Treść opublikowana przez Andrzej62
-
[E90] ciężko wchodzą biegi
U mnie wskaźnik chwilowego zużycia w opisanych okolicznościach zwłaszcza zimą ,zachowuje się tak samo.
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
Tak sobie myślę że za hałas może i jest odpowiedzialny dolny . Ale - jeżeli zerwie się łańcuch i uszkodzi silnik (w wyniku oklapnięcia zaworów) , to rozrząd napędza górny łańcuch a nie dolny ,którego napinacz można ponoć bez problemów wymienić , bo jest wkręcany z zewnątrz . Mam pytanie do znawców tematu - czy wymieniając ten napinacz nr.10 oczywiście nie ruszając wału silnika ,można wymienić go bez obaw o przypadkowe przestawienie rozrządu w wyniku poluźnienia łańcucha ?
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
Ten górny nr.10 jest wkręcany chyba w kadłub silnika i dlatego wydaje mi się ( nie wiem czy słusznie ) że dojdzie się do niego i można go wymienić bez wyciągania silnika . Może wypowie się ktoś kto ma kompetentną wiedzę w tej kwestii . Przed chwilą wyczytałem to w dziale E90 : "Jeśli chodzi o górny napinacz to nie ma problemu go wymienić bo on jest na zawnatrz wkrecany a koszt ok 200zl. Ale w tych silnikach halasuje dolny łańcuch !!!!"
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
"Lepiej oba"-tak, jak ma się silnik wyciągnięty . Tylko że jeden nr.10 możesz wymienić bez rozkręcania silnika, a do drugiego nr.07 nie .Stąd moje pytanie ?
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
O którym napinaczu mowa, bo są dwa, tak jak dwa łańcuchy http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=PX31&mospid=50468&hg=11&fg=25 nr. 07 i 10 ?
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
Dziękuję Be em wi , dla mnie cenna informacja :cool2: . Możesz napisać kto jest autorem tego cytatu ?
-
E60 3.0d wyciek oleju na katalizator
Świece lub sterownik należy wymienić lub naprawić . Uważam że niema to nic wspólnego z wyciekiem oleju. Tak jak pisał wocasch sprawdź dokładnie czy niema gdzieś wycieków z silnika . Był już poruszany podobny temat na forum i przyczyną był wyciek na katalizator.
-
E60 Moduł świec żarowych
Często jest tak że świeci już działają lub powinny działać a my tego nie wiemy , np: temp.płynu chłodniczego poniżej 20st.
-
BMW 520D E60
No proszę my tu narzekamy , marudzimy a tu prawdziwy patriota :cool2: :wink:
-
E60 Moduł świec żarowych
Tak jak napisał barti801- bez problemu, przy obecnych temperaturach i sprawnych wtryskach ( pomijając początkową pracę silnika bez działających świec ). sfinks311 - raczej tak.
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
Gdzieś na forum czytałem żeby zapobiec awarii rozrządu należy wymieniać napinacz co 80tyś. - jest to informacja nie sprawdzona . Stąd moje pytanie - czy taka profilaktyka, wymiana samego napinacza( jeżeli nie ma niepokojących objawów ) ma sens, ktoś to robił ? Wie ktoś konkretnie co jest przyczyną zrywania łańcucha,czy np: wina materiału,wadliwie działający napinacz ,niewłaściwy tor pracy łańcucha , ... ?
-
e60 2.0D zerwany lancuch rozrzadu
W starszych N47 w przypadku awarii trzeba było wymieniać również wał, w późniejszych chyba od 2009r wału nie wymienia się . I tu moje pytanie - czy w N47 z początku 2008r. wymiana samego napinacza nr.10 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4089&hg=11&fg=25 zmniejsza ryzyko lub całkowicie eliminuje zerwania łańcucha ( to ostatnie raczej wątpię ) ?
