Skocz do zawartości

Andrzej62

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Andrzej62

  1. Czyli mateus auta skutecznie nie naprawił?
  2. Wpierw należy wyjaśnić co z tą klemą a nie wybiegać za bardzo do przodu. Chcąc postawić prawidłową diagnozę ,tego typu pomiary należy wykonywać na naładowanym akum. a nie jest ,chyba że już jest bejt .
  3. Capaz -to jak to jest z tym czyszczeniem ,da czy nie da ? :wink:
  4. Gdzie kupiłeś ten przyrząd do ustawiania wałków rozrządu i za ile ? Popychaczy nie wymieniałeś tylko przeczyściłeś i jest ok ?
  5. Możesz mieć uszkodzoną wiązkę przewodów pokrywy bagażnika , w E61 dość częsta usterka. Gdzieś na forum jest opis naprawy.
  6. Odpowiedź na to pytanie masz parę postów wcześniej- nie musisz ściągać głowicy. Nie czytasz odpowiedzi w temacie który sam założyłeś.
  7. Czyli jest to ten sam punkt w monecie blokady koła zamachowego ,tak ?
  8. Opis wartościowy :cool2: .Nie masz możliwości wklejenia jakiegoś rysunku ?
  9. Przed wymianą oleju, myślę żeby profilaktycznie przemyć silnik http://www.liqui-moly.pl/features/katalog?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=95&category_id=19 pomoże to dobrze ,nie to trudno. Czy jest to środek bezpieczny dla np. uszczelniaczy zaworów ,firma znana raczej z produktów dobrej jakości, używał ktoś tego ? Znalazłem w necie bodajże tylko dwie opinię :shock: , były pozytywna.
  10. No właśnie piszę że nie ten silnik ,stąd moje pytanie. Jesteś pewien na 100% że w naszych silnikach tego zaworka niema ?
  11. Znalazłem następujący opis : Re: Zmieniłem popychacze hydrauliczne, klekot "disla" Postprzez maaad13 » 03 Wrz 2011 19:24 Miałem do niedawna ten sam problem. W pierwszej kolejności wymień podstawę mocowania filtra oleju. Jest w niej zaworek, który utrzymuje olej "na górze" silnika i nie pozwala mu zlecieć do miski. Gdy zaworek się zużywa/uszkadza, olej ścieka do michy i podczas następnego rozruchu (po jakimś czasie) pompa musi ponownie wtłoczyć olej do obiegu, co chwilę trwa, a rozrząd faktycznie pracuje wtedy na sucho. Tak przynajmniej jest w m50, m52, m30 i jeszcze paru innych silnikach - podejrzewam, że i u Ciebie również. Poszukaj sprawnej używki na allegro. Tutaj masz ją na rysunku: http://static.bmwfans.info/images/epc/OTk3X3A=.png Przedstawiony opis dotyczy benzyniaka sprzed 2000r. Czy w naszych silnikach występuje ten zaworek w podstawie filtra , z rysunki nic nie wynika ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4065&hg=11&fg=30
  12. Wyciągnięcie akum. z samochodu nic nie zmieni ,chyba że samochód nie przechodzi w stan uśpienia i pobiera dużo prądu ale nie podobno. Możesz mieć akumulator na wykończeniu .Jego obecna pojemność jest mała i dlatego szybko się ładuje i szybko rozładowuje . Z drugiej strony 15 min. to bardzo mało żeby nawet kiepski akum. zdążył się naładować . Możesz mieć uszkodzony lub nieodpowiedni prostownik dla akum.który na policzone dni. Spróbuj podłączyć prostownik nie automatyczny , tylko z regulowanym prądem .Pamiętaj, jak ładujesz akum.w samochodzie żeby nie przekraczać napięcia 15.5V.
  13. Andrzej62 odpowiedział(a) na mokipera temat w E90, E91, E92, E93
    nie jestem twoim kolega :nienie: Wiem nawet dlaczego :cool2:
  14. Można z tym jeszcze przez pewien czas jeździć bez obaw o ewentualne następstwa, nic więcej nie powinno się uszkodzić ? Za ok 3 tygodnie i tak planowałem zmienię olej na rzadszy 0W30 ,ale to pewnie i tak nie udrożni,odblokuje tego zaworka
  15. W garażowych warunkach jestem wstanie sobie z tym poradzić . Mam obawy o ustawienie rozrządu . Można go zaznaczyć żeby nie trzeba na nowo ustawiać na cechy jak w instrukcji ,dlatego że nie mając wyciągniętego silnika ,nie wiem czy znajdę punkt ustawienia wału ?
  16. Trzeba wymontować silnik a następnie głowicę ?
  17. Jak Capaz ma rację ,to się narobiło :( .Jak nie trzeba nić wymieniać tylko przemyć, to jest szansa że po czasie może sam się przeczyści i zacznie działać prawidłowo ? Ma ktoś w tej kwestii jakąś wiedzę ?
  18. Jesteś tego pewien że musi zostawać olej? Która to część http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX31&mospid=50468&btnr=11_4087&hg=11&fg=25. Z filmu można by wnioskować że ten zaworek jak by zawiesił się lub zabrudził a nie uszkodził,czy tak ?
  19. najprawdopodobniej któryś traci olej w stanie spoczynku--szczerze mówiąc za bardzo nie kumam .Jeżeli silnik nie pracuje to olej spływa do miski olejowej,gdzie ma się ten olej gromadzić,zatrzymywać ?
  20. Jeżeli słychać tylko na zimnym silniku przez kilka,kilkanaście metrów po dodaniu gazu. Na wolnych obrotach i w późniejszej jeździe ok. to co może być ? Ja tak właśnie mam od kilku dni.
  21. Andrzej62 odpowiedział(a) na Andrzej62 temat w E60, E61
    Toć to Twój ziomal ,a Ty mu tak :nienie: :wink:
  22. Nie jestem pewien czy to ten rodzaj filtra czy też jest to filtr suchy .Dla skutecznej filtracji powinno go się po przejechaniu ileś tyś.km. zgodnie z zaleceniem producenta, przemyć w np.benzynie ekstrakcyjnej i nasączyć specjalnym olejem ,w celu maksymalnej filtracji a co się z tym wiąże skutecznej ochrony silnika .Jeżeli na filtrze jest podana nazwa producenta , sprawdź do pewności na jago stronie czy wymaga opisanej czynności.
  23. Andrzej62 odpowiedział(a) na mokipera temat w E90, E91, E92, E93
    ale dla bmw i wg wytycznych bmw sie go produkuje, i bmw swieci na nim swoja nazwa http://img833.imageshack.us/img833/7053/originalbmwlonglife040w.jpg Olej BMW , a produkowany dla BMW -no właśnie, zasadnicza różnica kolego.
  24. Andrzej62 odpowiedział(a) na adam.gaweda temat w Oleje
    Ma ktoś jakąś opinię o tej firmie jest to firma sprawdzona ? Czy bezpiecznie można u nich kupić olej ? http://www.oilcars.eu/pl
  25. Andrzej62 odpowiedział(a) na mokipera temat w E90, E91, E92, E93
    Nic mi nie wiadomo, żeby BMW produkowało oleje.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.