Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. Tak na szybko, tapicerka wymieniona, koła także. M pakiet dołożony, napis na klapie oraz individual również :wink: Jest to edycji exclusive, jak chcesz mogę Ci podrzucić prospekt jak powinno wyglądać te auto :cool2:
  2. Art. Wartość Numer podwozia WBAED91020FM71963 Kod typu ED91 Typ 330D (EUR) Typoszereg E E46 (4FL) Seria 3 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M57/TU Pojemność skokowa 3.00 Moc 150 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) Tapicerka LEDER CHAMELEON/KIESELGRAU (V3KA) Data prod. 2003-07-25 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sportowe dostosowanie podwozia S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką S2CEA LM RADDER STERNSPEICHE 137 Obr. BMW, st. le. spr. gw. 137 S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Dach przesuwno-uchylny, elektryczny S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących S488A LORDOSENSTUETZE FAHRER/BEIFAHRER Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S663A RADIO BMW PROFESSIONAL Radio BMW Professional S676A HIFI LAUTSPRECHERSYSTEM System głośników HiFi S723A EDITION EXCLUSIVE Pakiet wydania Exclusive S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Dummy-SALAPA P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort Składanie Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki
  3. chyba gdzieś już było na forum, z tego co pamiętam to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać :wink:
  4. Skrzynia jak skrzynia :wink: Te auto ma 12 lat, jest do kupienia za ok 8-10% wartości początkowej. W każdej chwili może popsuć się każdy element i ma do tego pełne prawo.
  5. jeżeli zrobione porządnie (w co wątpie w aucie na handel) to powinien być spokój, jak typowo na handel to spokój będzie przez 2-3 miesiące. Ostatnio widziałem tak psiknięte e46 że rudy prześwitywał spod lakieru. Wystarczyły promienie słońca. Takie zdjęcia to stary handlarski numer :cool2: pokazuje się małe uszkodzenia by uspokoić przyszłego nabywcę. Pamiętajmy że auto za 4 miesiące będzie miało 17 lat i nawet statystycznie mogło już mieć kilka "zdarzeń parkingowych", dzwonów, powodzi, kadzieży itp. Przy autach z silnikami powyżej 2l dokładnie sprawdziłbym wszelkie papiery i opłaty. Pamiętam jakiś czas temu ktoś sprawdzał na forum kilkuletnie e60 i odnotowanych zdarzeń było bodaj 8-9 :wink:
  6. ten model ma już tyle lat że najprawdopodobniej w Twoim egzemplarzu już ktoś wymieniał sprężyny - nie są wieczne. Nie napisałeś czy to przód jest zbyt wysoko czy tył zbyt nisko :wink: Jak przód jest za wysoko to może oznaczać że np. zamontowano sprężyny dedykowane do wersji z cięższym silnikiem. Jeżeli tył siedzi za nisko to może z biegiem lat osiadł od eksploatacji. Sugerowałbym wymianę kompletu. Niech tylko nie przyjdzie Ci do głowy by skracać przednie sprężyny :cool2:
  7. Patrząc na kierownicę oraz wiek auta przebieg 271000km jest baaardzo optymistycznym założeniem. Ostatnio znalazłem w ogłoszeniu moje dawne auto i fabryczna kierownica przy przebiegu 355500km wygląda obecnie tak: No chyba że przyjmiemy że bmw robi znacznie gorsze jakościowo kierownice od mercedesa: Najprawdopodobniej do wymiany są żarówki za kilka zł, ale oczywiście komu by się chciało z szanownych handlarzy ruszyć tyłek do sklepu i je wymienić. Błędy mogą wynikać z wielu różnych kwestii. Auto ma już 16 lat, ze względu na dużą moc i wiek najprawdopodobniej uczestniczyło już w niejednym zdarzeniu drogowym. Jak już wyżej wspomniałem według mnie opony są zbyt duże co może owocować przekłamaniami prędkościomierza, licznika km, koła mogą obcierać o nadkola przy komplecie pasażerów, a także nie wygląda to zbyt dobrze. Według mnie cena jak na stan auta widoczny na fotografiach jest dość wysoka. Moje auto jest raptem kilka tyś. droższe, 5 lat młodsze i wygląda niemal jak z prospektu. Omawiany egzemplarz ma już niestety niewiele wspólnego z takim: http://www.youtube.com/watch?v=rlddd9397MA
  8. Dzięki za sugestię :wink: zrobione :cool2:
  9. jeszcze się czepnę bo według mnie za duże oponki, wygląda wręcz terenowo... :cool2:
  10. no tak :) typowa literówka, natomiast sama kierownica sugeruje jeszcze co innego :wink:
  11. Wydaje mi się że to był standard. Jeszcze chyba nie widziałem kombi by nie można było rozłożyć kanapy :wink:
  12. Świeci się kilka kontrolek..., klasycznie głęboka rezerwa. Odnoszę wrażenie że średnica kół jest jednak niezgodna z homologowanymi rozmiarami. Nie wydaje mi się by skóra w bmw pękała na kierownicy przy przebiegu 217000km :roll: Multifunkcja dołożona bodaj z e39. Zwykle jak widzę taką kiermanę to jakoś nie daje wiary w te "zadbane auto". Nawet jeżeli przebieg jest autentyczny, a właściciel ma dłonie jak papier ścierny to taką kierownicę można estetycznie obszyć za 100-150zł lub wymienić na taką w normalnym stanie za podobną kwotę. Jeżeli komuś nie przeszkadza wielka dziura w elemencie który cały czas trzyma w łapach... to tym bardziej nie przeszkadza mu stary olej czy inne istotne kwestie :| Gałkę jakoś przeboleję, aczkolwiek nowa taka jaka powinna być w tym aucie to koszt bodaj 270zł, jak tyle szkoda to można ori gumową zamontować za ok 80zł. Emblemat 328i w złym miejscu na klapie Auto z Danii, a nie z Polski co sugeruje sprzedawca.