-
E91 Pomysł na wypiaskowane lampy
bbrys masz rację ,niedokładnie przeczytałem. 2 miesiące to trochę za mało na konkretną opinie.Może ktoś jeszcze się wypowie z dłuższym stażem.
-
E91 Pomysł na wypiaskowane lampy
Jak bym miał co 2 miesiące jeździć na polerowanie kloszy - dziękuje, postoje. Taka informacja uświadamia mi słuszność mojej decyzji (nie polerować bo...będzie właśnie tak).
-
E91 Pomysł na wypiaskowane lampy
Uszkodzenia mechaniczne spowodowane np. kamyszkami na pewno ta folia by problem rozwiązała . Ale... stanowi ona jakąś przeszkodę, dodatkowy filtr dla światła . Kwestia na ile i czy jest to różnica zauważalne gołym okiem.
-
E91 Pomysł na wypiaskowane lampy
O tym żółknięciu też czytałem ,zapomniałem dodać . Najlepiej by było jak by się w tym temacie wypowiedziały osoby które jakiś czas temu spolerowały już klosze. Nie miał bym nic przeciwko,wręcz przeciwnie, jak by została potwierdzona Twoja opinia :cool2: .
-
E91 Pomysł na wypiaskowane lampy
Z polerowanie klosza oprócz usunięcia uszkodzeń mechanicznych typu rysy itp. powoduje również usunięcie zewnętrznej, utwardzonej powłoki ochronnej klosza :nienie: Po usunięciu tej powłoki klosz będzie zdecydowanie mniej odporny na uszkodzenia mechaniczne typu kamyszki itp. Ponoć,po takim zabiegu proces ten trzeba częściej powtarzać . Z tego powodu ja odpuściłem polerowanie, które wcześniej planowałem nie mając tej wiedzy.
-
Podrzuca tyłem przy ruszaniu na śliskim.
Jeżeli to nie jest normalne zachowanie ( nie wiem,nie sprawdzałem ) , sprawdź np.na stacji diagnostycznej , sprawność tłumienia amortyzatorów .
-
e91 320d N47 falujące obroty na biegu jałowym
Można podejrzewać wtryskiwacze . Sprawdź czasy korekt , test przelewowy.
-
Napiecie ladowania
i gitara :cool2:
-
[E60/E61 3.0d] Wymiana modułu świec żarowych
Gdzie jest ten sterownik w 2d 177km N47 2008 r ? Dzisiaj nurkowałem dość długo pod samochodem i go nie namierzyłam , przy rozruszniku go niema :shock:
-
E60 wymiana płynu hamulcowego.
Po wejściu pod samochód już sobie odpowiedziałem na 2 i 3 pytanie. 2- od spodu 3- tak
-
E60 wymiana płynu hamulcowego.
1 - Czy przy wymianie płynu należy również spuścić go z wysprzęglika , wydaje mi się że tak , chcę się upewnić ? 2 - W celu odpowietrzenia wysprzęglika,dojście do niego jest z góry po otwarciu maski , czy od spodu z kanału ? 3 - Czy na wyrzęgliku też jest taka kalamitka na którą nakłada się wężyk jak na zaciskach kół ?
-
chip tuning - wykres
Skorzystaj z wyszukiwarki . ok. 400N nie powinno stanowić problemu. Wszystko zależy od twojego mózgu a co za tym idzie prawej nogi.Momentu możesz mieć max -420N, nikt Ci nie każe go non stop w pełni wykorzystywać.Można jeździc na serii i też zarżnąć silnik lub skrzynię . Jeżeli jesteś konkretny klient proponuję z kontaktuj się z autorytetem w tym temacie G-CS.
-
Który Motul lepszy: Specific LL-04 czy X-clean ?
Elementarz : LL-04 z DPF-em , LL-O1 bez DPF-a = najlepiej. LL-04 można zalać za LL-01 , nie polecam - to co pisał guzior , lecz nie odwrotnie :nienie: