kloss temat w E60, E61
    To takie coś co daje dobrego kopa z samego dołu i nie służy najlepiej silnikowi :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.