Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. chyba na wyspach był to dość popularny kolorek :cool2: w moim mieście jeździł taki na brytyjskich blachach tyle że coupe. Jakiś czas później pojawił się identyczny na naszych blachach. Co ciekawe nawet parkował w tym samym miejscu :norty: :cool2:
  2. Według mnie również czarne lepiej będą się prezentować. Jasne są fajne po rozpakowaniu :wink: Petexy mam już od kilku lat w mercedesach i obecnym e46 i są bardzo porządne :cool2:
  3. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pajak1989 temat w E46
    wiertarkę w lidlu kupisz za równowartość dwóch paczek fajek... czy to oznacza że warto samemu borować zęby? :cool2:
  4. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pajak1989 temat w E46
    No i sam widzisz że to samodzielne rozwiązywanie problemu trwa już trzy miesiące :| Jestem wielkim przeciwnikiem samodzielnego grzebania przy aucie osób które nie mają o tym pojęcia. Kupno interfejsu na allegro nie zrobi z Ciebie specjalisty :wink: Moje 320d przez ponad 4 lata jeździ tak samo, nie zaświeciła się żadna kontrolka i nie było żadnych problemów według mnie między innymi właśnie dlatego że nikt przy nim nie grzebał. Podstawa to diagnoza :cool2: bez niej będziesz operował jak olsztyńskie ASO mercedesa, czyli wymienimy pół silnika i może coś poskutkuje :duh: :norty: :cool2: Powodzenia
  5. JohnnyBravo odpowiedział(a) na pajak1989 temat w E46
    Zamiast grzebać samemu i bawić się w specjalistę znajdź normalny warsztat zajmujący się tymi autami tak by zdiagnozował i wyeliminował problem. Polak niestety ma tę przywarę że chce być we wszystkim specjalistą by zaoszczędzić... :roll: :wink: Twoje auto powinno mieć 150PS i 330Nm, 8,9s do setki ze skrzynią 5b. Porównując to do 318i bodaj 118PS powinna to być rakieta, tak samo do 110km w audi. Osobiście miałem okazję prowadzić 170konne 320i i trzeba było je mocno kręcić by uzyskać fajne przyspieszenie, zdrowe 320d powinno być znacznie dynamiczniejsze od 6cyl 320i, a co dopiero od malutkiego 318i z silnikiem 1.9l :wink: Powodzenia w rozwiązaniu problemu :wink: :cool2:
  6. JohnnyBravo odpowiedział(a) na Prefo86 temat w E46
    już nie popadajcie w paranoję z tym tylnym napędem. Jeżeli ktoś jeździ normalnie, ma sprawne auto, normalne opony to nic złego mu się nie stanie. Według mnie esp działa bardzo skutecznie. Chyba że za kierownicą pojawi się typowy medialny kierowca bmw wówczas rowy, krawężniki i latarnie stają się ogromnym zagrożeniem :cool2:
  7. Zgadzam się że w większości przypadków masz rację :wink: ale uwierz mi że w społeczeństwie jest cała masa osób które o motoryzacji nie mają zielonego pojęcia i dadzą sobie wcisnąć każdy kit :cool2: :wink:
  8. jest jeszcze taka opcja że sprzedający jest zwykłym człowiekiem nie mającym zielonego pojęcia o motoryzacji :roll: ciekawe czy wie że śmiga anglikiem :? Mnie już nic nie zdziwi. Sam jako sprzedający mam przygotowaną całą masę zdjęć, co tylko zainteresowany sobie wymyśli. Natomiast jak dzwonię po ogłoszeniach to albo trafię na 100% pewnego siebie handlarza, albo na nieświadomego właściciela, który niewiele potrafi powiedzieć o swoim własnym aucie. Jak pytam o dodatkowe zdjęcia to wielkie zdziwienie, bo przecież te kilka marnej jakości zdjęć z olx, czy otomoto ma mnie zachęcić do kilkusetkilometrowej wyprawy :cool2:
  9. Tobie ma się podobać, a nie forumowiczom :cool2: jakiego byś tu nie przedstawił auta to i tak komuś się nie spodoba :wink: no chyba że znajdziesz arcydrogi i cudownie wyposażony egzemplarz w DE :8) wtedy będzie poklask :wink:
  10. Wszystko zależy od indywidualnych kryteriów oceny. Rzeczoznawca motoryzacyjny przy kilkunastoletnich autach wydaje mi się już lekką przesadą, bo jakiego by nie przedstawić mu egzemplarza i tak znajdzie całą masę elementów różniących go od nowego ;) Potencjalny niedoświadczony motoryzacyjnie kupiec po takiej ekspertyzie będzie najprawdopodobniej załamany. Taka osoba która nie ma zielonego pojęcia o motoryzacji za kilkanaście % wartości początkowej pojazdu oczekuje auta z oryginalnym lakierem, z przebiegiem nie większym jak 150000km, od dziadka/babci, serwisowanego tylko w ASO itp. Osobiście jestem bardzo tolerancyjny ale zdarzają się osoby które zjawią się na oględziny jakimś totalnym trupem by mi wypominać rysę na lakierze... Chcą 100% aso nie dlatego by podtrzymywać serwis lecz właśnie po to by nic przy aucie nie robić i za kilka lat sprzedać jako.... serwisowane w ASO :duh: albo osoby które nawet tu na forum pisały że jadą do aso z własnym olejem by zapłacić 300zł za wymianę tylko po to by mieć pieczątkę w książce :duh: to ja już wolę auto normalnie serwisowane w garażu. Dla mnie ważny jest całokształt: tzn. by auto było "świeże", zadbane, miało w miarę fajne wyposażenie, ładny kolor, tapicerkę. Wspomniane listwy dla mnie odgrywają ogromną rolę bo nadają wnętrzu charakter czy to sportowy czy elegancki. Najtańsze plastikowe powlekane czymś... zwykle są szare, brzydkie i podrapane. Znalezienie kompletnego zestawu drewna czy aluminium graniczy z cudem za który i tak trzeba zapłacić ok 800zł więc np. dla mnie ma to ogromne znaczenie. Z moich doświadczeń wynika że najlepiej wyposażone egzemplarze z mocnymi silnikami zwykle mają największe przebiegi, a do PL trafiają co najwyżej średnie egzemplarze. Znacznie łatwiej znaleźć np. golutkie 316i w świetnym stanie po ciotce czy babci niż 330i po biznesmenie.
  11. Za drogie i tyle :cool2: . Większość osób szuka jak najtańszych egzemplarzy.
  12. akurat rozrząd jest normalny :roll: Widzę że co niektórzy już popadają w paranoję. Każde auto niezależnie od marki ma swoje wady i zalety. Można kupić zajechanego trupa i nic się nie popsuje, można także kupić "igiełkę", "laleczkę" itp. prosto od Niemca z garażu i rozpadnie się za zakrętem. Pamiętajmy że rozmawiamy tutaj o autach produkowanych pomiędzy 1998, a 2005 rokiem, projektowanych jeszcze w poprzednim wieku - co akurat paradoksalnie jest zaletą. Auta pewne są w salonie :cool2: a co niektórzy nawet z tym się nie zgodzą :8)
  13. Zrobiłem mały rekonesans na mobile.de w poszukiwaniu podobnych aut do mojego :wink: Cena raczej z tych przeciętnych dla rynku niemieckiego. Miesiąc produkcji ten sam. Na plus szyberdach, podparcie lędźwiowe, spryskiwacze lamp . Na minus o 33000km większy przebieg, brak oryginalnych kół, plastikowe listwy wewnątrz, hak (choć kto inny może to uznać za zaletę). http://www.mobile.de/pl/marka/bmw/model/320/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:bmw,mdl:320,frn:2003-01,frx:2004-12,ful:diesel,mln:125000,mlx:200000,pwn:110,pwx:111,vcg:limousine/pg:vipcar/200523707.html Nie wiem czemu wiele osób tak narzeka na polski rynek wychwalając pod niebiosa zachodnie. Przejrzałem dziesiątki ofert e46 i jest ciężko znaleźć egzemplarz aby już na tych malutkich zdjęciach nic złego nie wypatrzyć. Dopiero jak wkroczymy w pułap cenowy nie do zaakceptowania dla polskiego odbiorcy pojawiają się egzemplarze godne uwagi
  14. Wiele razy przeglądałem serwisy ogłoszeniowe w poszukiwaniu powyższych SS-ów :roll: niestety bez powodzenia. Czasami trafiałem co najwyżej na zwykłe fotele z tą tapicerką :roll: Niestety większość tapicerek oferowanych w internecie, nawet niezależnie od rocznika nie dość że jest w kiepskim stanie wynikającym z normalnego zużycia to jeszcze magazynowanie w szopie czy pod chmurką nie robi jej za dobrze :wink: Cynamonowe wnętrze to piękna sprawa :cool2: jednak z tego co się orientuję była to skóra nappa, bardziej delikatna od zwykłej. Strasznie trudno trafić na taką w ogłoszeniu auta, a co dopiero jako tapicerkę na sprzedaż. Z mojego małego doświadczenia wynika że te jasne kolorowe skóry zwykle na żywo nie prezentują się zbyt świeżo, czasami wręcz paskudnie choć to głównie zasługa użytkowników :cool2: Chyba już bym wolał oddać auto do tapicera i cieszyć się nową skórą. Choć to oczywiście kwestia gustu :wink: P.S. radyjko mp3 to jest to :wink: witamy w XXI wieku :cool2: :wink:
  15. Eleganckie autko :cool2: Tarcze z przodu wyglądają na nieproporcjonalnie wielkie dla tak małego auta :norty: Z modyfikacji poleciłbym jeszcze wymianę listew wewnętrznych na jakieś "weselsze", te szare moongrey w połączeniu z antracytową podsufitką tworzą dość mroczną atmosferę. Oczywiście to kwestia gustu :wink: Mi zawsze podobały się drewniane listwy w kolorze bursztynu :cool2:
  16. Nie pozostaje mi nic innego jak zaprosić do zapoznania się z wątkiem mojego auta na forum ;) Zasadniczo w każdym aucie zasada jest taka: patrzysz na dane fabryczne dodajesz 20% i wynik będzie realnym spalaniem przy spokojnej jeździe. Komputer kłamie :wink: Dane książkowe dla 320D sedan z 2003 roku, skrzynia manualna 6b: 320D miasto 7,9 (automat 9,7) - nigdy nie wyjeździłem całego baku po mieście dla miarodajnego pomiaru, podejrzewam 8-9-10l w zależności od natężenia ruchu, pokonywanych odległości, częstotliwości jazdy (dogrzanie silnika) trasa 4,5 (automat 5,4) - być może z wyłączoną klimą przy zachowaniu wszelkich zasad ecodrivingu, mój rekord bodaj 4,7-4,8, realnie przy spokojnej jeździe bez szaleństw z klimą 5,3-5,5 średnio 5,7 (automat 6,9) - u mnie zwykle ok 6,5-7l, ok 40% Olsztyn miasto tysiąca świateł, 60% pobliskie krótkie trasy, jazda spokojna 318i miasto 10,4 (automat 11,2) trasa 5,7 (automat 6,3) realnie pewnie 20% więcej dla spokojnej jazdy jak powyżej średnio 7,4 automat 8,1) Według mnie dużo ważniejszym od internetowych opinii o awaryjności jest realny stan danego egzemplarze niezależnie od wersji silnikowej. Miałem już różne auta z silnikami benzynowymi, diesla , z gazem i w żadnym z nich nigdy nie miałem jakiejś większej awarii jak kilkaset zł. Inna sprawa że wszystkie były "przepłacone" jak na polskie warunki
  17. Obawiam się że kupowanie używanego auta to nie zamawianie w salonie. Osobiście nastawiałem się na małą benzynę, ale okazało się że podaż na naszym rynku jest znikoma. Trafił się diesel i 4 lata bez jakiejkolwiek awarii przy silniku/przeniesieniu napędu. Trzeba tylko kupić dobre auto i o nie dbać niezależnie od wersji silnikowej :cool2:
  18. Rocznik się troszkę odmłodził ;) Nic strasznego nie widzę, choć tapicerka musi trafić w specyficzny gust
  19. Wszystko jest w dziale giełda ;)
  20. Dla ciekawskich zamieszczam rozkodowany nr vin oraz przetłumaczone z prospektu wyróżniki edycji lifestyle :wink: Numer podwozia WBAAS71020PM82870 Kod typu AS71 Typ 320D (EUR) Typoszereg E E46 (4FL) Seria 3 Rodzaj konstrukcji LIM Układ kierowniczy LL Drzwi 4 Silnik M47DO1 Pojemność skokowa 2.00 Moc 110 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor MYSTICBLAU METALLIC (A07) Tapicerka STOFF/LEDER SCRITTO/SCHWARZGRAU (V8TM) Data prod. 2003-10-27 Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką S2CDA LM RAEDER STERNSPEICHE 136 Obr. BMW, st. le. spr. gw. 136 S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours S426A INTERIEURLEISTEN Listwy wewnętrzne z aluminium S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43) S722A EDITION LIFESTYLE Pakiet wydania Lifestyle S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie CO2 P972A COMFORT PAKET Pakiet komfort Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM akumulator w bagażniku S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki Wyróżniki edycji lifestyle (zgodnie z prospektem): Zewnętrzne: * białe kierunkowskazy * listwy progowe chromowane (a dokładniej z chromowanymi wstawkami) * elementy zewnętrzne w kolorze nadwozia * lakier metaliczny * światła przeciwmgielne * poprzeczki w nerkach chromowane * alufelgi 16 calowe styling 136 * czujnik deszczu Wewnętrzne: * podsufitka w kolorze antracytowym * obwódki zegarów matowy chrom * listwy wewnętrzne moongrey - u mnie aluminium saulen (szczotkowane) za dopłatą - zgodnie z prospektem * tapicerka stoff-leder-scritto skórzano materiałowa * gałka zmiany biegów i rękojeść hamulca ręcznego obszyte skórą * ogrzewane fotele przednie * sportowa kierownica skórzana
  21. Tym razem zamieszczam fotografie karoserii :wink: Przy okazji oświadczam, że zdjęcia poza pomniejszeniem i wyostrzeniem nie były poddane obróbce graficznej. Na wczorajszych fotografiach przy stłumionym świetle zza chmur lakier wyszedł dość stonowanie, w rzeczywistości jest to żywy kolor, bardziej niebieski, natomiast przy sztucznym świetle np. na parkingu podziemnym wpada w fiolet :wink: Im dłużej tak sobie patrzę na moje auto, tym bardziej zastanawiam się gdzie ja znajdę egzemplarz choćby w porównywalnym stanie :? 8/10/2014
  22. Zgodnie z obietnicą publikuję aktualne zdjęcia. Mam nadzieję że nie będziecie zawiedzeni ;) Dziś wnętrze:
  23. Dla mnie zarówno sprzedawanie jak i kupowanie jest jak najbardziej przyjemne ;) kwestia tylko taka by cała operacja przebiegła w miarę sprawnie ;) Na chwilę obecną ciekaw jestem jakie będzie realne zainteresowanie moim autem Znalezienie kolejnego to już czysta przyjemnosc :wink: a czy to będzie bmw czy mercedes to już wyjdzie w praniu. Znam dość dobrze te marki i wiem czego można się spodziewać
  24. no i wygadał :wink: właśnie byłem oglądać jednego w Olsztynie. Bardzo mnie zdziwiło że wewnątrz jest ciaśniej jak w e46, już nie wspominając o 124 coupe. Szczególnie czuć to na wysokości ramion. Podsufitka jak w golfie V, do mojej czarnej mięciutkiej i przyjemnej się nie umywa. Jednak ogólna prezencja w209 w czarnym kolorze jest znakomita. Oczywiście tak tylko sobie gdybam bo pierwszym krokiem jest sprzedaż obecnego auta :wink:
  25. Jeszcze nic nie wiadomo ;) zwykle przy poszukiwaniach okazuje się że znalezienie konkretnego auta z konkretnym silnikiem graniczy z cudem ;) Moje obecne e46 też pierwotnie miało być benzynowe, :cool2: a trafiło się na ropę :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.