Treść opublikowana przez scarab
-
X5 M62 4.4 Valley Pan/wanna/osłona bloku WYCIEK
:/ A jesteś pewien że to przez valley pan cieknie? może to spod tych dwóch rurek które są pod kolektorem albo z tego całego bloku z tyłu?
-
Kubek termiczny BMW
Jak dla mnie badziew, zimą zupełnie nie trzyma ciepła, po godzinie kawa zimna. Jeśli ktoś pije gorące napoje latem to może do czegoś się nada :duh:
-
Stacja multimedialna Android cz ktoś coś??
A jak kasujesz OBC?
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Olej wyglądał normalnie, ciekawi mnie czy gdybym spuścił go z gorącego silnika a nie z zimnego to czy ta woda i syf by się z nim wymieszała czy nie. BTW: nie wiem jak teraz, ale pokrywy zaworów zdejmowałem latem i wtedy żadnej mazi tam nie było.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Jeszcze mała ciekawostka ode mnie bo chyba nie pokazywałem. Dodam, że olej był spuszczony jako zimny na 3 dni przed odkręceniem miski.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Można sprawdzić albo fizycznie na wkładzie termostatu mając do w ręce - jest na nim napisane 85 stopni albo 105. Druga opcja to sprawdzenie temperatury płynu podczas jazdy w zegarach test 7 - na zmienionym termostacie będzie około 90 stopni, na fabrycznym ponad 100. Wymiana termostatu i obniżenie przez to temperatury silnika to popularny mod w M62TU, tylko nikt nie jest w stanie określić czy ma sens czy nie.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
bmw3000, masz seryjny termostat czy ten na 85 stopni?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Jeśli znajdziesz za 700-800zł za komplet (progi, dwie listwy duże, dwie małe listewki i cztery sierpy na błotniki) to będzie to dobra cena. Górnej granicy chciwości allegrowych Mirków oczywiście nie ma.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Ja miałem identycznie. Wydaje mi się jednak, że odma zaczęła zamarzać już wcześniej, podczas tych dużych mrozów, podsysała stopniowo olej aż w końcu jebło.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Witamy w klubie. Ciekawi mnie na jak długo pomoże czyszczenie i wymiana odmy. Swoją drogą kupiłem X między innymi po to, żeby bezproblemowo jeździć w góry na deski zimą, a wychodzi na to że zimą te gówna są bezużyteczne, no chyba że mam szukać noclegów z garażem :duh:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
Progi nie wchodzą w skład sport pakietu, gdyby X była w nie wyposażona to byłby o nich osobny wpis w vinie. Inna sprawa, że np. moja fabrycznie wyjechała bez progów, a tymczasem komplet już czeka w garażu na montaż, zakładam bo mi się podobają.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Jak tam Panowie na froncie, auta poskładane? :]
-
A5S390R - co to za skrzynia, ile wytrzyma Nm, modyfikacje
A może jak to mówią "it's not a bug, it's a feature".
-
Przycisk bagaznika nie działa
Nie wiem jak jest w polifcie, ale u mnie w przedliftowej ta listwa jest nierozbieralna i musiałem ją rozciąć, ale udało się wymienić.
-
Przycisk bagaznika nie działa
Niedziałający przycisk w klapie to standardowy bubel fabryczny w e53, jeden z setek, trzeba rozebrać i wymienić mikrowłączniki. Mirki z allegro sprzedają używane listwy w chorych cenach, cena w aso oczywiście bez komentarza. A przycisk do otwierania klapy we wnętrzu jest w panelu nad popielniczką, tam gdzie DSC, grzanie foteli itd.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Faktycznie, ślepy jestem :]
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
No właśnie na realoem jest jedna, jedna część numer 10 i jest zaznaczona na rysunku tylko od strony separatora, co jest nawet logiczne bo wyciągasz separator do góry i łatwo wymieniasz węża jeśli się rozpuści. Nie wiem czy nie ma to też czasem znaczenia w przypadku zatkania separatora masłem, jeśli opaska jest tylko z jednej strony to ciśnienie ma szasnę ujść z metalowej rurki. Zobacz: http://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=FB31-EUR-09-2000-E53-BMW-X5_44i&diagId=11_2817
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
A miałeś fabryczny separator czy wymieniał go ktoś już wcześniej? Miałeś opaskę do strony separatora czy od strony metalowej rurki? Pytam o to bo wg katalogu i opisu który znalazłem w necie ma być tylko jedna opaska, u mnie były i są dwie, ale ktoś przede mną już wymieniał separator.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Podpowie ktoś?
-
3xx Jakie przebiegi wytrzymują podzespoły e46
maniek21112, masz coś wspólnego zawodowo z mechaniką samochodową czy jesteś po prostu zwykłym kierowcą? Jeśli uważasz że największą wadą BMW jest poprzedni właściciel to uzasadnij jaki wpływ ma właściciel na to co wymieniłem wcześniej: Chętnie się dowiem na czym polega nieprawidłowa eksploatacja przez poprzedniego właściciela zbiorniczków wyrównawczych, czujników wałków, czujników PDC, jeży klimatyzacji, czujników poziomu oleju czy zamków w drzwiach które notorycznie padają w coupe. Jeśli chcesz natomiast zgłębić temat zajebistości odmy w BMW to zapraszam do działu o e53 i silników M62TU. Argument typu "trzeba było kupić 330d" też jest śmieszny, nie sądzę żeby sprzedawca w salonie użył go podczas sprzedaży mojej 320Ci pierwszemu właścicielowi.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Po zdjęciu samego dolnego dekla miski nic ciekawego nie zobaczysz:
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Uszczelka pod miską jest metalowa i kosztuje w oryginale nieco ponad 50zł, wczoraj właśnie wrzuciłem do siebie nową.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Ja pierdole :duh:
-
potrzebny manual M62b46
Koledze chodzi zapewne o instrukcję serwisową.
-
E53 4.4i M62TU Kopci na biało
Uszkodzony gwint w misce to akurat błąd ludzki, obstawiam że załatwił go już ktoś przede mną bo z tego co pamiętam przy poprzedniej wymianie oleju też nie byłem w stanie go prawidłowo wkręcić. Nie sprawdzałem pompy oleju, pierwsze o tym słyszę oO