Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
ceny instalacji gazowych do silników 6cio cylindrowych zaczynają się od ok 3000zł, widziałem także takie po 6000zł, więc zakładam że kwota ok 4000zł powinna wystarczyć na normalną instalację model 323i był bodaj produkowany przed liftem, więc w grę wchodzą roczniki 1998-2001 wystrzegać się aut zajechanych, kombinowanych, katowanych itp. Według mnie pakowanie tak drogiej instalacji mija się z celem bo sam okres wychodzenia na zero będzie dość długi, ponadto auto na gaz to także ryzyko kolejnych awarii itp. Rozmawiamy o autach starych i nawet z racji wieku w zasadzie każdy element może się popsuć w każdym momencie - realistyczne ale prawdziwe
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Kup mojego :roll: po co szukać heh. Żartuję :wink: Każdy dodatek może się zepsuć ale wcale nie musi. Awaryjność danych wersji silnikowych to kwestia statystyki, przy kilkunastoletnich autach bardziej skupiłbym się na znalezieniu zadbanego egzemplarza. Sprawne auto, z dobrymi hamulcami, oponami, z ustawioną geometrią nie sprawia żadnych problemów na drodze, oczywiście przy założeniu że kierowca jedzie normalnie a nie w stylu domorosłego rajdowca :wink: ESP reaguje bardzo szybko i sprawnie. Zwykle koszty eksploatacji są większe dla mocniejszych 6cio cylindrowych motorów. Np. droższe ubezpieczenie, konieczność stosowania 17calowych kół -zimowe opony są bardzo drogie, droższy serwis, wyższe spalanie itp. Temat rzeka :cool2: choćby w tym wątku losowo możesz poczytać strony. Według mnie jak ma być benzyna to model 318i wydaje się optymalny. 320i fajne, ale spala katalogowo podobnie do 325/330i, a przez pojemność ponad 2l akcyza jest wysoka co w rezultacie daje znacznie wyższe ceny :wink: Od razu mogę także napisać że można sobie darować oglądanie najtańszych egzemplarzy bo przy kilkunastoletnich autach lepiej jednak by kupić zadbane :wink: by potem nie płakać na forum że się psuje co tydzień
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Jeżdżę bardzo spokojnie ale nie ekstremalnie :wink: oczywiście realne zużycie jest odpowiednie wyższe. Może być też tak że przy bardziej dynamicznej jeździe komputer bardziej dokładnie wylicza spalanie. Na forum były także wątki o tym że można z poziomu inpy "wyregulować" te przekłamanie, ale ja się szybko przyzwyczaiłem. Na dzień dzisiejszy po półtora miesiąca od ostatniego tankowania, przy średniej ok 37km/h komp wskazuje spalanie 5,1 :cool2: więc jednak musi kłamać :wink: Pamiętam jak pojechałm oglądać 320d Touring, a tam na kompie spalanie 4,5l/100km to się od razu podjarałem :lol: ale właściciel szybko sprowadził mnie na ziemię - realnie w trasie bliżej 6 niż 4 :wink:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Pozwolę się nie zgodzić z tym komputerem :cool2: U mnie tak jak wspomniałem jestem w stanie wykręcić wynik na kompie 3,8l/100km jadąc w normalną trasę z postojami, z kręceniem się po mieście itp. realne spalanie wynosi wówczas ok 5,3l/100km. Kiedyś robiłem pomiar między Ostródą a Olsztynem - tylko trasa i wyszło bodaj 3,2-3,4l/100km, czyli realnie pewnie zbliżone do katalogowych 4,5l/100km. 6bieg i 90km/h to nic innego jak zabójstwo dla przeniesienia napędu. Nawet ekonomizer wskazuje że optymalną prędkością obrotową dla spalania jest ok 2200, co dla 90km/h daje 4/5 bieg. Bieg nr 6 ma sens przy stałej prędkości od 120km/h, przy niższych według ekonomizera lepiej jechać na biegu 5 i nie męczyć auta :wink: We wszystkich e46 z jakimi miałem do czynienia komputer kłamał i przy normalnej jeździe - nie ecodrivingu wskazywał wyniki podobne do katalogowych :cool2: A u mnie to i takie cuda miały miejsce :cool2:
