Treść opublikowana przez scarab
-
brak reakcji na pilot w kluczyku co moze byc? x5 e53
Trzeba było wymienić baterię :]
-
brak reakcji na pilot w kluczyku co moze byc? x5 e53
Tak kupiłeś czy nagle przestał działać? Na początek zacznij od ponownego sparowania (zakodowania) kluczyka, procedura jest opisana w necie, np. tu: http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?f=1&t=22461&start=0&hilit=kodowanie+kluczyka
-
Jak aktywować bord computer BC e53 4,4
Faktycznie kojarzę że w navi da się odznaczać poszczególne pozycje komputera, nie pomyślałem że dotyczy to wyświetlacza w zegarach :)
-
Problem z otwarciem bagażnika
Czyli po lifcie czarny element jest rozbieralny? Przed liftem część z przyciskiem i lampkami jest zgrzana na stałe, da się jedynie wyjąć klosze. Żeby naprawić musiałem rozcinać plastik. Wewnątrz jest listewka z laminatu z oprawkami żarówek oraz mikrostykami włącznika które wymieniłem na nowe.
-
Jak aktywować bord computer BC e53 4,4
O, czyli da się wyłączyć stoper, timery i inne średnio przydatne wynalazki?
-
Problem z otwarciem bagażnika
W e53 przed liftem listwa składa się z części lakierowanej oraz teoretycznie nierozbieralnej części z lampkami i przyciskiem, nie wiem jak jest po lifcie. Odkręć listwę i pooglądaj, jest na 3 czy 4 śrubkach - 5 minut roboty :]
-
Problem z otwarciem bagażnika
Jeśli z pilota się otwiera to ewidentnie winny jest przycisk. Zdemontuj listwę i próbuj naprawić albo szukaj używanej. Nie wiem jak jest w polifcie, moja X jest sprzed liftu, dość ciężko jest rozebrać listwę, ale sprawa jest wykonalna. Miałem podobny problem, wymieniłem mikroswitche i działa elegancko :)
-
Bluetooth BMW X5 2005
Piszę z pamięci, więc coś może się nie zgadzać, ale powinno to wyglądać mniej więcej tak: 1. Po włączeniu INPY wybierasz e53 2. Wybierasz i łączysz się z konkretnym modułem, np. airbag 3. Naciskasz Identification (F2) Powinien wyświetlić się między innymi VIN zapisany w module.
-
Bluetooth BMW X5 2005
Z tego co pamiętam w INPA trzeba połączyć się z danym modułem i pod Identification (F2) lub information (F1) odczyta między innymi zakodowany w nim VIN.
-
Bluetooth BMW X5 2005
To dziwne, i we wszystkich modułach NCS odczytuje inny VIN? Może któryś jest wymieniony i niezakodowany. A INPA pokazuje prawidłowy?
-
Bluetooth BMW X5 2005
Dzięki, w takim razie muszę jeszcze kombinować z instalacją. Wydaje mi się, że brakuje mi połączenia pomiędzy BM54, a ULF. W BM54 są dwa piny w złączu zmieniarki CD do telefonu Tel Audio + i Tel Audio -. U mnie nie są podłączone - wiązka do zmieniarki ma pusty PIN Tel Audio +. Bluetooth sam sobie kodowałem DISem, myślisz że może to być kwestia kodowania? Co do naprawy BM54 właśnie się zastanawiam gdzie wysłać, macie jakąś sprawdzoną firmę?
-
Bluetooth BMW X5 2005
Pytam bo kilka dni temu padła mi jedna końcówka mocy w BM54 i nie gra mi lewa strona, jeśli tylko tamtędy słychać bluetooth to to będzie rozwiązanie. Jeśli natomiast powinno być słychać we wszystkich głośnikach to wydaje mi się ze brakuje mi jednego kabelka pomiędzy modułem ULF a BM54 :)
-
Bluetooth BMW X5 2005
Dzięki wielkie, biała to faktycznie mikrofon, podłączyłem i już mnie słychać :) Jeszcze tylko kwestia tego, że ja nie słyszę rozmówcy. Dźwięk z zestawu głośnomówiącego jest słyszalny ze wszystkich głośników w aucie czy tylko z lewej strony?
-
Bluetooth BMW X5 2005
Po lewej stronie w bagażniku w okolicy modułu ULF :)
-
Bluetooth BMW X5 2005
Podłączyłem bluetooth dzisiaj u siebie, zakodowałem DISem, telefon mi się sparował, łączy się, książka się synchronizuje, da się odbierać i nawiązywać połączenia, nie działa mi "jedynie" dźwięk. W kompletnej wiązce do ULF którą montowałem są dwie wtyczki 3-pinowe które nie za bardzo wiem gdzie podłączyć, przypuszczam że to dlatego nie mam dźwięku. Pierwsza biała pasuje do wolnej wtyczki która już była w aucie - mają być połączone? Druga (czarna) nie mam pojęcia gdzie powinna być podłączona. Może do mikrofonu? Wyglądają tak:
-
Brak regulacji kierownicy i pamięci ustawień foteli
Swoją drogą wiecie co się stanie jeśli założy się do fotela pasażera panel z pamięcią z Anglika? Będzie drugi fotel z pamięcią?
-
Brak regulacji kierownicy i pamięci ustawień foteli
Nic dziwnego skoro w e46 kiera jest manualna a nie elektryczna :] Tych paneli nie da się czasem programować?
-
Bluetooth BMW X5 2005
Z tego co jest napisane w instrukcji można usunąć sparowane urządzenia: http://www.carnationsoftware.com/carnation/images/OwnersManualBluetooth.pdf Androidy standardowo nie spełniają żadnych standardów więc nawet jak się przetestuje na 10-ciu to nigdy nie wiadomo czy z kolejnym zadziała :lol:
-
Bluetooth BMW X5 2005
Świetnie :) Biorę się za instalację mojego jak tylko będzie dobra pogoda do pogrzebania przed garażem :)
-
Bluetooth BMW X5 2005
No i elegancko :) Synchronizuje Ci książkę, widać kto dzwoni itd? Jakiego masz iPhona?
-
e53 gdzie kupić zestaw AUX?
Masz navi? Jeśli tak to wyjmij monitor i sprawdź czy przy wiązce masz dołączoną dodatkową wolną 3 pinową wtyczkę, jeśli tak to jesteś w domu i możesz doposażyć auto w AUX za grosze. Obecność tej wtyczki zależy od roku produkcji X5, początkowe roczniki jej nie miały. Jeśli jej nie masz to sprawa jest już sporo bardziej skomplikowana...
-
Bluetooth BMW X5 2005
Widziałem już kiedyś te zestawy, chyba nawet byłem na tej stronie. Parrot za 750zł nie integruje się z navi, ani nie ma żadnych możliwości sterowania, jego jedyna funkcja to obsługa przycisku na kierownicy. Działa jak najbardziej prymitywny zestaw bluetooth za 100zł, tyle że zamiast dokładanego przycisku działa ten na kierownicy. To chyba nie jest ta sam efekt jak w oryginale? :D Kompletnie nieuzasadniona cena w stosunku do możliwości. Druga opcja na tej stronie to moduł BMW za 1400zł oparty na... ULF :norty:
- Bluetooth BMW X5 2005
-
Bluetooth BMW X5 2005
Flo_HF kupiłem cały komplet łącznie z anteną, podłokietnikiem, całą wiązką itd, oparty na ULF z 2003r HW 05 SW 38. Mam iPhona, wyczytałem na forach zagranicznych że powinno z nim działać. Muszę to w końcu podłączyć na krótko bez kładzenia instalacji w aucie i sprawdzić czy działa. Do tej pory jeszcze tego nie zrobiłem bo trzeba zakodować, a bez sensu zakodować i potem wyjąć i jeździć bez do czasu aż rozłożę instalację w aucie. Wołałem pójść w oryginał bo nie muszę niczym obwieszać wnętrza, integruje się z kierownicą wielofunkcyjną i monitorem navi. Mam nadzieję że teoria będzie zgadzać się z praktyką :]
-
Bluetooth BMW X5 2005
Jest w necie trochę poradników odnośnie dołożenia bluetooth (wpisz w googlu "e53 bluetooth retrofit pdf"). Ja w najbliższym czasie będę działał u siebie, tyle, że mam nieco bardziej skomplikowaną robotę bo muszę położyć całą instalację pod telefon w aucie więc trochę mi to zajmie. Dam znać jak mi poszło :)