Treść opublikowana przez JohnnyBravo
-
E36 Coupe Hellrot
aktualne ogłoszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-coupe-oryginalny-stan-mocno-doinwestowane-dwa-komplety-kol-bmw-ID6yV7DD.html#xtor=EREC-55-%5Bid1%5D-20170607-%5BdiplayLink%5D-1492353@1-20170607222322
-
E36 Coupe Hellrot
Spokojnie ;) jak się sprzeda będzie fajnie, jak nie to będzie stał w garażu. Ciśnienia nie mam. Silnik tyłka nie urywa jednak to dzięki niemu auto przetrwało w ładnym stanie. Pracuję w branży motoryzacyjnej i doskonale wiem w jakim stanie są starsze auta na naszych drogach :roll: Lanosa szczerze to nie widziałem już bardzo bardzo długo. Również bym wolał by pod maską mruczało R6, jednak takie auto w stanie który mi by odpowiadał to już kwoty rzędu >20000zł. S klasę też miałem zwykłą 320cdi, a sprzedałem za bardzo wysoką cenę pierwszemu oglądającemu, więc jestem dobrej myśli :wink: Pozdrawiam
-
E36 Coupe Hellrot
Nie jest to oferta kierowana do nastolatka liczącego każdy grosz a do miłośnika marki który ma ochotę posiadać klasyczne zadbane coupe. Osobiście przy wyborze auta wolę dodać kilka tysięcy i cieszyć się zadbanym egzemplarzem. To że na rynku większość e36 to skrajnie wymęczone wynalazki wcale nie oznacza że swojego muszę wystawić za porównywalną kwotę. Cena z ogłoszenia to mniej więcej równowartość czterech średnich krajowych pensji, więc wielki majątek to nie jest :wink:
-
E36 Coupe Hellrot
Dzisiejsze zdjęcia :cool2: Galeria 1 http://tufotki.pl/wcmeM Galeria 2 http://tufotki.pl/0ou1q Galeria 3 http://tufotki.pl/78E36
-
E36 Coupe Hellrot
Zapraszam do zapoznania się z ogłoszeniem: viewtopic.php?f=5&t=323049 Na wszelkie pytania odpowiem w PW :wink: Pozdrawiam
-
E36 Coupe Hellrot
Nowe auto bliskie zakupu w związku z czym oferuję na sprzedaż moje skromne coupe :wink: Poniżej mała galeria. Jestem właścicielem od 15 miesięcy, w tym czasie przejechałem ok 7500km. Aktualny przebieg to 211400km. Auto w pełni sprawne i mocno doinwestowane dla własnej przyjemności komfortu i bezpieczeństwa. W najbliższych dniach dodam ogłoszenie w stosownym dziale wraz z aktualnymi zdjęciami oraz pełnym opisem. Pozdrawiam http://tufotki.pl/Wdqqk P.S. poniżej udostępniam rozkodowany vin. Można sprawdzić historię na stronie historiapojazdu.gov.pl - I rejestracja 23.10.1996, nr. rej. NO 9947M Vehicle information ======================================== VIN: WBABE11050JG72872 Type code: BE11 Model: 316I (EUR) E-F-R series: E36 2 Series: 3 Type: COUPE Steering: LL Doors: 2 Engine: M43 Displacement: 1.60 Power: 75 (102 hp) Drive: HECK Transmission: MECH Paint code: 314 - HELLROT Upholstery code: D6AT - STOFF KLEE/ANTHR Prod.date: 1996-10-16 S243 Airbag for front passenger S255 Sports leather steering wheel S320 Deleted, model lettering S401 Lift-up-and-slide-back sunroof, electric S428 Warning triangle and first aid kit S498 Headrests mechanically adjustable, rear S510 Headlight vertical aim control S520 Fog lights S668 Radio BMW Reverse RDS L801 National version Germany/Austria S863 Dealer List Europe S879 Operating instructions German S915 Omission of outer-skin preservation http://tufotki.pl/Wdqqk
-
E36 Coupe Hellrot
Powinno działać ;)
-
E36 Coupe Hellrot
Powinno już być ok ;) aczkolwiek nie mam pomysłu jak załadować zdjęcie na forum w dawnej formie korzystając z nowego dropboxa... :roll:
-
E36 Coupe Hellrot
Kwintesencja lat 90-tych ;) https://www.dropbox.com/s/w9vy4eckmclgfb8/IMAG0477.jpg?dl=0
-
Zakup BMW 7 e 65 - na co zwrócić uwagę
Natomiast według mnie w/w elementy wyglądają na deklarowany przebieg. Egzemplarz ze słonecznej Italii, jak na 7er dość skromnie wyposażony.
-
BMW E46 320d 1999r WBAAL71060KE48623
JohnnyBravo odpowiedział(a) na JANKOmeister temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażChyba już wszystko zostało napisane. W dzisiejszych czasach wystarczy dołożyć kilka tysięcy by kupić egzemplarz w normalnym stanie. Opisywane auto bez problemu w kilka miesięcy może pochłonąć dwukrotność swojej ceny a i tak wiele mu to nie pomoże :roll:
-
Czy prowadzisz indywidualnie historie swojego BMW?
Fajny temat. Do każdego auta posiadam teczkę z wszelkimi "papierami", a także wątek na forum. Jedno i drugie prowadzę bardziej hobbystycznie niż licząc na lepszą sprzedaż. Dla 90% poszukujących auta podstawowym kryterium jest niska cena ;)
-
autocheck.com - tylko samochody z USA !!!!
JohnnyBravo odpowiedział(a) na iradek temat w Co sądzicie o tym BMW z ogłoszenia? Opinie na temat samochodów na sprzedażWitam Proszę o informacje na temat auta z ogłoszenia: https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7-ID6yLQG7.html#contact-form VIN: WBAHL83567DT11108 Z góry dziękuję
-
E36 Coupe Hellrot
Po remoncie zawieszenia zrobiłem może ze 150km więc można opisać pierwsze wrażenia :wink: Auto jedzie sztywno, a nawet bardzo sztywno, czyli tak jak poprzednio... większych różnic nie czuć. Wiele elementów z powyższego zdjęcia według montażysty było już skrajnie zużyte jednak podczas codziennej jazdy nie czuć jakiejś większej różnicy względem stanu poprzedniego. Owszem czuć poprawę jednak nie jest jakaś spektakularna. Wymieniłem już wszystkie elementy wpływające na komfort oraz prowadzenie które wymagały uwagi, więc zakładam że jest to już szczyt możliwości dla e36. Inna sprawa że moje poprzednie auto pod tym względem było z innej planety to też może mieć wpływ na powyższy osąd ;) Różnicę odczuwam przede wszystkim w głowie. Mam świadomość że auto na drodze w każdej sytuacji zachowa się tak jak powinno :cool2: - oczywiście mając na uwadze że to jednak 20sto letni egzemplarz modelu który opracowywano 30 lat temu :wink:
-
E36 Coupe Hellrot
Powyższy zestaw zamontowany wraz z pełną geometrią. Doszły jeszcze kompletne tylne hamulce bo zasadniczo nie było już czego ratować :wink: Wrażenia z jazdy postaram się opisać za kilka dni
-
E36 Coupe Hellrot
Do kompletu doszły jeszcze hamulce ATE oraz poduszki i tuleje Lemfordera. Montaż za tydzień ;)
-
E36 Coupe Hellrot
Już wcześniej wspominałem że chodzi mi po głowie nowy kompletny wydech ;) pytanie tylko czy nowy będzie lepszy od obecnego :roll: :wink: Za mocno myłem to i zaparowały :wink: czasami się zdarza ale szybko odparowują więc nie będę szukał dziury w całym. Zdjęcia są z telefonu więc cudów nie będzie. Przy słonecznej pogodzie postaram się o porządną sesję :cool2: Pogoda paskudna a ja muszę jeszcze znaleźć chętnego do wymiany zawieszenia :|
-
E36 Coupe Hellrot
No i gotowe :8) zimowe obuwie na aucie :cool2: Nie wiem tylko czemu na "smartfonowych" zdjęciach auto wygląda na pomarańczowe :| W rzeczywistości kolor jest :twisted: :twisted: :twisted:
-
E36 Coupe Hellrot
Korzystając z wolnego dnia zabieram się przygotowanie auta do zimy :cool2: Poniżej zestaw zimowy do e36 wraz z małym rarytasem czyli oryginalnymi dywanikami gumowymi :wink:
-
E36 Coupe Hellrot
Najpierw muszę znaleźć chętnego do roboty ;) a potem niech już wymienia wszystko co trzeba. Przypadkiem trafiłem dziś na parkingu na poniższe auto. Gdybym nie wpakował już w coupe worka pieniędzy to bym sobie go kupił. Już dawno nie widziałem e46 w takim stanie https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-m-pakiet-320d-touring-150km-CID5-IDiq39p.html
-
E36 Coupe Hellrot
Mam nadzieję że ominą mnie przygody ;) Ok 4 lata temu wymieniałem tylne amory w e46, nota bene dokładnie takie same jak w e36 :wink: wszystko było ok więc liczę że i tym razem obejdzie się bez niespodzianek. Zastanawiam się jeszcze nad przednimi poduszkami... nie wiem czy kupić od razu czy czekać jak rozmontują zawieszenie, zdiagnozują i ewentualnie dokupią na szybko... :roll: Zastanawiam się jeszcze nad układem wydechowym. Pracuje dość głośno i "chropowato" :| aczkolwiek może ja mam zbyt duże wymagania w stosunku do dwudziestolatka. S klasa to to nie jest :wink:
-
E36 Coupe Hellrot
Niestety tak to wygląda :| Pozostaje mi satysfakcja że posiadam jedno z nielicznych 3er z lat w 90-tych w oryginalnym/prospektowym wydaniu :wink: Do listy wymienionych elementów można jeszcze dopisać nowe emblematy, oraz halogeny o których po prostu zapomniałem ;) Części już na miejscu, jednak ciężko umówić się na montaż w szczycie wymiany kół/opon :roll: W kolejce czekają: -komplet amortyzatorów Bilstein + osłony i odboje KYB + poduszki tył Febi - przód chyba też dokupię dla świętego spokoju -łączniki stabilizatora przód Febi -końcówki drążków Delphi -tuleje pływające Delphi -tuleje wahaczy wzdłużnych Febi
-
E36 Coupe Hellrot
Trochę się tego uzbierało :shock: Auto mam od początku marca i od tamtej pory przejechałem nim trochę ponad cztery tysiące kilometrów. W momencie zakupu było w pełni sprawne, a poniższe wymiany wynikają bardziej z mojej fanaberii niż z faktycznej potrzeby :roll: na początek kilka drobnostek: -nowa skóra na gałkę ok 12zł -lusterko od strony pasażera (stare było w marnej kondycji) 40zł -dywaniki welurowe petex 140zł- najlepszy/najdroższy model jaki udało mi się kupić w PL - duże rozczarowanie, po kilku miesiącach i ok 3 tys. km są w gorszej kondycji niż ori welury w moim poprzednim bmw po 11 latach... -radio alpine, głośniki magnat, kabel aux + montaż zestawu ok 600zł -osłona pod silnik ok 70zł -gaśnica 30zł -nowy akumulator 200zł pewnie jeszcze o czymś zapomniałem :wink: -przegląd w serwisie boscha 2409zł... olej, filtry, płyny, elementy układu chłodzenia, nowe przewody hamulcowe, paliwowe i inne pierdoły - wszystko dla własnego bezpieczeństwa -koła letnie 1000zł - używane, ale opony świeże, a felgi niemal jak nowe w chwili obecnej czekam jeszcze na części zawieszenia, ukł. kierowniczego za ok. 1200zł, natomiast za robociznę jestem umówiony na 800zł, jednak jak znam życie "po drodze" jeszcze coś znajdzie się do wymiany.... Podsumowując: e36 z założenia jako drugie auto miało być tanim w utrzymaniu środkiem transportu dom-praca-dom. Czy się udało? hmm :) raczej nie... bo powyższe wymiany już pochłonęły sporo więcej niż średnia cena 3er coupe z tych lat. W najbliższej przyszłości chciałbym wymienić jeszcze układ wydechowy. W marcu po roku jazdy i zapewne ok 7-8 tys. km pokuszę się o ponowne podliczenie kosztów, ale już teraz mogę śmiało napisać że jeszcze nigdy nie miałem tak "drogiego" auta :norty: Na poprzednie bmw nie wydałem tyle kasy przez ponad 4 lata.... e36 najprawdopodobniej przebije nawet S klasę :cool2:
-
E36 Coupe Hellrot
Części zawieszenia zakupione :cool2: za kilka dni wymiana. Jak już się z tym uporam to postaram się podsumować wszelkie prace przy aucie jakie wykonałem od momentu zakupu
-
E36 Coupe Hellrot
W końcu zabrałem się za zawieszenie ;) Chciałem wymienić amortyzatory, a po wnikliwym sprawdzeniu wyszło jeszcze kilka rzeczy więc liczę na dużą poprawę prowadzenia e36 :cool2: Lista do wymiany: 4x amortyzator + osłony + odboje + poduszki tył => najprawdopodobniej zdecyduję się na komplet bilsteina 2x łącznik stabilizatora przód 2x końcówka drążka kierowniczego 2x tuleja pływająca tył 2x tuleja wahacza wzdłużnego tył Robociznę wraz z geometrią wyceniono na ok 800zł, więc chyba bez tragedii. Części chcę zakupić porządne by o temacie zapomnieć. Zastanawiam się również nad wymianą wydechu - ostatni tłumik był wymieniany i nie wiedzieć czemu zamiast prawidłowego połączenia jest dość krzywy spaw :mad2: Wydech brzmi dość chropowato, a wolałbym by był "bezdźwięczny" :wink: lub delikatnie sobie mruczał - wiem wiem 316i to nie R6 :8) Z chęcią zapoznam się z Waszymi uwagami w temacie powyższych wymian.