-
E46 2003r. WBAAY71020FZ57257
JohnnyBravo odpowiedział(a) na pearl_jamik temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMożna popróbować kombinacje innych cyferek to może w końcu się trafi poprawny vin :cool2: :wink:
-
[E46] Coupe Wrocław 2.0 diesel WBABV51040PN07476
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Gusti temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDla porównania u mnie (link poniżej) możesz zobaczyć jak wygląda kierownica, gałka i mieszek przy podobnym przebiegu :wink: Cena niska to i auto kusi :cool2:
-
E34 520iA Touring Executive - ladny by Santiago
Daten für die Fahrgestellnummer: WBAHG61040GB72149 Modellbezeichnung: 520I Ausführung: Europa Typschlüssel: HG61 E-Code: E34 (2) Karosserie: touring Lenkung: links Türen: 5 Motor: M50 - 2,00l (110kW) Antrieb: Heckantrieb Getriebe: automatisch Außenfarbe: Petrol-mica Metallic (305) Innenraum: Stoff Cord/anthrazit (A1AT) Produktionsdatum: 06.09.1995 Werk: Dingolfing Code Sonderausstattung Optional Equipment S240A Lenkrad Leder Airbag Leather steering wheel S243A Airbag Beifahrer Airbag for front passenger S274A BMW LM Rad Doppelspeiche 53 BMW light alloy wheel, double spoke 53 S306A Fernbedienung für Zentralverriegelung Remote control for central locking S314A Aussenspiegel / Fahrerschloss beheizt Door mirror / driver's lock, heated S404A Doppeldeckel-Schiebehebedach S410A Fensterheber elektrisch vorne Window lifts, electric, front S413A Gepäckraumtrennnetz Trunk room net S423A Fussmatten Velours Floor mats, velours S428A Warndreieck und Verbandstasche Warning triangle and first aid kit S431A Innenspiegel automatisch abblendend Interior mirror with automatic-dip S438A Edelholzausführung Fine wood trim S472A Armlehne vorne Fahrer/Beifahrer Armrest, front, driver/passenger S498A Kopfstützen im Fond mechanisch Headrests, rear, mechanically adjustable S510A Leuchtweitenregulierung Headlight aim control S520A Nebelscheinwerfer Fog lights S530A Klimaanlage Air conditioning S556A Aussentemperaturanzeige Outdoor temperature indicator S651A Radio BMW Reverse RDS Radio BMW Reverse RDS S690A Cassettenhalterung Cassette holder S731A Zusätzlicher Editionsumfang Supplementary Edition package P740A Edition ZD Edition ZD L801A Länderausführung Deutschland National Version Germany S806A Dritte Bremsleuchte Third stoplamp S818A Batteriehauptschalter Battery master switch
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
według komputera to 320d bez problemu zrobię trasę Olsztyn-Gdańsk-Olsztyn wliczając ekspresówkę koreczki itp. ze średnią 3,8 :cool2:
-
E46 318i 2005, Warszawa WBAEX51040PP73247
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Deithwen temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOgólnie spoko. Zdjęcia zrobione na szybko. Gazik jak kto lubi. Jeżeli przebieg jest oryginalny to warto się zainteresować. multifunkcja dołożona zniszczony mieszek skrzyni dywaniki welurowe pewnie zaginęły w akcji - warto dopytać bo powinny jeszcze być w bdb stanie centralka od gazu w fatalnym miejscu - od razu rzuca się w oczy jest to edycja lifestyle jak moja, jednak chyba te z roczników 2004/2005 miały inne wyróżniki niż wynikają z prospektu. Tak czy siak według mnie powinien być chromowany grill, a jest zwykły. Śruby przy lampach pordzewiałe, jednej brak co razem wzięte może sugerować pacnięcie przodem - może ale nie musi bo np. zderzak jest od wersji benzynowej czyli ok :wink: poduszka pasażera ma dziwne zniekształcenie - widać to na dwóch zdjęciach Ogólnie wydaje mi się że może okazać się fajnym egzemplarzem
-
BMW 520 E60 SALON PL WBANA310X4B022176
