Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. rany julek przecież autorowi chodzi o silnik o pojemności 1,6l a nie o 316/318 :mad2: :wink:
  2. Autorowi wątku chodzi o silniki N40/N45 1596cm3 115KM 150NM. Osobiście nie spotkałem się z takim silnikiem
  3. auto najprawdopodobniej zostało sprowadzone w częściach w 1996 roku i zarejestrowane jako "składak"- co nawet ładnie wpisywali w dowodzie :wink: w takim przypadku data złożenia i rejestracji jest datą produkcji :wink: Już nie pamiętam jak to dokładnie było w tamtych czasach, ale aut w całości się nie sprowadzało bo było to nie opłacalne. Przed odprawą trzeba było oddzielić bodajże silnik i koła od karoserii, przez granice przewoziło się części i składało w wyniku czego powstawał "składak". Należy podkreślić że w 1996 roku była zupełnie inna rzeczywistość i takie auto było ogromnym wydatkiem, wydaje mi się że znacznie większym niż w tej chwili e60 :wink: więc takie kombinacje były jak najbardziej opłacalne i normalne
  4. Najprawdopodobniej składak 96" według mnie stare auta najlepiej wyglądają jak są jak w stanie jak najbardziej zbliżonym do oryginału :cool2:
  5. Przycisk ma "pamięć" więc po odpaleniu auta powinien być taki sam stan (wł/wył) jak przy ostatniej jeździe :cool2:
  6. JohnnyBravo odpowiedział(a) na Kawa1705 temat w E46
    W Olsztynie masz dwa serwisy gdzie można zamawiać ori części z odbiorem na drugi dzień :cool2: będzie taniej, szybciej i może coś podpowiedzą :cool2:
  7. Gratuluję zakupu :cool2: Świetne zestawienie kolorystyczne i wyposażeniowe. Oryginalny M pak I to bardzo nietypowy widok na drogach :cool2:
  8. te skrzynie należą raczej do tych niezniszczalnych :wink: więc ja obstawiam cięgna pomiędzy wybierakiem, a skrzynią :cool2:
  9. Tym autem nie potrzebuję jeździć więcej stąd małe przebiegi. Jeżeli chodzi o silnik to podczas poszukiwań brałem pod uwagę każdą jednostkę od 316i/318d do 330i/330d. Priorytetem był dla mnie stan auta i rozsądny przebieg. Osiągi mają dla mnie drugorzędne znaczenie ponieważ jestem spokojnym kierowcą, nikomu nic nie muszę udowadniać, a jak już wcześniej zaznaczyłem fajnie jest tankować co miesiąc/półtora :cool2: W momencie zakupu miał ok 124500km, auto od prywatnej osoby, z książką serwisową, bardzo zadbane. Przy zakupie i do dziś dnia nie mam żadnych wątpliwości, że był to znakomity wybór. Ogłoszenie pojawiło się wieczorem, a następnego dnia rano auto było moje :cool2:
  10. Postanowiłem sprawę powierzyć profesjonalistom i.... jak już się udało upchać kable i poprawnie osadzić radio to okazało się, że majster coś źle podłączył i trzeba było zabawę zaczynać od początku, tym razem trwało to ok godziny po czym radio i tak krzywo siedziało w kieszeni... przy okazji plastikowa chińska ramka została porysowana, więc z trudem powstrzymując nerwy poprosiłem o zamontowanie fabrycznego siemensa... Cała akcja "radio" kosztowała mnie parę złotych i ok 2-3 tygodni (zamówienie radia, przejściówek, kabli, oczekiwanie na termin w warsztacie ca). Ostatecznie cieszę się, że udało się wszystko zmontować do stanu pierwotnego. Mam nauczkę aby nic w aucie nie grzebać. Jeżeli ktoś się zastanawia nad wymianą radia i nie jest przy tym audiofilem to zdecydowanie odradzam. Szkoda nerwów :wink:
  11. Dziękować :wink: Kiedyś widziałem na allegro odpowiednie SS do mojego auta. Niestety do kupna był cały komplet do touringa w dość wysokiej cenie, więc dałem sobie spokój. Niestety większość oferowanych na allegro foteli leżakuje miesiącami w wilgotnych magazynach lub pod plandekami, a takie mnie nie interesują. Ponadto plastikowa skóra jest znacznie bardziej podatna na rysy niż naturalna i w sportowych siedzeniach niestety to widać jeszcze mocniej. Dokładniej od 9 września 2010r przejechałem 16,7tys. km :wink: Poprzednim autem w 4,5 roku zrobiłem ok 34tys km. Powiem szczerze, że jest to bardzo wkurzające jak przy sprzedaży na dzień dobry jestem brany za oszusta :shock: Dziś zerknąłem na licznik i od poprzedniego tankowania (6 tygodni temu) zrobiłem 605km i mam jeszcze ćwiartkę w baku. Wychodzi średnio 14,4km na dzień. To tak mało? Tym bardziej, że czasami auto stoi np 2-3 dni. Rozumiem, że niektórzy robią dieslami 40-60tys. km na rok, ale czy to znaczy że ja też muszę ?.... Szczerze mówiąc bardzo polubiłem tankowanie co miesiąc/półtora :cool2:
  12. Auto jak auto. Ja w nim nic strasznego nie widzę. Jak na 1998 rok wygląda całkiem przyzwoicie, do tego bardzo bogate wyposażenie, czarny kolor i manualna skrzynia z motorem 2.8 nie są częstym zestawieniem. Oczywiście jeżeli liczysz na to, że przez 14 lat poszczególni właściciele pedantycznie dbali o auto, serwisowali tylko w aso i jak ognia unikali wszelkich rys czy stłuczek specjalnie dla Ciebie i chcesz przy tym wszystkim przeznaczyć na samochód ok 7-8% tego co kosztowało pierwotnie to powodzenia :cool2: Przede wszystkim należy liczyć siły na zamiary
  13. Dzięki bardzo :wink: dbam dbam :cool2: Zaraz po zakupie chciałem wymienić listwy okienne na czarne błyszczące, jednak znaleść cały komplet w dobrym stanie graniczy z cudem :roll:. Rozglądam się także za sportowymi fotelami, jednak sytuacja identyczna jak z listwami :wink: Wiadomo chciałoby się xenony, szyberdach, czy audio hk, jednak przy zakupie najbardziej liczył się dla mnie stan auta, a w tym przypadku nie miałem się za bardzo czego przyczepić co teraz procentuje bezproblemową jazdą :cool2:
  14. Przedstawiam BMW E46 320D Lifestyle Edition w kolorze mysticblau z końca 2003 roku :wink: którego właścicielem jestem od września 2010. W tym czasie bezproblemowo przejechałem nim blisko 17tys. km. Auto jest w pełni oryginalne, zgodne z nr vin. Jedyną modyfikacją była wymiana głośników w fabrycznych miejscach. Zapraszam do oglądania i komentowania :wink:
  15. może i wejdą ale zwiększona średnica koła wpłynie na właściwości jezdne, wskazania licznika, bezpieczeństwo, wysokość auta, a przy tym wszystkim będzie to ochydnie wyglądało. Jeżeli masz takie opony to je sprzedaj i kup w dedykowanym rozmiarze :cool2:
  16. o czym Ty piszesz? przecież w ogłoszeniu jest 328 benzyna :roll: miałeś chyba na myśli ruszanie pod górkę, a nie z górki.... w sprawnym bmw niezależnie od silnika puszczasz sprzęgło, z wyczuciem dodajesz gazu i gładko ruszasz :roll: jak w każdym innym sprawnym aucie
  17. Raczej nikt ich nie przykleił bo całe wnętrze mam utrzymane w pedantycznym stanie i nie ma jakichkolwiek śladów ingerencji przy listwach.... a raczej nie było do dziś dnia, bo niestety posłuchałem rady (oczywiście nie mam pretensji :wink: ) i przy pomocy plastikowego klina porysowałem i wygiąłem rant aluminiowej listwy za trzy stówy :mad2: Na szczęście raczej tylko ja to widzę, jednak już będę miał nauczkę aby nic samemu przy aucie nie ruszać :roll: Pewnie te plastikowe listwy są bardziej sztywnę i sprężyste, przeczytałem całą masę porad dotyczących wymiany radia w e46 i nigdzie nie było żadnego problemu z demontażem listew :8) no ale u mnie to co innego :norty:
  18. Mam już cały komplet tzn radio, ramkę, przejściówki :cool2: Niestety należę do szczęściarzy i moje listwy aluminiowe nawet nie drgną, postępowałem zgodnie z instrukcjami internetowymi i książkowymi i wielkie nic. Listwy prawdopodobnie nie były nigdy ruszane i siedzą bardzo mocno. Nie wydaje mi się aby udało się je zdemontować bez połamania w pół lub chociażby bez porysowania :duh: Nie chcę ryzykować bo znaleźć takie listwy w normalnym stanie graniczy z cudem. W związku z tym cały komplet "radiowy" do e46 najprawdopodobniej wyląduje na allegro :mad2:
  19. Przyznam szczerze, że trudno mi się zdecydować :) . Jeżeli chodzi o radio to na 99% zdecyduję się na alpine 9812rb - mam całe czarne wnętrze ze szczotkowanym aluminium i wydaje mi się że będzie optymalnie pasowało, zdecydowanie bardziej od czarnych modeli które tak czy siak będą w innym odcieniu, czy o innej fakturze. Montaż panelu w schowku także odpuszczam - efekt super, ale przy tym masa roboty i w zasadzie byłbym "skazany" na dany model radia bez prostej możliwości wymiany. Fabryczna zaślepka radia ma ok 1,5mm grubości i estetyczne wycięcie w niej otworu na sam panel wydaje się nie realne :roll: Co pozostaje? kupno ramki na allegro - cała masa aukcji ceny za komplet z kablami od 12,49zł do 39,90zł przy czym mogę jedynie domyślać się, że droższy produkt będzie lepszy, bo w większości aukcji są te same zdjęcia poglądowe :evil: Po głowie chodzi mi jeszcze ori ramka centralna i tu znowu pojawia się pytanie czy w stelarzu radia wystarczy wyciąć kawałek plastiku i już będzie wszystko pasowało?? czy coś tam jeszcze "siedzi" za tym plastikiem? Tak wygląda ori zestaw ramka+ stelarz: a tak normalny stelarz: w Ameryce to jednak wszystko mają :cool2: ramka na sam panel:
  20. Tak dokładniej to montowali je od 03/2003 :wink: może oryginalny się popsuł? :roll: no bez jaj w Twoim aucie nic się nie zepsuło od wyjazdu z fabryki?? Rówież zwróciłem na to uwagę jednak mam przed nosem katalog "BMW 3er Limousine" wydany w 2001 roku i na stronie 65 środkowe zdjęcie przedstawia właśnie taki "nowy" panel. Na wszystkich innych zdjeciach są "stare" panele :norty: jakiś prototyp czy co hehe :wink: :cool2:
  21. Już dwa lata temu widziałem znacznie większe purchle w poliftowych egzemplarzach (bez wcześniejszych ingerencji lakiernika-sprawdzane). Sprawa dotyczy rantów maski nad reflektorami (to co pisał kolega Kevin, ponadto jak jedziemy sobie w trasie to ten rant jest narażony na ciągłe bombardowanie piaskiem, owadami itp,) róg tylnego nadkola na łączeniu ze zderzakiem, ranty pod lampami tylnymi (kombi), okolice listew progowych (te plastikowe po otwarciu drzwi). Cynkowanie e46 do pięt nie dorasta audi, czy chociażby skodom. Niestety. :wink: Kolejna sprawa jest taka że prawdopodobnie 2-3 egzemplarze 10cio letnich e46 ma 100% nietkniętą powłokę lakierniczą, więc szanse są małe. Ta słynna "radość z jazdy" niestety często kończy się wypadkiem lub stłuczką. Co można poradzić?? Będzie to pewnie niegrzeczne z mojej strony. Jeżeli nie stać Cię na lepsze (nowsze) auto to trudno, trzeba wybierać z tego co jest. Jeżeli oczekujesz 100% idealnej powłoki lakierniczej w aucie za ok 16-17% jego początkowej wartości to niestety nie daję Ci wielkich szans... Liczmy siły na zamiary Moim zdaniem ten egzemplarz jak na 10 lat całkiem fajnie się prezentuje, zarówno z zewnątrz jak i w środku (kierownica). Zadbany egzemplarz w polskiej cenie, bo w de raczej auta z pełną historią i takim przebiegiem od Niemca nie kupisz (pomijam okazyjne oferty...).
  22. Dziękuję za sugestie :wink: Jutro będę miał ori zaślepkę radia więc z nią wybiorę się do firmy CA gdzie podpytam o możliwość wycięcia w niej odpowiedniego otworu oraz o koszty instalacji w "popielniczce" :cool2: Jeżeli chodzi o radio to najprawdopodobniej zdecyduję się na używane alpine. Na chwile obecną takie są moje typy: -cde 9880r (podświetlenie zielone/bursztynowe, usb, idealnie pasuje do podświetlenia deski e46) -cda 9854r (niebieskie, zielone, czerwone, pomarańczowe) -cda 9856r (zielone/pomarańczowe) -cda 9812rb (turkusowe, ale podobno na żywo bardzo ładne i panel pasowałby mi do aluminium we wnętrzu) każdą z tych jednostek można nabyć za ok 400-500zł, oczywiście wszystko zależy od stanu danego egzemplarza
  23. hmm... to tym bardziej dystans powinien mi się skracać, a nie wydłużać, bo większość mojej jazdy to krótkie odcinki miejskie :wink: czyżbym jeździł aż tak spokojnie? :8)
  24. hmmm ciekawie. W moim 320d od ostatniej wizyty w serwisie minęło prawie 13 miesięcy i ok 9-9,5tkm, a komputer podpowiada mi że do kolejnego serwisu mam jeszcze ponad 23000km :shock: . Jeżdżę spokojnie (głównie miasto i okolice), a moje realne spalanie z całego baku zwykle wacha się w granicach 7-7,5l/100km, natomiast spalanie wg komputera to ok 6l/100km. Z powyższego mogę wnioskować, że komputer bierze sobie do obliczeń swoje (błędne) wyliczenia spalania i stąd tak duży dystans do kolejnego serwisu?
  25. No proszę jak trafiłem :cool2: właśnie ten model chodzi mi po głowie :wink: , powiedz mi czy robiłeś to samemu czy w firmie CA? Ja chyba jednak wolałbym pod fotelem kierowcy bo jakoś tam pusto :wink: ale to bez różnicy bo "droga" do panelu i instalacji ta sama. Ciekaw jestem ile mi policzą za taką robotę. W czwartek będę miał już ori zaślepkę radia to jeszcze dowiem się co z nią mogą wyczarować :wink: Niestety link prowadzi mnie do strony logowania :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.