  13. Jak zawsze u handlarza wszystko idealne. Opis stworzony w ten sposób by za wszelką cenę zwabić klienta na oględziny i już na miejscu odprawić na nim swoje czary. Nie mówię że na 100% tak będzie i w tym przypadku, jednak już kilka razy oglądałem takie auta dla znajomych. Niestety nie są to samochody idealne prosto od Niemca, a egzemplarze skrajnie wyeksploatowane po różnych przygodach, których już nikt za granicą nie chce bądź boi się tam sprzedać ze względu na rygorystyczne przepisy konsumenckie. Zdjęcia słabiutkiej jakości jak to na OLX, auto najprawdopodobniej z Berlina, więc raczej nie od rodowitego Niemca :wink: Klasyczne dla tej tapicerki przetarcia pod tyłkiem, głęboka rezerwa w baku, wyświetlacz radia wygląda na padnięty, brakuje dywaników welurowych, ktróre przy tym przebiegu powinny być jak nowe :| Jakieś 10 lat temu sam w wyszukiwarce wpisywałem hasło "idealny" bo zdawało mi się że, że faktycznie będą to ponadprzeciętne egzemplarze, zadbane, eleganckie. Taka młodzieńcza naiwność :cool2: W przypadku 12letniego pospolitego auta z Berlina nie ma co się nastawiać na cuda :wink:
  14. Niezbyt okrągła liczba, za to aktualna :wink:
  15. w mb w211 wymienia się jak zwykłe żarówki, koszt żarników ok 450zł z tego co pamiętam, i ok 40 za wymianę. W e60 z tego co wiem trzeba ściągać zderzak i wyciągać reflektory (nie wiem ile w tym prawdy) więc jednak to trochę roboty jest by to zmontować tak by nie było śladu ingerencji stąd cena ok 400zł za usługę. No widzisz jaki pomysł na biznes Ci podsunąłem :cool2:
  16. W nowym AŚ jest mowa o używanych autach 4x4 :wink: polecane auto to między innymi 330XD 2002r cena 12800zł Powiem szczerze że nie wiem czy to literówka, czy po prostu sprawdzili najtańsze oferty z allegro. Wydaje mi się że nawet za 22800zł byłoby trudno o takie auto we w miarę normalnym stanie :|
  17. Mogą być oryginalne, przecież nie wypalą się obie równo co do dnia/godziny :wink: Przepaliła się i tyle. Stan auta nic tu nie ma do rzeczy :cool2: no chyba że będą padały co kilka miesięcy, ale z tego co rozumiem to pierwszy raz. Wymienia się zawsze parę bo nigdy nie dopasujesz takiej samej barwy. Kup firmowe żarniki bosch, phillips czy osram byle nie na allegro :cool2: Gdzieś na forum jest porównanie oryginałów ze sklepu i z allegro :cool2: :norty: W mb w211 mojego ojca przepalił się fabryczny xenon po 9ciu latach i 85tyś km. Koszt bodaj ok 500zł z wymianą. W e60 znajomy płacił ok 900zł bo trzeba sciągać zderzak :mad2: :8)
  18. Wystarczy spojrzeć w nr vin sprawdzić datę produkcji i już wiadomo jaki silnik pod maską, no chyba że obawiasz się że ktoś przełożył silnik... bo i takie kwiatki się zdarzają :wink:
  19. Możecie już się zrelaksować bo auto sprzedane :wink: :cool2:
  20. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Mi bardzo się podoba. Oczywiście chciałbym sportowe fotele, szyberdach czy inne bajerki jednak w porównywalnym budżecie trzeba by rozglądać się za rocznikiem 2004. Co kto woli. Dla mnie fajne rodzinne kombi :cool2:
  21. Ja jestem z okolic. Podpytaj sprzedawcę czy bywa w Olsztynie, czy w jakich godzinach by mu pasowało się spotkać na te 20 min może uda się zgrać. Na chwilę obecną w Olsztynie trwa budowa linii tramwajowej i jest to jeden wielki korek. Zaznaczam że nie jestem mechanikiem, mogę ocenić "świeżość" auta, posłuchać silnika, pobieżnie ocenić stan lakieru czy porobić dokładniejsze zdjęcia. W chwili obecnej leje deszcz i tak pewnie będzie przez najbliższe dni więc może np. by podjechał na zadaszony parking w galerii handlowej. Ja jestem w miarę elastyczny jeżeli chodzi o czas. P.S zwykle pijam rudą :wink:
  22. Na chwilę obecną wykonałem kilka telefonów oraz maili do sprzedawców. Powoli zaczynam pojmować ten biznes :wink: Sprzedawca przede wszystkim stara się ściągnąć zainteresowanego na żywo by potem odprawiać na nim swoje czary :roll: Nawet jak nie spodoba się auto to może inne... wiele osób jedzie kawał drogi nie po to przecież by wracać z pustymi rękami :nienie: . Cena w ogłoszeniu musi być jak najniższa, a już na miejscu często dowiadujemy się, że opłaty owszem są już zrobione (zgodnie z treścią ogłoszenia) jednak należy je doliczyć do podanej kwoty. Koła ze zdjęć w ogłoszeniu owszem są, ale za dodatkową opłatą itp. Nagminne jest "zapominanie" o 500zł opłaty recyklingowej. Potencjalny niedoświadczony kupujący patrzy na cenę w ogłoszeniu i nie zdaje sobie sprawy, że czeka go jeszcze cała masa opłat. Nawet podstawowe OC to ok 500zł. Bardzo dziwi mnie ogromny problem z uzyskaniem dodatkowych zdjęć. Tyczy się to zarówno osób prywatnych jak i np. dealera mercedesa. Odnoszę wrażenie że wiele osób specjalnie gdzieś w szufladzie wyszukuje jak najstarszą komórkę by zdjęcie było jak najgorszej jakości :roll: Z mojego punktu widzenia jeżeli auto nie spodoba mi się na zdjęciach to tym bardziej na żywo i wycieczka byłaby zarówno moją stratą czasu jak i sprzedającego. Jednak jak już wyżej podkreśliłem wszystko opiera się o to by ściągnąć zainteresowanego na oględziny. Ciekawe cytaty z ogłoszeń na które trafiłem w dniu dzisiejszym: Prowadzony do końca serwis, a także idealność auta dają poczucie pewności, którą mogę z czystym sumieniem zagwarantować. * CENA 31.800 PLN + OPLATY !!!!!!!! * Kwota, która podajemy zawiera WSZYSTKIE oplaty!!! Nie ma UKRYTYCH kosztów!!! Auto jest przygotowane do pierwszej rejestracji w kraju!!!! Lubię także wzmianki o "serwisie do końca", a potem się okazuje do końca dekady, albo XX wieku :wink: Kilka dni temu oglądałem w211 E200K w którym producent przewiduje serwis co 15000km. Zgodnie z książką serwisową ostatnią wymianę dokonano ponad 30000km temu.. :roll:
  23. Zapomniał jeszcze dodać że te zrobione opłaty celno-skarbowe (pewnie z 4000zł) należy dodać do ceny auta, ale takie niespodzianki to dopiero jak zainteresowany już na miejscu zdecyduje się na zakup :wink: Cytat z pewnego ogłoszenia mercedesa :norty: :cool2: * CENA 31.800 PLN + OPLATY !!!!!!!! * Kwota, która podajemy zawiera WSZYSTKIE oplaty!!! Nie ma UKRYTYCH kosztów!!! Auto jest przygotowane do pierwszej rejestracji w kraju!!!!
  24. wszystko zależy jakie masz felgi (szerokość oraz et) a także jakie zawieszenie - przy normalnym i kołach 16 cali według mnie za ciekawie nie będzie to wyglądało, a można i popsuć prowadzenie :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.