Treść opublikowana przez szatynwroc
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Tego nie mogę ci zagwarantować i myślę że nikt nie może bo to elektronika. Oczywiście zawsze najpierw dokładnie sprawdzał auto, jeżeli będziesz miał błędy których nie da się skasować (lub takie co zróca po jeździe) to nie podejmę się roboty.
-
jak deaktywować/ograniczyć EGR komputerem?
A jakie wartości wpisałeś i jakie masz odczucia ?
-
Gdzie jest przepływomierz??
No to trzeba auto pod komputer podłączyć zobaczyć co się dzieje, jakie wartości są w czasie jazdy. A nie czyścić coś czego się nie czyści ! Bardziej byłbym skłonny do czyszczenia elektrozaworu jeśli już, niż do przepływomierza. Podstawowa sprawa wrzuć auto na komputer, a będziesz wszystko wiedział.
-
530d brak mocy
Co !!! Wymieniłeś silnik !!! A błędy chociaż raz były sczytane z poprzedniego ? Wymiana silnika to ostateczność, a co zrobiłeś ze starym. Może dasz mi go w prezencie ?
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Nazwa to "Progman SSS" ale chyba mogę powiedzieć ze programem SSS to można zrobić ! W SSS można wejść w pojedynczy moduł i jemu dać Upgrade, nie trzeba wszystkiego upgradować. Poza tym tak nowego auta nie robi się WinFKP, można zrobić go też ISTĄ lub DIS i to nie problem żeby się dowiedzieć jaki ma być numer nowego softu. Auta do 2007 roku można spokojnie robić przez OBD2. piotrek710 - tak mogę ci zrobić zmianę softu.
-
330i problem z cewkami
Silnoreki - przeskanuj całe auto, wypisz jakie błędy się pojawiły. Sprawdzałeś może alternator ? To może być też nieszczelność na dolocie ( sprawdź rurkę harmonijkową do odmy)
-
problemy ze skrzynią automatyczną
No to do mnie masz trochę daleko no ale jak się nikt nie znajdzie bliżej to zapraszam.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Może najpierw napisz skąd jesteś to się ktoś zgłosi !
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Nie wspominali ale by wspomnieli. Wyobraźcie sobie że serwis ASO BMW nie jest ubezpieczony na wypadek uwalenia sterownika. U mnie we Wrocławiu powiedzieli że wszystko mogą aktualizować albo nic. Pojedynczych modułów nie aktualizują do tego krzyknęli sobie 900 pln. Dla mnie to jakaś paranoja bo skoro grzebie w aucie i coś się spieprzy to normalne że ponoszę odpowiedzialność.
-
problemy ze skrzynią automatyczną
Możesz zrobić sam update w skrzyni za pomocą programu SSS. Jak dalej będzie się coś dziać to wtedy update dla DDE.
-
6hp26x jaki olej
Wielkie dzięki :mrgreen:
-
E60 diesel, 2004 - słaby akumulator, jak zadziałać?
Nie do końca zgodzę się z Tobą. Jeśli chodzi o monitorowanie temperatury to są jakieś ramy temperatury w sensie minimalna i maksymalna. Te dane nie są aktualizowane bardzo często gdyż akumulatora co tydzień się nie wymienia. Poza tym nie wiem czy wiesz ale na przykład do baterii w UPS stosuje się specjalne systemy chłodzące tylko po to by miały one stabilne środowisko pracy i nie przegrzewały się. Przegrzewanie się ogniw stosowanych w bateriach wszelkiego typu nawet o parę stopni powoduje dużą gradację jej żywotności.
-
[e46 320d] tarcze hamulcowe - drgania
Nie chce mi się wierzyć że tarcze Zimmermana się gną. Sprawdź też tylne tarcze może to w nich jest problem. Ja miałem u siebie tak ze klocki z tyłu mi źle wybierały i przenosiło się to na całą budę i po wymianie tyłu wszystko jest ok.
-
chip 320d e90
Ja robiłem u Adriana w ADTuning w Radwanicach. Obecnie zrobiłem ponad 20 tkm i jak na razie miałem tylko koło pasowe do wymiany bo nie wytrzymało. Obecnie mam nalatane 240 tkm. Zapraszam na diagnozę sprawdzę ci auto i powiem co i jak z wirusem.
-
[e46 320] Jaki polecacie interfejs diagnostyczny
Szkoda że nie masz napisane skąd jesteś bo może bym ci przerobił twój kabel od VAGa na taki co działa z BMW.
-
Światła dzienne E65
Może masz moduł świateł wyciągnięty z jakiegoś amerykańca !!! Trzeba by się temu dokładnie przyglądnąć. Ty masz Bixenon ? Czy kierunki świecą wszystkie czy tylko te z przodu ?
-
320D Problem po zalaniu benzyny do diesla M47N
Ale ja nie mówię o przeprogramowaniu DDE po wymianie przepływomierza z starego modelu na nowy. Ja mówię o zrobieniu adaptacji przepływomierza (wykasowaniu wartości zmiennych, gromadzonych w trakcie jazdy) po zalaniu paliwa zamiast ON. Paliwo mogło mieć wpływ na zgłupienie DDE i teraz dziwne cyrki się dzieją ogólnie z mieszanką paliwowo powietrzną.
-
6hp26x jaki olej
Dzięki wielkie kolego za informację. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, skoro dolewa się oleju tym korkiem spustowym ( a pisałeś ze trzeba to robić na odpalonym silniku) to jakoś trzeba pod ciśnieniem wpompować i z naddatkiem żeby nie wylało się w momencie wkręcania korka ? Czy z racji tego ze silnik jest odpalony to robi się podciśnienie które powoduje że olej nie wycieknie z tego korka spustowego ?
-
E60 diesel, 2004 - słaby akumulator, jak zadziałać?
Zapominasz o jednym, że nowy aku nie będący zaprogramowany od nowa jest przeładowywany tak jak się ładuje stary aku. Co powoduje bardzo duży wzrost jego temperatury wynikiem czego jest bardzo duża strata żywotności. Oczywiście nowy aku będzie zmieniał statystyki tak jak podajesz na przykładzie średniego spalania. Teraz pomyślcie macie akumulator parę lat podłączacie nowy bez adaptacji i trzeba kolejne parę lat żeby wartości zaprogramowane się zmieniły . Do tego czasu wasz nowy akumulator może stracić żywotność poprzez przeładowywanie.
-
6hp26x jaki olej
Tym od spodu co jest podany jako spustowy ? A w wersji z plastikową miską bo to chyba ta z końcówką Z ?
-
320D Problem po zalaniu benzyny do diesla M47N
Nie jestem pewien czy nie trzeba zrobić adaptacji przepływomierza. Tak żeby od nowa nauczyło się pokazywać wskazania.
-
Światła dzienne E65
Zawsze można odpalić SSS i zaprogramować światła powitalne tak jak fabryka przykazała. :mrgreen:
-
6hp26x jaki olej
A ja mam pytanie? Gdzie znajdę korek którym doleje olej do skrzyni 6HP26. W instrukcji jest podane że tylko korek jest spustowy od dołu. A gdzie znajdę taki korek którym mógłbym uzupełnić olej? W swoim E46 mam to z prawej strony u góry mniej więcej przy końcu, ale koledze chciałem dolać a jeszcze nie oglądałem jak wygląda skrzynia. Z góry dzięki za odpowiedź.
-
Pomocy ciezki orzech do zgryzienia.rzuca silnikiem
Po pierwsze ile mas zajechane w tym swoim autku. Po drugie rzucać buda może poprzez kończące się koło pasowe, dwumas (chyba ze masz automat), poduszki pod silnikiem lub poduszki pod skrzynią. Co do wtrysków to auto by ci nie równo pracowało, poza tym trzeba by się podłączyć pod komputer i sprawdzić jakie błędy sie pojawiły.
-
Poszukiwana osoba z 335i
Z racji tego że 335i to silnik uturbiony, zawsze można po pewnym czasie zrobić program i pojeździć z pół roku nowym autem a potem sprzedać. Na TVN Turbo bardzo chwalili 335i i do tego mówili że po programie te dwie turbinki naprawdę robią robotę a auto ma 360 KM i 480 Nm.