Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
E46 320d 2003 pomoc w ocenie/wycenie - VIN-WBAAP71030PJ57694
JohnnyBravo odpowiedział(a) na PiotrowskiGD72 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJako początkujący forumowicz bardzo mocno się zagalopowałeś :nienie: najprawdopodobniej nie widziałeś ani jednego auta jakie sprowadził kolega "mmw" więc radziłbym powstrzymać się od ocen i wrzucania wszystkich do jednego worka
-
E46 320d 2003 pomoc w ocenie/wycenie - VIN-WBAAP71030PJ57694
JohnnyBravo odpowiedział(a) na PiotrowskiGD72 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedaż"A co do ceny.... to wyłącznie kwestia negocjacji. Obecnie rynek jest tak NAPCHANY autami, że sztuki warte 20.000 idą od ręki albo idą po 15 000 albo dalej stoją. Wszystko zależy od zainteresowania itp." Wszystko zależy :wink: ja za 75% wystawionej ceny na pewno bym auta nie sprzedał - możesz sobie zerknąć jak wyglądało moje e46 :wink: Mnóstwo jest zajechanych szrotów i co najwyżej przeciętniaków. Aut zadbanych jest bardzo mało, może 2-3% ofert. Jeżeli będziesz miał szczęście i trafisz np. na prywatnego sprzedawcę do którego nikt wcześniej się nie odzywał (ze względu na cenę) może akurat uda się coś stargować. Jeżeli trafisz na świeże ogłoszenie szanse są małe. Jak pojechałem po moją obecną S klasę sprzedawca zszedł z ceny kilka stów chyba tylko po to by poprawić mi nastrój :wink: . Po kilku miesiącach wertowania internetu i oględzinach kilku egzemplarzy bmw, mb dobrze wiedziałem że lepszego auta nie znajdę i jeżeli się nie zdecyduję to kolejny oglądający zrobi to na 100%. Mercedesy mam w domu od ponad ćwierć wieku więc wiem na co zwrócić uwagę. Za auto jak na polskie warunki zapłaciłem bardzo dużo, jednak mam egzemplarz bezwypadkowy, w pełni sprawny, pedantycznie zadbany prosto z garażu właściciela. Jako "pakiet startowy" wymieniłem sobie obudowę kluczyka bo była porysowana :cool2: Smutno to przyznać ale w przypadku bmw większość sprzedających wciskało mi kit już na etapie rozmowy telefonicznej :? (w przypadku mb wcale nie było wiele lepiej...) Nowszy model typu e60, e90, czy nawet e65 wiele nie zmienia
-
E46 320d 2003 pomoc w ocenie/wycenie - VIN-WBAAP71030PJ57694
JohnnyBravo odpowiedział(a) na PiotrowskiGD72 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJasna sprawa że wszystko co się wyczyta w necie trzeba brać z przymrużeniem oka :wink: Zdjęcia oceniać trzeba jak najbardziej ;) bo to na ich podstawie decydujemy czy jechać oglądać auto czy nie. Natomiast należy pamiętać że nawet te najlepsze nie oddadzą np. smrodu po papierosach, pocie, fast foodach w aucie... :wink:
-
E46 320d 2003 pomoc w ocenie/wycenie - VIN-WBAAP71030PJ57694
JohnnyBravo odpowiedział(a) na PiotrowskiGD72 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWszystko zależy od indywidualnego podejścia kupującego. Cena wcale nie musi być wyznacznikiem stanu danego egzemplarza. Nikt nikomu nie zabroni tanio sprzedać porządnego auta i drogo trupa. Trzeba obejrzeć kilka egzemplarzy na żywo, bo to też zupełnie co innego niż ocenianie kilku zwykle marnej jakości zdjęć z ogłoszenia. Wówczas mamy rozeznanie czego można się spodziewać. Podczas poszukiwań auta obejrzałem kilka sztuk e60, e65 na żywo i mimo że nie były to pierwsze lepsze egzemplarze tylko takie wcześniej wyselekcjonowane zawsze było rozczarowanie :roll:
-
E46 320d 2003 pomoc w ocenie/wycenie - VIN-WBAAP71030PJ57694
JohnnyBravo odpowiedział(a) na PiotrowskiGD72 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNie wiem jaka jest/była cena, ale ja po dwóch małych zdjęciach widzę błotniki do wymiany, zaorane tarcze hamulcowe i zimówki z 2005 roku nadające się tylko i wyłącznie do utylizacji :roll: Oczywiście nie chcę się już znęcać nad tym autem bo prawdopodobnie jego stan techniczny jest adekwatny do ceny. Wkurza mnie tylko takie takie podejście że kupię sobie najtańszego bo i tak będzie w takim stanie jak te droższe. Bzdura :cool2:
