Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
BMW e46 320Ci Zgorzelec VIN:WBABM11070JK05422
JohnnyBravo odpowiedział(a) na 10100111001 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWracając do omawianego auta.... tak się zastanawiam, bo widzę że niektóre osoby sugerują, że omawiany egzemplarz ma cofany licznik o 200-300-400tys km. Według mnie jak na 15sto latka wygląda całkiem przyzwoicie. Idąc dalej zastanawiam się jaki prawdziwy przebieg mają często nowsze auta (także bmw) gdzie kierownica pozalepiana jest taśmą izolacyjną, z gałki wyłażą plastikowe bebechy, pedały są zjechane do gołej blachy, a fotele wyglądają jak pożarte przez pitbula... Obstawiałbym z 2mln km :cool2:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Podczas wczorajszego deszczu spotkała mnie przykra niespodzianka w postaci rozwarstwionej gumy wycieraczki (marketowej) :roll: Długo nie zwlekając udałem się do serwisu i zakupiłem nowe Bosch AERO. Różnica w wykonaniu widoczna gołym okiem, podejrzewam, że ich dokładność oraz trwałość również będą na odpowiednim poziomie. Cena wysoka, ale nie zwalająca z nóg. 82,25 za komplet 475/550mm. Przestrzegam przed zakładaniem krótszej wycieraczki 500mm jak sugerują to internetowi sprzedawcy. Wiele więcej nie oczyści, a istnieje ryzyko uszkodzenia lakieru na rancie maski. Stare i nowe:
-
325xi słupca A124570
JohnnyBravo odpowiedział(a) na kapalek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJak sam zauważyłeś masz prawie nowe auto w cenie 1/5 nowego. Natomiast czy przedstawione uszkodzenia robią na Tobie wrażenie to już indywidualna kwestia :wink:
-
E46 320D 150km Katowice VIN JL31436
JohnnyBravo odpowiedział(a) na albatros1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTobie ma się podobać nie nam :wink: Cena jak na rocznik i polskie realia bardzo wysoka. Z drugiej strony same koła 19" + zimowe i radio mp3 są warte kilka zł. Auto wygląda na zadbane. Jeżeli Ci się podoba to jedź oglądać :cool2:
-
E46 2.0 d VIN WBAAS1050FY19327
JohnnyBravo odpowiedział(a) na jarq7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMasz nauczkę, że jak auto Ci się podoba to trzeba jechać i oglądać :wink: Swojego kupiłem dzień po ukazaniu się ogłoszenia :wink:
-
E46 320D 150km Katowice VIN JL31436
JohnnyBravo odpowiedział(a) na albatros1980 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJedyne co mnie odstrasza w tym aucie to zawieszenie i koła. Nie wiem czy miałeś okazję prowadzić auto z podobnym zestawem. E46 już fabrycznie nie jest jakieś super komfortowe, ja widzę znaczną różnicę w prowadzeniu pomiędzy ogumieniem 205 a 225, a takie 19sto calowe walce szybko przyprawią o cierpienie tyłka, auta i w rezultacie portfela :wink: Oczywiście wiele zależy od tego gdzie, jak i ile masz zamiar jeździć tym autem. Na forum znajdą się także zwolennicy tego typu rozwiązań, każdy ma swoje argumenty. Miło że do auta są koła zimowe i ori radyjko :cool2:
-
e39 530 vin WBADS61080GV44201
JohnnyBravo odpowiedział(a) na animavilis temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDługim okresem wystawiania bym się nie przejmował. Zrozumiesz to jak będziesz sprzedawał jakiekolwiek auto w cenie wyższej od średniej z allegro :wink: Auto wydaje się ciekawe. Owszem zdjęcia słabej jakości najprawdopodobniej z telefonu, mimo to według mnie tapicerka jest w świetnym stanie jak na 12sto letnie auto. Obecność fabrycznych, czy też oryginalnych dywaników świadczy o poprzednich właścicielach. Wyposażenie super, zestawienie kolorystyczne również ciekawe. Jedynie nie podobają mi się letnie koła, ale są dwa komplety, więc nie ma co marudzić. Na dwóch ostatnich zdjęciach przód stoi bardzo wysoko. Spalanie gazu podane przez właściciela, szczególnie miejskie według mnie bardzo optymistyczne, bo bodaj większe wartości widnieją w katalogu dla tego silnika/automatu/touringa. Nie widzę w nim nic strasznego ;)
-
BMW E36 323i Touring EU88579
JohnnyBravo odpowiedział(a) na blinket temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażbuahahaha :lol: koniobijkami,no rozj**ał,co to jest koniobijka?niektórzy to maja poczucie humoru,a tak apropo auta to calkiem fajny kombiak,jechać,oglądać przetrzepać i jak ok to zabierać,po drugie jak ktos sprzedaje e36 za bez mała 15k to nie podejrzewam zeby bylo w kiepskim stanie Według mnie te "koniobijki" tyczyły się przytoczonego "trzepania" :norty:
-
320d 150km m47n czasami mocno dymi na czarno
Wytłumaczę na "zdrowy rozum" :wink: Z tego co widzę to koledzy mają auta bez filtra cząstek stałych. To co widzicie przy ostrym przygazowaniu to najprawdopodobniej wspomniane cząstki stałe. Jeżeli ktoś jeździ dynamicznie to na bieżąco pozbywa się ich z wydechu i problemu nie ma. Jeżeli jeździ bardzo spokojnie to osadzają się w układzie wydechowym i po mocniejszym depnięciu gazu w wydechu wytwarza się takie ciśnienie i temperatura, że mamy efekt chwilowego czarnego dymu. Nowsze auta nie mają tego objawu bo wszystko zatyka się w DPFie :wink: Oczywiście tyczy się to sprawnych aut. Jeżeli zawsze przy przyspieszaniu takie rzeczy się dzieją przyczyną jest taka jak wspomniał kolega wyżej
-
VIN WBANC31050CX22931 Przestroga !!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na phestor temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażSwoją drogą strasznie pechowe auto :wink: Nie mam zamiaru bronić sprzedawcy, jednak jestem tego samego zdania co Jakub. Ilość zdarzeń porusza wyobraźnię, ale już kwoty napraw sugerują malowanie zderzaka czy coś w tym stylu. Bez zdjęć można sobie tylko gdybać co i w jakim stopniu było uszkodzone. Tak czy siak auto dla pedanta się nie nadaje
-
Wysokie spalanie E46 320d
No to faktycznie coś jest nie tak. Jadąc w podobny sposób u mnie wychodzi na kompie ok 4-4,4l/100km, realnie 5,5-6l/100km (da radę mniej ale to już ecodriving :cool2: ). Biorąc pod uwagę to że masz automat to 4,8 z kompa wydaje się ok, do tego bym doliczył ok 1-1,5 przekłamania i wyszłoby 6 z małym haczykiem - według mnie mniej więcej tyle przy takiej jeździe powinno palić auto Twojej małżonki
-
BMW E46 WBAAS71050CH42107
JohnnyBravo odpowiedział(a) na youngho temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWszystko zależy od oczekiwań zainteresowanego. Dla jednego dwunastoletnie auto ma być "jak nowe", a dla drugiego wystarczy, że nie będzie miało dziur w podłodze, czy nie będzie zostawiało czarnej chmury. Zasadniczo to po zdjęciach nic strasznego nie widać. Trzeba tylko pamiętać, że to nie polonez ani mały fiat. Jeżeli trafimy na wyeksploatowany, zaniedbany, zajechany egzemplarz to możemy mieć nieprzyjemność napotkać takie wydatki jak np: wymiana/regeneracja turbo, wtrysków, dwumasy, sprzęgła, wydechu, elementów klimatyzacji, amortyzatorów i innych części zawieszenia itp. itd. Takie niespodziewane przyjemności mogą pochłonąć ogromne kwoty. Jak 4 lata temu szukałem auta dla siebie napotykałem ogłoszenia bmw z silnikami 2.0D, 3.0D, gdzie sprzedawcy przedstawiali faktury napraw z ostatnich okresów po kilkanaście tysięcy zł..... Osobiście wolę przepłacić za auto i cieszyć się bezawaryjną jazdą i ciekawszym kolorem/wyposażeniem. Z drugiej strony nie ma żadnej gwarancji że takie drogie auto nie zepsuje się po 100km :roll: :wink:
-
e46 coupe WBABX91030PN77245
JohnnyBravo odpowiedział(a) na mickel temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJechać, oglądać, a jak się spodoba to kupić. Według mnie bardzo ładne autko, wyposażenie może nie zwala z nóg, ale wygląda bardzo świeżo co w przypadku e46 Ci jest rarytasem :wink:
-
Wytarta skora na boczku fotela kierowcy
Postaraj się wrzucić zdjęcie :wink: Niestety skóry syntetyczne... są znacznie mniej żywotne. Posiadam takowe w e46 i w211 i niestety szału nie ma. Według mnie jeżeli uszkodzenie nie jest mechaniczne obicie fotela powinno zostać wymienione na nowe :roll:
-
Wysokie spalanie E46 320d
Dla sedana z 2003 roku z automatem książkowe spalanie wygląda następująco: miasto 9,7 trasa 5,4 średnie 6,9 dla touringa pewnie trzeba by dodać ok 0,2l/100km + ok 20-30% by otrzymać realne spalanie :wink:
-
Wysokie spalanie E46 320d
Autor wątku nie wspomniał z którego roku ma auto i w jakiej karoserii. Porównywanie np. piętnastoletniego touringa z automatem do prawie nowej octavii (lżejszej) jest troszkę niesprawiedliwe :wink: W lipcowym Automoto jest fajny zestaw tabeli z deklarowanym i rzeczywistym spalaniem :wink: Dla przykładu bmw 320d realnie spala 6l, a powinno 4,5l 100km - różnica 33% Octavia RS 2.0tdi 7,3 zamiast 5,1 - różnica 43% Toyota Avensis 7,2 zamiast 4,5 - różnica 60% itd. :cool2: Dane katalogowe są świetne dla handlowców :wink:
-
E46 330 i WBABN51020JT66961
JohnnyBravo odpowiedział(a) na martur temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie ma aut idealnych. W pierwszym mimo przebiegu 111000km boczek fotela kierowcy jest tak wygnieciony, że gdyby pokazać taki w ogłoszeniu z Polski zaraz by było że auto ma +/- 250000km. Nie wspominając o historycznej konsoli na telefon czy przedpotopowej nawigacji. Pedał hamulca w środkowej części zjechany do "łysego" :wink: Nr 2 charakteryzuje się gustownymi końcówkami wydechu oraz nieoryginalnymi dywanikami (z dziurą?), a także chińskim radiem. Nr 3 ma najprawdopodobniej wymienioną tapicerkę na taką z auta ze znacznie większym przebiegiem niż 39500km. Brak podgrzewanych foteli oraz kaseciak (bez zmieniarki) również nie dodają mu prestiżu :wink: Oczywiście zdaję sobie sprawę że się czepiam, jednak gdyby te same egzemplarze były oferowane w PL to forumowi wyjadacze nie zostawiliby na nich suchej nitki. Auta w DE, czy nawet te widziane na ulicy z niemieckimi blachami mają jakąś magiczną aurę przekonującą nas że są lepsze :cool2: Sam się często na to łapię, jednak jak podejdę, obejrzę dokładniej to zwykle czar pryska :wink: EJJJJ nie zniknęły poprzednie wypowiedzi :roll: :(
-
Bmw 535i BM56821
JohnnyBravo odpowiedział(a) na StecuPL temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażOczywiście zdaję sobie sprawę że takie egzemplarze istnieją, jednak stanowią zaledwie promil oferty rynku wtórnego, zwykle w cenach zdecydowanie odbiegających od przeciętnych. Fajnie jest kupić auto które było kilkanaście lat w rękach pedantów, trzeba tylko pamiętać że w/w raczej nie sprzedają swoich aut w promocyjnych cenach dla zagranicznych handlarzy :wink: Omawiany samochód według mnie akurat pod względem wnętrza wygląda bardzo dobrze. Można pewnie znaleźć lepsze ale nie za cenę dobrego roweru czy telewizora
-
Bmw 535i BM56821
JohnnyBravo odpowiedział(a) na StecuPL temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWedług mnie koła mocno przesadzone. Wyglądają nieciekawie, a i sama jazda do najprzyjemniejszych nie należy. Listwa na klapie bagażnika do śmieci. Poliftowe lampy przód/tył uznałbym za plus, ale to już kwestia gustu. Wnętrze jak na 17nasto letnie auto według mnie w stanie co najmniej bardzo dobrym. Osoby wspominające o "niesamowicie zniszczonym" czy "spanachanym" fotelu kierowcy według mnie grubo przesadzają.
-
E36 328 WBABG11050ER45258
JohnnyBravo odpowiedział(a) na blinket temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTak obiektywnie to: listwa tylnego zderzaka pomalowana (a nie powinna być), lusterka wymienione, brak radia, brak emblematu tył, dziura? na boczku od strony pasażera, poza tym nic strasznego nie widzę.
-
E46 323 sedan WBAAM31050FM81026
JohnnyBravo odpowiedział(a) na trash temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMasz nauczkę, że jak znajdziesz fajne auto trzeba po nie jechać, a nie czekać na opinie innych :cool2: być może nawet komuś podstawiłeś go pod nos :wink:
-
E46 2.0 d VIN WBAAS1050FY19327
JohnnyBravo odpowiedział(a) na jarq7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażKierownica jest jak nowa, fotele z plastikową skórą również w bdb stanie, więc przebiegu na siłę bym się nie czepiał. Cena według mnie adekwatna do tego co widzę na zdjęciach. Możesz sobie zerknąć na moją galerię bo mam tą samą edycję
-
E46 2.0 d VIN WBAAS1050FY19327
JohnnyBravo odpowiedział(a) na jarq7 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNumer podwozia WBAAS71050FY19327 Kod typu AS71 Typ 320D (EUR) Typoszereg E E46 (4FL) Seria 3 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M47DO1 Pojemność skokowa 2.00 Moc 110 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor ORIENTBLAU METALLIC (317) Tapicerka STOFF/LEDER SCRITTO/SCHWARZGRAU (V8TM) Data prod. 2003-04-01 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S201A RAPSMETHYLESTER-AUSFUEHRUNG (RME) Zd. do pracy na estrze oleju rzep. (RME) wooow S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S2CDA LM RAEDER STERNSPEICHE 136 Obr. BMW, st. le. spr. gw. 136 S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu S354A GRUENKEIL-FRONTSCHEIBE Szyba przednia ziel. z klinem ziel. S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących S465A DURCHLADESYSTEM System załadunku S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43) S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk. S722A EDITION LIFESTYLE Pakiet wydania Lifestyle S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki S915A AUSSENHAUTSCHUTZ ENTFALL Brak konserwacji pokrycia zewn. P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort Składanie Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki Oczywiście nie jest to żadne excluzive edition a edition lifestyle :wink: Koła wymienione, nerki również (powinny być całe w chromie). Cena wysoka, ale autko ładne, wygląda na bardzo zadbane, a wprowadzone zmiany (koła, ciemne szyby, czarne nerki) nie czynią z niego agromaszyny :cool2: Mi się podoba :cool2: :wink:
-
E46 323 sedan WBAAM31050FM81026
JohnnyBravo odpowiedział(a) na trash temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa zwykle przed trasą kasuję "spalanie". Odpalam (zimny) silnik, wykręcam pod domem, robię jakieś 50-70m do skrzyżowania ze światłami i w super oszczędnym klekocie mam ponad 10l/100km, więc dla 2,5l 6cyl PB nie widzę w tym nic nadzwyczajnego :roll:
-
E46 330 i WBABN51020JT66961
JohnnyBravo odpowiedział(a) na martur temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZawsze służę "fachową" pomocą :wink: :cool2: Osobiście wkurza mnie że musiałem się sporo natrudzić aby najechać te ok 34000km w blisko 4 lata, a kto inny pojechał dwa razy do Portugalii i ma ten sam efekt :wink: Niestety moje autko zużyło się "ciut" bardziej :cry: Jeszcze bardziej będę się wkurzał jak przy wystawieniu ogłoszenia na sprzedaż będę z każdej strony oczerniany :roll: Już raz mnie wyśmiał facet w serwisie jak podsłuchał że robię ok 8000km rocznie klekotem :roll: i co ja mam biedny zrobić???? :D Ok wracam do omawianego auta. Jako że wszyscy narzekają na te starocie to i ja dodam że średnio wygląda spasowanie przednich błotników ze zderzakiem w którym kratki są jakieś takie... obdarte z farby. Felgi są z rodzaju tych średnio pasujących, a gała wygląda na plastikową