JohnnyBravo odpowiedział(a) na JACEK1118 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażPo to by "Kowalski" się podjarał jakie te "nowe" auta są oszczędne :cool2: Osobiście byłbym super zadowolony jakby miejskie spalanie mieściło się w katalogowych 13 litrach. Z mojego doświadczenia auto zwykle pali w mieście (Olsztynie) blisko 2x więcej niż w trasie i ok 20% więcej niż deklaruje to producent :wink: Oczywiście przy założeniu spokojnej jazdy :roll: Tak samo nie wiem po co każdy handlarz pisze że auto jest idealne, nic w nim nie stuka nic nie pupka, silnik i skrzynia działają perfekcyjnie itp. :8) a wszystko to wie bo właśnie mu zrzucili auto z lawety na plac :cool2: Po samych zdjęciach już chyba nic więcej nie pomożemy :wink: :cool2:
-
BMW 520 E60 SALON PL WBANA310X4B022176
JohnnyBravo odpowiedział(a) na JACEK1118 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażCiekawe ogłoszenie. Podoba mi się że auto jest z Polski. Co ciekawe ceny tych wersji silnikowych są windowane w górę przez akcyzę - większość egzemplarzy 520i to jednak import. Porównywalny wyposażeniowo MB E 200 Kompressor z polskiego salonu kosztuje na naszym rynku ok 32-34tyś zł. Nie podoba mi się folia na tylnym zderzaku i wysiedziany fotel - aczkolwiek trudno tu winić tyłek właścicieli :wink: u sąsiadów widzę podobne wygniecenia w autach mających po kilkadziesiąt tyś km przebiegu. Bardzo nie lubię jak sprzedający pisze o spalaniu w mieście rzędu 10l, podczas gdy katalog przedstawia wartość 13l dla manualnej skrzyni. Tak czy siak warto się zainteresować. Oferta dla osoby ceniącej świeży stan auta - ale to już do zweryfikowania osobiście Wyposażenie zasadniczo standardowe, jedynie drobne dodatki " imitacja aluminium wewnątrz kokpitu auta" :| yyy
-
[E46 150km] Odpalanie na zimnym.
Skasuj ten przegląd :roll: bo rozumiem że nie jeździsz od 40000km na jednym oleju :cool2:
-
e60 Ostrów Maz. - WBANC71030B639544
JohnnyBravo odpowiedział(a) na snieciorz temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażW tej miejscowości jest chyba sporo handlarzy. Mają w ofercie kilka e60/61, czy mb w211. Wszystkie na pięknie "podkręconych" fotkach. Trudno ocenić jak wyglądają na żywo, osobiście mam za daleko :| Akurat ten egzemplarz powiedziałbym że jest dość drogi jak na auto od handlarza, nie ma mowy o opłatach, więc zakładam że trzeba je sobie doliczyć :wink: Trudno powiedzieć coś więcej o samym aucie po tych zdjęciach
-
E46 320D Lifestyle Edition
Prawdopodobnie program dobiera kolor, tapicerkę, a całą resztę pokazuje na full wypas :wink: individual prawdopodobnie komplikuje sprawę, jednak jest to kolejne miejsce gdzie można szybko i sprawnie rozkodować vin :cool2:
-
525i vs 530i - wybór silnika
Również przeglądam oferty e60 i zasadniczo za 30k nie widziałem jakiegokolwiek egzemplarza wartego uwagi :roll: niezależnie od wyposażenia czy wersji silnikowej Według mnie minimum to 40k za auto z silnikiem 2.5 lub 3.0 z początku produkcji. Tak jak piszesz. Te roczniki mają już po 9-11 lat, więc trzeba się wysilić by znaleźć porządny egzemplarz, jeżeli skusisz się na takie 525i z 2004 roku za 30k to nie dość że na 99% będzie powypadkowe (w wielu przypadkach nawet po kilku zdarzeniach, malowanych elementów się nie czepiam), wiele rzeczy będzie niesprawne, wiele będzie wymagało wymiany itp. Przebieg będzie najprawdopodobniej cofnięty z 400 na 200 byś miał dobre samopoczucie. Minie kilka dni, tygodni i będziesz żalił się jakie te bmw to badziewne auto, że się psuje co tydzień itp. Jeżeli nie masz doświadczenia z marką to zdaj się na kogoś kto je ma, bo zakup egzemplarza w okazyjnej cenie często kończy się naprawami za kilkanaście tysięcy :cool2:
-
BMW e46 330d WBAEL91010PA73420 Jest ktoś z Poznania?
JohnnyBravo odpowiedział(a) na klepa temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażObawiam się że to tylko i wyłącznie Twoja naiwność jest warta podkreślenia w tym całym wątku :roll: Takie auta jak chciałeś zobaczyć, czyli sprawne, zadbane, serwisowane, zgodne z nr vin kosztują zwykle ok 30-35tyś zł. 100% bezwypadkowe 12latki to jakieś 2% populacji, więc celowo pomijam tę cechę. Liczyłeś, że tam u handlarza czeka na Ciebie okazja i się przeliczyłeś. Nie Ty pierwszy i nie ostatni :wink: Nagrywanie rozmów? Co to Big Brother? :duh: Chciałeś dać w pysk sprzedawcy? Za co :?: Przecież on tylko zachwalał swój towar, to samo tyczy się wszelkich reklam, polityków - ich akurat możesz rozliczyć podczas wyborów :cool2: Ja już dawno się nauczyłem że handlarz zrobi wszystko by ściągnąć zainteresowanego na oględziny. Tak samo jak każdy inny sprzedawca zrobi wszystko byś kupił jego towar, a polityk byś na niego zagłosował. Nikt się nie zastanawia dlaczego każde auto od handlarza jest idealne? a na ulicach zwykle widać co najwyżej przeciętniaki? Coś tu nie gra :roll: Wystarczy wybrać się na pierwszy lepszy komis by zobaczyć jakie to auta.
-
E46 330d VIN WBAED91020FM71963
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dudus942 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa pierwszy rzut oka dla osoby nie obeznanej w tematyce e46 na zdjęciach wszystko wygląda super. Jest skóra, m pakiet, individual itp. Okazuje się jednak że wszystko jest dołożone. Nawet koła i zawieszenie się nie zgadzają. Z jakich przyczyn? Można tylko zgadywać. Przebieg także jest jedną wielką zagadką. Wszelkie zmiany dziwią tym bardziej, że auto pierwotnie było bardzo fajnie wyposażoną i skonfigurowaną edycją exclusive :roll: Może gdyby sprzedający opisał na jakimś forum historię przeróbek to inaczej bym na to spojrzał. Poliftowy 330d to rzadki widok na ulicach stąd rozumiem wysoką cenę. Osobiście wolałbym jednak skromniej wyposażony oryginalny egzemplarz
-
E46 320D Lifestyle Edition
Fajny bajer :cool2: wizualizacja nie do końca dokładna (sugeruje wszelkie opcje wewnątrz) ale jednak daje obraz danego auta: http://www.bmwarchiv.de/vin/pm82870.pdf
-
Szukam M5 E60-Kępno WBSNB91060B562310
JohnnyBravo odpowiedział(a) na KrzysiekR temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo jak poczytasz o audi to zaczniesz szukać S600/E55, potem volvo R itp. Każde auto jak poczytasz w necie to odechciewa się żyć. Osobiście miałem w domu już kilka aut (może nie tej klasy co m5) potencjalnie narażonych na duże awarie, a jednak mimo to wszystkie były świetne i nic strasznego nigdy się nie popsuło. Kwestia tylko zakupu porządnego egzemplarza i dalszego dbania. Obawiam się, że auto typu m5 lepiej kupić 100% sprawne z garażu od właściciela niż szukać po pośrednikach. W zasadzie to tyczy się to każdego auta :cool2:
-
Ogrzewanie bmw E46
:norty: miałem dokładnie to samo po zakupie :cool2: a na wiosne klima nie będzie chłodzić ze środkowych :norty: :cool2:
-
E46 330d VIN WBAED91020FM71963
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dudus942 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażraczej nie bo sufit zgodny z vin :wink:
-
E46 330d VIN WBAED91020FM71963
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dudus942 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNapisałem Ci prywatną wiadomość :wink:
-
E46 330d VIN WBAED91020FM71963
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dudus942 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażProszę bardzo ;) Tak te auto powinno wyglądać (oczywiście w innych kolorach :wink: ) :cool2:
-
E46 330d VIN WBAED91020FM71963
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dudus942 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażjeszcze diody przy podgrzewaniu foteli niebieskie :norty: ale ja mam wprawne oko heh
-
E46 330d VIN WBAED91020FM71963
JohnnyBravo odpowiedział(a) na dudus942 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTo już od Ciebie zależy. Przyznam że dla oka wygląda bardzo ciekawie takie zestawienie. Niestety auto zostało bardzo mocno zmodyfikowane zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie. Jakie były tego przyczyny? kto to może wiedzieć. Pierwotnie tapicerka była jasnoszara, więc też bardzo ładna. Cena wysoka i osobiście wolałbym stan oryginalny :wink: