Skocz do zawartości

JohnnyBravo

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez JohnnyBravo

  1. Według strony castrol.pl dla Twojego silnika zalecany jest olej edge 0w40. Olej edge 5w30 jest zaznaczony jako "dopuszczalny". Jeżeli masz paragon to nie widzę problemu by wymienić olej w sklepie :wink:
  2. No właśnie według ich wiedzy :norty: ta tapicerka była stosowana w edycji exclusive (pełne siedzenia oraz boczki drzwi) oraz lifestyle (same boczki foteli). Skóra naturalna nie jest to na 100%, no chyba że gdzieś w dawnych tajnych laboratoriach NRD hodują gigantyczne kameleony :norty: - bo właśnie fakturę skóry tego zwierzaka ma LEDER CHAMELEON :cool2: Jako ciekawostkę jeszcze dodam że w edycji lifestyle można było zamówić tę skórę w kolorze.... niebieskim :cool2: http://www.schmiedmann.com/en/show-recycled-car/E46-Limousine-316I-2003/car-id-1318/page-2
  3. Standardowy chwyt marketingowy :wink: podejrzewam że dopisek "m pakiet" w tytule zwiększa co najmniej dwukrotnie ilość odwiedzin ogłoszenia :8) Sprzedawca mógłby jeszcze dodać "individual" bo w aucie mamy S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT :wink: Takie to wszystko naciągane, ale sam wiem jak trudno jest zachęcić potencjalnego kupca, więc takie "grzeszki" mi osobiście nie przeszkadzają :wink:
  4. Skromny, ładny. Mi się podoba :wink: Art. Wartość Numer podwozia WBABD91090PK59221 Kod typu BD91 Typ 318CI (EUR) Typoszereg E E46 (2FL) Seria 3 Rodzaj konstrukcji COUPE Układ kierowniczy LL Drzwi 2 Silnik N42 Pojemność skokowa 2.00 Moc 105 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor TITANSILBER METALLIC (354) Tapicerka STOFF FLACHGEWEBE LEINEN/ANTHRAZIT (E4AT) Data prod. 2003-03-19 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S2BBA LM RAEDER DOPPELSPEICHE 98 Obr. BMW, st. le. podw. spr. 98 S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni S481A SPORTSITZE FUER FAHRER/BEIFAHRER Fotel sportowy S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S650A CD-LAUFWERK Odtwarzacz CD S661A RADIO BMW BUSINESS Radio BMW Business (C43) S710A M LEDERLENKRAD M Kier. sport. wielofunk. S775A INDIVIDUAL DACHHIMMEL ANTHRAZIT Podsufitka antracyt S785A WEISSE BLINKLEUCHTEN Lampy kierunkowskazów białe L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki Składanie Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S210A DYNAMISCHE STAB. CONTROL (DSC) Dynamiczny ukł. przeciwpoślizgowy S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S550A BORDCOMPUTER Komputer pokładowy S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki
  5. Kiedyś używało się określenia "skaj", "derma" itp. W dzisiejszych marketingowych czasach nikt nie kupiłby bmw czy mercedesa z dermą... co innego ze skórą ekologiczną :cool2: W omawianym e46 mamy LEDER CHAMELEON, czyli właśnie taki skaj o fakturze skóry kameleona - fajnie widać to na zdjęciach bocznych poduszek. Jako plus napiszę że widać że ktoś dbał o wnętrze, bo ten materiał jest znacznie słabszy niż skóra naturalna, a na zdjęciach wygląda bardzo fajnie jak na 11 letnie auto :wink: Warto zaznaczyć także że są różne odmiany tych skóropodobnych tapicerek. Obecnie bmw stosuje sensatec, mercedes leder artico. Inne marki pewnie także mają swoje odpowiedniki. Jeżeli ktoś nie miał wcześniej auta z prawdziwą skórą powinien być zadowolony, jednak przy bezpośredniej konfrontacji zdecydowanie skóra naturalna wygrywa :cool2: P.S. faktycznie sprzedawcy upierają się przy określeniu skóra :roll: .......... skóra ekologiczna :wink: dotyczy to zarówno aut jak i mebli czy ubrań :cool2: znak czasów :roll:
  6. Można jeździć na oleju rzepakowym :cool2: Od siebie dodam: -nie zgadzają się koła z nr vin - mają mniejsze et w porównaniu do fabrycznych przez co mocniej wystają na boki -zawieszenie jest kilka cm niższe niż powinno być -wymienione bądź pomalowane/obklejone listwy wewnętrzne - nie ma o nich wzmianki w vinie, więc pominny być szare moongrey. Dla edycji exclusive opcjonalne były aluminium saulen i edelholz myrte Dla niewtajemniczonych tapicerka nie jest z prawdziwej skóry
  7. :cool2: hehe widzę że dolałem oliwy do ognia z tym mercedesem :norty: :cool2: Z mojej strony jako wieloletniego użytkownika zarówno aut marki bmw jak i mb mogę dodać że są to auta o zupełnie innych charakterze adresowane do zupełnie innej grupy odbiorców. Licytowanie się które jest lepsze raczej mija się z celem. Można tak w nieskończoność np. mercedes ma prawdziwą terenówkę, a bmw motocykle, mercedes jest 3x wygodniejszy, a bmw 3x lepiej się prowadzi. Właśnie dlatego lubię te marki bo są zupełnie inne :cool2: a takie bzdurne licytowanie to pamiętam z wczesnych lat podstawówki... kto jest mocniejszy rambo czy terminator :norty: :wink: :roll:
  8. Mercedes.... i wojna :roll: hehe kiepska prowokacja :cool2:
  9. Lexus może i fajny ale strasznie ciasny :roll: każde auto, marka, czy konkretny model ma swoje wad i zalety :wink: a co z autem z Ostrowa? Ktoś, coś?? bo zupełnie zeszliśmy z tematu :wink:
  10. Zasadniczo to historia aut z Włoch zawsze owiana jest tajemnicą :wink: Skoro auto masz już kupione i spełnia Twoje oczekiwania to na Twoim miejscu nie szukałbym dziury w całym, bo może wygrzebiesz coś czego dowiedzieć byś się nie chciał :wink:
  11. Nie wiem bo nie miałem tych aut :wink: natomiast z moich ogólnych doświadczeń wynika że auta przy normalnej/spokojnej jeździe palą ok 20% więcej niż wynika to z danych fabrycznych :wink: Według mnie większe znaczenie ma homo sapiens za kierownicą niż różnica 0,5l pojemności - tak czy siak cylindrów jest 6 ;)
  12. Ponieważ ciśnienie w oponach jest zależne od temperatury, czyli w zimie spada wraz ze stopniami, a w lato rośnie w upały - czasami nawet piszą by sprawdzać ciśnienie przy umiarkowanej temperaturze ;)
  13. Wiele osób twierdzi że silniki 2.2, 2.5, 3.0 spalają bardzo podobne ilości paliwa. Jak przestudiujesz dane katalogowe to spalanie wersji 325i oraz 330i jest niemal identyczne, a wręcz czasami mniejsze w 330i. Dla przykładu według katalogu 320i ze skrzynią automatyczną pali w trasie 7,3l, 325i 7,2l, natomiast 330i 7,0l. Wersje ze skrzynią manualną wszystkie mają po 6,9l. Zasadniczo są to te same silniki różniące się pojemnością, więc wszelkie awarie, naprawy itp. będą zbliżone. Pamiętaj o tym że tak czy siak nawet poliftowy samochód będzie miał minimum 9 lat, więc bardziej skupiłbym się na znalezieniu egzemplarza w dobrym/bardzo dobrym stanie niż wybrzydzanie z wyposażeniem czy kolorem :wink:
  14. Tego zdjęcia chyba jeszcze nie pokazywałem. Jesienno-zimowe zaślepki na nerki: W chwili obecnej w Olsztynie mamy ok 15 stopni więc jeszcze czekają na założenie :wink:
  15. kolejny rekord :cool2:
  16. Z pewnością przymkną oko na kolor jak cena stopnieje :wink: Faktycznie widziałem już kilka zielonych e60 i po zdjęciach były takie... normalne, a nie wypierdziane itp. :cool2: więc może być trochę prawdy w tej teorii dotyczącej "zielonego"
  17. Nie kłócę się, nie mam zamiaru dyskutować i zaśmiecać forum. Przedstawiłem jedynie mój punkt widzenia :wink: Każdy ma swoje racje.
  18. Ok już tłumaczę mój punkt widzenia. Auta kupuje sprawne, bo ani sam nie jestem mechanikiem, ani nie mam jakichś specjalnych znajomości, więc na niskie ceny napraw/modyfikacji nie mam co liczyć. Cała rozmowa w tym dziale tyczy się zakupu auta - więc nie wiem czemu zakładasz padnięte wtryski na dzień dobry Większość osób jak ja nie zna się na tym i nie kupi sobie kompa na allegro, to samo dotyczy wału, skrzyni itp. (jeszcze trzeba mieć sporo szczęścia by trafić te części jakby nie patrzeć z kilkunastoletnich aut w znośnym stanie- bo niby skąd one są? z rozbitków i zajechanych trupów itp., przecież nie z ASO). Trzeba udać się do mechanika który za flaszkę tego wszystkiego nie zrobi. Także te 600zł które wyliczyłeś dla siebie dla zwykłego "Kowalskiego" trzeba policzyć x2 lub x3. Sprzęgło dla 318d i 320d jak sam zauważyłeś jest inne. Wytrzymać pewnie wytrzyma, ale z pewnością krócej bo przecież z jakiegoś powodu jest inne. Konstruktorzy także założyli że dla modelu 320D potrzebne są większe hamulce, większe koła i pewnie jeszcze coś tam innego Taki jest mój punkt widzenia.
  19. Opinie na temat tego egzemplarz 328i już znasz z innego wątku. Nie oszukuj się że w DE znajdziesz lepszy egzemplarz w podobnej, czy nawet większej cenie, a już tym bardziej na giełdzie. Są to już bardzo stare auta więc te słabe są tanie, a te dobre, których jest coraz mniej trzymają wysokie ceny. Nie licz na cuda. Według mnie są dwie drogi w takim budżecie: pierwsza którą wybrałbym ja - znalezienie ładnego zadbanego egzemplarza niezależnie od wersji silnikowej, byłoby to prawdopodobnie 316/318i, druga kupno auta z mocnym silnikiem i w stanie.... słabym = ciągłe zabawy w remonty poszczególnych podzespołów
  20. Zakładając że oba auta są porównywalne cenowo i w porównywalnym stanie osobiście wybrałbym ten z mniejszym przebiegiem. Dla mnie te 40000km różnicy to 4 lata jazdy. Więc wyliczając ten z mniejszym przebiegiem po 4 latach użytkowania będzie miał taki jak ten z większym obecnie. Dopiero na żywo będziesz mógł porównać, bo może być też i tak że ten z mniejszym przebiegiem "kręcił" się po mieście i będzie w realnie gorszym stanie niż ten co ma 160000km. Tylko gdybanie bo jak zakładam ani ja ani Ty nie widzieliśmy na własne oczy tych aut :wink: Pamiętaj że w kwestii awaryjności kupuje się jedynie prawdopodobieństwo. Można mieć szczęście lub pecha. Kup takie auto które Ci się podoba i dbaj o nie - moja recepta Późniejsza odsprzedaż to już zupełnie inna bajka, bo jak będzie przebieg ponad 200tys km to już usłyszysz że auto zajechane, a jak będzie miało 160tyś km to oczywiście kręcone :mad2: :duh: :cool2: Właśnie to przerabiam :cool2: P.S. jakimś błędem bym się nie przejmował bo najprawdopodobniej jest to sprawa za kilka stów, miej też świadomość że te auta najprawdopodobniej nie będą takie idealne jak każdy sobie wyobraża :wink: Zanim się wybierzesz poproś o komplet 20-30 dokładnych zdjęć w pełnej rozdzielczości, bo na tych pocztówkach na mobile to za wiele nie można dostrzec :wink:
  21. Szczerze to zupełnie nie rozumiem po co te wszelkie kombinacje. Nie lepiej od razu kupić taką wersję jakiej się chce? Przecież przekładanie skrzyni, wału, wtryskiwaczy, itp. to są spore koszty. E46 nie jest jakimś rarytrasem, na chwilę obecną na samym allegro jest ponad dwa tysiące egzemplarzy do wyboru :cool2:
  22. Po zdjęciach wygląda normalnie :wink: jak na 320d jest bardzo bogato wyposażony (prawdziwa skóra, navi, szyberdach). Z przebiegiem to takie gdybanie bo faktycznie mógł jeździć w kółko po dużym mieście, mógł też zrobić 300-400tyś km po trasie. Wygląd i realny stopień zużycia pewnie podobne. U mnie w wątku możesz zerknąć na dywaniki i kierownicę po 161000km jazdy mieszanej - auto 3 lata starsze. Może koledzy podpowiedzą coś więcej o tym konkretnie aucie bo ja w e90/91 nie jestem zbyt dobrze obeznany ;) Cena wydaje się bardzo dobra Dane pojazdu Art. Wartość Numer podwozia WBAVU31020KY32273 Kod typu VU31 Typ 320D OL (EUR) Typoszereg E E91 () Seria 3 Rodzaj konstrukcji TOUR Układ kierowniczy LL Drzwi 5 Silnik M47/T2 Pojemność skokowa 2.00 Moc 120 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor MONACOBLAU METALLIC (A35) Tapicerka LEDER DAKOTA/SCHWARZ (LCSW) Data prod. 2006-07-18 Składanie Wyposażenie Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selekcja COP ważnych pojazdów S200A DIESELPARTIKELFILTER Filtr cząstek stałych S240A LEDERLENKRAD Kierownica skórzana z pod.pow. S249A MULTIFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy S2BHA LM RAEDER DOPPELSPEICHE 156 Obr. BMW, st. le. podw. spr. 156 S302A ALARMANLAGE Instalacja alarmowa S313A AUSSENSPIEGELPAKET Lusterko zewn. z funkcją składania S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu S386A DACHRELING Reling dachowy S402A PANORAMA GLASDACH Dach panoramiczny elektryczny S418A GEPAECKRAUMPAKET Pakiet bagażnika S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S431A INNENSPIEGEL,AUTOMATISCH ABBLENDEND Lusterko wewn. ściemniane automatycznie S441A RAUCHERPAKET Pakiet dla palących Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S459A SITZVERSTELLUNG, ELEKTR.MIT MEMORY Elektryczna regulacja foteli z pamięcią S464A SKISACK Worek na narty S494A SITZHEIZUNG FUER FAHRER/BEIFAHRER Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera S4AEA ARMAUFLAGE VORNE VERSCHIEBBAR Podłokietnik przedni, przesuwany S502A SCHEINWERFER-WASCHANLAGE Spryskiwacze reflektorów S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC) S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu S522A XENON-LICHT Światło ksenonowe S524A ADAPTIVES KURVENLICHT Adaptacyjne doświetlanie zakrętów S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Tempomat S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional S612A BMW ASSIST BMW Assist S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices P7RPA ADVANTAGE PAKET Pakiet Advantage P7RSA COMFORT PAKET Pakiet Comfort L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Literatura pokładowa, niemiecki S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP S934A WINTERREIFEN AUF LM-RAEDER Dummy-SALAPA S936A BMW HANDY BEI AUSLIEF. ANFORDERN Dummy-SALAPA S964A REQUEST NAVIG. DVD ON DELIVERY Przy dost. zażądać płyty DVD nawigacji Składanie Wyposażenie seryjne Kod Nazwa (interfejs) Nazwa (ETK) S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki
  23. Tylko i wyłącznie głupie gadanie. Jest cała masa aut z małymi przebiegami, trzeba je tylko sobie znaleźć. Jeżeli z góry się zakłada że wszyscy oszukują to faktycznie nie znajdzie się ciekawego auta.
  24. Mi się podoba, ładne schludne auto, z dwoma kompletami kół. Jeżeli przeszkodą nie jest słaby silnik i wyposażenie to czemu by go nie zobaczyć. O ile na żywo wszystko zgadza się opisem sprzedającego to powinien być to ciekawy samochód. Bądźmy realistami znaleźć ładne e46 niezależnie od wersji silnikowej jest niezwykle trudno. Na własne oczy przez ostatnie 5 lat (okres mojego zainteresowania e46) widziałem 1 (słownie jeden) egzemplarz który był w stanie wizualnym idealnym, jak z prospektu. Było to właśnie 316i w kolorze majtkowym :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.