Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
BMW e46 330i WBAEV51050KM66382
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Claudia93 temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażZgodzę się że jak na warunki PL auto jest dość, a może nawet bardzo drogie. Z drugiej strony sedan 330i z M pakietem, w czarnym kolorze, z jasną skórą, xenonami i szyberdachem w stanie takim jak każdy sobie wyobraża w DE kosztuje znacznie więcej :roll:
-
E60 525d 2006r Zielonka WBANC51000CN36919
JohnnyBravo odpowiedział(a) na Quan temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWynalazek ;) nawet popielniczka się nie zgadza ;) tapicerka zmieniona i to zaledwie częściowo... Ze skrzynią zależy jak się trafi i czy mamy szczęście czy pecha. Tak czy siak przy takim aucie w razie co trzeba te 10000zł mieć w kieszeni :wink: Zwykle właściciele jednak nie mają co widać po fatalnym stanie tych aut
-
E46 320D Lifestyle Edition
Kilka nowości zdjęciowych :wink: Chciałem dogadać się z siąsiadem (E65) i zrobić sesję na dwa auta jednak nie jest zbyt chętny :roll: ok dwa miesiące temu zakrył brudne auto plandeką i tak się marnuje
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażza darmo powinni rozdawać :norty: a tak serio to przydałoby się jeszcze porównać ceny nowych aut w danych rozcznikach oraz realną siłę nabywczą pieniądza bo 50000zł 5 lat temu to nie to samo co dziś :cool2:
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażNatomiast według mnie ceny z jednej strony są niskie i cieszy mnie to że za ok 12% pierwotnej ceny udało mi się kupić 10-cio letnie auto według mnie w rewelacyjnym stanie zarówno wizualnym jak i technicznym. Trudno jest wskazać jakieś inne ruchomości tak bardzo tracące na wartości jak samochody. Z drugiej zaś strony auta są za tanie bo kupują je osoby których nie stać na ich eksploatację i dlatego na ulicach widać same wynalazki :roll: Cała masa marnych egzemplarzy skutecznie zaniża wartość tych zadbanych :roll: Jasna sprawa że cwaniaków i oszustów nie brakuje. Z drugiej strony skoro większość osób chce kupić okazyjnie auto poniżej realnej wartości to czego się spodziewa? Okazji :8)
-
E46 320D Lifestyle Edition
Te auta właśnie na trasę nadają się najlepiej ;) Osobiście uwielbiam wielkie auta jednak miasta unikam jak tylko się da. Z jednej strony ciężko o odpowiednie miejsce parkingowe, z drugiej ciągła obawa że ktoś obije, zahaczy czy porysuje :roll: :wink: Mi osobiście E65 zarówno przed jak i po liftowe podoba się bardzo. Ostatnio szczególnie w jasnych nietypowych kolorach :cool2: Wspomniałem o trudnościach w znalezieniu odpowiedniego egzemplarza ponieważ to nie takie hop siup jak się większości osób wydaje. W ogłoszeniach wszystkie wyglądają podobnie, oczywiste ulepy czy też zjechane egzemplarze odrzucam automatycznie, jednak mimo to nie jest łatwo nawet z budżetem znacznie przekraczającym średnie z allegro/otomoto. Ostatnio miałem w domu gości z Niemiec (zagłębie Ruhry), więc nie omieszkałem wypytać jak u nich wygląda sytuacja ze starszymi autami. Usłyszałem dokładnie to samo co wiedziałem już od dawna, czyli że mamy dwa rodzaje ofert: dla Niemców i na eksport od Turków czy innych handlarzy. Tam na miejscu wszyscy wiedzą że są to auta nie godne uwagi. Łatwo się domyślić jakie w większości trafiają do nas :wink: Potem w ogłoszeniach widnieją piękne hasła "od dziadka/babci/lekarza" itp :8)
-
E46 320D Lifestyle Edition
Bardziej chodziło mi o to że W220 jest lekkim modelem dla oka w porównaniu do czołgowatego W140, natomiast w przypadku E65 oraz E38 jest dokładnie odwrotnie :wink: Mimo podobnych gabarytów zewnętrznych BMW wygląda na większe i cięższe auto
-
E46 320D Lifestyle Edition
Sąsiad zakupił poliftowe E65 730D w kolorze srebrnym :D jak się spojrzy na S vs. 7er to jak piękna i bestia :cool2:
-
BMW E46 320CI wbabn11040jv54731 2002r
JohnnyBravo odpowiedział(a) na tojajestem temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażMy się czepiamy, a może kolega ma po prostu inne wymagania. Każdy ma do tego prawo. Jedyne co mnie później wkurza to fakt, że takie osoby potem rozpowszechniają fatalną opinię o danej marce czy modelu :? Podobną sytuację miałem tydzień temu. Znajomy rodziców dowiedział się że mam S klasę i poprosił bym mu opowiedział na co zwrócić uwagę przy zakupie, bym go przewiózł itp. Produkowałem się dobre dwie godziny tłumacząc wszelkie niuanse związane z tym modelem. Autem był zachwycony, stwierdził że jedzie jak nowy i takie tam... Dwa dni później pojechał do Wawy, gdzie zakupił pierwszy egzemplarz jaki oglądał prosto z placu od handlarza :roll: To że dzień wcześniej przez telefon na podstawie kilku marnej jakości zdjęć powiedziałem mu co nieco o tym aucie, a było to kilka sporych nieprawidłowości nie miało żadnego znaczenia. Kolor, silnik, rocznik, przebieg, a przede wszystkim cena - wszystko pasowało :cool2: Takie jest podejście 98% osób poszukujących auto :wink:
-
Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania
Woow :shock: zejdźmy na ziemię :roll: Poczytaj sobie jakie drogie problemy ludzie mają z nowymi samochodami, a Ty chciałbyś kupić kilkunastoletni za kilkanaście procent ceny wyjściowej i jeszcze oczekujesz bezproblemowej eksploatacji przez kilka lat :mrgreen: Teraz się zastanawiam czy również nie padłem ofiarą trola :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Jasna sprawa, że wybór auta to kwestia gustu :wink: "jakbym miał wybór to brałbym..." właśnie w tym momencie sprawa się komplikuje :roll: :wink: w ogłoszeniach te auta zwykle wyglądają fajnie, na żywo to już zupełnie inna bajka :wink: bardzo ciężko znaleźć egzemplarz w normalnym stanie :|
-
E46 320D Lifestyle Edition
Dajcie mi się trochę nim nacieszyć :D Jak będzie na sprzedaż to i tu na forum podrzucę stosowną informację :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Mikan jasna sprawa że to kwestia indywidualnych upodobań. Na chwilę obecną znalezienie w140 w odpowiednim stanie to nie lada wyzwanie. Nawet egzemplarze z Japonii z teoretycznie symbolicznymi przebiegami wymagają wielotysięcznych nakładów. Czas również swoje robi. R129 to wspaniały model, jednak sytuacja dokładnie taka sama jak w przypadku w140. Tych aut jest coraz mniej, więc jeżeli ktoś już posiada dobry egzemplarz to albo stoi w garażu, albo wystawiony jest za bardzo wysoką kwotę. W ostatnim czasie ceny w140, r129 itp. wręcz poszybowały w górę. Najbardziej jest to widoczne na przykładzie c126 (SEC). Egzemplarze AMG w tamtych czasach były niezwykłą rzadkością i na chwilę obecną albo są trefne, albo w kosmicznych cenach. To już oferta dla kolekcjonerów z zasobnym portfelem :wink: Tomiqu S klasę kupiłem pół roku temu, więc nie w głowie mi sprzedaż. Kilka miesięcy z nosem w komputerze, trochę chybionych wycieczek oraz głębsze sięgnięcie do kieszeni, aż w końcu się udało. Auta od pośredników można sobie darować. Tyczy się to zarówno mb jak i bmw. Mercedesy mam w domu od ćwierć wieku, więc wiem czego oczekiwać. Kupno zadbanego egzemplarza daje ogromną satysfakcję, przyjemność jazdy i mniejsze ryzyko awarii co nie oznacza że w aucie nic się nie zepsuje. Mój egzemplarz jest z końca produkcji i mimo to ma już 10 lat, więc wcale nie będę płakał jak coś będzie trzeba naprawić. Wytrzymałość airmatica zależy głównie od kierowcy i dróg po jakich się porusza. Można przejeździć 300tkm i nic się nie stanie, a można wpaść w wielką dziurę i mieć amora do wymiany. Takiego jak mój za tyle byś nie kupił. Na zdjęciach w ogłoszeniach większość wygląda podobnie, różnice i to często ogromne widać dopiero gołym okiem. Spalanie które podałem dotyczy mojej spokojnej jazdy po drogach warmii i mazur. Jeżeli ktoś jeździ dynamicznie to spokojnie można sobie doliczyć 1/3 do tych wartości. Automat jest dość starą konstrukcją, ma 5 biegów. Nie jest to demon prędkości, jednak o ile za kierownicą nie siedzi orangutan jest to skrzynia nie do zajechania. Tryby pracy: komfortowy/sportowy. Na koniec taka mała konkluzja z mojej strony: tego typu auta powinny trafiać w ręce miłośników marki, którzy wiedzą jak się z takim autem obchodzić i dysponują odpowiednim zapleczem finansowym. Jeżeli ktoś się podjara faktem, żę taką S-kę czy 7er może mieć za 20tysi kupi sobie jedynie problemy. Ulice będzie szpecił kolejny gniot, a jego "szczęśliwy" nabywca będzie od tej pory wyżalał się w internecie jakie te limuzyny są tragiczne...
-
E46 320D Lifestyle Edition
No to rozwijam :wink: W moim w220 mam zawieszenie airmatic, czyli oparte na miechach pneumatycznych. Nic wygodniejszego jeszcze nie wymyślili. Są trzy tryby pracy: komfort, sport1 sport2. Różnią się twardością, czyli po naciśnięciu przycisku na konsoli układ zwiększa/zmniejsza ciśnienie w amorach. Myślałem że to będzie bajer, a działa rewelacyjnie w zasadzie natychmiastowo zmieniając charakterystykę prowadzenia. Możliwe jest także uniesienie całego auta o kilka cm. Zasadniczo podróżuję z ustawieniem komfortowym. Auto płynie po drodze, jest niemal bezgłośne. Wcześniej miałem e46, więc auto o bardzo dużej precyzji prowadzenia. W mb tego brakuje, trzeba pamiętać wchodząc w ostry zakręt, że wraz z kierowcą jego masa przekracza dwie tony :wink: Oczywista sprawa że S320 CDI autem wyścigowym nie jest :cool2: Dla osób które preferują szybszą jazdę była możliwość dokupienia zawieszenia ABC, czyli active body control (w s55 oraz s600 w standardzie). Tutaj wszystko opiera się na układzie hydraulicznym. Auto nie przechyla się w zakrętach, czy przy np ostrym hamowaniu. Mniej popularny układ, więc i droższy w serwisie/naprawach. Nie jeździłem, ale zakładam że auto z ABC prowadzi się lepiej przy większych prędkościach czy krętych drogach. Układ kierowniczy zdecydowanie mniej precyzyjny jak w bmw, ale tu Ameryki nie odkrywam :wink: MB jest nastawiony na dostojną jazdę. Miałem okazję pojeździć E65 730D z dynamic drive i do niego tyczy się moje porównanie. Auto miało jeszcze bardziej balonowate opony od moich, a mimo to było znacznie twardsze. Według mnie jak na limyzynę było zdecydowanie za twarde. Trzymało się drogi jak przyklejone to inna sprawa :wink: Oglądając 7er jak i 5er e60 miałem porównanie do mb w211 i niestety bmw mnie rozczarowało pod względem komfortu. Szybko nie jeżdżę, więc plusy wynikające z prowadzenia byłyby dla mnie mało istotne. W w220 ogromną rolę odgrywają również fotele które są wielkie i stosunkowo miękkie, jak przed telewizorem :wink: Komforty bmw mają więcej regulacji, jednak zasadniczo są twardsze i przynajmniej dla mnie mniej wygodne. Ostatnio miałem okazję posiedzieć w nowym jaguarze XJ i jakie było moje zdziwienie gdy okazało się że jego fotele są o dwa rozmiary mniejsze niż te w S klasie :shock: chodzi przede wszystkim o ich szerokość :roll: Są to oczywiście moje odczucia i nie każdy musi się z nimi zgadzać :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Koszty. Auto kupiłem prosto z garażu od właściciela. Trzy dni wcześniej miało duży serwis, a dzień przed sprzedażą zostało wymyte, nawoskowane i kompleksowo wyczyszczone we wnętrzu. Podobnie jak w poprzednim bmw e46 coś takiego jak "pakiet startowy" mnie ominęło :wink: W mb inspekcja przypada co 15 tkm, więc mam do przejechania jeszcze ok 11 tkm do kolejnego serwisu. W związku z powyższym trudno mi się dokładniej wypowiedzieć co do kosztów obsługi serwisowej. Wszelkie elementy eksploatacyjne dostępne są zarówno oryginalne jak i zamienniki różnych marek. Ceny trochę wyższe co jest oczywiste bo np tarcze hamulcowe są po prostu większe niż w mondeo czy insigni. S klasa jak na polskie warunki była bardzo droga lecz wydaje mi się że zarówno powyższe jak i poniższe zdjęcia tłumaczą cenę. Sytuacja jest dokładnie taka sama jak w przypadku bmw. Chcesz zadbane eleganckie sprawne auto to po pierwsze najeździj się i naszukaj, a po drugie głęboko sięgnij do portfela :wink: Okazyjne oferty handlarzy można od razu sobie darować :cool2: Na dzień przed zakupem auto prezentowało się tak:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Wrażenia jak najbardziej pozytywne ;) Bałem się że auto będzie za wielkie, jednak dla mnie nie stanowi to problemu. Układ kierowniczy, zawieszenie, fotele nastawione są na komfort i szczerze to wygodniejszym autem jeszcze nie jechałem. W kategorii komfortu bije na głowę E65, w prowadzeniu już odwrotnie. Są to auta o zupełnie odmiennym charakterze :wink: Auto mam prawie pół roku, jednak do tej pory unikam jazdy w mieście ze względu na trwającą inwestycję tramwajową - korki :roll: Takie krótkie trasy 3-4km to według komputera 11-12 litrów. Pojeździ się chwilę dłużej i potrafi zejść do 10. Zimą było litr więcej. Z tego co wyliczyłem komputer na całym baku okłamuje o ok 0,3l/100km. W trasie według mnie pali bardzo mało jak na takie wielkie auto. Zaznaczam że jazda spokojna, zwykle w trybie wycieczkowym. Realnie jestem w stanie uzyskać wynik poniżej 6l/100km :shock: np ostatnia trasa Olsztyn-Tczew-Olsztyn + trochę kręcenia się na miejscu (ok 20-30km). Do domu dojechałem z wynikiem na kompie 5,4l/100km, do tego doliczmy 0,3l przekłamania i mamy 5,7l/100km :shock: Jadąc tak samo te trasę 320D realny wynik był raptem pół litra mniejszy. To dla mnie ogromne zaskoczenie na plus :cool2: aczkolwiek i tak traktuję to jako ciekawostkę ponieważ nie przejechałem tym autem jeszcze nawet 4000km, więc tankowałem raptem kilka razy :wink: Dynamika. 204km, 500Nm fabrycznie bez DPF-a. Przyspieszenie 0-100 w 7,8 sek. Przy wyprzedzaniu wrażenia podobne jak w S6 sąsiada :wink: Dla mnie bomba :cool2: Nawet przyjemnie brzmi przy wkręcaniu na obroty. Rzędowe 320 CDI do tej pory uchodzi za jeden z najbardziej udanych silników diesla mb :wink: Koszty opiszę później bo już czas mi się kończy :wink:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Dziękuję :wink: Po przesiadce z e46 znów musiałem się przestawiać na mb :8) jedne kwestie na plus inne na minus
-
E46 320D Lifestyle Edition
Ostatni wypust ;) nic mu nie dolega. Niestety w pewnym momencie okazuje się że te auta trafiają do osób które nie wyrosły jeszcze z golfa II :/ pomijając już fakt że spora liczba egzemplarzy już dawno powinna skończyć na szrocie ze względu na mocno powypadkową przeszłość, lata niedbalstwa czy po prostu ekstremalne zajechanie :| a często wszystko na raz :duh: Nie jest to domena wyłącznie mercedesa, drogie modele innych marek również trafiają w takie łapki koneserów luksusu :roll: Podobnie było z E38, jednak w chwili obecnej te zjechane chrupki w większości trafiły na złom, a na rynku pozostają te zadbane :wink: W140 podobnie, więc mam nadzieję że już wkrótce wymrą w220 szpecące krajobraz :cool2:
-
E46 320D Lifestyle Edition
Aby nie być gołosłownym ;) kilka zdjęć z majówki
-
BMW M6 czy Mercedes W216 CL63 AMG
Właśnie to miałem na myśli że to inna wielkość/klasa :wink: CL to krążownik szos, a 6 to sportowe coupe :wink: Zupełnie inne bajki. BMW, MB czy Audi mają swoje wady i zalety. Przede wszystkim są to pojazdy o odmiennych charakterach. Każdy może wybrać według własnych preferencji. Ja zdecydowałem się na W220 z końca produkcji. BMW E60/E65 w bezpośrednim kontakcie niestety nie przypadły mi do gustu wars również ostatnio dla znajomego przeglądałem w221 w przedziale najtańsze-100tys zł i większość już na pierwszy rzut oka ma coś za uszami. Podobnie jak limuzyny innych marek zwykle są to auta firmowe, dużo jeżdżą i mało kto o nie dba :roll:
-
BMW M6 czy Mercedes W216 CL63 AMG
Oba modele znakomite o zupełnie odmiennych charakterach. Niestety ani CL63 ani M6 w takiej kwocie bym nie szukał :wink: Ja już przywykłem do wielkiego wnętrza S klasy i w tym porównaniu M6 jest ciaśniutkim sportowym autem. W216 to bardziej krążownik. Niestety nie miałem przyjemności prowadzić by dokonać bardziej wiarygodnego porównania :D W215 to zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o zawieszenie. Większość problemów wyeliminowano już w drugiej połowie 2003 roku. Model W221 jak i W216 to już zupełnie nowe konstrukcje. Owszem czasami coś może się zepsuć ale nie jest to jakaś plaga
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWszystko zależy od kupca. Obecnie większość poszukujących naczyta się gazet i forów motoryzacyjnych i oczekuje że kilku/kilkunastoletnie auto za kilkanaście % ceny nowego będzie jak nowe :wink: . Jeżdżą z czujnikami, specjalistami i szukają okazji. Są także ludzie dla których najważniejsze jest by auto się podobało. Oglądają 5 minut i kupują. Wszystko zależy na kogo się trafi. Auta z USA kuszą pełnym wyposażeniem i niższą ceną. Niektórzy są świadomi ich przeszłości inni nie. Kluczem do sprzedaży zawsze jest cena.
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażDziękuję pięknie za pomoc :cool2: Auto zgodne z opisem sprzedającego. Według mnie dla pedanta się nie nadaje, jednak patrząc na uszkodzenia to nic strasznego (wpływającego na bezpieczeństwo) w nim nie widzę. Nawet poduchy nie wypaliły. Jak na ten dział nie jest źle :wink:
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażcudów oczywiście się nie spodziewam ;) dzięki za odpowiedź http://otomoto.pl/show?id=C35906332
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam ;) jakby się udało zerknąć na takie oto Audi S6 byłbym wdzięczny :wink: WAUGN74F87N038996