-
BMW 520d E60 vin WBANC31060CP63911
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Adamobmw1986 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJa bym sugerował zakup auta w salonie :cool2: Czytanie niektórych wpisów jest aż smutne. Jeżeli ktoś dysponuje kwotą na poziomie 15-20% ceny pierwotnej niech nie spodziewa się cudów. Znajomego żona używa na codzień Audi S6. Auto ma ok 120000km przebiegu, 8 lat i przetarty boczek łącznie z dziurą. Porównywanie auta które jeździ kilkaset km dziennie po autostradzie do takiego które pokonuje po 20km po mieście wożąc zakupy, dzieciaki na odcinkach 2-3km mija się z celem. Jasne zdarzają się egzemplarze od pedantów jednak trzeba wysupłać na takie e60 kilkanaście tysięcy złotych więcej i wówczas można szukać, a nie "znęcać się" nad najtańszymi egzemplarzami na rynku :roll: Ja robię tak: wyszukuję ciekawe auto, jadę je oglądać. Jak się podoba to kupuję, a jak nie to szukam dalej. Rozumiem że w naszym kraju kwota 30-40tyś zł jest bardzo wysoka (dla mnie również), jednak to zaledwie mały ułamek kwoty jaką trzeba zapłacić za takie nowe auto. Nie nakłaniam nikogo do kupowania trupów, ulepów itp. ale liczmy siły na zamiary :cool2: Wymaganie od popdrzednich właścicieli by przez kilka/kilkanaście lat dbali/chuchali na auto po to byśmy mogli je kupić za powiedzmy 12% ceny pierwotnej jest jednak troszkę niestosowne :cool2:
-
Gotowi do zmiany opon z zimowych na letnie?
Sporo tego mają na magazynach, więc się gubią, nie chce im się sprawdzać, albo specjalnie nie mówią bo opony są starsze niż klient by chciał ;) Do mojego auta także rozglądam się za nowymi letnimi oponami 225/55/17. Samochodem jeżdżę bardzo mało do tego spokojnie, więc rozpatrywałem także używki. Na chwilę obecną jednak bardziej przychylny jestem nowym oponom średniej klasy. Ceny od 200 do 800zł za sztukę, więc jest w czym wybierać :wink: Według mnie warto poczekać do lutego/marca i kupić opony z rocznika 2015. Rok temu kupiłem komplet świeżych (nowy model) barum bravuris 3HM i okazały się świetnymi gumami, znacznie lepsze niż poprzednie Pirelli p6 :cool2:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Zasadniczo zgadzam się z tym co napisałeś. Oczywistą sprawą jest że wszystko zależy od budżetu. Również wybrałbym W221 no ale niestety :wink: Poprzedni właściciel mojego MB ma obecnie W221, ale już planuje zakup nowego modelu, który na zachodzie podobno sprzedaje się jak świeże bułeczki. W220 na chwilę obecną jest normalnym autem - tyle że dłuższym, bo szerokość czy wysokość jest już całkiem przeciętna i ustępuje np. mondeo. Wszelkie części eksploatacyjne można kupić jako zamienniki, mnóstwo elementów z rozbiórek itp. - internet załatwia sprawę. Nawet oryginały nie są aż tak strasznie drogie. Części zasadniczo tanieją bo jest ich mnóstwo, a aut coraz mniej. Poszukiwania i zakup W220 za 15-25tyś zł można sobie od razu darować. Sytuacja dokładnie ta sama jak w przypadku tanich BMW. Mam u siebie zwykłego airmatica i koła 17". Auto 3 stycznia było na poziomowaniu i zbieżnościach w ASO, więc tu wszystko gra. Jeżeli coś się zepsuje to oczywiście naprawić trzeba, jednak nie są to takie koszty jak jeszcze kilka lat temu, czy jak obecnie przy W221. Amortyzatory można kupić nowe ori, zamienniki bilsteina lub no namy, regenerowane, a całkiem możliwe, że wystarczy montaż zestawu naprawczego za bodaj 40E. Tak czy siak nie mam zamiaru przewidywać awarii bo bym oszalał, jak się coś popsuje to naprawię :wink: Korozja to problem egzemplarzy przedliftowych a także powypadkowcych. Dokładnie tak samo jak w przypadku w203. Automaty to głównie problemy w S400CDI oraz zajeżdżonych egzemplarzy. Mam MB w domu od ćwierć wieku i jeżeli kupuje się normalny egzemplarz i korzysta z niego w sposób zgodny z przeznaczeniem to jest to bardzo porządne auto. Tak samo sprawa tyczy się BMW - przez ponad 4 lata miałem model/silnik powszechnie uchodzący za wyjątkowo awaryjny, a mi zasadniczo nie zepsuło się w nim nic :wink: Stara zasada: jak dbasz tak masz :cool2:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Bingo :cool2: Oczywiście S600 byłby bardziej optymalny :) jednak trafił się 320cdi :wink: Kilka dni wcześniej oglądałem E65 730D i być może prowadzi się lepiej od MB, natomiast w kwestii komfortu, wyciszenia, nagłośnienia, użytych materiałów MB to inna liga
-
zakup/sprzedaż bmw - negocjacje cenowe
Rozważania rozważaniami, a życie i tak wszystko zweryfikuje :wink: Po kilkumiesięcznych intensywnych poszukiwaniach auta ostatecznie udało mi się wynegocjować obniżkę w wysokości kilkuset złotych :wink: a nawet jakby właściciel nie zszedł z ceny ani złotówki to i tak bym go kupił. Dlaczego? Bo znalezienie ok 10 letniego auta w normalnym stanie graniczy z cudem, więc jak już się trafi nie ma co marudzić tylko brać :cool2:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Na chwilę obecną przygoda z marką BMW została przerwana. Po kilkumiesięcznych niezwykle intensywnych poszukiwaniach niestety nie udało mi się znaleźć normalnego egzemplarza na sprzedaż. Nigdy nie uważałem się za jakiegoś specjalnego pedanta, jednak to co miałem możliwość oglądać w ogłoszeniach czy na żywo przeszło moje wyobrażenia :roll: Równolegle do BMW przeglądałem także ogłoszenia innych marek takich jak Audi, Mercedes, Lexus, a nawet Ford czy Opel :wink: Ostatecznie zdecydowałem się na zakup MB S klasy prosto od właściciela z garażu :cool2: Auto zarejestrowane, zadbane, w pełni sprawne, po serwisie. Egzemplarz taki jakiego szukałem.
-
E46 320d Touring Lifestyle Edition
Bardzo dobry prezent :cool2: Zaślepki miałem założone każdej zimy i zawsze wskazówka temperatury stała w pionie bez objawów przegrzewania. Podejrzewam, że realnie przyspieszają nagrzewanie o kilkanaście procent co w warunkach zimowych ma spore znaczenie. Jeżeli chodzi o mocowanie to były dwa rodzaje plastików za nerkami. Pierwsze takie jak u Ciebie i u mnie bez uchwytów oraz drugie z uchwytami na te dolne wypustki- prawdopodobnie przeznaczone do zimniejszych krajów. Przy montażu trzeba sobie pomóc czarną taśmą izolacyjną :wink: kolor ma identyczny jak plastik, więc naprawdę trzeba wsadzić nos między nerki by ją dostrzec :cool2: Taśma musi być dobrej jakości by nie odlepiła się pod wpływem warunków atmosferycznych. U mnie wyglądało to mniej więcej tak: według mnie czarna taśma izolacyjna to znacznie lepsze rozwiązanie niż wiercenie dodatkowych otworów :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
:wink: no dobra nie będę się smucił :cool2: Na chwilę obecną kilka ciekawych aut sprzedano mi z przed nosa, a cała reszta już po zapoznaniu się z kilkoma zdjęciami przynosi wielkie rozczarowanie :wink: na szczęście nigdzie mi się nie spieszy i liczę na to że uda mi się kupić normalne zadbane auto. Jest to znacznie trudniejsze niż sądziłem, ale co tam :cool2: damy radę :norty: Wszystkim przy okazji życzę Zdrowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia :!: :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Po co ja go sprzedawałem..... :cry: :roll:
-
zakup/sprzedaż bmw - negocjacje cenowe
:roll: Proszę czytać ze zrozumieniem!! mb nie jest na sprzedaż, w poprzednich postach pisałem że gdyby chcieć go sprzedać realna cena wynosiłaby... :roll: :roll: :roll:
-
zakup/sprzedaż bmw - negocjacje cenowe
Nie musisz być złośliwy :cool2: Forum to miejsce wymiany zdań, a jak wiadomo każdy ma prawo do swojego :wink: Oba auta które przedstawiłeś od samego początku ich wystawiania mam w "obserwowanych" Z mojego punktu widzenia: 530D jest w tym samym kolorze co moje poprzednie e46, do tego jest raptem półtora miesiąca młodsze (prod. 19.12.2003), ma 9000km większy przebieg i całkiem porównywalne wyposażenie (dodatkowo ma xenon i sport zawieszenie, nie ma za to czarnego sufitu, aluminiowych listew, sportowej kierownicy). Nie jest to dla mnie specjalnie ciekawa oferta, aczkolwiek kontakt ze sprzedającym mam. Dużym plusem są dwa komplety kół. 525i owszem ładny. Niestety mam do niego 400km i przy obecnej pogodzie jest to dla mnie spora wyprawa. Nie podoba mi się kolor... :roll: ale to nie jest wielką przeszkodą. Być może wybiorę się go obejrzeć po Sylwestrze. Tutaj taka mała dygresja odnośnie cen. Kolega 320SI sprowadza bardzo eleganckie egzemplarze, wystawia je w dość wysokich cenach, jednak jak rozumiem dobrze zna rynek i wie że prędzej czy później znajdzie się chętny. Cena tego egzemplarza tu na forum skakała już 43-42-44tyś zł, auto wystawiane jest minimum od 3 miesięcy - chętny jak wspomniałem pewnie się znajdzie. Ja natomiast jako prywatny sprzedający swoje auto czy członka rodziny nie mogę sobie pozwolić by "sprzedawało" się miesiącami. Poprzedni mb c200k 9lat 151000km, stan dziewiczy, 5 lat u mojego ojca, komplet dokumentów, kluczy, opony na zimę, faktury na ponad 15000zł za części. Wydawałoby się idealna oferta, więc wystawiłem auto w cenie zbliżonej do niemieckiej... zero odezwu, z miesiąca na miesiąc obniżałem cenę aż doszła do przeciętnej. Zadzwonił telefon (jeden), przyjechał zainteresowany i kupił auto. Na koniec podsumował że podobał mu się od samego początku, ale czekał aż zejdziemy z ceny. Takie są moje doświadczenia ze sprzedażą i zawsze się powtarzają :roll: Odcinek tvn turbo widziałem. Średnie spalanie 6,7l/100km :norty: Auto nadal na sprzedaż za 29900zł, w programie 40000zł, więc chyba kręcony był (program) 1,5 roku temu : http://otomoto.pl/bmw-520-igielka-gaz-limuzyna-C35270465.html Co do E klasy jakbym znalazł drugą taką jak mojego ojca nawet chwili bym się nie zastanawiał Czy lepszy czy gorszy to już zależy od indywidualnych kryteriów. Pozdrawiam i jadę po choinkę :cool2:
-
zakup/sprzedaż bmw - negocjacje cenowe
"...egzemplarze, ktore ogladasz sa o parenascie tys tansze..." oj widzę że uparcie twierdzisz że jestem zgredem :wink: Od ok 3 miesięcy przeglądam wszystkie oferty na allegro/olx/otomoto/na forumowej giełdzie przedliftowych E60. Wybrałem akurat tego kombiaka jako przykład na to że to nie cena jest wyznacznikiem stanu auta. Pojawił się za 32900zł, po dwóch tygodniach cena zmalała do 30500zł i w kilka dni znalazł nabywcę. Sprzedający równie dobrze mógł go wystawić za 42tyś zł, z tym że ogłoszenie "wisiałoby" do dziś. Te o 10-15tyś zł droższe zwykle już na pierwszy rzut oka są w słabszym stanie niż akurat ten konkretny egzemplarz. Wszystkie które sobie zaznaczyłem jako warte zainteresowania zostały sprzedane. 99% ofert wystawianych jest w kółko, wystarczy spojrzeć na pogodę na zdjęciach w ofertach. Jeżeli pojawia się porządne auto w rozsądnej cenie to szybko znika. Albo chce się auto sprzedać albo wystawiać miesiącami :roll: Mi udało się w miarę szybko, ale z ceny też sporo zszedłem. Gdyby się nie udało obniżałbym dalej aż do skutku. Co z tego że moje auto było lepsze skoro nikt nie chciał go kupić? Można oczywiście podkręcać się ile takie auta kosztują w DE, tyle że tu jest PL :roll: Osobiście z chęcią "przepłacę" tak jak przy zakupie poprzedniego auta. Muszę jednak wiedzieć za co płacę, bo z moich już całkiem długich obserwacji rynku wynika, że cena nie jest żadnym wyznacznikiem. Jeżeli ktoś uważa że droższy znaczy lepszy to już jego sprawa. Nie ma reguły Na chwilę obecną wszystkich sprzedających ogarnęła chyba świąteczna gorączka ponieważ te same egzemplarze, które widuję od tych kilku miesięcy w ostatnich dniach podrożały o ok 10% :cool2: Nawet do mnie mimo braku ogłoszenia od wczoraj odezwały się dwie osoby zainteresowane zakupem :wink:
-
E61 525d 2006 Świecie WBANJ51000B416629
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Marcin- temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażwięc jeżeli w 2014r (i to przecież nie całym bo auto jest już jakiś czas wystawiane) zrobił >20000km to jest raczej mało prawdopodobne by w 2012 i 2013 robił po ok 10000-12000km, choć oczywiście różnie to bywa i nie ma co z góry zakładać przekrętów :wink: Z tą ceną i tablicami to już jaja sobie robi :cool2: Miałem ochotę go obejrzeć bo na zdjęciach wygląda znakomicie, jednak takie kombinacje skutecznie mnie zniechęcają. Zdecydowanie wolę auta od właścicieli
-
E60 530I ameryka WBANA73505B813852
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Phonemania temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażAuto było zalane ;) Ogólnie wygląda bardzo dobrze, niestety woda mogła wiele namieszać w tym modelu. Widoczna wgniotka na błotniku oraz na masce. Przebiegu na siłę bym się nie czepiał. Zdjęć z USA prawdopodobnie brak więc możemy się domyślać czy wpadł w powodziowy potok, czy wjechał w kałużę i spadła na niego gałąź :wink: http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/15750-BMW-E60-sedan-3.0i-2005-Gda%C5%84sk http://passioncars.pl/WBANA73505B813852 Plus za to że sprzedający podaje nr vin, więc raczej na siłę kitu wciskać nie będzie
-
E61 525d 2006 Świecie WBANJ51000B416629
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Marcin- temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTrzeba by zobaczyć ten dokument, czy faktycznie jest tam równe 200000km, czy może 219000km, albo 201000km :wink: Podejrzewam że sprzedający zna elementarne podstawy matematyki i jeżeli skorygowałby przebieg to ten dokument spaliłby w kominku :wink: choć różnie to bywa :roll: W 2014 roku najprawdopodobniej wiele nie najeździł bo najpierw zapewne był wystawiany za granicą, a obecnie u nas
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDawno nie było auta BMW :wink: http://otomoto.pl/bmw-530-3-0i-automat-full-opcja-zamiana-C34693738.html WBANA73505B813852 P.S. właśnie go znalazłem :wink: http://bez-wypadkowe.net/showthread.php/15750-BMW-E60-sedan-3.0i-2005-Gda%C5%84sk http://passioncars.pl/WBANA73505B813852
-
E61 525d 2006 Świecie WBANJ51000B416629
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Marcin- temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażTu już inne blachy i cena :wink: http://allegro.pl/bmw-e61-m-pakiet-bi-xenon-panorama-skory-zamiana-i4890902559.html Taka żonglerka ze strony sprzedawcy :roll: Akurat wnętrze wygląda bardzo ładnie.... ogólnie trudno mi się przyczepić do czegokolwiek w tym aucie... podejrzane :norty:
-
E61 525d 2006 Świecie WBANJ51000B416629
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Marcin- temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNa olx nadal 39900zł :cool2: W opisie "jedyny koszt to zarejestrowanie auta" i cóż to może znaczyć :roll: :?: http://olx.pl/oferta/bmw-e61-m-pakiet-oryginal-full-serwis-oplacony-CID5-ID7tUpX.html
-
E61 2004 Brodnica WBANG51010B394347
