Treść opublikowana przez rafalb33
-
E46 Spalanie wg komputera vs rzeczywiste liczone z baku
Nie da się. U mnie jest przelicznik ustawiony na maxymalny jak u większości użytkowników, którzy próbowali coś z tym zrobić. Znajdź mi samochód który potrafi pokazywać ponad 3 litry mniej na 100km. Jeździłem dziesiątkami różnych samochodów i takich jaj nie ma nigdzie. Co do VW to ani w 1.9 TDI (110,130,150) ani w 2.0 TDI nie miałem większych różnic niż pół litra.
-
E46 Spalanie wg komputera vs rzeczywiste liczone z baku
Ja zauważyłem, że im więcej jazdy po mieście i stania w korkach, tym bardziej komp oszukuje. Na długiej trasie, gdzie ciągiem zrobię kilkaset kilometrów, spalanie jest bardzo zbliżone do wskazań komputera. Gdy był okres, że tylko krótkie odcinki po mieście to potrafił i ponad 3 litry pokazać mniej niż realnie. Swoją drogą jest to straszne fiasko, bo w innych markach takich wskazań z kosmosu nie ma.
-
E46 Spalanie wg komputera vs rzeczywiste liczone z baku
Znajomego samochód to zapewne diesel ?? W benzynach nie ma aż takich różnic. W E46 najbardziej (z reguły) kłamią diesle na CR :)
-
E46 Spalanie wg komputera vs rzeczywiste liczone z baku
Ja mam w inpie ustawione już max (czyli 1000) i na całym baku komp zaniża około 18%.
-
Wtryski czy podkladki pod wtryskami 320d
To że korekcje są w normie nie znaczy jednoznacznie, że wtryski są na 100% dobre. Najlepszą metodą sprawdzenia jest sprawdzanie na "stole", gdzie można sprawdzić wszystko łącznie z jakością rozpylania przez końcówkę.
-
320d 136km pytanie o downpipe
Mój katalizator po 220tyś (licznikowych) przelotu był w stanie idealnym. Patrząc pod światło był idealny przelot i żadnych zapchanych "kanalików". Co nie zmienia faktu, że samochód odżył, jest lepsza reakcja na gaz i szybciej wstaje turbo.
-
320d kopci na wolnych obrotach
Wywaliłeś tylko ten główny duży za turbo, czy również dwa mniejsze na dwu rurce dalej na wydechu ?? Tak bynajmniej jest w e46 330d, nie wiem jak w 5'ce ?
-
bmw pełna historia 320d kopcenie
Zaślep przewód doprowadzający spaliny do EGR'a (okrągłą blaszką), bo teraz możesz mieć cały czas niedomkniętego i samo odłączenie podciśnienia nic nie da. Jak przestanie kopcić to masz winnego i problem rozwiązany.
-
E46 Turbina do 316
Jak mieszkasz w Norwegii, to najtaniej wyjdzie sprzedać to co masz i kupić z docelowym silnikiem.
-
kopcenie e46 2.0 pilne
Mowa o niesprawnej końcówce, która nie rozpyla poprawnie paliwa tylko "leje strumieniem". Wtedy przy takiej samej ilości paliwa będzie kopcił niemiłosiernie. Przyczyn w tym przypadku może być dużo, od dziury w dolocie po EGR. Co do egr'a najlepiej zaślep przewód doprowadzający do niego spaliny (okrągłą blaszką), a nie odpinaj podcisnienia. Jeśli zawór zawiesił się w pozycji niedomkniętej, to odpięcie podciśnienia nic nie zmieni.
-
Zerowanie korekcji, kodowanie wtryskiwaczy
No ale zapewne wtryskiwacze regenerowane otrzymały nowe kody IMA ? O ile dobrze pamiętam to pod INPA jest ACTIVATE -> IMA ADJUSTMENT i dajesz zmień.
-
kopcenie e46 2.0 pilne
Wg mnie na pewno nie będzie to przez katalizator. Zresztą jakby był tak masakrycznie zatkany, to turbo nie napompowało by tyle ile powinno. Sam robiłeś diagnostykę, czy ktoś?? Na odległość nikt ci za bardzo nie wywróży. Jak możesz to nagraj film z INPY podczas przyspieszania na 3 biegu.
-
kopcenie e46 2.0 pilne
Pod inpą możesz sprawdzić jedynie korekcje. Nie zawsze dobre korekcje oznaczają, to że wtryski nie leją. Nie powinieneś wrzucać programu na samochodzie, który dymi, bo oznacza to jakąś niesprawność być może poważną, która może nawet doprowadzić do usmażenia silnika. Sprawdź pod inpą czy turbo ładuje ciśnienie zadane, przepływke, etc. Dodatkowo na próbę zaślep egr'a. Dymienie to ogólnie za dużo paliwa w stosunku do powietrza i w zasadzie są dwa wyjścia, albo masz za dużo paliwa czyli coś nie tak z wtryskami, albo turbo nie pompuje tyle ile powinno. Na luzie jak przegazujesz, to też dymi mocno??
-
kopcenie e46 2.0 pilne
Niezbyt rozsądne jest robienie programu na niesprawnym samochodzie. Tak j/w mogą być lejące wtryski, do tego mocny program i usmażony silnik jak znalazł :).
-
Pęknięty wał bmw e46 2.0d 2000r.
Wg mnie to jednak dość częsty przypadek z wałem w m47. Sam znam osobiście 2 przypadki pęknięcia. Mechanik z którym rozmawiałem robił już 7 takich przypadków. A czy ktoś słyszał o pękniętym wale w m57 ??
-
320d po lifcie. Problem z temperaturą silnika.
Otóż to, wskazówka stoi w pionie od około 70 stopni do 100.
-
320d po lifcie. Problem z temperaturą silnika.
Wskazówka w takim położeniu jak u ciebie to u mnie jakieś ~60 stopni
-
Blow off e46 320d Wolny wydech
Możesz sobie założyć imitacje elektroniczną ale to agrotuning pełną gębą :lol: W dieslu nigdy wydech nie będzie brzmiał jak w porządnej benzynie.
-
320 D odma
Po zakupie samochodu 3 lata temu pierwsze co zrobiłem to zaślepiłem EGR'a, w rurze nie było nic oleju. Teraz jest zalany motul 5w40, poprzedni właściciel lał mobila 5w50, nie wiem po jakiego grzyba. Odma wymieniona jakieś pół roku temu i ostatnio jak patrzyłem to oleju nie ma w ogóle. Ja zrobiłem przez ten czas ~ 60 tyś km. Przebieg na zegarach to 225tyś i od kilku tysięcy program od TC :).
-
320 D odma
Pytałem bo do IC nie chce mi się zaglądać, a wąż wychodzący z IC do EGR'a jest suchy, zero jakichkolwiek śladów oleju. Odma nowa kompletna wymieniona jakiś czas temu(oryginał). Od wymiany do wymiany nie ubywa u mnie nawet milimetr oleju z bagnetu. Turbo jest suche po obydwu stronach. Może to bardziej wyeksploatowanie niż 'norma' ? Ja mam 330D, ale konstrukcja dolotu, odmy jest bliźniacza jak w 320d.
-
320 D odma
Z ciekawości, macie u siebie zaolejony np. wąż który dochodzi do egr'a (ten z inter coolera), oczywiście od wewnątrz ??
-
E46 330d 2000 rok
Najpierw porządna diagnostyka inpa/disem. Sprawdź czy masz na pewno sprawny termostat. Wystarczy, że silnik nie dogrzewa się jak powinien i będzie palił jak smok. Wskazówka w pionie, czyli tak jak powinna być ustawia się już przy 70 kilku stopniach, dlatego najlepiej test na zegarach 7.2, albo inpa.
-
316i Emulatro drugiej sondy lmbda jaki
Siła razy gwałt :). Na poważnie spróbuj na gorącym i z dużą przedłużką. Jest szansa, że upierdzielisz gwint.
-
bmw e46 328 jaki byl by koszt zalozenia kompresora
ja :?: :shock: Naturalnie chodziło o założyciela.
-
bmw e46 328 jaki byl by koszt zalozenia kompresora
Spuść trochę z tonu, bo tylko potwierdzasz jakże modny stereotyp... Takie teksty są co najwyżej na poziomie remizy. Nie żebym posty nabijał, bo mam to w dupie, ale rzygać się chcę jak się to czyta