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Ronny temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażJest kilka opcji: Pierwsza. Jakimś cudem znajdzie się chętny na auto w cenie zbliżonej do obecnie wystawionej Druga. Będziesz trzymał cenę, a zainteresowanie nadal będzie zerowe i jeszcze mniejsze po Sylwestrze Trzecia. Zaczniesz sukcesywnie z miesiąca na miesiąc obniżać cenę aż dojdzie do średniej i wówczas zaczną się pojedyncze telefony, a i tak każdy oglądający będzie oczekiwał ceny "do oddania" o kilkanaście procent niższej od wystawionej Moja rada: jeżeli auto jest takie jak opisujesz wykonaj mu dokładne zdjęcia z uwzględnieniem najmniejszych pierdół, wspomnianych dywaników, kół, kluczy, dokumentów, faktur. Opisz jego historię, co w nim robiłeś, co naprawiałeś, co wymieniałeś profilaktycznie. Bardzo trudno jest przekonać potencjalnego kupca że to właście Twoje auto jest lepsze niż te z ogłoszenia obok. Na forumowej giełdzie możesz zrobić ogłoszenie bez limitu zdjęć czy opisów. W innych mediach możesz podać link bądź poinformować zainteresowanych że istnieje takie "bogate" ogłoszenie. Nic nie działa na potencjalnego kupca tak jak dokładne zdjęcia. Dzięki takim zabiegom mi udało się sprzedać auto w satysfakcjonującej cenie (choć i tak znacznie odbiegającej od tych niemieckich). Gdybym tak jak większość zwykłych osób wystawił auto na olx itp. ze zdjęciami z komórki to za auto dostałbym co najwyżej ok 2/3 tego co udało mi się utargować. Takie ceny są w moim regionie. Wracając do omawianego E61 z Brodnicy W mojej ocenie jest to przeciętny egzemplarz z Italii. W naszym klimacie brak podgrzewania w skórzanych fotelach to ok pół roku marznięcia w tyłek. Co do kondycji blacharsko lakierniczej trudno się wypowiedzieć ponieważ zdjęcia są tak marnej jakości że trudno cokolwiek dostrzec poza tym że mamy do czynienia z Touringiem :cool2: Kierownica wygląda na zjechaną, tapicerka raczej brudna - na żywo ten kolor zawsze wygląda gorzej jak na zdjęciach. Opis także kiepski :roll: "najbogatsza wersja" :cool2:
-
zakup/sprzedaż bmw - negocjacje cenowe
E90 zasadniczo są droższe od e60, podobnie jak w203 są droższe od w211. Mniejsze auto, teoretycznie tańsze w utrzymaniu = większy popyt = wyższa cena. Tak jak pisałem wcześniej, przejrzałem już tysiące ogłoszeń i cena nie jest wyznacznikiem stanu. Moje e46 mimo że było w stanie zdecydowanie lepszym od przeciętnego udało mi się sprzedać w rozsądnej cenie (dalekiej od tych niemieckich) tylko i wyłącznie przez reklamę na forum. W innym przypadku cieszyłbym się z 15-16tyś zł. Co do mojego realizmu to niestety wiem jak wygląda sprzedaż auta. Albo obniżamy cenę albo liczymy na cud. Być może w dużych ośrodkach miejskich łatwiej o kupca. Do mnie do Olsztyna nikt nie przyjedzie ze stolicy czy trójmiasta oglądać auto skoro pod nosem ma ich pełno. Ojciec ma W211 E200Kompressor Avantgarde automat 8.2005r 91000km czerń obsydianu, polski salon, stan dziewiczy, drugi właściciel, obaj dziadkowie, 2xori koła, 2xklucze, sterta faktur. Co z tego że taki egzemplarz w DE wart jest ok 50000zł, skoro tutaj realnie można by go sprzedać za 33-35tyś zł, przy odrobinie szczęścia, na szybko za 30 może by poszedł. Takie są realia :roll: Szczerze nie widzę by E60 było lepszym samochodem od w211. Ceny są na podobnym pułapie. Co do auta z powyższych zdjęć była to oferta prywatna. Tak zadbane wnętrze zdarza się w jednym ogłoszeniu na 300/400. Dywaniki były wymienione na jesień :cool2: Gdzieś na poczcie mam jeszcze sporo zdjęć tego egzemplarza w pełnej rozdzielczości i wygląda jak z fabryki, odświeżacz powietrza bmw za ponad 80zł także świadczy o właścicielu. Bagażnik może i był prany, a może po prostu odkurzony. Listwa progowa nie ma nawet rysy. Wiele rzeczy można doczyścić, wymienić, ale pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć :wink: